Motordienst Harlingen- Texel-Rotterdam. SCHOENEN. Sportvereenigiog Texel. Ttxel I—Batavier! Sportvereniging Texel. een schipper gevraagd, INGEZONDEN STUKKEN. Zondag nm. 2 uur 11,30 v m Texel—Z.V S. Cenir. Comm. voor uitzending van Nederl Stadskinderen naar buiten. Aandeelhouders T.ES0. Komt allen op prima schoenen Komt, ziet en overtuigt U. Verpachting- Broedeiereu te koop N.V. Texels Eigen Stoomboot - Onderneming. Voetbal. Niet weer probeeren Om halféén des middags kocht een heer op het postkantoor te Vaals een paar postzegels en legde onwillekeurig zijn portefeuille met flmken inhoud naast zich ter zijde van het loket. Zonder er verder aan te denken, verliet hij de vestibule en ging naar Aken. Een half uur later, toen hij iets betalen wilde, merkte hij, dat zijn portefeuille ver dwenen was. Hp spoedde zich onmid dellijk naar Vaals terug in de vaste overtuiging ze daar op het postkantoor uit de handen gelegd te hebben En warempel, naast het loket lag de porte feuille onaangeroerd. Niemand der post ambtenaren had iets gemerkt en ruim een halfuur was niemand aan het loket geweest. Suikerbieten. Op Flakkee is het contracteeren van suikerbieten in vollen gang. De grond prijs bedraagt f 14,50 per 1000 K C. netto terwijl voor de eerste vroege levering f 16 betaald wordt. Neemt men den prijs in 1920 in aan merking, toen f32 besteed werd, dan kan men van een groote prijsdaling spreken Mijnheer de Redacteur. Mijnheer de Redacteur. Mijnheer de Redacteur. Met leedwezeD cam ik keccis van den icboud van bet ingezonden stuk van deü heer Dikkers. Het is niet mijne gewoonte in dergelijke gevallen het ant woord schuldig te biyven, temeer niet waar de aanval zuiver persoonlijk wordt. Ik hoop, dat U mjj zult toestaan mijne verdediging in 2 tempo's te voeren. Ik zal het in dit nummer slechts heb ben over den aanval op den b?er J. C. Roeper. De bedoeling, iemand in de oogen van zijn medeburgers naar beneden te halen, te krenken en te beleedigen, ligt er dik op. Zooveel te duidelijker komt dit naar voren, als men weet, dat een waardeering niet op touw gezet wordt door den schatter, doch door oen ontvanger. Deze alleen draagt de ver antwoordelijkheid, en ook alleen aan diens adres behoorde een dergelijk, kwaadaardig bedoeld artikel te zijn ge richt. Zonder eenige grond van bewijs lan ceert inzender de tirade, dat de heer Roeper minder deskuudig zou zijn dan zijn voorganger. Een dergelijke loslippig heid doet onaangenaam aan bij iemand die een ander tracht te corrigeeren op nauwgezetheid en correctheid. Wat degelijkheid eD verantwoordelijk heidsgevoel betreft? Niet één van hen, wier onroerende goederen getaxeerd zijn zaï kunnen tegenspreken, dat zijne per- ceelen volledig en zeer nauwkeurig zijn onderzocht. Bij elk perceel is de eigenaar uitgenoodigd om zelf de aanwijzing te doen het doel van het onderzoekde taxatie, is steeds medegedeeldelk eigenaar is in de gelegenheid gesteld, om inlichtingen te geven omtrent even tueels minderwaardige hoedanigheden alle gelegenheid is hem tijdens de op name gegeven om mededeelina te doen van een gunstig" of mi der guisiige opb' engst, of om slechte, b. v zanderige of veenachtige gedeelten iD weiland, speciaal te doen uitkom«n. De heer Roeper is daarbjj als degelijk man en met zeer veel verantwoordelijk heidsgevoel te werk gegaan. Hij ging in alle opzichten recht öoor zee. Ik heb vele schatters leeren kennen, maar de meesten gingen bij het eerste onderzoek, liefst in zoo groot mogelijken boog om het perceel, en hielden hunne qualiteit achterwege. Dat de eigenaren zelf mede uitgenoo digd werden, is, geloof ik, wel een unicum. Ik tart den heer Dikkers het tegendeel waar te maken. De conclusie van ieder onbevooroor deelde kan dan ook niet anders zijn, dan dat de deskundige zorgvuldiger is te werk gegaan dan menig ander. Over den persoonlijken aanval op mij zal de heer Dikkers nog nader hooren. Ook in dit blad als de geachte Redacteur mij zulks toestaat. Met vriendelijken dank voor de plaats ruimte J. W. A. SCHEPERS. 