Propaganda- Kunstavond Tandarts Ansingh Tan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Nutsbibliotlieek. een Dienstbode, Geitenfokvereeniging. Gemengd Nieuws, Marktberichten* Uitslag van gehouden Verkoopingen. Advertenties. I. A. M. V. afd. Texel. Huish. Vergadering op Dinsdag 18 October 1921, Ds, N. J. C. Schermerliorn „ONDERGANG". Algemeene Vergadering „GEMEENSCHAPPELIJK BELANG" Algemeene Vergadering in „Hotel de Lindeboom" AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Aanvangende 19 October. SCHOUW. Zaterdag 15 October a.s. SCHOUW. Woensdag 26 October a.s. 5-jarige merrie, 40 pak nicnw haverstroo en 60 H.L. Wilhelmina- tarwe, prachtig voor de zaai, Boerderij met 10,30 H.A, land Predikbeurten- Natsbibliotheek. Op verzoek verwijzen wij naardejad vertentie in dit nummer, meldende dat de uitgifte van boeken zal aanvangen op Woensdag a.s. 19 October. Dit najaar werd de bibliotheek weer met een belangrijk aantal nieuwe boe ken aangevuld. plooide zich keurig tegen de heldere najaarslucht en de tonen van hetTexelsch Fanfarecorps klonken opgewekt.'t Weer was buitengewoon mooi en dit een en ander bracht honderden bezoekers op het terrein. Auto's rolden af en aan en legio was het aantal motorfietsen en rijwielen. De elftallen van de voetbalclubs O. V. Y. en Texel kampten met allen ernst en bleken in alles tegen elkander opge wassen te zijn. Er werd dan ook geen enkele bal gemaakt, zoodat de wedstrijd eindigde metO—0. Voor de Korfbalclubs bleef niet veel tijd meer over, zoodat ze slechts een half uur konden kampen. Ook hier bleek het, dat Den Burg en Oosterend van gelijke krachten waren. Beide behaalden twee punten. Bij het verlaten van het veld schreed een lange r^j achter de muziek aan en opgewekt ging men huiswaarts. Harte lijke dank komt toe aan velen, inzonder heid aan Tex. Fanfarecorps. Gaarne roepen we om een herhaling van zoo'n mooien middag. De toeloop naar de kweekscholen. In de Memorie van Antwoord op het wetsontwerp tot gedeeltelijke herziening der Leerplichtwet noemt Minister de Visser de aanmelding zoowel als de toelating bij de Rijkskweekscholen en de bijzondere kweekscholen bevredigend. Bij de meening die van verschillende kanten werd geuit, dat thans geen tijd is voor salarisverhooging sluit de minister zich geheel aan. Van een veehouder te Zaandam was 's nachts een koe uit de weide weg- geloopen. Een paar dagen later vond men het dier aan den Wijdewormerdijk in gezelschap vaneen kalf, dat in middels was geboren. Goedkoop varkensvleesch. De varkensprijzan dalen. Boeren uit de Ooylanden bij Nijmegen gaan nu zelf hun varkens uitponden en brengen het vleesch voor 70 tot 80 ct. per kilo aan den man. R. N, Overvloedig wild. Men schrijft uit Barneveld aan het H1 d. Nu ook de hazen- en fazantenjacht geopend is, blijkt dat het jachtveld beter van wild voorzien is, dan eerst werd verwacht. Vermoedde men dezen zomer, dat vooral de jonge fazanten veel van de droogte hadden geleden, thans vertoonen zich op tal van plaatsen too rnen van tien, twaalf en meer stuks bij elkander. Voorts schijnen ook de hazen krachtig te hebben voortgeteeld. Een warmte-record. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut in de Bilt, maakt het volgende bekend over een abnormaal warmen dag in deze, tot- dusver zoo verrassend warme maand. Te de Bilt is Zondagmiddag 9 dezer een luchttemperatuur in de schaduw van 25 graden Celsius of 77 F. bereikt, waarmede het record sedert 1849 te Utrecht de Bilt in October na den 3en genoteerd overtroffen is. Te Maastricht werd Zondag een temperatuur van 29 graden Celsius bereikt, waarmede even zoo het record Jvan October 27,6 op 1 October 1908 overschreden is. Een quasi grappenmaker. Zondagmiddag stond een jonge dame aan het strand te Zandvoort, toen plotse ling een jonkman op haar toe trad, haar een arm om den hals sloeg en op bar- schen toon sprak„Genade zult ge me vragen." Het jODge meisje schrok geweldig, doch die schrik ging over, toen de jonge man verklaarde maar een grapje te hebben bedoeld en zijns weegs ging. Evenwel