Gerookt vet spek Ze zijn er De groote teekenboeken Closetpapier AIÜüA©* Gezouten Snijboonen Voerbieten te koop, Deurwaarder C. G. GUDE. een groote partij eiken scheepssloophont, Zoolang de voorraad strekt Mager spek 65 ct. per pond. het rundvleesch met 20 cent per E.G. wordt verlaagd. aanbesteden Tevens Zoutevisch, Stokvisch haring en bokking. den heer C KOOIMAN, Koek- en Beschuitfabrieken „De Eendracht" Helder. TUINZADEN W. VISSER, Oosterend. Pere- en Appelboomen in soorten. SUIKER 26 cent per pond. kosten thans slechts 25 cents per rol. Boekhandel Barkstraat, te Texel, zal op Donderdag 12 Jannari 1922, des voormiddags te 10 unr aan de Haven te Oudeschlld publiek verkoopen als eiken dekbalken, eiken huidplanken tot 30 vt. eiken palen tot 10 vtpartij schotwerk tot 12 vt. ijzeren pomp 13 vt. lang, brandhout. Een en ander van uit- muntende kwaliteit en alkomstig van de K W 18. koet 50. Pekelspek 50, versch spek 50 ct. prr pond. Aanbevelend, C. VISSER. Ondergeteekenden berichten, dat ingaande Maandag 9 Januari DE SLAGERS. Het Dagelijksch Bestuur van polder Eijerland zal op Dinsdag 10 Januari 1922 'a avonds 8 uur, Het op Keur vergraven van ongeveer 500 meter lengte weg sloot (halve breedte wegzijde) in Eijerland, vanaf kreek Welte vreden tot Buitenzorg. Inlichtingen geren de dijkgraaf en opziohter, terwijl de insohrjj vingen (zegel 50 cent) moeten zijn ingeleverd bij den dijkgraaf aan den Burg vóór het uur der besteding. Het Dagel. Bestuur voornoemd, H. FLENS, Dijkgraaf. K. TROOST, Secretaris. per pond 22 ct. bij de 20 pond 20 ot. p.p. Aanbevelend J. A, GERTENBACH. Hiermede deelen wij U mede dat wij vanaf heden hebben aangesteld sis agent van de Spinaziezaad 25 cent per pond. Voerbietenzaad 25 Stamsnijboonen (reuzeD) 190 Dubbele stamslaboocen 75 a f 11,per 1000 kilo, afgehaald. Adres Bland en Berg. Bezuiniging. De Ind. Ct. weet een staaltje van „bezuiniging" te vertellen In Holland zouden namelijk 8 officieren 6 van de genie en 2 van de marine geëagageerd zijn om in Maart naar Indië te vertrekken als ingenieur bij de Post en Telegraaf. Zij krijgen f750 per Aanbevelend ARN. LANGEVELD Mz. maand en moeten eerst twee jaren, op vol salaris, in Delft aan de Technische Hoogeschool voor hun werk studeeren. Ze komen eerste klasse uit. De schrijver berekent, dat deze ambte naren het land twee maal honderd dui zend gulden gekost zullen hebben, voor zij in staat zijn een slag werk te ver richten. En intusschen schreeuwen tientallen noodstanden om oplossing, zijn duizenden Europeanen en inlanders in Indië werk loos en wordt in redevoeringen geschreeuwd om.... „bezuiniging". 50 bankjes van f 1000 cadeau. Een onbekende heeft aan den heer F. de Rooy, pastoor der Parochiekerk van de H. Willebrordus, buiten de veste te Amsterdam, de belangrijke gift ge schonken van f50,000, waardoor het mogelijk gemaakt werd nog dit jaar de groote koepeltoren te plaatsen op de St. Willebrorduskerk. N. v. d. D. Te Naarden is de melk opnieuw met 2 cent per L. afgeslagen. Natuurboter geld thans f0,95 per pond; Deensche boter f0,80 per pond. Wie het onderste uit de kanenz. Te Ouddorp (Flakkee) hebben enkele boeren nog een flinken voorraad tarwe van den afgeloopen zomer en van 1920. Zij willen het gaarne van de hand doen maar de prijzen zijn nog steeds kelderen de. Degenen, die nog een voorraad van het vorige seizoen hebben, lijden thans de grootste schade, daar deze hoog is ingekocht tegen een marktprijs van 80 cent per kilo. Voor datzelfde graan kan men nu nauwelijks 13 cent krijgen, en moet dan nog van goede qualiteit wezen. Reken maar Te Boven-Knijpe huppelen reeds een paar lammeren in de weide ^van den veehouder S. v. d. Broek. Het voorjaar komt Hef geluk in een hoekje. C. B. Simons, te Oude-Tonge, had het geluk in een pot in den schoorsteen van zijn huis f300 te vinden. g Een badhotel in gevaar. Men schrijft aan „De Msb.", dat de laatste stormen wederom schade hebben toegebracht aan de duinen op Schier monnikoog, waar het badhotel staat. Het hotel bevindt zich nu aan den rand van den afgrond, want het duin direct voor het hotel is steil afgeslagen. Het is niet onmogelijk, dat bij den eersten Noord-Westerstorm het hotel weggeslagen wordt, Naar verluidt is het hotel tegen stormschade verzekerd bij 'n Engelsche maatschappij. Men zal nu maatregelen moeten nemen om den inventaris, die nog steeds in het hotel is, te bergen. In het hotel is dit niet meer veilig. Bet hotel is in 1918 door graaf Bernstorff verkocht aan de N.V. Wagenborg, te Delfzijl. Direct bij het Badhotel ligt het pavil joen, ook eigendom van bovengenoemde vennootschap. Dit zal wel behouden blijven. Het strand begint daar al weer breeder te wordende zandbank die voor het eiland ligt, komt voor dit duin gerold. Gevaar voor andere gebouwen is niet aanwezig. van 30 vellen 36 bij 63 c.M. met pergamgn doorschoten fl,10. van 237, bi) 31 cM. f0,40. Boekhandel PARKSTRAAT. de mooie dikke rollen heerlijk zacht crêpe-papier geheel oplosbaar in water,

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 6