6 April 1922. 27 31 Maait. OVERLEDENAnna Volkers, 72 jr., weduwe van Willem Hoedemaker. Zondag 9 .4 pril 1923. JIERVORMDE GEMEENTE. Burg, T.m. 10 uur ds. Kroese Hfk ADVERTENTIEN. Kampioen 1921 Kampioen '22 in spé. Vertrekt a s. Dinsdag naar Rotter dam, a.s. Vrijdag van Rotterdam. die voor verlaging van tarieven zijt. Het gaat om TEXELS Belang. Aanbevelend J. BAKENDS. recht tot verkoop consumptie artikelen vanaf 15 April '22 tot 16 April 1923 op het Sportterrein Sportvereeniging Texel. 3?rijs ÏO cent per stuk. M ROORN, Hal Dabjj den Burg. Zoo spoedig mogelijk Het s.s. Dageraad vertrekt vermoedelijk 18 April '22 naar Amsterdam. Aandeelhouders (en genoodigden), die de reis wenschen mede te maken, kun nen zich aanmelden bij den directeur. A.s. Zondag belooft het weer te spannen op het sportterrein. Om 11,30 zal Texel spelen tegen Z.V.S. en om 2 uur tegen Batavier I. 's Morgens om het Kampioenschap van Texel, 's middags om het Kampioenschap van de Noord-Hollandsche Voetbalbond. Beide partijen hebben hiervoor een goede kans. Zooals gezegd, het zal er spannen. Jongens! doe je best hoor. Texel moet No. 1. (Buiten verxntwoordel(ikheid der Redactie) Vergun mij onze ingezetenen weer eens te wijzen op de Centr. Comm. voor uitzending van Nederl. Stadskinderen naar buiten. Dit lichaam is in 't leven geroepen door H.H. Doctoren, die de droeve gevolgen der onder voeding bij de stadskinderen hebben geconsta teerd. Deze arbeid wordt krachtig gesteund door onze Regeering en is aan duizende kin deren uit arbeiders- en middenstandskringen ten goede gekomen. Onze plaatselijke commissie heeft in 1921 voor 26 stadskinderen op Texel een liefderijk tehuis kunnen vinden voor 6 weken of langer. Die kinderen hebben hier een heerlijke tijd gehad en hun Texelsche pleegouders hebben prettige herinneringen aan hun verblijf. Wij grijpen dan ook gaarne deze gelegenheid aan om die gezinnen nog eens hartelijk te bedanken yoor het goede werk, dat zij aan deze kinderen nebben gedaan. Mair hoe dankbaar wij zijn nog niet voldaan I Immers zoovele kinderen in onze groote steden staan nog op de lijst en wachten tot er ook voor hen een plaatsje is gevonden. In Friesland is de uit zending gedurende de geheele winter voort gezet met goede resultaten. Komt Texelaars! bespreekt deze belangrijke zaak in den familiekring en laat u niet door bezwaren weerhouden. Deze toch zijn tot een minimum teruggebracht. Bijzondere eischen worden van de zijde der C. C. niet gesteld. Eenvoudig, degelijk eten en vooral een frische slaapgelegenheid vragen wij. Zieke kinderen worden niet uitgezonden en alleen die uit nette arbeiders- en middenstandskringen komen voor plaatsing in de gezinnen in aanmerking. Voor kleeren hebt gij in geen geval te zorgen. Reparatie van schoeisel wordt door ons vergoed; ook in doktershulp wordt, indien onverhoopt noodig, door ons voorzien. Komt werkt mee aan deze zaak, zoo sympa thiek, doordat zij eene is van alle gezindten, een zaak van ons geheele volk. Informeert eens bij de families, die in 1921 een kind op- namenen laat het dan niet blijven bij goede voor nemens, maar vraagt een kind aan, met ver melding van leeftijd en geslacht. De termijnen zijn van 1 Mei tot 15 Juni, 15 Juni—31 Juli, 1 Aug.—15 Sept. 15 Sept.— 31 October. M. de Redacteur met vriendelijken dank voor de verleende plaatsruimte, Ds. C. C. DE MAAR, Voorz. pi. Com. C. C. Aan de Redactie der .Texelsche Courant". Ondergeteekende verzoekt beleefd eenige ruimte in uw blad voor onderstaande (waarvoor vriendelijk dank), aangaande het verslag in de „Texelsche Courant" betreffende de uitvoering der zangvereeniging „Eigen Oefening" van 4 April 1922. 