Propaganda- Kunstavond Winterseizoen. WINTERMANTELS Goedkoop Yeevoeder. Prima, gemaakte Heeren-, Jongens- en Kindercostuums. Heeren-Modeartikelen, Hoeden, Petten, enz. enz. Boeken in prachtband Zaterdag 8 Oct. 1921. No. 3512. GEKLEURDE DAMESMANTELS. Hooigewas en Nagras. X°. 3543 Woensdag 12 October 1921; 35sti Jaargang. ienws- en Advertentieblad. Bijblad van de Texelsche Courant op Dinsdag 18 October 1921, Ds, N. J. C. Sclierracrhorn „ONDERGANG". 10 Texelsche graskalveren Aluminium. Aluminium artikelen Wcderverkoopers rabat. Electrisch licht. Ontvangen eene collectie tegen scherp concurreerende prijzen. Firma GF.Z. GRAAF. GEZONDE MAIS, levering vanaf 1 Dec. tot 1 Mei a f 9,50 per 100 Eg. ZAANSCHE VOORSLAGLIJNKOEK levering November a f 16,50 BLANKE INLANDSCHE HAVER levering November a 112,50 DROS Sf Co. ONTVANGEN heeren- en jongens winterjassen, demi's, motorjekkers, ratiné heereneolberts en covercoat kinderjekkers. aanbevelend J. DEKKER, Steenenplaats. in boekhandel Parkstraat. J3innenlaüd« ongemaaid land, Wij noteeren thans Sterk verlaagde prijzen. it verschijnt Woensdsg- en Zaterdagmorgen Abonnementsprijs per 3 maandenJ Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent.; tdrerteutiëu daags voor de uitgave vóór 1 uur n«m. Prpt der Advertentiinj Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Oroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. ran Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. Kikkert G.Dz, assistent-landme ter, te Biltboven Utrecht, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor landmeter. van 29 Sept. 2 Oct. GETROU WD Jozef Schotmans, 29 jr. met Wilbelmina Timmerman, 22 jr. OVERLEDEN Sjoerd de Jong, 3 mnd. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 1 tot en met 7 Oct. 1921. GEBORENAlida, d.v. Cornelia Tuinder en Grietje Huisman, te den Burg. GETROUW D Leonardus Jakobus Daalder en Antja Bakker. OVERLEDEN: Maarten Knijper, 73jaar, weduwnaar van Hendrikje Slo'. Marina Blom, 75 jaar. genuwd met Auke Boon. ADVERTENTIEN. 's avonds 8 uur in Hotel „Texel* te den Burg. met het tooneelstuk Kntree 40 cent. Een bepaald aantal kaarten verkrijgbaar bij C. RENTENAAR Burg en nog nader od te geven adressen. Aan de zaal worden beslist GEEN KAARTEN verkocht. Het Bestuur der I. A. M. V. Afd. Texel. Heden ontvangen wij Aanbevelend, A. M. SMIT, Hoogerstraat 37, Burg. Ter overname een perceel genaamd Riedigestuk Waal en Burg, 21/, Hectaren, voor elk aannemelijk bod. .A..S. Maandag aan de markt. W. RIJK. Voor spotprijs lever ik U alle soorten Pannen per stel van 5, 6 en 7 stuks 110. 112.50, f 15.iranco huis na ont vangst van postwissel aan HöHLE, Kinkerstraat 115, Amsterdam Vraagt prijsopgaaf voor andere artikelen. Aanvangende 1 of 15 NOVEMBERa. 8. zal ten gevolge van eene kleine uitbreiding eenige meerdere stroom voor verlichting geleverd kunnen worden. Zij, die bun lichtverbruik willen ver meerderen of zij, hie hun perceel aan bet net willen aansluiten, worden verzocht daarvan ten spoedigste kennis tc geven aan den chef-machinist. De Commissie van het G. E. B. Aanbevelend OE> DIRECTE BESTELLING. Uitstekende kwaliteit en pasvorm. Binnen enkele dagen wachtende een belangrijke keuze jYIs steeds groote sorteering in 1-8 Oct. Bezuiniging begint het wachtwoord te worden van onzen tijd. We hebben jaren lang boven onze kracht geleefd, we leven nog boven onze kracht. Dat is de waarheid, die we in onze dagen als algemeen hooren verkondigen. We moeten zuiniger wordeD, ons leven moet soberder worden ingericht het geldt voor allen, ook voor onze gemeentelijke en provinciale huishoudingen en voor den staat. De malaise, de sterk verminderende inkomsten, noodzaken er toe. Minister de Geer heeft het algemeene consigne uitgegeven. Hij is opgetreden met de leuze van bezuiniging. En zoo langzamerhand begint men den invloed te merken hier en daar. De indiening van het wetsontwerp, dat ten doel heeft den bouw vaD nieuwe