Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Donderdag 5 Januari 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Den Hoorn, geen dienst. Zondag 8 Jannari 1922. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Kroeae. Waal, D.m. halt 3 Da Brümmer den Hoornv.m. 10 uur ds. Brümmer. Oudesclnld, n.m. half 3 ds. Eroeae. Oosterend, v.m. 10 uur ds. v. Graaatek Cocksdorp, v.m. 10 uur Da. Bohellenberg. Bevestiging kerkeraadaleden. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 unr Leesdienst. n.m. half 3 DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, v.m. 10 uur da. de Maar. Als deze regels in druk verschijnen zal het Iersche parlement weer bijeen zijn gekomen, om de besprekingen over het Londsche vredesvoorstel te hervatten. Te Londen blijft men de hoop koesteren, dat de verstandige elementen in den „Dail Eireann" ten slotte de overwinning zullen behalen. Een gunstig bericht was, dat de Iersche geestelijkheid met Kerstmis in de kerken voor het tot standkomen van het vredes verdrag gesproken en gebeden heeft. Hoe zal inzake Ierland de inzet van het nieuwe jaar zjjn? Behouden. Schipper Ocqué van Texel, over wiens lot men zich niet zonder reden ongerust maakte, is met zijn vaartuig behouden te Vlieland binnengekomen. Stranding bij Helder. Vrijdagmorgen is aan den Helder- schen zeedijk, nabij net Westplein ge strand de Engelsche motorschoener „Record Reign". De bemanning werd vanaf den dijk met behulp van een reddingljjn gered. De Record Reign was den 2den Kerstdag van den Helder vertrokken. Door aanhoudend stormweer gelukte bet niet een veilige haven te bereiken en was men genoodzaakt op zee te blij ven. Men kreeg averij aan de motoren en ten slotte geraakte een staaldraad in de schroeven verward en gingen de zeilen verloren. In dien toestand sloeg bet schip sle pende met beide ankers over de Razende Bol en strandde met hooge zee en sterke vloed bij het Westplein aan den dijk. In verband met de hooge vleesch- prijzen te Doetichem worden door het gemeentebeetuur aldaar pogingen aan gewend om van gemeentewege den vleeschverkoop ter hand te nemen. Het nieuwste. De Prov. Gron. Ct. verhaalt een nieuw spoorwegavontuur Trein numm. 823 stond te Roodeschool. Er waren reizigers en er was een loco motief. Er was ook water. Doch niet genoeg om dien trein met die reizigers naar Groningen te brengen. Wel was er water genoeg om de locomotief alleen naar Baflo te brengen. Dus ging eerst de locomotief naar Baflo om zich eens ülink te goed te doen. Toen weer terug naar Roode School. Toen konden de reizigers twee uur te laat instappen. En toen kwam men zonder ongevallen twee uur te laat te Groningen aan. Melk 6 cent per liter. Te Haarlem is een „melkoorlog" uit gebroken. De veehouders verkoopen de melk voor 15 cents per liter en lager, zelfs tot 6 cent. R. N. In Pnrmerend wordt het rund- vleesch verkocht voor 85 en het varkens- vleesch voor 75 cent per pond.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 6