N ota-doorschrijfblocs Brief-cloorschrijfboek VULPEN HOUDERS, Fraaie kunstplaten voor Schilderijen. GRINT. De stalen vestzaketuis voor vulpenhouders. Vallende ziekte Winstuit'keeriïïgen 81. WIS, 100 nota's met afschrift f 1.50. 50 brieven met copie, in netten stevigen band f 2,00. Losse blocs daarvoor f 1,30. GROOTE SORTEERING Boekhandel Parkstraat. Asthma, Bronchitis, Hoest. Dagelijks verkrijgbaar te Oudeschild. MOS Go. Arbeidscontractverzekering. I Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. Levensverzekering. een gouden regen I 6.CÓEVERT, te den Bnrg.l Boekh. Parkstraat. FEUILLETON* De jaarlijksche Stamboek en Premiekeuring 4 Augustus e.k. LUXE BANKETBAEEERIJ. Specialiteit in S. KOPPEN, Oosterend. IT ASTHMA. ZOO VOEDZAAM De bijzonder hooge (Afd. Leven) vormen als het ware voor de verzekerden der HL A. "V. BANK. I vanwege de Prov. Reg. Commissi* voor de Paardenfokkerij in N.H. it voor dit jaar bepaald op heerlijke Botersprits en TTtrechtsche sprits. Cocos Macronen, Gevulde Koeken, Speculaas, Jodenkoeken, allerlei soorten Gebakjes, Taarten, alle soorten amandelkoekjes Zenuwkwalen en Toevallen ROLANDO. Volkomen genezing der oudsteen ernstige gevallen deor planten van Doet. Med. DAMMAN, Specialist. Vraagl grat. broch. No. 191 met bewijzen aan SNABILIE, Gr. Markt 7, Rotterdam, onder opgave voor welke ziekte. 2 I Vraagt ons prospectus, waaruit B blijkt, dat de winstuitkeeringen aan n verzekerdeD, varieeren van 46°/0 tot B 108°/0 van een jaarpremie in een B driejarig tijdvak, bij don Adjunct- tj| Inspecteur De typisohe lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 130.) Don 29en had hij een familie uit Parijs hierheen gebracht en had de laatste drie dagen rondgereden in Etampes en des nachts in zijn voertuig geslapen. Ik be schouwde dit als een gunstige gelegenheid en vrosg voor hoeveel hij mij in zijn rijtuig naar Parijs terug wilde rijden. Hij verze kerde m|j huilend, dat hij tot alles bereid was. Ik ben bsreid te sterven, zeida hij, en monsieur zal wel even goed weten als ik, dat wij toch de hoofdstad niet meer kunnen bereiken. In ieder geval is het beter dan in Etampss te blijven, antwoordde ik. Hij vond mijn antwoord blijkbaar vreese- lijk grappig, want hij lachte hartelijk. Hij Verzekerde mij, dat ik een dappere jongen was en verzocht mij maar dadelijk in to stappan. Vijf minuten iater waren wij op weg naar Parijs. Onze tocht was verre van aangenaam, want de krachten van het paard waren zoo goad ais uitgeput en die van den koetsier schenen ook bijna ten einde. In het begin had hij lange alleen spraken gehouden, maar thans was hij als versuft. Er was niets meer uit hem ha krijgen. Al heigeen gedurende de laatste dagen was gebeurd, was uit zijn geheugen verdweneD. Hij kon mij niets vertellen van dsn oorlog, noch van andere gebeur tenissen. Ik had half en half er op gerekend troe pen tegen te komen, maar werd in mijne verwachtingen teleurgesteld. Wij ontmoe ten geen sterveling en kwamen tegen het aanbresen van den morgen in Loog Jmneuu aan. Wij klopten een horoergier uit zga bod, die ons, geeuwend, verzekerde, dat wij onzen ondergang tig.moe giag'n. Nadat wij o.'.s psard g veerd en ots zelf eenigs- zins met a'schawilijk;a brandewijn ge sterkt hadden, reden wij verder. Wij passeerden Sceaux en kwamen eindeitfk in Moctrougo. De barrière was open, verlaten, geen schildwacht, nergens douanen. Waar wenscht mijnheer uit te stappen, vroeg mijn koetsier en na eenig moeite gelukte het hem zich te herinneren dat hij een vrouw en twoo kinderen bezat, die op een bovenste verdieping in de Rue de Mout Parnasse woonden, en dat hij daar in de buurt zija equipage stalde. Ik be taalde hem en sloeg hem van uit de verte gade. Een kind kwam uit een huis geloo- pen en bonsde tegen mij aap. Ik vatte hst bij den arm en vrosg wat er in Parijs gebeurd was. Dat weet ik niet, antwoordde de jon gen, maar maara kleedt zich aan om met mjj naar de parade te gaan Tenez. Ik zag aan het eiade der straat eon regi ment Pruisische soldaten aangemaroheerd komen... Thans begreep ik alles. Parijs had zich overgegeven, en ik was nog juist bijtijds van den zuidelijken kant de stad binnengekomen om getuige ie zijn vaa den intocht vaa Zijne Majesteit Keizer Alexan der, die van de Noordzijde kwam. Weldra bevond ik mij onder de menigte, die zich op de bruggen verdrongen om den Keizer te zien komen. Ik baande mij een weg laags de kaden ea boreikte even voor tien uur de Place de la Concorde, waar een eigenaardig tooneeltje mij deed stilstaan. Esn troepje jongelieden, naar hun uiter lijk te oordeelen aristocraten, bevonden zioh midden op het plein. Alie droegen een witte sjerp en de Boubonsche kokarde op den hoed. Hun aanvoerder, een zssr jong mannetje met strookleurig haar, bad een blad papier uit zijn zak gehaaid en las den inhoud met