n N°, 3512. Zaterdag 25 Juni 1921 S4st# Jaargang. lenws Advertentieblad. Spoor- en Bootdieast feuilleton® inncnland. Gemengd Meuws. O it blsd verschijnt Woensdag- en Zaterdagmorgen Advertentlëu daags voor de altgave vóór A aar nam. ABONNEMENTEN ea A0VERTENTIEN worden aangenomen bt) d« Ditg. Emma LAN8SVIL9 SE ROOII, Parkstraat, Bon# o* Tixat HOOGWATER Reede van Texel. Post- en telegraafkantoor Oen Burg geopend. Dienstregeling I Juni 1921, I.52ft £.42 INRICHTINGEN welko gevaar, schade of hinder kunnen veroorzakeu. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van P. Kikkert Jz. te de Koog om in het perceel, kada straal bekend in Sectie H, No. 2003, een brood-, koek- en banketbakkerij te mogen oprichten, door ben voorwaarde lijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd Diet voor bet Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 21 Juni 1921. Burgem. en Wetb. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van W. Sla- man te Oudeschild, om in het perceel, kadastreal bekond in sectie D, no. 859, een smederij te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. Texel, den 21 Juni 1921. Burgemeester en Wethouders vnd. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. Echt Teielsch: Drankgebruik per hoofd. De kermis. Oos terend, 24 Juni. Slachtoffer van zijn beroemdheid. Hadt-je me-maar, die op 8 Juni voor het Kantongerecht to Amsterdam terecht stond, wegens openbare dronkenschap, gepleegd bi) derde herhaling, is deze week veroordeeld tot een hechtenis van drie weken en opzending naar een rijkswerk inrichting voor don tijd van één jaar. De heer De Vlugt is de vierde burgemeester, dien Amsterdam in vijf dagen tijds gehad heeft. Dondeidagwas de heer Den Hertog als waarnemend burgemeester in functie, Vrijdag had men den heer Nolting als burgemeester, Zaterdag en Zondag den heer Wibaut. Amsterdam mag dus op een eigenaardig record bogen 1 Een landbouwer uit Kollumerland had dezer dagen een portefeuille met f8200 verloren. Er daagde al spoedig een eerlijke vinder op, die, naar het N. v. h. N. moldt, deswege als belooning ontviDgéén gnlden. Wordt veroclgd tf QJ Aber.nvmcntsprüt per 3 maandenl Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent Pre» der -ddwrlewttónj Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. LICHT OP! Van Zaterdag 25 Juni tot en met Vrijdag 1 Juli voor rijwielen 9,56 uur, voor rijtuigen 10,26 uur Zomertijd. Donderdag 23 Juni v.m. 11,28 Vrijdag 24 12,03 Zaterdag 25 12,40 Zondag 26 1. Maandag 27 1,38 Dinsdag 28 2,21 Woensdag 29 3,10 Des namiddags is het ongeveer een half uur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 77a uur. Voor postwissels, kwitantiön, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Vertrekuren van de Boot. Op Werkdagen; Vertrek Texel 6,- vm 11- vm 2.45 nm 5.15 nm Nieuwediep 9,15, 12,10 nm 4,- 6,35 Op Zon- en Feestdagen van Texel: 6,—v.m. 5,15nm. van Nieuwediep: 8,45 6.35 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,30 9-11 7,28 sneltrein 9.11 10,27§ 1.31 12,37 3,24 412»» 6,36 4,25§ 8,39 7,30 'Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,20§ 8,36 7,52§ 9.45 9,15 11.42 12.19§ I'll 3,06 6,06 6,07§ .|'cQ 8,56 10,58 II,15+ I-03 Niet op Zon- en feestdagen. f Alleen op Zondag. ff Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. De typische lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 119.) Ja, ik zou bijna zeggen, mijnheer.... het is een fcartstooht ran mij geworden. Ik herinner mij Vincent Lucardi, mijnheer hernam het mannetje met schitterende oogen. Ik was erbij tegenwoordig, toen hij in October '85 met zijn ballon in Heriot s Gardens opsteeg. Hij kwam neer in Capar. Hij werd eerelid van een golt-club m Capar en vaa allerlei andere vereenigmgen. Een mager man, mijnheer, bij heelt eens zijn horloge bij