VULPENHOUDERS. Fraaie kunstplaten yoor Schilderijen. N ota-doorsckrijf bloes Dames- en Hinderhoeden OPENING van het WINTERSEISOEN Boeken in prachtband zaaigranen. r Vallende ziekte Spoorboekjes GROOTE SORTEERING H. A. V. BANK N V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. DIENSTREGELING ingaande 1 October 1921. Op Werkdagen: Op Zon- en Feestdagen 100 nota's met afschrift f 1.50. Boekhandel Parkstraat. Firma GEZ. GRAAF. Landbouwcursussen op Texel. in boekhandel Parkstraat. Adverteert in de Texelsche Courant. FEUILLETON® DE SPOOKHOEVE. Levensverzekering. Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. G. COEVËRT, te den Burg, tmrASTHMA. dienst 26 September 1921, In Boekhandel Parkstraat. Vertrek TEXEL 7,45 v m. 11,v.m. 2,45 nam. Vertrek I1ELDEK 9,15 v.m. 12,15 n.m. 4,15 nam, Vertrek TEXEL 7,45 v.m. 2,45 nam. Vertrek HELDER 8,45 v.m. 4,15 nam. DE DIRECTEUR. De Commiasie voor landbouwonderwijs maakt hierbij bekend, dat ieder, die in den herfat van 1922 een landbouw cursus wil bezoeken bet bewijs moet overleggen, dat de lagere school met goed gevolg geheel is doorloopen en dat minstens één jaar vervolgonderwijs is genoteD. Later zag twee jaar vervolgonderwijs worden geeischt. Te koop prachtige qualiteit Zaaigranen als a Wilhelminatarwe,goedgekeurd op stam door de Holl. Mij. v. Landb. met 9-9—7—8. Extra mooi en blank. b. Goudgerst, goedgekeurd als voren met 8—87—6. Zeer mooi, c. Potküser Rogge. Extra grof. d. Zegehaver. Zeer mooi en blank. Alsmede: twee klampen puike qualiteit Luoerne Klave-hooi gewas 1920 en 1921, Staande op Gent in Eijerland. Te bevragen en monsters der Zaaigranen te zien bij II. FLENS, Den Burg en ook alles te zien op gemelde hoistede „Gent.' en \J KNEL- I j WOHÖF.ttVCebruikt| Door JEAN WEBSTER. Zij was zoo vol opborrelende jengd en luchthartigheid, dat ik, in tegenstelling, het gevoel kreeg, reeds aan den rand van het graf te staan. Ik was dien zomer pas even dertig, maar al word ik honderd jaar, dan zal ik me tooh nooit meer zoo oud voelen. „Zeg, Salomo,* merkte ik op, toen ik mij van eesige koekjes, die hij presenteerde, bediende, „wij hebben vanavond ook spo ken gezien.' „Ik geloot, dat nw spook op den naam van mijnheer Radnor zou antwoorden,* zeide Salomo, wijs met het hooid schuddend. „Maar het is toch niet veilig met spoken te spotten, Zij zetten het je betaald, wan neer men er niet op bedacht ia.* Na een tusseheDpoos van ongeveer een halt uur begon de muziek weer te spelen maar nog was Radnor er niet. Polly wierp meer dan ééa blik in de richting van de laarieren en er kwam een onheilspellende flikkering in baar oogen. Kort daarop versoheen Mattison aan de deur eu vroeg haar binnen te komen dansen, maar zij zeide, dat zij moe was en wij stonden met ons drieën een minuut of tien gekheid te maken, toen er plotseling een stap op het grintpad kraakte en Radnor den hoek van het huis omsloeg. Daar het heldere maan licht ten volle zijn geziobt bescheen, staarde ik hem in verbaziog aan. Hij was bleek tot op zijn lippen en onder zijn oogen was zijn gelaat van angst vertrokken. „Wat scheelt er aan, Radnor riep Polly. „Je ziet er uit, alsof je het spook gevonden had 1* Hij poogde zioh te horstellen en lachte eveneens, hoewel in mijn ooren zijn lach niet natuurlijk klonk. „Ik geloei, dat dit mijn dans is, niet Polly?