SCHOUW. Sluiting Bewaarschool. prima korte turf een huis waarin kruidenierszaak, op Zaterdag 15 October SCHOUW. Zaterdag 15 October a. s. Brandstoffen. Maandag 3 October voorloopig wordt gesloten. Boekhoudcursus Alg. Tex. Middenst. Vereeniging. HET HUIS *5 ar kt her! h tan Het College van Dagelijkech Bestuur Tan polder „Waal en Burg" breDgt bier mede ter kennis van de iDgelanden van dien polder, dat nasr aanleiding van het bepaalde bij art. 17 der keur en verordening, de pchouw zal plaats hebben en verzoekt ingelanden te zorgen, dat op dien datum de tochtslooten goed gezuiverd zijn van bobbels, kroos, riet, flab, enz., zullende zij, bij nalttigbeid vervallen in eene geldboete van drie gulden voor iedere overtreding. Het Coll. v. Dag. Best. vnd. J. EELMAN Jbz., Dijkgraaf. W. H. LAP, Secretaris. Het College van Dagelijksch Bestuur van den Prins Hendrikpolder brengt bfi deze ter kennis van de ingelanden dier polder, dat naar aanleiding van het bepaalde bij artikel 20 der keur en verordening, op de schouw zal plaats hebben, en verzoekt ingelanden te zorgen op dien datum de toohtslooten zijn gezuiverd van kroos, riet, flab, bobbels enz., zullende zij bij nalatig heid vervallen in eene boete van drie gulden voor elke overtreding. Het Coll. v. dag. Best. vnd., J. H. TIMMER, Dijkgraaf. W. H. LAP, Secretaris. Wachtende een lading a f7,50 per 1000 a contant. Bestellingen worden ingewaoht. Gebrs. BRUIN. D. VOS. Het Bestnur maakt bekend, dat de Algemeene Bewaarschool te den Bnrg met ingang van der Deelnemers voor bovenge noemde Cursus worden verzocht zich SCHRIFTELIJK op te geven voor of op 5 October a s. aan den ondergeteekende Secre taris, C. G. GUDE. TE KOOP met daarachter gelegen pakhuis. Te bevragen by irn. LiNGEVELD Mz. TE KOOP: bewoond geweest door den beer CAROL te den Bnrg. Conditiën billijk. Bij geen verkoop te knar. Te bevragen bij den eigenaar. Zondag 2 October 1921. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Kroese. Waal, n.m. 3 uur ds. Boeke van Schagen. den Hoornvm. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, n,m. balt 3 ds. Brümmer. vm. 10 uur ds. H. Buiskool. Oosterend, 'sav. 7 uur ds. Boeke. Zondagsschool n.m. 2 uur. Cocksdorp, vm. 10 uur ds, Boeke. Collecte voor de Inwendige Zending. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 nur da. Meier uit Alkmaar Collects voor Evangelisatie in Noord-Holland, n.m 3 nar derelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar Avondmaal. Zondagsschool 12 uur inplaats van half 12. den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster van Helder. Schagen, 22 Sept. Aangevoerd: Uit de Schagor 0">"rant: 82 Vette Koeien i 450 a t 6SC. 41 geldekoeien mag. f250 a f525 81 kalfkoeien f 400 a f750 40 Nuchtere kalveren f 18 a f 28,00 205 lammeren f 28,a f 40,00 310 schapen vette f 38,a f40,— overhouders t af 39 varkens mag. f 40.a f 52,—. 60 varkens vette f 0,90 at 1.04 p. K.g 160 Biggen f 12.00 k f 24.00 Boter f 3,00 a f3,10 per K.G. Kineieren f 14.a 1 15,00 per 100. Valsche munters. De Centrale Recbersche te Amsterdam heeft gisteravond een goede vangst ge daan. Reeds eenigen tijd werden aan het hoofdbureau vermoedens gekoesterd, dat een groepje lieden valsche guldens fabriceerde en ze uitgaf. Uit latere gegevens bleek, dat het geheim der fa bricatie en uitgifte bij een drietal mannen berustte. In een der zijstraten van de Geldersche kade hadden zij een poover ingerichte werkplaats. De guldens, die tot dusverre opgespoord zijn een vijftal zijn van tin, te licht van ge wicht en blauwachtig. Het randschrift God zij met ons, ontbreekt. Gisteravond om halfzes werd het drietal onverwacht door de recherche geknipt, terwijl eenige guldens, die ze wilden uitgeven, in be slag genomen. Bij het verhoor, dat inspecteur Van IJsendijk hen afnam, bekenden zij. Het drietal is in arrest gesteld en zal binnenkort ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. De beurtschipper v. Gelden, die van Rotterdam op Goedereede vaart, heeft dezer dagen een weinig voordeelig vrachtje gehad. In Rotterdam werden hem een paar doozen bezorgd, bestemd voor den dokter en den dominee van Goedereede. Of de schipper ze mede wilde nemen en f 7 wilde betalenmen wist er alles van en te Goedereede zou hij met dokter en dominee kunnen afrekenen. Van Gelden had er niets tegen, be taalde en bracht de doozen ter bestemde plaatse. Wie schetst echter zijn verbaziDg, toen noch de dominee, noch de dokter iets van de bestelling afwisten. De pakjc3 werden echter toch geopend ca oleken te bevatten een paar hooge hoeden, groen van ouderdom en totaal waardeloos. Dl aipper was op een handige manier opgelicht. NoraToen Piet me vroeg kon hij geen woord uitbrengen. Daatje: Maar hoe weet je dan, dat hij je gevraagd heeft? NoraWel, omdat hij geen woord kon uitbrengen. De Raad van Arbeid te Heerlen is opgeheven en vereenigd met dien te Maastricht. Uiltje geeft grafschriften waaronder het volgende op Treub Hier zou Treub, volgens z'n eigen pro gram, hebben moeten belanden; Als-ie zich op zijn sterfbed niet bedacht had, hij liet zich verbranden, Maar nauwelijks verbrand, veranderde hij alweer, Hij wou toch begraven worden... maar dat ging toen niet meer. Een klein meisje komt in een sigarenwinkel om een postzegel vragen. De winkelier vraagt haar, wie haar vader is, en of die tot zijn klanten be hoort, waarop het kleine diDg prompt antwoord Neen mijnheer, dat niet, maar ma komt hier geregeld telefoneeren. De scholenbouw. De Arnhemsche Gemeenteraad heeft de volgende motie aangenomen De Raad, overwegende, dat de uitvoe ring van de wet op het Lager Ouder wijs 1920 der gemeente te zware lasten oplegt, verzoekt de Regeering en de Staten Generaal het daarheen te leiden, dat in dezen toestand verbetering wordt aangebracht. Woorden van wijsheid. Voeg iets aan een goede hoedanigheid toe, en ze wordt een gebrek, neem iets van een gebrek af, en het wordt een goede hoedanigheid. Wie het genot wil smaken kinderen te bezitten, moet ook wat voor hen kunnen doen en verdragen. Dat is nu eenmaal niet anders.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 4