Tandarts Ansingh Klaverzaden en j Friesche pootaardappels behangselpapier, beste bravo aardappelen De Hengst ^S.BrutusB302 I R.K. Kiesvereniging Voor zelf behangers. Burgers E N. R. Ned. Kroon en W. K. G. Rijwielen GEBR. LAFéBER, Warmoesstr. Ad vürtentte^ 0p 17 Maart Boaderdag 16 Maart Lezing met Lichtbeelden Dinsdagavond Lezing te de Koog in de Herv. Kerk. in „Hotel de Lindeboom" Naar normale tijden. de bekende STYLO PEN MEN, Boekhandel Parkstraat. G. J. O. D. Dikkers, publiek verkoopen: den polder „DE VOLHARDING" Voorradig een reuzenpartij 15 jonge Kippen en twee Geiten, nette woning 2 wagens hooi Motordienst T exel- Amsterdam. Houthandel, i 25 Lamschapen. t. J. GRISNICH Spoorhout. Ziekenfonds. Stichtingen voor lijders aan vallende ziekte. Tentoonstelling Vakschool. zijn verkrijgbaar bij ï>e Zuidwester-storm. Weest matig met vet maak en feestOD, want als de wieken met vlaggen versierd zijn, staat de molen stil. Wat de auto aan offers eischt. De magistraat van de verkeersrecht bank te New-York heeft medegedeeld, dat terwijl A ruerika in de achttien maan den van den oorlog in Europa 48,000 macnen had verloren, in precies dezeltde periode 9,000 waaronder 25,000 kinde ren, door automobielen op de Amerikaac- sche wegen waren gedood. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een verdronken schaap, een paar zwarte wanten, een ketting met 2 sleutels en een meisjeszak( Hoofdgracht 61, Helder, is Donderdag 16 Maart van half li tot 2 uur te spreken Doorschrijf boeken, Bloes en Nota's. Betaling 1 Juni 1922. te J. VERHOEVEN, Cocksdorp. E TE KOOP Bij D. DROS, Tienhoven. P£ Gevraagd een Kaïikalf. bij J. WILLEMS, Madura Eierland. Te koop zoolang de voorraad strekt een partij wordt over geheel Texel rondgeleid tegen een dekgeld van f 5,~ plus m f 1,~ stamboekgeld en f 20,- veu- P lengeld. Dinsdag 14 Maart 2 uur van Amsterdam. D. J. BRUIN. Maandag en Dinsdag in lossing J. Jac. KAB. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J.J. v. d. Vlies, slaagde deze week te 's Gravenhage voor le stuurman, groote stoomvaart. Het was aan nog geen 20 personen, bestuurs leden inbegrepen, dat de voorzitter van boven genoemd fonds Woensdagavond in café den Burg het welkom mocht toeroepen. Toch had het bestuur een goede avond. De goede ver houding tusschen bestuur en leden kwam dit maal in elk opzicht naar voren. Er heerschte een aangename en vriendschappelijke stemming over de geheele vergadering. Ongetwijfeld werkte het batig slot over het afgeloopen jaar daartoe mee, de verdubbeling van de contribu tie, die, om aan de verplichtingen èn tegenover de geneeskundigen èn tegenover de leden te kunnen voldoen, noodig was gebleken, had dit jaar tot een gunstig resultaat geleid. Een batig saldo van ruim 500 gulden viel te boeken en daarmede was gelukkig een geheele ach terstand ingehaald. Een der leden bracht het bestuur lof voor de genomen maatregel en sprak daarbij de wensch uit, dat de maatregel nog een poos zou wor den gehandhaafd, opdat het geheele tekort zou worden ingehaald, zoo mogelijk zelfs nog eenige reserve zou kunnen worden gemaakt. Het zou zijn tot welzijn van vereeniging en leden. De hulp van specialiteiten, door de bekende aanvulling van artikel 8 mogelijk gemaakt, heeft heilzaam gewerkt, zegt spr., persoonlijk heb ik er profijt van gehad, het briefje van de directeur van het Ziekenfonds, opende voor mij de