* viceg hij en voegde zich bij ons met een overdreven air van zorg dooshtid. „Jou dans was een half uur geledeD,* antwoordde Polly, „deze is van mijnheer Mattison." Zij ging met het jongmensch de kamer in en Rad, die hen op den voet volgde, giDg naar de punohbowl, waar ik hem drie of vier glazen zonder noemenswaardige tns- cchenruimte Daar binnen zag slaan. Daar ik hier niets van begreep, hield ik hem 'het overige van den avond goed in het oog. Hij scheen iets te hebben, dat hem hinderde en het was duidelijk, dat zijn vroolijkheid gedwongen was. Het was bjjna oohtond, toen het gezel schap eindelijk opbiak en na nog een weinig over kootjes en kalijes gepraat te hebben gingen do kolonel, Rad en ik naar onze kamers. 01 bet de opwinding van den avond was of de koifie, die ik gedronken had, kan ik niet zeggen, maar in elk geval ik kon den slaap niet vatten. Ik lag in mijn bed en bleef wel meer dan een uur met mijn oogea w(jd open naar een door de maan verlichte plek aan de zoldering staren. Eindelijk stond ik op en liep uit looter wanhoop de kamer op en neer tot ik b|j het raam bleef staan en naar het vredige, door de maan besehenen landsohap voor me keek. Plotseling hoorde ik, evenals den naoht van mijn aankomst, het zachte piepen van de glazen deur in do bibliotheek, die juist op de veranda onder me uitkwam. Dadelijk op mijn hoede, boog ik me naar voren, vastbesloten om zoo mogelijk de reden van Mose's zwerftochten te leeren kennen. Tot mijn verwondering was het Radnor, die uit de schaduw van het huis kwam en een groot zwart pak in zijn armen droeg. Ik greep me aan het vensterraam vast en staarde hem in stomme verbazing na, ter wijl hij het grasveld overstak en m de sohaduw van het laurierboscfaje verdween. HOOFDSTUK Y. Mose met de Katten oogen verwekt een opschudding. Ia de week, die nu volgde, gebeurden 6." vreemde dingen op de plantage. Ik wist zeer goed, dat men dacht, dat ik niets van de slechte verhouding tnssohen vader en zoon vermoedde, en ik was zoo beleefd hen in die meening te laten, maar ik kan niet anders zeggen dan dat ik mijn oogen en ooren zoo wijd mogelijk openhield, zonder den sohijn te geven een spion te zijn. Het geval met de kip en de stuiptrekkingen van tante Sukie schenen slechts het begin van de spookgeschiedenis te zijn, er ging nauwelijks een dag voorbij of er was een nieuwe, bovennatuurlijke versohijniug ge weest. Radnor spotte er moe tegenover den kolonel en mij, maar ik weet dat hjj bij de negers hun vrees eerder aanwakkerde dan dat hij hen geruststelde, zoodat er eindelijk geen menech meer op onze of op een der naburige plantages was, die het gewaagd zon hebben, hetzij bij naoht of bij dag, een voet in de laurietlaan te zetten toch was er nog één. Mose met de katten- oogen nam de kwestie van het spook heel kalmpjes op, iets wat me veelbeteekenend voorkwam, wast ik wist, dat Mose even bijgeloovig als de anderen was, wanneer de gelegenheid zioh voordeed. Eens tenminste zag ik Radnor en Mose samen druk aan het beraadslagen en hoewel ik het onderwerp van hun gesprek niet wist, waren mijn vermoedens niet ver van de waarheid. Ik kwam bij hen in den stal terwijl zij op gedempten toon spraken, het soheen, dat Radnor iets uitlegde, terwijl Mose met die bezorgde aandacht luisterde, die de minste geestelijke