scuolen te beperken tot het strikt noodzakelijke, is daarvan ook een bewijs. Het is een ontwerp van Dr. de Visser, maar achter diens breede rug ziet meD de schaduw van minister de Geer. Het feit, dat er zooveel geld voor den bouw van bijzondere scholen werd gevraagd, sedert de gelijkstelling verkregen werd, kan op zich zelf niet zooveel verwondering wekken, als men in aanmerking neemt, dat er talrijke groepen vau menschen waren, die vóór de gelijkstelling financieel niet iu staat waren het bij zonder onder v. üs, dat Nadat de Fransche afgevaardigde Nou- iens tot voorzitter was benoemd, namen de besprekingen een aanvang. De conferentie sprak zich uit voor een systeem van hulpverleening als door Hoover gevolgd wordt, waarbij aan dezen in Rus land volle vrijheid geiaten is. Een moeilijke kwestie is vooral die van het geld of het crediet. Om maatregelen te nemen is geld noodig en dat kan niet uit particuliere zakken worden gehaald. Nansens meent dat men eerst met 100 miliioen kan beginnen, maar er zal 350 noodig zijn, ook omdat niet alleen thans voedsel noodig is, maar groote voorraden zaaikoren moeten komen, zal de hongers nood een volgend jaar nog niet erger zijn. De regeeringen nu, die zelf al geld te kort komen, zijn begrijpelijkerwijze wel huiverig om aan Sovjet-Rusland credieten te ver- leenen, zoolang er een regeering is, die weigert haar financieel© verplichtingen na te komen en eenvoudig maar de spons over de lei haalde. Men mag benieuwd zijn of de Brusselsche conferentie, deze moeilijkheid zal weten op te heffen. —o—o—o— In Duitschland is nog steeds de kwestie van de „Um'dldung* der ïegeering aan de orde. Bjj de debatten in den Rijksdag is weliswaar de binnenlandsche politiek der re- TEXEL, 11 Oct. 1921. De wondere zomer. Vorige week werden door de heer C. Bakker Cz., alhier, aardbeien, groot van stuk, geplukt van planten van de koude grond. Oudergang. Blijkens advertentie in dit nummer zal Ds. Schermerhorn van Nieuwe-Niedorp a.s. Dinsdag optreden met het tooneelstuk .Ondergang". Aan de Nieuwe Apeldoornsche Courant ontleenen wij, omtrent zijn optreden aldaar, het volgende: toch kan ook een tegenstander sym pathiek staan tegenover een propaganda in den vorm als die van gisteravond, waarin, niet door speculatie op de lagere instincten, doch door opvoering tot hooger peil van het denken en voelen, belang stelling gevraagd en bij velen wellicht ge wekt zal worden voor een levensbeschou wing, die, wanneer alle aanhangers kon den stijgen tot de aristocratie van den geest, welke ds. Schermerhorn bereikt heeft, ongetwijfeld een krachtige stoot zou kunnen geven aan de bereiking van een samenleving, gegrondvest op hoogere be ginselen dan die waarop de huidige dik- Voor den modern denkenden mensch kan dit slot, dat een absolute ondergang beteekent, min of meer onaannemelijk zjjn, 't heeft geen afbreuk gedaan aan den totaal indruk, welke, we memoreerden dit reeds, er eene was van iets bijzonders. De aanwezigen hebben den voordracht kunstenaar gehuldigd in een eerbiedig ge boeid luisteren tot het einde toe. Be Koog11 October. De eerste ouderavond werd hier giste ren gehouden in het lokaal van de neer Kikkert. Door de heer Weenink werd het doel der ouderavonden uiteengezet, waarna de verkiezing van de leden der ouaer- commisbie plaats had. Gekozen werden de dames M. Ealmau- Bromer en C. Eelman-Daalder en de heeren A. Epe, R. J. Daalder en C. Kuip. Het huishoudelijk reglefuent, in ont werp aangeboden, werd behandeld, waarna de heer Weenink onder mede- deeling, dat dit jaar nog een dergelijge avond zal worden gehouden, de bijeen komst, met een woord van dank voor de goede opkomst, sloot. Oosterend10 Oct. Het was gisterenmiddag feest op het sportterrein alhier. De driekleur out- COURANT. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. C. BOON. uiou UUflUUUUi «-»vvu HyivrVDlÖt-HUt,

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 1