Prijsverhooging postabonnementen. i Van der Graaf Co.'s bureaux voorden bandel Advektentiên. Öeinengii Nieuws, Ned. Ghr. Landarbeidersbond, Vergadering Ledenvergadering Rederijkerskamer U. d. I. UITVOERING N. V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Mandelsinlormatiën. a Markt berktuten D© vrijbuiter. Vergadering van Aandeelhouders a tra «j H ere o co P9 Heldersche Meubeltransportonderneming Jb. HARJER Zoon. Om te komen tot het oprichten eener afdeeling. Als gevolg van de verhooging der posttarieven wordt met ingaDg van 1 April de abonnementsprijs per post met 10 cents verhoogd en dus gesteld op 10,76 per 3 maanden. De Uitg. nummers voor gemengd koor werden ten beste gegeven, die we moeten zeg gen zonder uitzondering, een daverend applaus ten deel viel. De spijskaart, het laatste nummer voor de pauze, bleek al buitengewoon in de smaak te vallen. De heer Beumkes en mej. A. Bakker gaven met succes een tweetal voordrach ten met zang, „Gijs en Griet van Urk" „De begrafenis van oom Manus" ten gehoore, terwijl lest, best, door mej. Jo. Pool voor de pauze do ballade „Visschersbruid" en na de pauze een tweetal lieve nummers voor solo zang „Snoepwinkeltje" en „Eeu vrijage in 184U" met piano-begeleiding van mevr. Lap-Dijt werden ten beste gegeven. Onnoodig te zeggen, dat ook hen een daverend applaus loonde. Een uitstekend geslaagde uitvoering. We vermoeden, dat ook het bal wel geslaagd zal zijo, de elementen, waren daarvoor aanwezig, jonge menschen, in een opgewekte stemming. Kinderhuwelijken. Er wordt te Amsterdam, vooral wat de meisjes betreft, in den laatsten tijd wel wat heel jong getrouwd. Verleden jaar zijn er 14 meisjes van 16 en 76 van 17 jaar in het huwelijk getreden. De mannen wagen het niet gauw zoo jong, van 16 jaar was er verleden jaar geen enkele man, van 17 jaar waren er 7. Nabij den overweg der Hollandscbe Spoor te Baarn kwam Donderdagmiddag een H. D.-motorrijwiel in botsiog met een gewonen fietsrijder. De bestuurder van den motor, de 2de luit. der infanterie P. v. d. T., bekwam zoo ernstige blesuren aan het hoofd, dat dr. R. Heijbroek, uit Baarn, overbrenging naar het ziekenhuis noodig oordeelde. Den fietsrijder, den militairen arts B uit Amersfoort, werd een arm verbrijzeld, zoodat hij in de ver pleging te Hilversum meest worden op genomen. Dat wij een bijzonder vroeg voor jaar hebben, blijkt, aldus schrijft men ons, o. m. uit het feit, dat het riet in de Noord-Hollandsche vaarten reeds aan het uitloopen is, dat het jonge zaad in den Groetpolder speciaal haver reeds boven den grond komt, dat de schapen al best gras hebben, dat als het zoo doorgaat de peren- en appelboomen spoedig zullen bloeien en last notieast, dat jonge hazeo zich reeds in het voorjaar- zonnetje koesteren en dartel spelen in 't duin, zoowel als op den kleigrond. (Hbld.) Bij de gehouden voorjaarsverpach ting van hooi- en maatlanden onder Huizon-Laren tot de Hilversumsche Meent, van landerijen onder Emmes en het poldergebied van Bunschoten kwa men ruim 90 perceelen in aanbod. Ver leden jaar was de gemiddelde prijs per zwad boven flOO, thams f 60-f 70.. Ver schillende perceelen gingen zelfs bijna 50 pCt. in huur terug. Door de betrokken boerenbonden uit een 6-tal gemeenten was een krachtige actie voor pachtdaliug gevoerd. Een gotd deel dezer perceelen stond in de oorlogs jaren op gemiddeld f150. De zomer- melkprijs zal daardoor weldra - als het scharen van het vee in April aanvangt zeer belangrijk dalen. Gelukkig weerzien. Vrijdagmorgen ontving een inwoner van Maassluis een prentbritfkaart terug, met de vermeldiDg onbestelbaar. Deze kaart was 21 April 19U2 te Maassluis gepost en alzoo 19 jaar onderweg. Dat had beter besteed kunnen worden. Te Wijk bij Duurstede, een gemeente met 3000 inwoners, is in een jaar tijds voor f50 000 aan drank verkocht. Goedkoope eieren. In Westeiwold" we1 den door opkoo- pers kipeieren voor f4,25 de 100 stuks opgekocht, M a O bD 1)0014 V K\(.K\ IJS tiLWOKDEN. Kkin Pietje ging vaas met z'n Opa uit wand'ien, En 't vieumds op den weg, ontging niet aan z'u oog. Op 't vragen wiet Opa soms niet hoe te handelen, Zoodat een glimlach zijn gelaat overtoog. Maar eens bebooft Opa zich niot lang bedenken, Toen Pietje een wagen te laden zag staan. - Hij haastte zich 't ventje, het genot maar te schenken, Van 't weten, dan was 't met vragen gedaan. Kijk jongen, wanneer je voortaan ziet verhuizen, En wordt je gevraagd, wie dat doet, zeg dan kort, Gunst, weet u dat niet, zelfs de wind hoor ik't ruischen, 't Is werk van de .Hcldersche Meubeltransport. M* Spoorstraat 4!). Tel. Inter. 