deur van het ziekenhuis en van de operatiezaal. Ik ben daar dankbaar voor. Het nut van de aan vulling van art. 8 wordt thans algemeen erkend. De penningmeester deed in dit verband mede- deeling, dat sedert 1910 aan 20 leden elders geneeskundige hulp is verleend, tot een ge zamenlijk bedrag van f500,— ongeveer. Maar laat ons de gewone loop der vergade ring volgen. Na opening van de vergadering en lezing der notulen, die onveranderd werden vast gesteld, bracht de secretaris verslag uit over 1921, waaraan wij ontleene», dat het ledental in dat jaar verminderde door overlijden (3) en vertrek (3) met 6 leden, doch dat 8 nieuwe leden werden aangenomen, zoodat de vereeni ging, die met 148 leden 1921 inging, op 31 December 150 leden telde. De directeur was in de laatst gehouden bestuursvergadering herkozen. De rekening daarna door de penningmeester gelezen, sloot met een batig saldo van f 539,62. Uitgaven voor geneeskundige hulp bedroegen f 913,70, uitkeeringen volgens art. 8 (aan 2 leden) te zamen f35,10. De rekening nagezien door een commissie, bestaande uit de heeren J. C. Roeper, I. Moer beek en D. v. d. Werff, werd bij acclamatie goedgekeurd. De heer Roeper die verslag uit bracht, bracht lof en hulde aan penningmeester en bestuur. De heer Alb. Kikkert, aftredend, werd als commissaris herkozen. Van bestuurszijde werd ,in overweging ge geven als blijk van waardeering voor het loffelijk streven, een bedrag beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van de ziekenauto. Op voorstel van een der leden werd met algemeene instem ming dat bedrag bepaald op f25,—. Eenige zaken van huishoudelijke aard werden bij de rondvraag besproken, waarna de ver gadering met de beste wenschen voor 1922 door de voorz. werd gesloten. In de stichtingen bovengenoemd, waarvan die voor vrouwen is gevestigd te Haarlem en die voor mannen te Heemstede worden te zamen omstreeks 450 peisonen verpleegd. Voor ongeveer 300 daarvan worüen de kosten van verpleging geheel of gedeeltelijk betaald uit het suppletie-fonds van de vereeniging „De macht van het kleine". Voor die suppletie- of aanvullingskas wordt door de bijna zestig duizend leden, die de vereenigina,, De macht van het kleine" telt, wekelijks 21/, cent betaald. Ongeveer 3000 collectanten in de meer dan 700 afdeelingen zorgen voor de inning van de wekelijksche bijdrage. De stichting bestaat 40 jaar. Wat er in die 40 jaar is bereikt, wat er voor de stichting in die tijd is gedaan, daarvan zal Broeder jac. Kortenhoeven, ons allen bekend, Donderdag in gebouw-'Eben Haëzer en Vrijdag in de Ned. Herv. te Koog vertellen. Het gesprokene zal met lichtbeelden worden geïllustreerd. Allen, onverschillig van welke religie, worden opgeroepen van een en ander kennis te nemen het werk der stichting is voor alle gezindten. Uitbreiding is alweer noodzakelijk en lezers vul zelf maar in, een beroep op de weldadig heid is noodig. Wat de Vakschool voor Meisjes te Helder, ook voor Texel, beteekent, hebben onze leze ressen en lezers in ons nummer van verleden Zaterdag kunnen lezen, we hebben ons dus nu slechts te bepalen tot de tentoonstelling, die heden en gisteren in hotel Texel werd gehouden. En dan tréft bij het binnentreden allereerst het smaakvolle, het fleurige, dat het geheel oplevert en dat zoo weldadig aandoet. Hier staan we in het rijk der vrouwen. De groote zaal lijkt een feestzaal en toch is