brandhout brandhout brandhout brandhout Het Oranjekruisboekje, Closetpapier Groote Eikenhoutverkoop. Deurwaarder C. G. GUDE, publiek verkoopen: Boekhandel Parkstraat kosten thans slechts 25 cents per rol. Boekhandel Parkstraat, te Texel, zal op Vrijdag 16 December 1931, des morgens te lO^s uur aan den Grictweg te Nieuwesobild, eiken en Am. grenen dekdeelen 2dm. dik 10 dm. breed, eiken en Am. gr. huid planken, 2]/j X 10 tot 30 yt. lang, groote party palen van 5 tot 10 vt., dakbalken, zware eiken balken, aohotwerk en luiken, 2 houten pompen, een reuzen partij eiken en grenen brandhout. handleiding tot het verleenen van eerste hulp bij ongelukken, samengesteld in op dracht en onder toezicht van den Konink lijken Nationalen Bond voor Redding wezen en Eerste Hulp by Ongelukken „Het Oranjekrais" met 4 gekleurde platen en 101 afbeeldingen f 1,25. <3e mooie dikke rollen heerlijk zacht crêpe-papier geheel öplosbaar in water, Lenteboden. Over Bezooien (Noord-Brabant) vlogen gisteren twee ooievaars. Slechte tijd. Uit Ter-Ape) wordt gemeld dat daar de vorige week 3920 werklooze veen arbeiders werden ingeschreven. Bij de ingevallen koude vermeerderde dit aantal dagelijks aanzienlek. Gebrek aan drinkwater. Op de Veluwe zit men zoo goed als zonder water, tengevolge van de droogte en de vorst. In Ede wordt het water gebrek sterk gevoeld, en in Lunteren is het zoo erg, dat het water laags de huizen wordt verkocht. Een grappenmaker als redder van moeder en kind. Nader meldt men aan de N. Ct. dat bij de gasontploffing in een vleeschwin- kel in de Wagenstraat te 's Gravenhage Zaterdagavond een zeer eigenaardig voorval plaats had Een oogenblik voor het gas ontplofte en een uitweg vond door het groote winkelraam, stond een moeder met een kinderwagen, waarin een baby, naar de etalage te kijken. Een grappenmaker, gebruik makende van de groote belang stelling die moeder de vrouw voor de uitgestalde vleeschwaren aan den dag legde, reed met den kinderwagen eenige huizen ver weg. Jliist öp dat oogenblik ontplofte het gas en Vlogen glasscherven her en der. Aan deb grappenmaker is het te dan ken, dat het moedertje, dat van het grapie niet gediend bleek eü dan ook ohnnddeliyk haar plaats a«hter den Wa gen weer innam, eVenthin als haar kind letsel door het ongeval bekwam- Bevroren Voeten. Te Naarden is op de Galgesioot een jongen aangetroffen met schaatsen in de hand, die het uitsdhreeawde van pijn. Bij onderzoek bleek, dat de vdeten vab den knaap bevroren warefi. Pachtgeld kwijtgescholden. Mr. J, G. Wurfbain, wonende op het landgoed „Heuven", te Rheden, heeft wegens den buitengewoon drogen zomer aan de pachters van zijne in de gemeente Rheden gelegen weilanden, ruim 30 pCt. van de weipachten geschonken. Te Berg en Terbiyt (Limburg) zou het gouden huwelijksfeest van de echte lieden S. gevierd worden, tegelijk met de zilveren bruiloft van een dochter en het huwelijk van den jongsten zoon. Even vóór dezen drievoudigen feestdag stierf de heer S. In een arbeidersgezin te Osch is het.26e kind geboren. Woorden van wijsheid „Help u zelf", mbgen we alleen ons zelf toeroepenniet iemand, die uwe hulp behoeft. Grijzer worden komt vanzelf, maar wijzer worden, daat moet gij zelf iets voor doen. Over veel heenstappen bewijst: wijs heid. Over alles heenstappen bewijstonver schilligheid. Otfer niets heenstappen bewijstdom heid. Een leven, aan het welzijn van anderen gewijd, is altijd een gelukkig leven. mS.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 6