Een klamp test kooi, Dames - Handwerken. St. Nicolaascadeaux, Rust roest. kuikalveren. Bietensnijders Een gebruikte Hakselmachine Bij W. VISSER te Oosterend, zijn boomen uit ontvangen voorraad te koop. een beste afgekalfde vaars. prima grove; Eng. kolen f 2,55 per H. L een beste schram. een frisch afgekalfde 5 jarige Koe en Kuikalf. Y arkensvleesch. Boekhandel Parkstraat. INGEZONDEN STUKKEN. Hemengd JSieuws. TE KOOP: Roode Klaver en Reigras en best Voer- haverstroo en gevraagd een ot twee D. DROS, Tienlioven. voorhanden vanaf f25,—. voor hand oi krachtbedriji. Aanbevelend E. C. THOMASSEN. Te koop Maandag aan de markt BREES^EE. Maandag bij gunstig weer en water in lossing J. P. DROS Pz TE KOOP A. SCHAATSENBERG. huisjes Vruchtbaaroord. TE KOOP P. v. d. VOORT. Ruim gesorteerd in Beleefd aanbevelend, I. MOERBEEK, Parkstraat. als kleedjes, piaDO- en toetsenloopers, boekomslagen, nachtzakken, theemutsen, theedoeken, pijpeorekjes, stoel-en spelden kussens, borstel-, brieven en couranten- hangers, spreuken, Usobjes, zakdoeken, handwerkdoozen voor kinderen, enz. enz. Tevens groote opruiming van mutsen en hoeden tegen spot prijzen. Beleefd aanbevelend, C. M. PEREBOOM—Kooiman. Vanaf Maandag per pond Lappen en Carborade 90 Filet, Fricadau en bamlap 100 Bevroren Rundvleesch Biefstuk 100 Roastbeef 90 Rollade en Stukjes 85 Lappen 80 Soepvleesch en gehakt 75 Aanbeveleud C. VISSER. De bekende landbouwboeken vanj!Rust roest zijn weer voor handen Rust roest dl. II i 0,52 n 0 I" f 0,60 Teelt van velderwten en vroege aardappelen 1 0,15 Hoenderteelt 1 0,24 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Wat de dieren ons zeggen en leeren. Overal waar de natuur haar werken ten toon spreidt, roept zij den meusch tot bewondering, vertoont zij haar rijk dom en haar pracht in boomen, planten en bloemen, Diet minder heerlijkheid laat zij ons zien in de wereld der dieren. Wie i3 niet telkens in de gelegenheid een kijkje in die wereld te nemen? Als gij die bonte verscheidenheid van dieren aanschouwt, dien rijkdom van kleuren ea die veelheid van vormen, soms zoo schoon en bevallig bewondert, waarlijk dat wekt wel diepe eerbied voor die onbegrijpelijke Macht, welke ook de Mensch het leven schonk. Gy kunt den uitroep niet weerstaanGod wat is uw schepping rijk en schoon. Wat is daar veel te leeren, te denken, te vragen, want de Mensch weet eigen lijk zoo weinig van de dieren, van hun gevoel, hun verstand, hun vreugde, hun smart. Maar wat wij van hen weten, noopt ons om de meeste dieren als onze bondgenooten en vrienden te beschouwen. Wat zou de Mensch zijn zonder het dier? zonder het ruDd en het schaap, welke in zoovele levensbehoeften voor zien? Zonder het paard en den hond, die hem bij zijn arbeid helpen? Zonder de vogelen die hem door hun lied-ver blijden Onze taal bewijst ook dat de dieren in onze samenleving thuis behooren. Honderden vergelijkingen en spreek wijzen zijn aan hun bestaan ontleend. Ja zij hebben ons een schat van lessen te gevsn en het is, alsof God ook door hen, ons leeren wil te bedenkeD, wat goed en liefelijk is. Welk een afkeer wekt de vuilheid van het zwijn, de nijdige list van de slang, de traagheid der siak. Hoe be spottelijk vinden wij de ijdelheid van de pauw en de drift van de kalkoen. Maar liefst denken wij aan de deugden die ons veie dieren te zeggen hebben. Hoe beschamend is het geduld waar mede de poes loert op muis ot rat. De volharding van de spin, die, hoe dikwijls haar net verscheurd wordt het telkens opnieuw begint te weven. Denk aan de arbeidzaamheid der mier, waarheen de spreukendichter den luiaard verwees. Aan de nijverheid van de bij, die ons leert, dat uit debitterste bloem, nog honing is te putten. Aan de waakzaam heid van den haan, die voor dag en dauw U reeds wakker roept, ja hoeveel is er niet te noemen? De liefde van vele dieren voor hun kroost, maar die bovenal zoo bekoorlijk is, in de vogels, die af- eu toevliegen om hun jongen te voeden of hun onder de vleugelen te verwarmen. De teederheid van de duif, die nu eens het b9eld van onschuld, dan van oprechtheid is, vergeet dan onze vogels niet vooral in den winter. Ook de voorzichtigheid van den ezel, die den naam heeft van domheid, maar nooit een misstap doet, en zouden wij den hond vergetenhet dier dat zooveel edele trekken vertoont en soms des menschen beste vriend is op aarde? Dankbaar is de hond voor elke bete brood, voor elk bewijs van vriendschap, belaugloos waakt hij over huis en hof, hoe vele voorbeelden verhalen ons van den hond die zijn mees ter waarschuwt tegen gevaar, die het kind redt uit den nood, die