1. Om verslaggever op den voet te volgen meen ik, dat verslaggever met „andere tijden, andere zeden", toch zeker met het oog op zang en muziek niet heelemaal juist is, want als men tegenwoordig de couranten leest, kan men zien hoeveel er tegenwoordig voor en aan zangen muziek gedaan wordt. Een paar voorbeelden, lste. De vele zangwedstrijden welke j.l. zomer in vele plaatsen van ons land zijn gehouden. 2de. De volksconcerten te Helder, welke daar in den winter gehouden worden en eenige jaren terug door een 20 of 30-tal personen bezocht werden, nu door bijna een duizendtal worden bezocht. 2. Kan ondergeteekende zich niet best ver klaren, wat het gedrang voor een bioscoop voorstelling heeft uit te staan met het te maken verslag van eene uitvoering eener zangver eeniging. 3. Schrijft verslaggeverDe bioscoop is van dezen tijd gebleken te zijn. AI het andere heef t zijn tijd gehad, heeft afgedaan. Als men nu in een verslag in de „Texelsch# Courant, van 29 Maart 1922 leest, dat de op komst bij eene gehouden uitvoering groot was, kan ondergeteekende zich niet voorstellen, dat de tijden in één week zoo veranderd zijn. Achtend, JURR. BEUMKES. Oudeschild, 6 April 1922. In een week kan heel veel gebeuren. Er ge beurt soms meer in een dag, dan gewoonlijk in een jaar, en feit is, dat Eigen Oefening vroeger steeds volle zalen trok en de zaal nu maar matig bezet was. Dat de bioscoop niet van deze tijd is, zal zeker niemand beweren en dat het gedrang Zondag, bij gelegenheid van de bioscoopvoorstelling, niet groot was, even min. De zangwedstrijden elders in ons land, en de volksconcerten aan den Helder eveneens, staan zeker wel buiten de kwestie. Trouwens, wat doet zoowel het een als het ander ter zake? Schreef ik niet, dat de zangnummers op de bekende uitnemende wijze ten beste werden gegeven Wat wilt ge toch met Uw schrijven Verslaggever. Vergun mij s. v. p. eenige plaatsruimte in uw blad als protest tegen 't verwijt mij in de Raads zitting van 30 Maart j. 1. gedaan. Voor het bezigen van persoonlijkheden of scheldwoorden in den Raad aan mijn adres, bent u volgens de wet, niet vervolgbaar, Burge meester. Wel kan de beleedigde persoon een klacht indienen bij de Commissaris der Koningin. Maar dit zou net zoo min als 't schelden de zaak nader tot oplossing brengen. En nu de zaak zelf, betreffende het land langs den Kooger- weg, gelegen voor de woning van den heer Dijksen en betreffende den man met wien geen land te bezeilen is. Ik deel U, Burgemeester en een ieder die dit leest, mee, dat ik steeds bereid was te helpen de zaak tot oplossing te brengen. Dat kan Bakker, als wethouder, U bevestigen. Met hem toch heb ik de zaak besproken en per brief behandeld. Over den prijs van den grond konden we het echter niet eens woiden. Het eenige verwijt, dat men mij dan ook kan maken is, dat ik niet tevreden ben met f0,40 per M'. Ben ik wat dat betreft misschien zoo'n uit zondering aan den Burg? Ik zeg het dan ook nog eens, dat ik met f0,40 per M3 zonder meer nooit accoord zal gaan. Behalve de gewone heeft mijn grond nog een bijzondere waarde, gezien 't uitzicht en de toelage van den heer Dijksen aan de Gemeente. Ik meen hiermee mijn standpunt duidelijk uitgelegd te hebben en verklaar me ten alle tijden bereid de zaak tot oplossing te brengen, hetgeen ik trouwens ook reeds verklaard heb in de met den heer Bakker gevoerde brief wisseling in Nov. j. I., die voor een ieder ter inzage ligt. Wil men echter tot onteigening over gaan, best, dat is mijn zaak niet, doch volgens ingewonnen advies kan ik verklaren, dat't dan minstens 4 maal mijn eisch zal kosten. Ieder Raadslid moet dan maar voor zich zelf uit maken, of hij dat verantwoorden kan. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende ruimte. Alb. EELMAN. