Sigaren Bllf SSBSS» Leest bet byblad van het Alg. Ned. Landbouwblad van 26 November 1921. KORTE TURF SIGAREN Gebr. Dros. Duitsche Smeekolen, Duit- sclie Neutjeskolen en Briketten. Is het U bekend, Er is geen tweede concurrent, prima borstplaat, Gebr. BRUIN, D. VOS, I-Oen ruime sorteering voorradig in luxe- en gewone verpakking. TE KOOP: ruim één jaar in gsbruik, voorzien van electrisch apparaat. C. DUOS, Alg. Weeshuis. Wachtende een lading Gebr. BRUIN. 15 cent per ons. Aanbevelend, W. LE NOBLE, den Hoorn. Heden en Maandag in lossing een lading Door zeer veel aanvraag, laatst der volgende week opnieuw een lading in lossing, waarvaa nog oen beperkte hoe veelheid disponibel. Geen briefkaarten worden verzonden. Vrijwillige'. Ouder domsverzeking. Op 3 Dec. a. s. zal het twee jaar ge leden zijn, dat de Ouderdomswet 1919 in werkiGg is getreden. Dan verstrijkt de termijn, binnen welken personen van 35-65 jaar zich vrijwillig kunnen ver zekeren, zonder dat er nadeel voor hen door kan ontstaan. Na 3 December 1921. echter lijden degenen, die, ouder, dan 85 jaar zijnde, zich voor de vrijwillige ouderdomsverzekering alsdan nog aan melden schade, doordat de rente later dan bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd ingaat. Men ontvangt in dit geval n.l. eerst rente evenveel weken na het bereiken van den 65 jarigen leeftijd als men nog weken verstreken na 3 Dec. 1921- ge wacht heeft tot de verzekering toe te treden. Wil men daarom zekerheid hebben, dat de rente aanvangt wanneer men 65 jaar wordt, dan moet men zich voor 3 Dec. a.s. aanmelden bij den Raad van Arbeid of diens agenten. In drift. Bij een woordenwisseling tusschen de beide compagnons C. en M. van een firma in electriciteitsartikelen te Amsterdam, heeft C. ten huize van M. in drift een revolver op den ander afgeschoten. Beide schoten 'mistenM. heelt slechts een schram aan de hand gekregen. De dader heeft zich bij de politie aangemeld en is in verzekerde bewariDg gesteld. Een 11-jarig knaapje A. M., wonende aan het Dromvlietplein, Den Haag, was op den Rijswijkscheweg achter op een vrachtwagen geklauterd. Onderweg sprong hij van den wagen en stak hij plotseling de straat over. Daarbij werd hij gegrepen door een van de andere richting komende vrachtauto. Het kind viel en één der voorwielen van de auto ging over zijn hoofd, dat verbrijzeld werd zoodat de dood onmiddellijk intrad. Kindermishandeling. Reeds lang was het, zoo meldt de Midd. Ct. bekend, dat de echtgenoote van J. C. Dwonende aan de Heerenstraat te Middelburg, haar 13-jarig dochtertje uit haar eerste huwelijk slecht behandelde en achterstelde bij de vijf kinderen uit haar tweede huwelijk. Woensdagmorgen is dit meisje uit haar gevangenis zij zat in da kelder opgesloten gevlucht en toen hebben de buren het meisje in deemiswekkenden toestand naar het politiebureau overgebracht. Het kind is ontzettend vervuild en haar lichaam draagt teekenen van ern stige mishandeling. Volgens haar bewe ring is zij zelfs door haar moeder met een gloeiende pook bewerkt. Het kind schijnt langer dan een jaar bijna steeds in den kelder opgesloten te zijn geweest. Zij moest op de koude steenen vloer zonder eenig dek slapen. Water om zich te wasschen werd haar nimmer verstrekt. Het meisje is nog Woensdag naar het ziekenhuis gebracht. Bedwelmd. Te Ooltgensplaat bevonden zich Dins dagavond 5 personen in de autogarage van den heer Akkerman, waar een mo tor stond te draaien. Door de vele afge werkte gassen werden 4 hunner, de chauffeur, 2 dienstmeisjes en een 4-jarig kind van den heer A. totaal bedwelmd. Met inspanning van al z\jn krachten wist de vijfde persoon, de heer L. v. d. Vlugt de bewusteloozen buiten de garage te sleepen, hoewel hij zelf ook gedeeltelijk bedwelmd was. De inmiddels gewaarschuwde genees heer wist de levensgeesten weer op te wekken. Na ontvangst van een telegram, waarin hem dringend verzocht werd dadelijk bij zijn ouders te komen, vertrok een schoenen winkelier van den Soeten- daalscheweg te Rotterdam, Vrijdagavond naar Gouda. Te Gouda bij zijn ouders komende, wist men daar niets van het gezonden telegram, waarvoor geen aan leiding bestond. De schoenwinkelier keerde naar Rotterdam terug en ont dekte thuiskomende, dat men tijdens zijn afwezigheid bij hem heeft ingebroken. Er zijn f2000 en een aantal zilveren voorwerpen gestolen. „N. R. Ct." 