het lijk van zijn baas volgt, zelfs op zijn grafsteen waakt en treurt? Waarlijk, het is geen overdrijving te zeggen dat de diereD, onmensch op onze plichten wijzen ook tot God de schepper van al wat leeft, indien wij daarvoor oog en hart hebben. Laten wij daarom vooral de dieren be schermen zeer vriendelijk gezind zijn, dat zal hun en ons goed doen, want een dierenplager zegt het spreekwoord is een menschenbeul. J. J. K. Stugge handel. De handel in vette varkens gaat te Zeeland momenteel slap; velen zouden graag leveren, als ze maar konden. Ook van aardappelenleveren hoort men wei nig of niets. Nog steeds mijnen in zee. Nabij strandpaal 54 onder IJmuiden is een mijn aangespoeld. Wat heel erg gemaakt. Het leven wordt iD Holland nog dage lijks duurder, zoo schrijft „l'Europe Nou velle". Een klein burgergezin in den Haag ^komt met [een salaris beneden def 20,000 per jaar slechts met moeite rond Het ICO-jarig bestaan der Vee- artsenijkucdiga Hoogeschool wordt 8, 9 en 10 December te Utrecht geviei d. Posibestellers op de fiets. Op het Amsterdamsche postkantoor is een belangrijke bezuinigingsmaatregel ingevoerd. Voor de postbestelling is een speciale rijwieldienst ingesteld, waar door tal van hulpbestellers overbodig zijn geworden en ontslag hebben gekre gen. Premie vzor het vinden van de Brandaris De Noord- en Zuidhollandsche Redding- Maatschappij heeft f 500 uitgeloofd op het vinden van de verloren geraakte motorreddingsboot „Brandaris". In de Eem (bij Eemnes) werd in twee trekken met de zegen 5600 pond visch gevangen. Dat wilde geen zegeltjes plakken. Op de eigendommen van een landbou wer te Dantumadeel, die weigerde zegeltjes te plakken is beslag gelegd. Adverteert I (Opgedragen aan de niet-adverteerende adverteerders). Is het slapjes in uw zaken? Blijft het weer te mooi en zacht? Gaat uw clientèle „stakeu", Die ge nu al weken wacht. Gaat het zaakje niet „gesmeerd" Adverteert Heeft men voor u geen attentie? Maar wel voor de „overzij", Hebt gfl last van concurrentie? Loopen ze uw deur voorbij Waar ge 't tegendeel begeert, Adverteert 1 Hebt ge iets dat alle menschen Voordeel brengt, die 't koopen gaan. Laat 't dan niet alleen bij wenschen, Kondigt zooiets vlug dan aan. Als g'een flink debiet begeert, Adverteert. Gaat veeleer niet naar theater Is uw port'monnaie wat schraal, Drink inplaats van bier, water, Maar weest voor uw zaak royaal Zelfs als 't nauwelijks convenieert, Adverteert. R. (Overgenomen uit „Het Advertentie bureau). Een vrachtboot vermist. Sedert Zondag wordt vermist de vracht boot Deventer I, van Rotterdam over Amsterdam naar Deventer vertrokken. Thans is van den b&kenmeester te Harderwijk bij de firma Van EgmondA Co., agent te Deventer van de reederij J. en A. van der Schuijt Co te Rot terdam bericht ontvangen, dat een vrachtboot met alleen den schoorsteen boven water in het gezicht van de kust is gestrand. Vermoedelijk is dit de Deventer I. De bemanning van de boot bestond uit 5 of 6 personen. De naam van den kapitein is Katoen. De Deventer I is Zondagmorgen 10 uur uit de Oranjesluizen vertrokken en het laatst gezien Zondagmiddag 2 uur door een visscher, die 's avonds te Elburg is binnengeloopen. De verblindende autolantaarn. Het Pol. Weekblad ontleent aan het Zeitschrift der V. D. I. een bericht over een autolaarn, die het gevaar dat de thans verblindende lantaarns dezer vehi kels vaak meebrengen, voorkomt. Het geldt de lantaarn van Wood. Bij deze lantaarn kan boven een hori zontaal vlak door het midden van de lantaarn geen licht uittreden, zoodat alleen het straatoppervlak belicht wordt Het lantaarnhuis is geheel gesloten op een horizontale spleet Da. Onder in de lantaarn bevindt zich een parabolische boven een kegelvormige spiegel, welker stralen juist in de spleet ontmoeten. De spiegels zijn zoo geplaatst, dat de licht stralen, die uit de spleet treden, slechts naar beneden gericht zijn. Met deze lantaarn blijft alles, wat zich boven on geveer een meter bevindt, in donker. De vliegende storm van Zondag. Het heeft er veel van zegt de weer kundige medewerker van het Vad. dat in de veelvuldigheid, zoowel als in de hevigheid der stormen in ons land een stijgende lijn zit. De zware stormen volgden elkaar met korter tusschen poozen op (vergeten mag niet worden dat pas twee weken geleden een voor dien tijd hier niet waargenomen wind snelheid van 36 M. per seconde werd opgeteekend) en de telkens daarbij voor komende maximale windsnelheden over troffen telkens die van den vorigen storm. Dit is een climax, die tot nadenken stemt.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2