mij verpand. U moet vreten, dat is mijn beroep, ik hob een pandjeshuis, Maar hij loste het helaas in, anders zou ik het u bij gelegenheid cods laten zien. Reeds lang was het mijn vurigste wentch een luohtrois te maken, maar terwille van mevrouw Schapebout heb ik het tot nu toe niet gedaan. Het is mijn eerste rei». Om u do waarheid te zeggen, denkt mevrouw Sohapebcut dat ik op weg ben naar do Kyiea of Bate. Ik he'o mijnheer byfield vijf pond vooruit betaald. Ik neb e kwi tantie in mijn zak. Wij waren overeen RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Diusdag 28 Juni a. s. des voorm, te half 10 uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, den 23 Juni 1921. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Onderwerpen ter behaudeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding rekening Algemeen Wees huis ouer 1920. 3. Benoeming lid commissie uan toe zicht M O. 4. Ontslag-aanorage M. Kroon als onder wijzer te Oudeschild. 5. Vaststelling oerordening op de keuring uan uiaren. 6. Wijziging besluit steun aan de Nuts- bouuistichting uoor woningbouw. 7. Herziening jaarwedde dienaar uan politie te den Burg. 8. Verbreeding Elleboogsteeg te Oosterend. 9. Adres uan de Vereeniging uoor Chris telijk Volksonderwijs te den Burg. gekomen, dat ik mjj ia den mand verber gen en de reis met hem alleen zou maken. Dua u wilt eigenlijk zeggen, dat ons geselschap u niet gewenscht is P vroeg ik. Hij haastte zich dat te ontkennen. Neen, neen, dat meen ik niet, volstrekt niet, integendeel 1 Maar het had even goed kunnen gebeuren, dat zich minder aange naam gezelschap aan ons had opgedrongen, ea ziet u, wo hadden zsu eenmaal algespro- ken Ge bebt gelijk. Byfield, geef die vijf pond aan mijnheer Schapenbout terug. Gekheid, bromde Byfield. En wio geeft u het recht mij de wet voor te schrij ven Wie zijt gii Ik geloot, dat ik u dat reeds tweemaal verteld heb. -- Moaseu de Vicomte van wat-je-raaar- wilt. 't Is me onverschillig. Voor mijn part zijt ge Robert Burns of Napoleon Bonaparte of de moeder der Gracchen of Balaam's ezel. Maar toen ik u leerde kennen heette u Ducie en daarom Hjj stak de hand uit naar de veiligheids klep. Wat wilt ge doen P vroeg ik. Neerdalen. Wat Terug naar die weide Neas', dat zal wel niet gaan, want we zijn meer nourdelijx i»f,jedre»en en bewegen ons voort met eee snelheid van de tiz mijlen ia iet uur. Ma^r wsarom wilt ge neerdalen? INRICHTINGEN, welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Do aandacht wordt or op gevestigd, dat volgens do bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van do beschik king bevoegd zijn zij, die iudortijd niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenon om hun bezwaren mondeling too te lichten. TEXEL. 24 Juni 1921. Bij de deze week te 'sGravenhage ge houden examens slaagde voor le stuurman, groote stoomvaart, de heer W. H. Morren, leerling der Zeevaartschool alhier. Onderwijzer: Waarvan is dit kistje gemaakt? Leerling: Van hout. Onderwijzer: Waar komt het hout vandaan? Leerling: Van 'tstrand. Historisch. Het is zeker een verblijdend iets te vernemen, dat waar het gebruik van sterken drank over geheel Nederland In 1920 nog 5.15 liter per hoofd bedroeg, dat cijfer voor onze gemeente in 1920 zooveel minder, n.l. 1.93 liter per hoofd heeft bedragen. Over 1913 was dat cijfer voor Texel nog 2,52 liter, wij mogen dus een belangrijke daling constateeren. Geen nieuws onder de zon Mocht wat I De kermis b.v. is telkens weer nieuw en heeft ieder jaar ook de bekoring weer van het nieuwe, althans voor de jeugd, waarvan dan ook tel kens weer een nieuwe editie verschijnt. Wat hebben die hartjes weer geklopt, wat zullen onderwijzers en onderwijzeressen weer over afwezigheid van den geest te klagen ge had hebben, moeders weer over kinderen, die niet