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. Bsveatigiag lidmaten. Waal, n.m. 3 uur de. Kroese. den Moomv.m. half 11 ds. Briimmer. Bevestiging nieuwe leden. Oudeschild, n.m. 3 uur ds. Schellenberg. v.m. 10 uur ds. H. Buiskool. Oosttrend, n m 3 uur ds. Brümmer Cocksdorp, v.m. hall 11 ds. Schellenberg. Opeubare beljjdenis. Collecte Generale kas. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Leesdienst. n.m. 3 uur DOOPSGEZIN DE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. furraorena, 4 April. Aangevoerd 585 Runderen waaronder: 200 vette t ~ien 90 4 130 Ct. per K.G o7fi Gelde koeien f 180 4 450; Melkkoeien f 180 4 450; 9 stieren. 42 vette kalveren 11,70 a 12 p. Kg. 765 Nuchtere kalveren f 18 a f 35, 810 Schapen f 18,— a f 54.—; 392 vette varkens f 0.84 a 1 0.90 per Kg. 79 magere varkens f 30 a f 36,00; 167 biggen f 12,00 a 128,00; 0— overbouders f - a I kireieren f 6 25 a f 7.25 per 100 Schftgen, 6 April. Aangevoerd: üit de Sohager Courant: 42 Vette Koeien f 300 a t 550. 22 geldekoeien mag. t 225 a t 350 48 kalikoeien f 375 a f 500 275 Nuchtere kalveren i 14 4 f 32,00 0 lammeren i a i —,00 schapen vette f a f 265 overbouders t 25,a f 40. 13 varkens mag. f 20 a f 38, 101 varkens vette f 0,78 a f 0.88 p. K.g 106 Biggen f 15 00 4 f 24.00 Boter f 2.00 a i 2,20 per K.G. Kineieren f 5 25 a f 7,p®r '00. DRIE BELANGRIJKE VRAGEN 2 Worden nier-waarschuwingen begrepen? Beseft men het gevaar Zou het niet ver standig zijn om een bewezen weerstands methode aan te nemen? Rugpijn duizeligheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid, urinekwalen, zenuwover spanning, loome dagen en slapelooze nach ten, stjjve en gezwollen gewrichten en pjjn- ljjke spieren dat zijn de waarschuwingen. En gevaar volgt spoedig, want verwaar- loozing doet ernstiger verschijnselen ont staan als rheumatiek, vorming van steen, spit, ischias, graveel, nier- en blaasontste king, waterzucht en urinezuur-vergiftiging. De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van het bloed door de werkzaam heid der nieren. Alles zou goed gaan indien de regels van de natuur: gezond verstand, eenvoudig voedsel en geregelde gewoonten worden toegepast. Maar ronduit gezegd, krjjgt de natuur geen voldoende kans. De nieren worden vaak tot de grens van uitputting overspannen, en dan pas denkt men na 36 Draal niet in twijfel. Vermijd de gevolgen van verwaarloozing Behoed de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij verster ken de nieren, leDigen de blaas, en hun werkiDg doet de verschijnselen, door ver zwakking van deze organen veroorzaakt, verdwjjnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er op, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt.) zjjn te den Burg verkrijgbaar bjj T. Buijs, a f 1.75 per doos. ON DERTRJÜ WD A. GARRlTSEi\ en D. BRUIN. Den BuJg, Texel' 6 APril 1922. Huwelijksvoltrekking 18 April a.s. Eenige kennisgeving voor Tfxd. Heden overleed in den ouderdom van 78 jsar onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, FREDERIK HEEROMA Gepens. Hoo'd der School. Namens de familie, J. HEEROMA-Dekker. Uitvaart Zaterdag 11 uur. Zij die bereid zijn gedurende 6 weken ee» kind op te nemen, kunnen zich schrif telijk of mondeling aaomelden bij Ds. C. C. DE M4AR, den Borg, Voorzitter pi. Com. C. C, Agent HaarlemK. VINK, Spaarne. Rotterdam B. M. van KEULEN, Wijnhaven 108, Tel. 658. PLAATSMAN. Voordeelig aangekocht een flinke partjj in alle maten. Worden verkocht beneden alle concurrentie Voorwaarden vanaf heden ter inzage in Hotel 4e Oranjeboom. Bilj tteo 00 Zet el van 10,50 vóór Donderdag 13 April des middags 12 uur by den Secretaris. Het Bestuur. van gekruiste Rhode Islands en van zuivere Wit e Leghorns. om een huisboedel naar Gelderland te varen. Brieven letter S. bureau van dit blad.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2