't Is gebeurd in NaardenZiek kindje speelde in bed met zijn paarden- toomviel in slaap. Midden in den nacht werd moeder wakker, door een vreemd gereutel. Haastig springt zij uit bed en is bij haar kind. Wat blijkt? In den slaap is het koord out het halsje geraakt en heeft het kincje bijna ge worgd. Moeder kwam nog juist op tijd. Voor maaglijders. Veie duizende jaren geleden heeft Mozes zijn volgelingen een aantal spijs wetten voorgeschreven, die ook tbaDs nog door de wetsgetrouwe Joden stipt in acht worden genomen. Een dier voor schriften verbiedt het gebruik van melk indien niet minstens vier uur zijn ver- loopen, sinds vleesch genuttigd werd. Er zou geen reden zijn, dit hier speciaal te releveeren, indien niet dezer dagen de beroemde Engelsche chirurg Sir James Cantlie in een lezing heftig te velde was getrokken tegen de gewoonte van som migen om het menu met een rijstpudding te besluiten. Behalve rijst is melk het voornaamste bestanddeel van dit gerecht. En nu heeft de hooggeleerde spreker er op gewezen, dat melk, eenmaal in de maag beland, onmiddellijk schift. Is er nu vleesch of visch iu de maag, dan klontert de melk er boven op met het gevolg, dat de maag sappen niet kunnen werken. De klonters worden harder en harder, veranderen als het ware in kaas en beletten een goed verteren van het vleesch. Wie bij het vleescheten melk drinkt, doet zoowel de goede uitwerking van het een als het ander te niet en verhoogt bovendien de kans op maagpijn, aldus professor Cantlie. De spreker ging zelfs nog verder en beweerde, dat er heel wat maagpatiënten minder zouden zijn, als het Mozaïsche verbod van melk en vleesch alom in de wereld ging gelden, want, merkwaardig genoeg, hebben wetenschappelijke onder zoekingen van den allerjongsten tijd af doende bewezeD, dat het verteringsproces van vleesch zich inderdaad in vier uur tijds afspeelt. En dat schijnen de oude Joden van duizenden jaren her ook reeds te hebben geweten H b 1. Te Haarlemmermeer zullen worden ingesteld esn gemeentelijk grondbedrijf; een gemeentelijk woningbedrijf en een gemeentelijk bedrijf van openbare wer ken. De verordeningen, regelende het beheer van genoemde bedrijven, zullen den Raad ter vaststelling worden aan geboden. L. B. Een auto van een verhuiswagen is met groote vaart tegen den linker pilaar van het tolhek aau den Scheve- ningsche-weg bij het Vredespaleis, gere den. De kracht vaD den stoot was zoo hevig, dat de pilaar eenvoudig-weg van zijn voetstuk is geslagen, kantelde en links van den weg een groot gat in de steenen sloeg. De ornamenten zijn dien tengevolge deerlijk gehavend. Vrouwen kijkt de vestzakjes van uw man goed na. Onlangs verkocht C. H., koopman in ongeregelde goederen een oud vest aan den arbeider M. K., te Roon. Dezer dagen vond de vrouw van K. bij het afborstelen in een binnenzak een bank biljet van f1000. Men kan zich de blijdschap van de familie voorstellen over zoo'n buiten kansje. KlantU zegt dat u die horloges f5 kosten. En voor dien prijs verkoopt u ze I HorlogemakerJuist, mijnheer Klant: Maar hoe verdient u er dan wat op? Horlogemaker: Door de reparatie. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de landarbeidersbonden en de betrokken gemeentebesturen mee gedeeld, dat hij besloten beeft op de werkelooze veenarbeiders weer vaD toe passing te verklaren de tarieven van ondersteuning, die golden voor Augustus, September en October. Deze steun zal bedragen aan leden van dooi het Depar tement van Arbeid gesubsideerde werk lozenkassen gehuwde en ongehuwde kostwinners f 10 per week, benevens 75 cents per kind en per week tot aan een maximum van 10 kinderen kost gangers fS per week, en voor onge- huwden, die bij hun ouders inwonen, f4 per week, en aan de overige niet georganiseerde veenarbeiders (gehuwd en ongehuwdekostwinners) f 9 per week plus 70 cent per kind. Verder voor kostgangers en ODgehuwden dezelfde bedragen als hierboven genoemd. Goedkoope zuidvruchten. Naar de Daily ChroDicle meldt wordt te Londen vóór Kerstmis een groote toevoer van Zuidvruchten verwacht, hetgeen natuurlijk gepaard zal gaan met een aanzienlijke prijsdaling voor sinaas appelen, bananen, enz. Een gelukkige gemeente. Blijkens een goedgekeurd besluit van den Raad van den Raad van Maastricht kan de hoofdstad van Limburg f 200,000 Maastricht leenen van de gem. Roermond tegen 6'Ar pCt. voor 1 maand, welke termijn telkens met eenzelfden tijd ver lengd ka* worden, schrijft het „Vad." Roermond schijnt dus financieel er heel wat beter voor te staan dan de meeste gemeenten. Hondentrouw. Op het oogecblik doet te Zürich een roerend en tragbeh verhaal de ronde betreffende een boer, die toen hij zich in een bosch bevond, plotseling over bed tengevolge van een haltverlamming. De man had zijn drie honden bij zich. Wat gebeurde er du Een dezer honden bleef bij zijn dooden baas zitten, de tweede liep naar een naburig huis, terwijl de derde naar het huis van den overledene liep, waar hij door zijn geblaf mededeelde, dat zijn meester iets heel ergs overkomen was.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2