46. Helder. Behangerij. Stoffeerderij, Beddenmakerij. Veel liefhebbers. Naar de vaceerende betrekking van gemeente-ontvanger te St. Pancras, een dorpje van ruim 1100 zielen, werd ge solliciteerd door 26 ingezetenen, waar onder 6 raadsleden. De heer Gootjes lid van den Raad, werd gekozen. Het vroege voorjaar. In Februari was de gemiddelde baro meterstand bijna 7 m.M. hooger dan normaal. De gemiddelde temperatuur was 1 gr. boven normaal. Het aantal uren met zonneschijn was 79 tegen 61 normaal, dus bijna een derde deel meer. Een automobiel maatschappij hier te lande adverteert voor haar automo bielen reeds een prijsverlaging van 3 a 4000 gulden. Een andere auto-firma maakt bekend, dat zij in de Paaschdagen een vijftigtal nieuwe auto's zal exposee- reu. Minder O. W.ers en meer auto's Dat kan niet anders dan prijsdrukkend werken. Het was Maandag in den staat New-York ongewoon warm voor den tijd van het jaar, n.l. op sommige plaatsen 85 gr. F. in de schaduw. Men verwachtte echter, dat deze warmtegolf we! door een plotselinge weersverande ring zou worden afgebroken en dat er stormen op de komst waren. Een hoofdmachinist, die van Am sterdam naar Rotterdam reisde, heeft bij de politie aangifte gedaan met kaart spelen in den trein f 1100 te hebben verloren. In verband hiermede is te Haarlem aangehouden de 26jarige Am sterdammer J. M. Maar dat een hoofd machinist nog niet beter wist van welk gehalte sommige kaartspelers zijn, die met den trein meereizen, is toch wel heel gek. De datums van Paasch-Zondag. Zooals algemeen bekend is, schikken zich alle beweeglijke Christelijke feest dagen naar den datum van Paasch- Zondag. Zoo heeft men bijv. Asch- Woensdag 46 dagen vóór, Hemelvaart 39, Pinksteren 40, H. drievuldigheid 56, en H. Sacramentsdag 60 dagen na Paschen. Wanneer men dus voor een bepaald jaar den datum van Paasch- Zondag kent, weet men tevens op welke dagen genoemde feesten vallen. Minder bekend is evenwel volgens welke regels men den Paaschdatum berekent. In de eerste eeuwen der Kerk vierde men in verschillende bis dommen het Paaschfeest op onderschei dene datums. Om aan deze verwarring een einde te makeD, bepaalde het con cilie van Nicea (325), dat het Paasch- feest'gevierd zou worden op dep eersten Zondag, volgende op de volle maan, welke op of na 21 Maart valt. Zoo bedoelde volle maan op een Zondag valt, moest de viering van het Paascbfeest verschoven worden tot den volgenden Zondag. Ook mocht Paschen niet latei- gevierd worden dan 25 April. De vroegste Paschen kon dus vallen >p 22 Maart. Een gevaarlijke weg. Er gaat bijna geen dag voorbij of op den Rotterdamscben weg tusschen Delft en Overscbie hebben aanrijdingen plaats. Zoo werd Woensdagmiddag weder de motoriijder G. B. Visser uit 's Graven- hage aangereden door een groote vracht auto. Hij word vrij ernstig inwendig gekneusd en m9t eon beenwonde door een voorbijkomende automobilist opge nomen en naar het ziekenhuis Bethel vervoerd De bestuurder vau de vracht auto was zonder om te zier. doorgereden. Het staat tbans vast, meldt het Hbl., dat bflflng en inning der ge meentelijke .inkomstenbelasting te Am sterdam, met i Mei a.s. aan het Rijk zullen overgaan. Te Groningen is de 74-jarige schipper M. Bbij het oversteken van een straat, door een auto gegrepen en gedood. Te Amsterdam verloor een vrouw bij het naar beneden rijden van een handkar op de Weesperzijde, plotseling de macht over die kar, waardoor zij bekneld geraakte tusschen een boom en die handkar en doodgedrukt werd. Een landbouwer in de buurt van Scheemda, die veel last van veldmuizen had, liet 10 liter tarwe met strychnine bereiden om daarmee de dieren te ver giftigen. Hij liet per abuis 't goedje 's nachts in den stal staan. Ongeluk kigerwijze kwam een der paarden los, het dier at de heele 10 liter strychnine tarwe op zonder de minste onaan gename gevolgen. Iets wat den boer nu wel naar den zin was, maar dat hem toch tot de verzuchting bracht, dat een dergelijke strychnine-bewerking ook geldweggooien was. