Voor u tot bestellen uwer Vruchtboomen over gaat, Enkhuizer Almanakken Roomboter f 1,50, Net meisje VAKSCHOOL VOOR MEISJES H. E. W VERSTEGEN. Boekhandel Parkstraat. Alkmaanche Koppen Bak- en Braadvet Edammer kaas f 3,— p. stuk. Friesche kaas 50 ct. p. pond, Prima eigen gerookt spek, Mager spek, eigen gesmolten Reuzel 15 H.L. prachtige soort- zuivere Eigenheimer Poters, vraag eerst prijsopgaaf aan onder staand adres. Groote voorraad Peren, Appels, Pruimen in pyramide en halfsttm in de meest ge vraagde soorten. Voorts: Kruisbessen, roode, witte en zwarte Aalbessen, Laanboomen, Iepen, Linden, Popels, Kastanjes, Beuken, Es- sohen. Boschplantsoen, esschen, elzen, iepen, haagdoorn, enz. Haagplantsoen, ligustrum. Buxu», Thuia, Taxus. Hees ters en coniferen in verschillende soorten. Bloemheesters, vele en nieuwe soorten. Verder alles in voorraad voor uw sier-, tuin, Vaste bloemplanten en rozen, struik-, stam- en klimrozen. ^Beveelt ziob beleefd aan voer al het voorkomende werk op tuinbouwgebied, snoeien en besproeien van vruchtboomen, enz. enz. vervangen Natuurboter 73 cent per kop van een pond. Verschillende soorten 60 cent per pond, Beleefd aanbevelend C. H. PE WAAL. 90 cent per pond, bij de 5 pond 85. |95 cent, per 5 pond 90 cent. 90 cent, per 5 poni 85 cent. Aanbevelend, C. VISSER. ISTog te koop le nabouw nit Friesland tl fC per H.L. ook bij gedeelten, Spoedige bestelling gewensciit. JOH. ROOSENDA AL, Noorden. voor HELDER en Omstreken - Hoofdgracht 18. Cursussen in COSTUUMNAAIENbogiu 1 Maart eu 2 Mei. Cursussen in KOKEN (gedeeltelijk fijne keuken); begin 9 Maart. Leergeld voor eiken cursus van 20 lessen, 1 X per week f25,— voor dienstboden f 12,50. 8-JARIGE CURSUS (volledig dagonderwijs) na' afloop der lagere school begin 2 Mei. Schoolgeld f 8, f 24, per jaar, berekend naar hot inkomen; on vermogenden kosteloos. Inzage van het laatste schoolrapport gewenscht. Aangifte op het spreekuur: Dinsdags van 2'A-4 uur en Donderdags van 7 8 uur. kan als leorlinjo gopla*t«t worden bij C. H. SHIT, Binnenbnrg. De prijzen van voor den oorlog terug. Te Akkerwoude(Friesland) werd dezer 'dagen land verhuurd voor een bedrag dat «eh vjjfde deel van den prijs be droeg, die twee jaar geleden werd betaald. De prijs was nu ongeveer even hoog als voor 6 jaar. R N. Verlichting der spoorwegcoupe's. De directie der Ned. Spoorwegen heeft de aandacht er op gevestigd van het personeel op de omstandigheid, dat het nog steeds voorkomt, dat rijtuigen of rijtuigafdeeliegen niet voldoende verlicht worden en de reizigers daardoor in het donker zitten. Opdracht is gegeven, om hierop streng toe te zien en voor be hoorlijke verlichting te zorgen. Daar voor de betrekking van een onderwijzer te Steenbergen zich geen enkele sollicitant aanmeldde, heeft de inspecteur van het onderwijs van zijn recht gebruik gemaakt om drie thans wachtgeld genietenden op de voordracht te plaatsen. Hieruit benoemde raad den heer L. N. M. Bellaoger te Heerlo. Diender en burgemeester. 9e veldwachter van Den Dungen (N.-Brabant) heeft een salaris van f 1770 benevens vrije woning, tuin en f50,— emolumenten, terwijl de burgemeester van die plaats een salaris geniet van f 1750. Herhalingsoefeningen voor railitie- laudweer- of reservepersoneel worden dit jaar nog niet gehouden. R.N. Een verkouden schare. In een der Gereformeerde kerken te Rotterdam heeft Zondagmorgen de voor ganger van den kansel aan de schare verzocht, niet zoo te hoesten en met zoo beweeglijk te zijn. Spr. kon anders niet verder preekenï Overvloed van aardappelen. In Oost Groningen en .Drente staat de aardappelhandel bijna geheel stil. Voor den uitvoer naar Duitschland willen de exporteurs 600 gulden per wagon be dingen, maar de Dnitschers willen niet meer dan 9000 mark, thans 450 gulden besteden. Eo inmiddels zijn er groote hoeveel heden aardappelen, die in de kuilen beginnen te rotten, zoodat een spoedige aflevering noodzakelijk is. Jhr. Mr. de Savornin Lohman. Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman heeft ontslag genomen als lid van de Tweede Kamer. De hoofden van scholen en de boy cot. Het referendum, gehouden in de „vereeniging van hoofden van scholen in Nederland®, heeft met 450 tegen 150 stemmen besloten, dat de vereeniging niet langer mee zal doen aan de salaris actie, althans voor zoover d&arbjj als punt van actie de boycot of het droog leggen van een stad of provincie zou worden toegepast. Het hoofdbestuur van het N.O.G. nam in zijn Zaterdag jl. gehouden ver gadering, hoewel betreurende, dat de vereeniging van hoofden van scholen zich tegen een verscherpte actie heeft verklaard, het besluit, om met den bond van Nederlandscbe onderwijzers gezame- lijk door beperking der opleiding en bet z g. droogleggen van een bepaalde streek te trachten een afdoende verbetering der oaderwijssalarissen te verkrijgen. Kranige redding. Het 9 jarig dochtertje van den arbeider F. Tuinier, te Lemmer, viel van den taoogen walmuur in de diepe binnenbavon. De heer Th. de Rook, vischhandelaar, sprong onmiddellijk gekleed te water, zwom naar het kind, en wist het nog bijtijds te redden en met haar naar den wal te zwemmen. Eenige toegesnelde personen hadden toen echter nog heel wat moeite, de drenkelingen tegen den hoogen walmuur op te hijschen, N w s.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 6