Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel een Melkkoe, Groot Bal Belangrijke Hontveiling De Nieuwe Onderneming. Vergelijk onze prijzen een party voerbieten, J. J. van Trotsenburg Tandarts, Gemengd N ieu w s. Marktberichten, Abvebtentién. Gsitenfokvereeniging. Algemeene Vergadering Kaasfabrick Samenwerking Eierland. Vergadering van aandeelhouders AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. een net meisje voor de huishouding. Zondagavond 23 October. van Prins Hendriblaan naar Hoofdgracht 52, Helder. van groote partijen nieuw hout en bouw materialen, boeren- en bouwgereedschappen worden verkocht. 6. DIKKERS, Notaris. Opening van mijn Filiaal te Oosterend. Plooirokjes van f 3,80—f 7,00 Matrozenpakjes, Mantels, Japonnen, Een prima geruiten Mantel voor f 20,-- Dit vindt n aUeen bij Kl. BOON Jbz., HOTEL TEXEL. VERHUISD Een maansverduistering is niet zoo indrukwekkend als een zonsverduistering maar heeit het voordeel, dat men ze zonder nadeel met onbeschermd oog kan gadeslaan. Voelt men al bewondering voor het menschelijk vernuft, dat de gebeurtenis vooraf zoo nauwkeurig berekent, ver trouwen en bewondering beide, worden o. i. gewekt door de heerlijke regelmaat in de natuur, die zoo'n berekening mogelijk maakt. Uit goede bron vernemen wij, dat het hotel „de Lindeboom" alhier is ver kocht aan de heeren Kikkert Zoon te Koog, die het hotel met het Badhotel en Dépendance zullen exploiteeren. Oudeschild, 15 Oct. Hedenavond hield het Plaatselijk Nut „Neptunus" hare algemeene ledenver gadering in de Zeven ProvinciëD. De opkomst was heel min. Besloten werd dezen winter 3 Nutsavonden te houden en daarvoor verschillende sprekers uit te noodigen. Als lid van 't bestuur werd in plaats van den heer Kroon gekozen, de heer C. Kaczor. Aangevallen door een haan. In een onbewaakt oogenblik heeft Zondagmiddag het 1 Va jarig zoontje van den heer H. op den Rotterdamschen weg te Deltt de ren van het kippenhok opengemaakt, Het knaapje liep de ren in en werd aangevallen door den haan die hem leelijk toetakelde. De hulp van een dokter moest worden ingeroepen om de wonden, die het kind opgeloopen had, te verbinden. Kind met kinderwagen te water. Vrijdagavond om balfacbt werd eeh luid gegil gehoord op do Stadhouderskade te Amsterdam. Van alle kanten en ook uit de om liggende huizen kwamen de menschen aanhollen. Aan den kant van het water stond oen radelooze moeder en deelde mode, dat de kinderwagen met haar kind in het water lag. Eenige personen, konden het wagen tje, dat gelukkig niet al te ver van den walkant aflig, grijpen en op het droge halen. Hoe was dit echter gebeurd De moeder, die in een der woonschui ten woont, wilde het wagentje over de brug, die verbinding"heeft met de schuit, rijden toen zij door de duisternis misleid, het water inreed. De kleine werd on middellijk gedroogd en in haar wiegje warm toegedekt. Een staking van 40 roeken. De ongeveer 89 personen omvattende staking op de sigarenfabriek „De Tabaks plant" te Steenwijk, die 1 Januari j. 1. uitbrak en sedert onafgebroken voort duurde, is thans geëindigd. De besprekingen tusschen de besturen der Ned. en Chr. sigarenmakers- en tabaksbewerkersbonden en het bestuur van genoemde fabriek, hebben er eindelijk toe geleid, dat men tot overeenstemming is gekomen. I)e arbeid, die ongeveer 9Va maand heeft stilgestaan, zal a. s. Maandag her vat worden. Terwijl in de omgeving van Barne- veld het honiggewin dit jaar zeer slecht is en de honigoogst zelfs zoo goed als mislukt wordt beschouwd, is hier zegt het Nieuwsblad van Friesland in 't Noorden van ons land do toestand juist tegenovergesteld. Hier worden korven ter zwaarte van 80, 9J en ICO pond aangetroff n, wat volgens de heugenis van ouden van dagen Dimmer voorge komen is. Veel wild. In Twente zijn de jachtvelden ruim voorzien van hazen, konijnen, patrijzen