inspanning dade lijk bq hem te voorschijn riep. Toen Radnor mij zag, verhief hij zijn stem en gaf hem nog enkele aanwijzingen omtrent het schoonmaken van zijn geweren. Het was duidelijk, dat hij het ouderwerp veranderd had. Alles, wat op de plaats vermist werd en dat scheen een abnormale hoeveelheid te zijn werd aan het spook toegeschre ven. Ik twijfel er niet aan of de bedienden vonden het neol gemakkelijk het spook ais zondebok voor hun tekortkomingen te doen boeten, maar toch waren er veelbeteeke- nende diefstallen paardedekecs uit den stal, goed vaa do drooglijn en andere et6ns- SCHIEDAM. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspeetenr. Zenuwkwalen en Toevallen worden genezen door ROLANDO. wettig gedeponeerd. Drank van Dr. Roland fiQT- Men wachte zich voor namaak. Fl. 4,25. Spoedige genezing ook bij verouderde gevallen door de Asthmapoeder van Dr. Pieters. Fl. 1,50. N.V. Mg. SAMTAS. Kon. Goedgekeurd. Alkmaar Payglop 10. Leeuwaarden, Oosterstraat 13. Amsterdam, Gravenstraat 28, achter de kerk. Onze geïll. prijscourant tegen toezending van 25 ct. poetzegels aan Hoofdkantoor Sanitas Post Box 339, Am sterdam. a f 0,25 cent per stuk. waren, behalve de gebraden kip nit Nancy's provisiekast. Het toppunt van bespottelijk heid was bereikt, toen er een Fransch flodderromannetje verdween, dat ik in het tuinhuis had laten liggen. Ik vroeg Salomo er naar, denkende, dat een van de bedienden het wellioht binnen gelegd had. Salomo rolde met zijn oogen en opperde het denk beeld, dat het spook het weggenomen had. Ik vertelde het geval laohend aan het souper en den volgenden morgen overhandigde Rad my het boek Mose had hot gevonden zeide hij, en het op zijn kamer gelegd. Al deze gebeurtenissen, die van minder belang zijn, hadden plaats in een tijdvak van ongeveer tien dagen na de partij en hoewel ze me het onaangename gevoel gavon, dat er iets in de luoht hing, dat ik niet begreep, tobde ik er tooh niet erg over. Radnor scheen op de hoogte te zijn van wat er in bnis omging en hij was ond genoeg om op zjjn eigen zaken te passen. Ik wist dat hij meer dan eens naar de laurieilaan was geweest, als men vermoedde, dat ieder een in diepe rust lag, maar ik hield mijn mond en zorgde, dat de kolonel hiervan niets ter oore kwam. Ik had deze eerste weken al de gelegen heid, die ik wenschte, om Mose's karakter te bestudeeren. Radnor was het grootste deel van den dag aan het werk de lente is een drukke tijd op een grooto plantage en daar ik verklaard had veel van jagen te houden, beval de kolonel me in de zorg van Mose aan. Als ik zelf voor het kiezen gehad had, dan zou ik een anderen gids uitgezocht hebben, dooh Mose was de beste jager van de plaats en daar de kolonel zioh in 't geheel niet om zijn grillen bekom merde, kwam het niet bij hem op, dat ik niet datzelide vertrouwen bezat. Mettertijd geraakte ik aan den man gewend, maar ik moet erkennen, dat ik in het begin zfjn diensten niet zonder siddering aannam. Als ik hem voor me uit zag gaan, tusachen boscbjes kruipend, van heuveltje tot heu veltje springend, heel stil en opie'tend, trillend als een dier op zoek naar roof, dan was mijn aandacht meer op hem gevestigd dan op eenig mogelijk wild. W.v.v, SNIJ- Ég BRAMD- VA SCHAAF- Yj if -, STOOTv-v v

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 4