hier het aan gename, dat het oog streelt en het practisch nuttige, dat het leven allereerst vraagt vereenigd. Kostbare toiletjes, keurige teekeningen, naald werk door kunstvaardige hand vervaardigd, maar ook eenvoudige lijfgoederen en heerlijk gebak, als proeve van vaardigheid uit de keuken, is er smaakvol uitgestald. Het werk van de vakschool is er klasse- gewijze gegroepeerd, maar aan het werk van de cursussen, te den Burg en Oosterend ge houden, is vooral een groote plaats ingeruimd. Met het opschrift „vermaakt", zagen wij een der kleedingstukken prijken, het zag er keurig uit. Overigens moeten wij volstaan met van de bewondering, door jonge vrouwen en meisjes aan de dag gelegd, te getuigen. Het liep Don derdag de geheele avond druk. De tentoon stelling is uitstekend geslaagd en het; doel, reclame voor de vakschool, bereikt* De storm, die vooral Woensdag over een groot deel van ons vaderland hevig woedde, heeft tal var. slachtoffers geëischt. Bij een ongeluk met een veerpont op het Zwarte Water tusschen Genemuiden en Zwart sluis, kwamen 11 personen om, onder wie de burgemeester van Genemuiden en zijne echt- genoote. In het Volkerak bij Willemstad is de Dordt- sche Sleepboot „Edison" gezonken. Aan boord bevonden zich 3 personen en vermoedelijk de 4 opvarenden van een even te voren gezonken Rijnschip „Binnenvaart 19". Allen zijn daarbij vermoedelijk omgekomen^ De Koog, 9 Maart. Onze plaatsgenoote mej. F. Kelderhuis deed op 8 Maart te Amsterdam met gunstig gevolg examen voor nuttige handwerken. LENTELEVEN. Ontwaak 1 schoone lente 1 uit droomige [nacht, De winterslaap gaat van U scheiden De roezige slaapzucht, ten einde gebracht, Als 't zonlicht haar stralen uw tijdperk belacht, En schijnt over bosschen en weiden. Ontwaak 1 schoone lente 1 in groenend [fluweel, Zoo zacht als het dons van de veeren De knoppen ontluiken, nu in haar geheel, En bloeiende kleuren, vaak rank op haar steel, Als onraad haar soms iets kwam deren. Ontwaak I schoone lente 1 het vogelenkoor Zingt reeds vroeg in de lentemorgen Als 't zonlicht langs bosch en langs [heuvelrand gloor', Dan stijgt er naar boven een jubellied, hoorl Zij zingen 1 in juichende zorgen. Ontwaak I schoone lente 1 de landman [gestaag Aan 't ploegen, aan 't eggen, aan 't graven, Verschoon ons van 't noorden, als 't kan [met Uw plaag, En deel ons uw weelde, waar 't harte zoo graag, Voor alles wat leeft, aan kan laven. IJmuiden, 8 Maart 1922. Chr. C. VISMAN. van 4 tot en met 10 Maart 1922. GEBORENNeeltje, d. v. Cornelis de Ridder en Aagje SpigtMaria Divera, d. v. Johannes Jan Stroomer en Neeltje Slaman. ONDERTROUWD: Dirk de Haas en Frouwtje Former; Cornelis Bakker en Geertrui Trijntje Eelman. GETROUWD Meindert Smit en Janneke Ver- schelling Arij Jan Schieman en Jantje Cornelia Kooger. OVERLEDENAntje Vlas, 77 jaar, gehuwd met Jan de Boer. Arend Nieboer, 3'/j jaar. MEK- EN BLAASSTEEAEN'. 10 GEBOREN DIRK PIETER zoon van W. HUIZING A en H. HUIZINGABoon. don Burg, Texel, 7 Maart 1922. V GEBOREN IJSBRAND, zoon van IJ. KOPPEN en A. A. KOPPEN—Vixseboxse Am-terdam, 2 Maart 1922. Psrd. ËoLtr. 26. Inplaat8 van kaarten. C. BARKER en G. T. EES MAN geven kennis van bun voorgenomen huwe lijk, waar an de voltrekking zal plaats hebben 25 Maart a.s. Texel, 9 Maart 1922. hopen D.V. onze veli td9 Ouders, Behuwd- en G ootoufera C. L van SCfli4RE.