N ota-doorsckrijf bloc s Brief-doorschrijfboek Vallende ziekte EIAMEfS Fraaie kunstplaten voor schilderijen. In Boekhandel Parkstraat. Winstuitkeeringen I ?enuw-tdbletten. In Boekhandel Parkstraat Datamstempels in 2 grootten, Wandhaken voor portretten, enz. De beste witte celloloïd-pnnaises Schetsboeken in 3 formaten, Grootste sorteering Y ulpenkouders, FEUILLETON Heeren Petten, Vilthoeden, Stroolioe- den, Dassen, Boorden, Manchetten en Overhemden. Firma GEZ. GRAAF. 100 nota's met afschrift f 1.50. 50 brieven met copie, in netten - stevigen band f 2,60. Losse bloes daarvoor f 1,30. Boekhandel Parkstraat. ASTHMA. Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. Levensverzekering. een gouden regen G. COEVERT, te den Burg, SVREESTGEEM MIJMHARDT5 Tapijtnageis, want er bestaat een g?5 middel dat U rustig en kalm houdt .terwijl Uw f geest helder blijft I Koker 75é bij apoth en drogisterij 50 en 100 cents, bruikbaar tot 31 December 1931. zeer eterk, 10 a 15 cents. l1/, cent per stuk. 25 k 20 cents. Vloeidrukkers in soorten, Luxe-inktpotten, Postzegeldoozen, Postzegelbevochtigers, Briefwegers, Luxe- en gewone zak boekjes, Alfabetische klappers in soorten, Bonboekjes. Kwitantieboekjes, Wisselboekjes, Muziekboekjes, Effectenboeken, Waschltjstboeken, Waterman, Swan, Conklin, enz. De typische lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 118.) Hij bad bet eerst bet touw waarbij hij stond, doorgesneden, en daar de anderen nog niet gereed waren, het nog vastge houden en het zelfo voor de zekerheid tweemaal om zijn pols geslagen. Natuurlijk was hij door d6n sebok in de hoogte ge sprongen en in plaats van zich los te maken, mee de lucht ingegaan. Thans klemde hij zich met beide handen vast aan het touw en werd ten hemel gedragen als een lam nit de kudde. Het anker: riep Byfield. Dalmahoy's touw was onder aan den mand bevestigd, zoodat wij er niet bij kon den komen om hem op te hijsehen. Wij maakten daarom bet anker los om dat hem toe te werpen ea riepen Houdt je vattHond je in God's naam vast. Grijp, als je kunt het anker...Je breekt je nek, wanneer je loslaat. Hij zwaaide heen en weer en wij zogen een van aiigst verwrongen bleek gelaat. We wierpen nu het anker ia de richting waar hy zioh bevond in de hoop dat hij het zou kunnen grijpen De eerste keer zweelde hy er voorbij als de slirger van de klok, greep cr met de eene hand naar, zonder het te pakken, kwam terug, greep er weer naar, maar weer tevergeefs. By de derde keer boust hij er tegen aan, sloeg een arm er om heen, liet het touw los en een, twee, drie hadden we hem boven. Wij trokken hem binnen boord. Hij was bleek, maar zijn spraakvermogen was nog volmaakt in orde. Ik moet u wel zeer om excuus vragen dat was een heele domme streek van me, ja, meer dan dom en het zou nog een ospie- zierig e nde hebben kunnen neaien... ja, een klein slokje zal me guedhoeD, 't is alleen maar voor den sohrik. Hij nam de aangeboden cognac fl sch, Aanbevelend, maar braoht haar niet aan den mond, rijn arm wae ale verstijfd. Hij valt flauw I riep ik. Flauw vallen ben je gok, Ducio Maar wat is dat? Hij keek over m<jn schouder en ik hoorde thans achter my oen stem, niet de stem van Byfield, die uit de wolken scheen te komen. U bent getuige, mijnheer Byfield... Men moet nu bedenken, dat ikemds zes dagen in een toestand van voortdurend gevaar had geleefd, onafgebroken waren mijne zenuwen strak gespannen geweest en bet was dus geen wonder, en ik hoop dat niemand er mij een verwyt van zal maken, dat ik tbans sidderde als een kom pasnaald. Op den bodem van den mand lag een stapel dekens en jassen en daarnit kwam eerst een band, die een bonten muts vast hield, te voorschijn en toon een verontwaar digd gelaat en een bril en eindelijk het lichaam van een klein man in een versie tan zwart pak, Hy lag thans op zijn knieën, zijn viDgers rustten op den grond en hij keek den luchtreiziger verwytend aan. U bent getuige, meneer Byfield Byfield soheen diep terneer geslagen, het angstzweet lag op zijn gelaat. Het spijt me vreeseJjjk, mijnheer, stamelde hij,een fatale vergissing hst is mijn schuld niet... ik hoop het u straks op te helderen Laat mü u voor stellen mijnheer Dalmahoy mijnheer P... Myn naam is Schapenbout, maar... Schapenbout! riep Dalmahoy. Scha penbout Wat een man Zijn vader heeft de schapen gehoed op de Grampain heuvels zeker, eu ook de schapenbouten waren er bij. Schapenbout is eea keurig gereoht ik maak u mjju compliment. Dalmahoy moest zich aan een der touwen vasthouden om buiging te maken. En ik, mijuheer, zeide ik, zietsde dat Schapenbout een hiUpeloozen blik op mij wierp, ik ben Vioomte Anne de