op tijd aan tafel verschenen. Eiken morgen en eiken middag hebben wij na het uitgaan der school weer gehoord het klepperen der klompen. De weg naar huis lag voor allen nu over de Groeneplaaats. Ze wisten dat er nog niets was, Maandag en Omdat ik u bij een anderen naam dan dien van Ducie heb hooren noemen, en nog eea woord werd er aan dien naam toegevoegd, dat mjj heolemaal niet beviel het klonk niet als .vicomte11. Ik daoht dat hot een streek was van de politie om u te krijgen, maar ik begin eters te twij felen. Do man werd gevaarlijk. Ik bukte mij en deed alsof ik een reisdeken van den grond opnam, want hot was bitter kond geworden. Mijnheer Byfield, een woordje onder vier oogen, als 'c u biiett, fluieterdeik hem in bet oor. Gaarne, antwoordde hij, het touw loslatende. "Wij leunden naast elkander over den rand van den mand. Indien ik mij niet vergis, zeide ik zacht, hebt gij den naam Champdivers gehoord Hij knikte. De man, die dat riep, was mijn oigon neef, de vicomte de 3'. Y vee. Ik geef u mijn woord van eer dat ik de waarheid spreek. Ik merkte dat zijne stemming veranderde en was zoo slim er bij te voegen Begint er ua eon Hokt voor a op te gaan? Bevrijpt u nu dat bet weddenschap is geweest? Neen, antwoordde hij, dat is niet waar. Dat maakt go mij niet wijs. Dinsdag en Woensdag, maar je kon het nooit weten. De kermis is er, het feest voor de jongeren. Wij wijzen onze lezers op de advertentie in dit nummer, betreffende Regter dc Jong's Biograaf Theater. Aanbeveling is feitelijk overbodig. Regter en de Jong hebben hier de sporen reeds ver diend, 12 jaren achtereen, de mobillsatlcdagcn dan uitgezonderd, hebben ze de uitgaande be volking steeds iets goeds te genieten gegeven. Dat ze er prijs op stellen hun naam voort durend te bevestigen hebben ze bewezen, toen ze de intocht van Z.D.H. den Bisschop op de film vastlegden, ze zullen dat nu weer doen, door het vertooncn van geheel nieuwe beelden uit onze omgeving. Genoeg daarvan, aanbeveling, we zeiden het immers reeds, Is feitelijk overbodig. Dc zweefmolen van Dlrksep, hier ook geen onbekende, Is een plaats geruimd tegenover hotel de Oranjeboom, de draaimolen neemt zijn oude plaats weer in. Als straks alles is opgebouwd is het voor de ouderen weer alsof het niet weg geweest is, voor de jeugd heeft het nog de bekoring van het nieuwe, het niet alledaagsche. Nu eerst nog wat regenwater en dan mooi weer. Zeg maar, hoe ge het wilt hebben, het komt toch zooals het wezen moet. Op de hoeve St. Marcus, in polder Het Noorden heeft men een fraaie postduif opge vangen. Op een ringetje om een der pooten staat N 27 21 6798. Ik bewonder de halstarrigbeid waar mede ge by owe overtuiging blijft, zeide ik plotseling een anderen toon aanslaande Ik ben inderdaad Ghampdivers. De moor Noen, dat niet. Ik heb don man in een duel gedood. Zoo. zeide bij mij wantrouwend aan ziende. Dat znlt ge toch eerst moeten bewijzen P Man, ge kunt tooh niet verlangen, dat ik zoo iets bier, in een luchtballon, zal bewijzen Neon, en daarom zullen we neerda- lon, zeide hij en wilde aaa het touw trekken. Maar zoovor ik de Eugelsohe ot de Scho'scbe wet ken, wordt er niet van den beschuldigde verlang, dat hij zijn onschuld zal bewijzen. Maar ik zal u eens zeggen wat ik kan bewijzen. Ik kan bewijzen, mijnheer, dat ik mij in de laatste dagen veel in uw gezelschap heb bevonden, dat ik Woensdag met n en Dalmahoy heb gecoupeerd. Gij zult bewereD, dat wij drieën hier weer door een toeval zijn ver- oenigd, dat ge niet vermoed hebt, weike beschuldiging op mij rustte, dat mijn ver- scnijnen in uw ballon oen verrassing voor u was en wat u botroft een ougeweasohto verrassing. Maar ga eens bij u zoif na of de gezworenen uw verhaal wol zeer geloof- waaidig zullen vindon

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 1