keerde de schrik terug, toen de jonge dame even later een kostbare broche miste. Zij deed aangifte bij de politie maar deze kon haar weinig troostgeveD, daar de „grapjesmaker" in geen velden ot wegen meer te zien was. N. v. d. D. Bij verschillende landbouweis te Ookgei splaat komt onder de paaiden kwade droes voor, zoodat deze dieren niet gebruikt kunnen worden, wat voor velen erg lastig is in deze drukke bieten campagne. Eet mooie weer. Het is 13 jaar geleden, dat dezelfde dagen in October, die nu zulk buiten gewoon mooi weer brengen, gekenmerkt waren door zeldzaam warm, helder weer. En in dat jaar 1908, was het ook 13 jaar geleden, dat 13 October nog zeer warm weer bracht. In dat jaar, 1895, steeg de thermometer op verscheidene plaatsen boven 25 gr. C., iets wat voor dien tijd hier te lande niet schijnt waargenomen te zijn. Te Winterswijk werd zelfs 27 gr. C. opgeteekend. In 1908 kwamen zelfs nog hoogere temperaturen voor, n. 1. 28 gr. C. te Maastricht en 27 gr. C. op verschillende andere plaatsen De warmste dagen vielen toen ook, juist als nu, voor den lOen; het weer was helder en zonnig en er woei een zwakke wind. Den lOen viel er wat regen, evenals den 18en en van 24—26, maar verder bleef het de geheele maand droog. De alge meens weerstoestand in Europa geleek veel op den tegenwoordigen. Na den lOen October begon het weer af te koelen en reeds den 20sten daalde de morgentemperatuur onder het vries punt. De hier en daar geuite vrees, dat op zoo'n mooien herfst wel een koude winter zal volgen, kunnen we niet deelen, wel volgde zoo'n koude winter na de mooie Octobermaand van 1908, maar het is niet een noodzakelijk gevolg dat bepaalde groote meteorologische afwijkingen altijd gevolgd worden door een tegengestelde. Als dat waar was, zou op de lang durige droogte een natte winter moeten volgen, hetgeen weer niet zou kunnen samengaan met veel vriezend weer. Vad. Woensdag 13 October 1931. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 8 uur Bijbellezing in Eben Haezer. Zondag 16 October 1931. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur da. Kroese. Bevestiging. Waal, n.m. half 3 ds. Brümmer. den Hoornvm. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, n.m. 3 uur ds. Kroese. Oosterend, v.m. 10 uur ds. v. Grasstek Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK, Oosterend, v.m. 10 uur ds. Fokkens van Boornbergum. n.m 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur ds. de Maar. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar Texel, 10 October, Aangevoerd 1 Paarden t —0.— a f 1 Veulens f 0,— a f 15 Koeien f 550,a f 600, 10 Graskalveren f 60,— af 70. 3 Nuchtere kalveren 117 a f25. 5 Rammen f 40,— a f 70.—. 161 Schapen f 30,a f 40,—. 9 lammeren f20 a f30. 5 schrammen t 25 a 1 80. 38 Biggen i 13 a i 18.—. 8 korven kippen f 2 50 a f 3,—. Eierenveiliug. Den Burg, 10 Oct. Aangevoerd 51 partijen. 2643 stuks, gr. kipeieren 116,50 a 117,40 per 100 stuks, kl. kipeieren f 11,af 13,90 Alkmaar, 8 Oct. Op de üedeo gehouden graanmarkt waren aangevoerd 5956 H.L. De prijzen waren Tarwe 1 12,50 a f 13.50, gerst cbev. f 12,50 a f 15,25. gerst winter f a I haver i 11,a f 13.bruine boonen f 30,a t 33.—, citroenboonen f 34,— a 1 36, witte boonen f 46,a f blauwmaanzaad f 48,a 1 50,erwten groene kl f a f erwten groene gr. f 40,a t 43,— grauwe 1 32,a 150, vale f 32,at—,rogge 112,50 a f 14,— koolzaad f a 1 karwijzaad i af per 100 Kg. Formerend, 11 Oct. Aangevoerd 436 Runderen waaronder: 350 vette koeien 130 165 Ct. per K.G Gelde koeien i 0a 0 L Melkkoeien f 0— a 0 18 stieren. 62 vette kalveren f 2,30 a f 2.50 p. Kg. 248 Nuchtere kalveren 115 a f 50, 1207 Schapen 1 30,a f 52. 559 vette varkens f 0,80 a 11.02 per Kg. 17 magere varkens 1 24 a f 48,00; 326 biggen f 10,00 a 122,00; 0— overhoudeTs f22 a t 37, Kipeieren 116.00 a 1 17.— per 100; Notaris G. J. O. D, DIKKERS, op Zaterdag Zaterdag 8 October 1921, in de Zeven Provinciën te Oudeschild. 1. Een huis en erf aan d3 Westzijde te Oudeschild, groot 340 centiaren Opgehouden. 