en fazanten. De droge zomer werkte blijkbaar gunstig op den wildstand en de jagers keeren met volle weitasch huiswaarts. Het Twentscb jachtgezel schap bemachtigde onder Holten 102 hazen en 80 konijnen. Ook in den Achter hoek schijnt veel wild te zijneen drijf jacht te Ampsen bracht 335 konijnen 30 hazen, \4 fazanten en 1 patrijs op. Mooi gewerkt. Te Lichtenvoorde (Gelderland) heeft de ontbonden brandstoffencommissie zoo'n flink saldo achtergelaten, dat zij den Gemeenteraad ten geschenke zal aanbieden, een stel armstoelen voor Burgem. en Weth., een paar schilderijen in de trouwzaal of een sierpomp met electrisch verlichte klok. Beriberi in ons land? De vorige week werd het gezin van De J. te SchooDdijke (Zeeland) op zeer ernstige wijze bezocht In dat gezin toch brak een vreemde, hier te lande zelden voorkomende ziekte uit. Door deskundigen werd geconstateerd dat 't de beri-beri was, een in Indië voor komende ziekte, die hoogst besmettelijk is en gepaard gaat met hevige diarrhée. Intusschen zijn de 3 aangetaste kin deren overleden. De eveneens lijdende moeder, die in het ziekenhuis verpleegd werd, is echter vooruitgaande. Eveneens heeft zich een ziektegeval voorgedaan te Hoek (bij Neuzen). Gemeld wordt nog, dat de daar aan wezige Indische dokter van meening is, dat de ziekte toegeschreven moet worden aan de gesteldheid der lucht en de lang durige warmte. Stand. Nieuwe bankbiljetten van f 25.— Er komen nieuwe bankbiljetten van f 25,—. De voorzijde vertoont op ge- graveerden achtergrond den tekst: „De Nederlandsche Bank betaalt aan toonder vijf en twintig gulden", in rood gedrukt, omgeven door een in denzelfden kleur geirukten rand, in de vier hoeken waar van de waarde-aanduiding 25 voorkomt. In den rand boven dén tekst een medaillon portret van Prins Willem I (Willem den Zwijger), ter weerszijden de woorden „Ned. BaDk". In de beneden- zijde een riviergezichtin de staande randen links een Mercurius, rechts een oud-Hollandsch zeilschip. De ondergrond der voorzijde is uit grijze lijnen samen gesteld. Op de keerzijde van 't biljet jvindt men een afbeelding van het gebouw der Ned. Bank, evenais de ondergrond, grijs getint. Om de afbeelding een van licht groen tot zachtrood gekleurden rand, waarin in de onderzijde de gewone straf bepaling. Verder komen hier o.m. voor serieletter en nummer van 't biljet met de dagteekening. De biljetten zijn ge dateerd van 11 Mei 1921 af. De afmeting van 't nieuwe biljet is 17,4 bij 10,1 c.M. Te Barneveld heeft de heer T. v. d. Hul in den tuiu een pompoen ge oogst van 57 pond. De heer v. d. Flier oogstte een roode kool van 16 pond en de heer Van Dijk rooide van een aard appelstronk 115 aardappelen. Juarlijksch onderzoek Landweer. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat het jaarlijksch onderzoek bedoeld bij art. 2t) der Landweerwet (de zoogenaamde inspectie) zich dit jaar zal uitstrekken over de verlofgangers der Landweer, behoorende tot de lichting 1920. Genoemd onderzoek, waaraan de hier voor aangewezen verlofgangers zullen .hebben deel te nemen, zal voor verlof gangers der gemeente Texel worden gehouden in de M.U.L.O. school te den Burg alhier op Woensdag, 2 November a.s. des voormiddags 11 uur. Voor nadere inlichtingen wordt ver wezen naar de aangeplakte bekendma kingen. Texel, 18 October 1921. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE Woensdag 19 October 1921.- HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 8 uar Bijbellezing in Eben Haezer. Zondag 23 October 1921. HERVORMDE GEMEENTE Burg, »m. 10 uur Godsd. Samenkomst Speedersde H.H. Vervloot en Tielrooij. 'sav. 7 uur ds. Kroese. H. Avondmaal. Waal, v.m. 10 uur ds. Kroese. den Boom, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Brümmer. Oosterend, v.m. 10 uur ds. v. Grasstek Kerkcollecte. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. Huwelijksinzegening. GEREFORMEERDE KEKR. Oosterend, v.m. 10 uur de br. Boswijk. Theol. Card. Groningen, n.m 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur da. de Mear. den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster Texel, 17 October, Aangevoerd: 1 Paarden t —0.— a f 1 Veulens f 0,— a f 26 Koeien f300,a f550, 10 PiDken f 100,a f 150. 1 Nuchtere kalveren 117 af—, 4 Rammen f 60,— a f 80: 15 Schapen f 25.a f 35, 28 lammeren f 18 a f 22, 45 Biggen f 14 a f 18. 2 korven kippen f 2 50 a f 3,—. Eierenveiling. Den Burg, 17 Oct. Aangevoerd 47 partijen. 2560 stuks, gr. kipeieren 117,a f 18,per 100 stuks, kl. kipeieren f 13,af 16, Alkmaar, 14 Oct. Op de heden vehouden graanmarkt waren aangevoerd 6087 H.L. De prijzen waren Tarwe t 11,a f 13gerst chev. f 14,50 a f 16,gerst winter 1 a f haver i 10.75 a f 12.50 bruine boonen f 28,a f 33,—, citroenboonen f 32,— a f 36,—, witte boonen f 40,a f 45, blauwmaanzaad f 42,a 1 erwten groene kl f 16,— a f 17,—, erwten groene gr. f 40,a f 43,— grauwe f 36,— a f 50, vale f 26,— a f 42,— rogge f 11,— a f 14,— koolzaad f a f karwijzaad f af— per 100 Kg. Purmerend, 18 Oct. Aangevoerd 758 Runderen waaronder: 420 vette koeien 110 165 Ct. per K.G Q1 o Gelde koeien f 300 d 650; öia Melkkoeien f 300 d 650; 20 stieren. 28 vette kalveren f 2,40 a f 3.10 p. Kg. 184 Nuchtere kalveren f20 a 155, 1245 Schapen f 35,— a i 65. 527 vette varkens f 0,84 a 11.04 per Kg. 24 magere varkens i 24 a f 48,00; 289 biggen f 12,00 a 123,00; 0— overhouders f24 a f 40,—. kipeioren f.00 af per 100: Tegen leverkwalen, 8 galzucht, hartwater, verstopping en alle voedingsstoornissen gebruike men de zeer zacht werkende Foster's Maagpillen, welke geen krampen veroorzaken en geen ver stoppende1 reactie hebben. Prijs f 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. op Zaterdag 23 Oct. 's avonds half aoht in café den Burg. Agenda Opening. Notulen. Jaarverslagen. Vaststellen contributie en dekgeld Bestuursverkiezing, Rondvraag. Het Bestuur. De bokken staan alle werkdagen ter dekking, alleen voor geiten van de leden der vereeniging, bjj J. KORTENHOEVEN, den Burg. Jac. ZEGËRS, Oudeslot, Eierlund. Ook toegankelijk voor NIET-LEDEN. op Zaterdag 23 October 'sayonds 7 uur by GEZ. BUIJS, te de Cocksdorp. Bespreking in werking stellen fabriek Het Bestuur. Gevraagd Adres te bevragen bimau v. d. blad. TE KUOP keuzo uit drie. Kalftijd Febr., Maart, April. Té bevragen W. TRAP, Üostereud. Entree Heeren f0,50. Dames fO,25, Aanvang 7 unr. Het Bestuur. op Maandag 24 October 1921, voormiddags lOVa uur, ten verzoeke eu achter hot pak huis Sohildereind van den heer JAN JAC. KAB te Den Burg, zijnde grenen 4X5 5X5. 6X6 en 7X7 alles vierkant behakr, een groote partij grenen 2X3 2X5 2X6 en 3X7, verder schroten, kraalschroten, scbaleD, planken, ribben, sparreD, enz. in verschillende afmetiog. Wegens uittreding bedrijf zullen mede verschillende Ingang tot het terrein ook met voer tuigen einde Julianaetraat bij de bouw terreinen voorbeen Kuijper en Kind en door het Pakhuis Scbildereind, Donderdag 20 October Speciaal adres in Werkmansgoe deren en Manufacturen, Bedden, Dekens en Matrassen. Sterk concurreerende pryzen. Minzaam aanbevelend, A. PLAATSMAN, Schoonhoven. ONTVANGEN: alle maten, spotgoedkoop, prima stof en afwerking. Jongenstruien 2,30 - f 4,75 Maustruien f 6,50 f S 50 Borstrokjes f 1,60 f 2,90 Broekjes f 1,376 f 3,90 Broekjes en borstrokken van Jansen en Tilanu», prijzen van September, flanels, sport, baai, alles absoluut krimpvrij. Wij leveren u op aanvraag (wegens gebrek aan plaatsruimte niet voor radig) tegen alle prijzen. voor den leeftijd van 16 jaar, kleinere maai goedkooper, den Hoorn, Texel. TE KOOP (groenkraag) idem het loof van 1 H.A. Te bevragen bij Jn. RAB Jnz, Einde Weverstraat,

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2