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 30 Maart 1921. Burg, 'sav. half 8 uur Bijbellezing in Eben flaëzer. Zondag 3 April 1921. HERVORMDE GEMEENTE Burg, v m. 10 uur do. Kroese. H. Doop. Koog, T.m. 10 uur ds. Schellenberg. H. Avondmaal. den Hoornvm. 10 uur ds. van Grasstok. Oosterend, n.m. 3 uur ds. van Grasstek. 2de Cpenb. Belijdenis. v.m. half 11 Zondagsschool. Oudeschüd, n.m. 2 uur ds. Kroese. Cocksdorp, n.m. 3 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m 10 uur n.m. 3 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, geen godsdienstoefening. Kerkvoogden der N. H. Gem. te de Waal maken bekend, dat de lijst v. d. Hoofdei. Omslag tot 9 April ter inzage l'gt bij ondergeteekende J. v. d. BERG, Kerkvoogd. Eierenveiling. Den Burg, 29 Maart Aangevoerd 75 partijen. 9770 stuks, kipeieren f 7,60 a t 8,60 per 100 stuks, eendeieren f 8,60 a f 9,00 ganseieren f 24,— Alkmaar, 25 Maart. Op de tiedeu «ehouden graanmarkt waren aangevoerd 1203 H.L. De prijzen waren Tarwe f 20,— a f 25, gerst cbev. f 19,— a f 21,haver t 15,a f 18.75, paarde- hoonen f 18 a i 18,50, bruine boonen f 16,a f 21,—, citroenboooea f 22,— a f 25,-, witte boonen f 30,— a f 35,—, blauwmaanzaad f a 1 00, erwten groene kl. f 18,50 a f erwten groene gr. t 44,— afgrauwe f35,—af vale f a f rogge 121, a f per 100 Kg. Purmeread, 29 Maart. Aangevoerd 583 Runderen waaronder: 85 vette koeien 160 4 210 Ct. per K.G joq Gelde koeien i 400 a 850; Melkkoeien f 400 a 850; 9 stieren. 13 vette kalveren 12,50 a t 2.89 p. Kg. 1095 Nuohtero kalveren 120 af 75; 220 Schapen f 45,— a f 85.—; 394 vette varkens f 1,40 a 11.50 per Kg. 127 magere varkens f 50 a 1 75,00; 205 biggen f 30,00 a f 42,00; kipeieren f8.00 a f 850 per 100: v GEBOREN JOHANNES THEODORCS, zoon van D. WITTE en E. WITTE—Jonk. Westen, 26 Maart 1921. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, PIETER VLAS Cz., Echtgenoot van wijlen Alyd Bas, in den ouderdom van 82 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, DIRK VLAS Pz. Oudeschild, 26 Maart 1921. Heden overleed na een kortstondig ljjden, onze jongste lieveling WILLEM, in den aaovalligen leeftijd van 10 maandeo. Zijn diepbedroefde ouders en broertjes, Jb. ZUIDEWIND. T. ZUIDEWINO-Brouwer. DIRK en KLAAS. Kerkeplaats, Texel, 27 Maart 1921. Tegen aambeien, 7 droge of bloedende, wende men Foster's Zalf aan. Deze doet de jeuk en pijn on middellijk bedaren, en heeft een bijzonder heelende werking. Prijs f 1.75 per doos alom verkrijgbaar, op Donderdag 31 Maart as., des avonds 77j uur in hotel „Texel" te den Burg. Doel der vergadering op Vrijdag 1 April a.s. bij F. BAKKER, 's avonds half acht. Afd. Eieiland der N. C. L. A. Bond. Ieder die geen lid is gave zich na op, op Zondag 3 April 1921 in Hotel Texel, 's avonds ACHT unr precies. Opgevoerd zal worden Spel in 3 bedrfiven, door Hans Martin. Toegankelijk voor donateurs met hun dame, meerdere dames 75 ot. per persoon. Plaa'sb sprekicg van 12—1 uur. Loting precies 1215. Kinderen beneden 16 jaar beslist geen toegang. ISTa afloop Bal. Sluiting van de zaal 's avonds 8 nor, op Zaterdag 16 April 1921, des avonds ten 8 ure in cafe „Den Burg." Punten van behandeling 1. NotuleD. 2. Overlegging Balaos en Verlies- en Winstrekening 1920. 3. Jaarverslag 1920. 4. Vaststelling BalanS en Verlies- en Winstrekening 1920. 5. Verkiezing van twee Commissarissen, 6. CJitlotiog Obligatie's. 7. Rondvraag. De Balans en Verlies- en Winstrekening liggen voor H. H. Aandeelhouders van 15 April 1921, ter inzage ten kantore der Onderneming te den Burg. De Directeur.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2