2. Een buis en erf aan de Oostzijde aldaar, groot 210 centiaren Opgehouden. 3. Het reeht van erfpacht op den grond met daarop staand pakhuis aan de haven aldaar, groot 169 centiaren Kooper Jao. Rab Jnz. voor f 900, Tegen aambeien, 7 droge of bloedende, wende men Foster's Zalf aan. Deze doet de jeuk en pijn on middellijk bedaren, en heeft een bijzonder heelende werking. Prijs f 1.75 per doos alom verkrijgbaar, GETROUWD J. A. ZUR MiiHLEN en E. NIEUWENHUIZEN die hiermede hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van sympathie bij hun huwelijk ondervonden. Burg, Texel, 11 Oct. 1921. Voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden en de teraardebestelling van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd-en Grootmoeder KLAASJE ZEGEL, betuigen wij onzen hartelijken dank. Inzonderheid onzen dank aan Dr. Bos wijk voor diens onvermoeide hnlp, aan Ds. Brümmer voor de troostwoorden tot ons gesproken en aan buren, dragers en kleed- oplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. tH. BEUMKES en Familie, 't Horntje, Texel, Oct. 1921. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling tijdens de ziekte en bij 't overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder ondervonden. Namens de familie, D. ZUIDEWIND. op Vrijdag 14 October a.s. 's avonds 8 uur bij W. HUIZINGA te den Burg. AGENDA Verkiezing van een bestuurslid, enz. Het bestuur. 's avonds 8 uur in Hotel „Texel" te den Burg. met het tooneelstuk Kntree 40 cent. Een bepaald aantal kaarten verkrijgbaar bij C. RENTENAAR en Boekhandel PARKSTRAAT den Bure, Job. v. d. SLIKKE Oosterend, C. DIJKER, Oude schild en P. DEL VÉR, de Waal. Aan de zaal worden beslist GEEN KAARTEN verkocht. Het Besiunr der 1. A. M. V. Afd. Texel. van de Coöperatieve Veteeniging tot aankoop van Brandstoffen op Donderdag 20 October 1931, der avonds half acht in het hotel de Oranjeboom te den Burg Texel. Punten van Behandeling 1. Inschrijving nieuwe leden staande de vergadering. 2. Bespreking en zoo mogelijk vaststelling financieele toestand op omstreeks 1 Oct. 1921. 3. Financieel beheer over de afgeloopen twee jaren. 4. Inrichting administratie. 5. Bespreking aankoop brandstoffen voor den a.s. winter. 6. Verkiezing Bestuursleden. 7. Rondvraag en sluiting. Het Bestuur C. MOOJEN Voorz. J. C. v. d. POLL Beer. op Zaterdag 22 Oct. 's avonds halt acht in calé den Burg. Agenda Opening. Notulen. Jaarverslagen. Vaststellen contributie en dekgeld. Bestuursverkiezing, Rondvraag. Het Bestuur. De bokken staan alle werkdagen ter dekking, alleen voor geiten van de leden der vereeniging, bij J. RORTEAHOEVEN. den Burg. Jac. ZEGEUS, Oudeslot, Eierland. Hoofdgracht 61, nelder, is Donderdag 13 Oct. van half 11 tot half 2 te spreken Afgifte van boeken op Woensdagmiddag van 2 tot 3 uur in de Algemeene Be waarschool. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Eijerland op Texel, breDgt bij deze ter keonis van de ingelanden van dien polder naar aanleiding van bet be paalde bij Art. 9 der Keur op de Wate ringen en slooteD, dat op de schouw zal plaats hebben over de wateringen en slooten in den polder en noo- digt de onderhoudsplichtigen uit, tezorgeh, dat op gemelden datum alle yoorschriitcn als bij die keur omschreven stipt zijn na geleefd. De nalatigen verbeuren een boete tot f 5. Texel, 15 Sept. 1921. Het College van Dagel. bestuur vnd., H. FLENS, Dijkgraaf. K. TROOST, Secretaris. Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „De Dertig Gemeenschappelijke Polders op Texel" brengen ter kennis van de ingelanden, dat de SCHOUW op fcet schoonmaaien en zuiveren van tochtslooten en oenen van bobbels, kroos, net en flab is bepaald op De nalatigen verbeuren een boete van f 1, en bij herschouw van f3, Texel, 3 October 1921. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz Secretaris. TE KOOP P. J. BREMER, Akenbuorf, Texel. TE KOOP: in de Westen. 70 pCt. Hypotheek en lage rente. Alb, EELMAN, Burg. Gevraagd hoog Joon, fiets vrij en Zondags vrij J. GR1SMCH, P.H. Polder.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2