\BURG en C. E. van SCIIA ARENBI'Rft Eelman hunDe 35 jarige Echtvereec.iging te herdenk n. Hun lielh. Kinderen. Koog, Texel. H' den overleed ons innig geliefd Zvon'je en Broertje AREND, in den aanvalhgen leeltijd van 3 jaar en 6 maanden. B. NIEBOER. A NIEBOER-Stoker en Kinderen. Cockadorp, 8 Maart 1922. Heden nam de Heere toch zich, onzen geliefden Echtgenoot en Vader, COENRAA» BAKKER, in den ouderdom van 63 jaar en 5 rnaandfn. Na een genoeglijke] Echtvereeni- ging van bijna 29 jaar. Hallum, 9 Mrt. '22. De diep bedroefden, Wed. J. Bakker-Jansma. J. Bakker. A. Bakker en Verloofde. P. C. Bakker. A. Bakker. G. Bakker. Eenige kennisgeving. Van de vele kwade gevolgen van over tollig urinezuur en nierzwakte is steen vorming in de nieren of blaas wel het meest te duchten. Maar Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben in zulke gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke operatiën voorkomen. Spoedige behandeling is het best, en de eerste verschijnselen moet men kennen. Een pijnlijk gevoel in den rug, waarbij men behoefte aan steun heeft ter hoogte van de nieren, en vooral het voorkomen van een op steenstof gelijkend bezinksej en gruis in de urine terwijl de loozing met een brandend gevoel en pijn gepaard gaat, doet denken aan de mogelijkheid van steenvorming. Steenen vormen zich vaak, als het urine zuur aan afvoer door de nieren ontsnapt, zich laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde, cement- achtige massa vormt, die voortdurend grooter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen van nierzwakte als rugpijn, urinekwalen, hoofd pijn, duizeligheid, pijn iu de gewrichten en lendenen in den wind, maar bekamp het kwaad onmiddeHjk door een geregelde en matige leefwijze, en met behulp van Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Dit ge neesmiddel neeft een scheidende werking op steenvorming en menigmaal kwam net voor, dat de steen loskwam, verkruimde en in fijne, zandachtige deeltjes werd af gevoerd. Foster's Rugpijn Nieren Piilen zijn te den Burg verkrijgbaar bij T. Buijs af 1.75 par doos. 39 'b avonds oalf ucbtiu gebouw Eben Haëzer d' or dn Eerw. Heer Jac. KURTEN- HOEYEN, ten vooid ele van de stich tingen voor lijders aan vallende ziekte (toevallen) te Haarlem en Heemstede. K arten verkrijgbaar aan het Gebouw en bij IJ. BROUW FR a 25 cent. Weder verkrijgbaar voor doorschrijt afdrukken, te den Burg. Leden, die Vrijdag 1.1. niet hebben karnen stemmen over het politiek advies, kunnen zich daarvoor op Zondag 12 Maart van ll1/, tot 1 unr vervoegen in de achterzaal van hotel ,de Zwaan* ingang marktdeur. Het Bestuur. Notaris te Texel, zal ia bet laatst van deze maand ten ver' voeke van de erfgenamen van den Heer Jb. van Heerwaarden bij de Cocksdorp op Texel, groot 66 89 60 HectareD. TE KOOP: lage prijzen. L van 20 tot 30 cent per rol a contant. Aanbevelend, S. SMIDT,| Waalderstraat. TE KOOP Te bevragen bij K. KALIS, Zuidhaffel. Paarden van Texel gainde, worden als - drachtig beschouwd. By verwerpen halt veulengeld. Bij drachtig z[jude is de eigenaar, voor C wiens r-kening bet paa^d gedekt is, veu- P" lengeld verschuldigd, ook bij verkoop op Texel en niet de nieuwe eige-aar. De Hengeth uder, Te huur voor klein gezin op Pietershoevetevens een arbeiders woning. Te bevragen bij P. DROS Nz Wagenmgen. TE KOOP Te bevragen bij P. BAKKER Ijzerhandel, Burg.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2