luide stem voor. Ik verstond slechts weinigo woorden, maar kocht later de proclamatie van den Prins van Sctiwarizeaberg en vond daarin die woordea terug. Burgers vau Parijs. Gij hebt het Toor- beeld van Bordeaux voor u Lsve de Koning, nepen allen, nadat da strooklöurigu jonge rnau geëindigd had. Da menigte keek onverschillig toe, een paar bleven nisi eens staan om h;t einde der proclamatie te hooren. Een man te paard, in wien ik oogenblikkelijk den Duo de Choiseul-Praslin herkende, kwam in groot tcnu als Kolonel van de Nationale Garde voorbij, deed zijn paard stilstaan en richtte eonige ernstig verwijtende woorden tot de jongelieden. Twee of drie hunner knipten met de vingers en riepen weer „Leve de Koning". Maar niemand herhaalde den kreet meer en zeker zou het troepje kalm uit elkaar zjjn gegaan, indien op dat oogenblik niet een dozijn of moer jeugdige royalisten te paard warsn versohenen om de geestdrift aan te wakkeren. Onder hen bevonden zich Louis de Chateaubriand, de broeder van Tslieyrand, Arohambaut de Perigord, de schurkachtige Marquis de Maubreuil en mijn neet Alain, Vicomte de Saint Yves.! Ik was door zooveel onbeschaamde, cynisohe laaghartigheid ais door den donder getroffen. Ik bloosde diep en voelde een bijna on weerstaan baren lust om weg te loepen. Misschien ware het beter geweest iadien ik weggeloopen ware. Hij keek langs mij voorbij. Hij had een kanten zakdoek aan zijn zweep gebonden en dat was al erg genoeg, maar toen hij wegreed ontdekte ik, dat hij het voorbeeld van Maubreuil gevolgd en deu staart van zija paard met het kruis van eer had versierd Ik klemde de tanden op elkander. Leve da Koning. Leve de Bourbons Maubreuil had eea mandje vol sjerpen en kokardes meegebracht en hij reed rond en drong zjjne waren het domme volk op. Alain had een sjerp in de hand en bood die een der omstanders aan. Op dat oogen blik ontmoetten onze blikken elkaar. Dank je, ik zie je wel terug in de Gregoire straat zei ik. Zijn arm, waarin hij den rijzweep hield ging in de hoogte, alsof hij door een wesp was gestoken. Voordat hjj den zweep kon laten neerdalen, was rk onder de menigte verdwenen, die van het voorval natuurlijk niets had begrepen, maar desniettegen staande een niet minder vijandelijke hou ding sannam. Weg met de witte kekardes, riepen eenigenr 's morgens 9,30 te den Burg. Aangitte bij den ondergeteekende, dii gaarne nadere inlichtingen geeft. JAC. KIKKERT Nz. VRAAGT MIJN Bestellingen worden gaarne ingewacht. Beleefd aanbevelend, worden genezen door wettig gedeponeerd. Drank van Dr. Roland fPF" Men wachte zich voor namaak. FI. 4,25. Spoedige genezing ook bij verouderde gevallen door de Asthm&poeder van Dr. Pieters. Fl. 1,50. N.V. Mfl. SANTTAS. Kon. Goedgekeurd. Alkmaar Payglop 10. Leeuwaarden, Oosterstraat 13. Amsterdam, Gravenstraat 28, achter de kerk. Onze geïll. prijscourant tegen IPv toezendig van 25 ct. postzegels aan Hoofdkantoor Sanitas Post Box 339, Am sterdam. Wat wilde die kerel hoorde ik Mau breuil vragen en Alain antwoordde Niets! 't Is een jeugdig bloedverwant van mij, die er op gesteld schijnt zoo ganw mogelijk zijn hoofd ondsr de guillotine te brengen. Ik heb nog den tijd. Ik vatte die woorden op als een uiting van zijn baat en heohtte er overigens weinig waarde aan, ja, ik vond ze belach- lijk. Maar de ontmoeting had mij uit mijn hnmeur gebracht en ik gevoelde geen lust meer om den intocht bij te wonen. Ik keerde dus op mijne schreden terug om de Rue du Fonarre en de weduwe Jupille op te zoeken. Ik had met deze dame kennis gemaakt toen zjj zioh als marketenster bij het 106o regiment bevond, dat was voor haar huwelijk met sergeant Jupille. Wij hadden vriend schap gesloten bij gelegenheid van een ongevaarlijke vleeschwond, die ik als sohildwacht op een buitenpost had opge- loopen. Zij verpleegde mij zorgvuldig eu uit dankbaarheid daarvoor, prees ik haren zuren wijn. Toen sergeant Jupille voor Salamanca werd doodgeschoten en zijne zoon Fhilomene den dienst verliet om in de wijure8tauratie zijner moeder in de Rue du Fouarre te helpen bedienen beschouwde zq mij als een barer grootste begunstigers. Toen ik bij haar binnentrad, herkende zij mij onmiddellijk en wij vielen elkander figuurlijk gesproken, om den hals. De winkel was leeg, iedereen was naar den intooki gaan kijken. Nadat wij tezamen tranen hadden gestort over het lichtzinnige gedrag der Parijzenaars ook weer in figuurlijken zin vroeg ik of er brieven voor mij waren gekomen. Neen, kameraad, antwoordde zij. Inderdaad? Weet ge dat zeker riep ik verwonderd uit. Neen, geen enkelen, herhaalde ma dame Jupille en ke9k mij aan. En dat komt omdat Mademoiselle te voorzichtig ia geweest, Zoo, zeide ik en slaaiite een zucht van verlichting. Kom, veitul mij alles. f4 ordt vervolgd

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 4