Kèroual. Ik weet niet hoV u hier komt en waarom u zich hier bevindt, mns.r u *>jt een aan wijst voor het gezelschap. Byfield keek op den barometer. We bevonden ons zes honderd voet boven de aarde. Hjj zeide, dat dit nog niets betee- kenen bad, hij verwonderde zioh slechts dat de balion was opstegen ondanks den ballast van waanzin, die onder aan den mand had gehangen. Ik iiet deze woorden onopgemerkt voorbij gaan ze toeechrijvende aan zijn slecht humeur. Hij vertelde my dat hij honderd pond ballast naar beneden had moeten werpen. Ik hoopte in stilte dat de zakken op het hoofd van mijn neef waren terecht gekomen. Ik vond zeshon derd voet al een zeer achtenswaardige hoogte. Het uitzioht was meer dan mooi I De Lunardi was, dank zij bijna volmaakte windstilte, loodrecht Gmhoog gestegen, had de morgennevels doorkliefd en zweefde thans in een hemel van net heerlijkste blau w De aarde onder ons scheen uitge hold, de horizon geleek een omhoog staande rand als van een beker, die beker was in werkelijkheid gevuld met mist en nevel doch in onze oogen met een heerlijken drank met schuim erop. Ik nam den verrekijker nit Byfislds hand en richtte hem naar de aarde en ik ont dekten drie gestalten. Een daarvan wuifde met een witten doek, Ik giGg weer zitten en dacht aan haar. Ik moet zeggen, dat mijn vertrouwen in luentreizigers een zeer teere, gevoelige plant was. Indien de lezer zich myne beschrijving herinnert van de vlucht uit de vesting, dan weet hjj tenzij ik mijne gewaarwordingen zeer gebrekkig en onvol maakt heb gesohilderd dat ik aÜ6s be halve moedig ben, indien ik my niet in vasten grond bevind. Op den vasten grond bon ik tot alles in staat, dan beweeg ik mij met de zorgeloosheid van een rollende steen. Zoodra ik eohter geen grond meer voel, ben ik aan den duivel overgeleverd. Zelfs op een schip voel ik mij niet op mijn gemak en schik mij in het onvermijdelijke omdat mij niets anders overblijft. Tot mijn groote gerusieliing steeg de Lunardi opwaarts zonder veel schommelen. Sleohts door het overboord werpen van snippertjes papier of door het raadplegen van den barometer konden wij ons overtui- Zenuwkwalen en Toevallen worden genezen door ROLANDO. wettig gedeponeerd. Drank van Dr. Roland B9* Men wachte zich voor namaak. Fl. 4,25. Spoedige genezing ook bij verouderde gevallen door de Asthmapoeder van Dr. Pieters. Fl. 1,50. N.V. Mij. SAAITAS. Kon. Goedgekeurd. Alkmaar Payglop 10. Leeuwaarden, Oosterstraat 13. Amsterdam, Gravenstraat 28, achter de kerk. Onze geïll. prijscourant tegen toezendig van 25 ct. postzegels aan Hoofdkantoor Saöitas Post Box 339, Am sterdam. De bijzonder liooge (Afd. Leven) vormen als het ware voor de verzekerden der EL A. V. BANK. Vraagt ons prospectus, waaruit blijkt, dat de winstuitkeeringen aan verzekerden, varieeren van 46°/0 tot 108% van een jaarpremie in een driejarig tijdvak, bij den Adjunct Inspecteur TEXEL. gen, dat de ballon rees. Na en dan maakten wij een draai, zoo zeide ons het kompas van Byfield, maar wij zelf merkten niets daarvan. Van dnizeligheid geen zweem meer, om de eenvoudige reden dat er geen gelegenheid meer bestond om duizelig te worden, daar wij het eenige vaste pont in de rnimte waren. Wij waren één met de zwijgende sfeeren om ons heen en wat de Vioomte Anne de St. Yres betreft kan ik verzekeren, dat hij gedurende vjji minuten zioh zoo zondenloos, zoo onschuldig ga- voelde als een pasgeboren kind. Maar voor mij is hot een drommels onaangename zaak, zeide Byfield opeens. Ja, dat is waar, antwoordde ik, gij hebt tot bet publiek gezegd dat ge een eenzaam reiziger waart en we zitten hier met ons vieren. Maar wat kan ik daaraan doen P In dien op het laatste oogenblik een paar gekken in myn ballon komen vallen... Maar dan is Schapenbout er nog, zeide ik. Misschien kan hjj opheldering geven. Mijnheer Sohapenbout, waarom bent u bier P Ik heb voornit betaald, begon Scha penbout. Ik ben een getrouwd man. Dat zijn twee dingen, die u op ons voor hebt, zeide ik. Verder. U waart zoo goad my uw naam te noemen, mijnheer Vicomte Anne de Keroual de St. Yves. Die naam is wel wat moeilijk te ont houden. Binnen twee minuten kan ik u een memoria technica vervaardigen, waarvan ge gedurende de reis gebruik kunt maken. Mynbeer Schapenbout, wiet niet wat hij daarop zon antwoorden. Ik ben gehuwd, ik heb een vrouw, begrijpt u, Mevrouw Sohapenbout boudt niet van luchtreizen. Zy is een Guthric, uit Dumfries, van zichzelve. Dat verklaart alles, zeide ik. Ik, daarentegen, had reeds lang mijne zinnen er op gezet een reis meteenluohi- ballon te maten. fTordt vervolgd B I

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 4