Blijft U eerlijk m C. SM EEN K LIJST 6 No. I A^ie ORDE wensclit, Wie de VRIJHEID liefheeft Wie BEZUINIGING voorstaat. Stemme op lijst 6, dat is die der Anti-revolutionairen, No. 1 C. SMEENK van Arnhem. R. EIJGELAAR. voer net Gralwerfc. marmeren SchoorsteenDiaoteis, en?. FOTOGRAFIE. FOTO-ALBUMS. Boekhandel Parkstraat. groove succes! Harlinger Steenhouwerij in Uw oordeel en U zult, na eenmaal geprobeerd te hebben, toegeven, dat U nooit beter, gemakkelijker en goedkooper gewasschen heeft dan met „Persil" Millioenen Huisvrouwen gebruiken en prijzen het dagelijks! „Persii" (rood etiket,) is géén zeeppoeder, doch een zelfwerkend waschmiddet, dat wrijven, boenen, en zelfs het gebruik van zeep, soda, enz., geheel overbodig maakt. Gegarandeerd onschadelijk. Overal verkrijgbaar. liet Bestuur der A.R. Kieavereeniging Ned. en Oraaje te Oosterend, G. HE VAART, Voorz. C. TIMMER Jzn., Seor.. Het goedkoopste adres Vraag s.v.p. teekeningen en prijsopgaaf. Voor amateur-fotograten een fraaie col lectie Prijzen zeer billijk. Cent ingeslikt. Het 4-jarig Kind van den klompenmaker H. te St. Oedenrode had een cent ingeslikt. De door een geneesheer als wenschelijk geoordeelde operatie mocht niet meer baten. De kleine bezweek aan de gevolgen. Een breed standpvnt. Een edele daad wordt van de ex-ko ningin Isabella II van SpaDje verhaald. Zij vernam eens, dat een gevaarlijke partijganger, die na een aanslag op haar leven gepleegd te hebben, naar Parijs was gevlucht daar in diep armoede ver keerde en om onderstand smeekte Zon der aarzelen zei zeZend hem dadelijk 500 francs. Maar Uwe Majesteit weet toch, dat die man een moordenaar is, merkte een kamerheer op en dat hij Wat doet er dat toe, antwoordde zij glimlachend. De ongelukkige heeft mij, Isabella niet willen dooden, maar de partij die ik vertegenwoordig. Komaan, wees niet haatdragend en doe wat ik u gezegd heb. Rijdende dames. In de dagen van Lodewijk XIV was er een tijd dat dames, zoo gehuwd als ongehuwd, erop gesteld waren, zelf haar rijtuigen te besturen. Zij deden dit echter zoo onhandig, dat er in de straten van het toen reeds drukke Parijs dik wijls ongelukken gebeurden. De mim'ster wilde toen dit rijden ge heel verbieden, doch de koning was ver standiger en vaardigde in het officieele rogeeringsorgaan het besluit uit dat geen dame, gehuwd of ongehuwd, ïd de stra ten meer mocht rijden, tenzij zij daartoe de noodige bekwaamheid had en minstens 30 jaar oud was. Er werd na dien tijd ook nog wel ge reden, maar op verre na niet zooveel meer als eerst. Kind van 3 jaar in de duinen ver- dioaald. Te Hollum, op Ameland, werd een kind van ruim 3 jaar vermist. Het jongetje was met een ouder broertje naar de duinen gegaan om geiten te halen en daarbij was het knaapje afgedwaald. Bijna het geheele dorp kwam op de been om te zoeken. Den volgenden ochtend halfvier is het gelukkig gevonden, rustig slapende in een greppel van een uitgestrekt weiland. Een zeer goed opstel vinden wij in Reclam's Universum. Het is van een 9-jarig jongeling. Het school lokaal bestaat uit kaarten, banken, inkt potten, „het is allemaal ouë rommel. Alleen de stok wordt telkens door een nieuwen vervangen. Wie nog later op school komt dan de onderwijzer, is de grootste luilak van allemaal en krijgt straf. In het vrije kwartier eten wij onze boterhammen dat duurt wel meer dan een half uur Valsch bankbiljet. De politie te Vlissingen heefteen valsch bankbiljet van f25 in beslag genomen, dat korter is dan de echte en van min der goed papier, terwijl de neus en de manen van den leeuwenkop minder flja zijn geteekend. Het watermerk is echter aanwezig. O Men vrage grails toezending der Persil-brochure bij de' Eonige Importeurs: E. Cstermann a Co., Amsterdam. Eenige Fabrikanten: Henkei Cie., Dusseldotf.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 6