C^emengd Nieuws meente, de heer J. W. Roeloffs, die aan directeur en leeraren lof bracht voor de resultaten ook dit jaar weer bereikt. In alfabetische volgorde geven wij hieronder de namen van de geslaagden. Voor Rijksprogramma A A. C. v. d. Broek M. J. Kooger A. Hellenaar L. Koster D. Herreveld K. Stoepker W. Hoedemaker H. Vitters G. Ph. Homs V. 3. M. v.d.Willigen Een leerling moest worden afgewezen en een leerling heeft zich tijdens het examen teruggetrokken. Overgangsexamen. Bevorderd tot de 3e klasse (progr. B) J. de Groot P. Lugtigheid J. C. Köhler M. D. Spoel F. W. Wegener Sleeswijk tot de 2e klasse (progr. A) J. J. Alberts J. Kikkert H. Berkhout G. J. M. Lippits G. H. van Emmerik J P. Stam J. S. Groeodijk J. C. Vrouwes C. O. H. Hindriks L. Witte Twee leerlingen konden niet bevor derd worden. Na de uitreiking van de diploma's sprak de directeur nog de bezitters daar van toe, hen vooral op het hart bindeDd om wanneer ze straks in rang zouden opklimmen, toch vooral de goede ver houding met hunne ondergeschikten voor oogen te houden. De schoolkinderen. Vandaag, Dinsdag, werd aan de jongere schoolkinderen, zij die niet het school reisje naar Amsterdam hebben meege maakt. de vreugde bereid van een be zoek aan duinen en strand te Koog. Het weer, dat in de laatste dagen veel te wenschen overliet en in de morgenuren nog niet zoo heel veel goeds beloofde, klaarde tegen de tijd van ver trek op en deed toen alle goeds ver wachten. Een lange rij van voertuigen van allerlei slag was weer ter beschikking gesteld; in goede orde had even 2 uur 's middags de aftocht plaats. Aan strand en duinen hebben de kinderen, zooals te denken was, zich uitstekend vermaakt. Zij hebben zich de versnaperingen, die hen met milde hand werden verstrekt, goed laten smaken. In opgewekte stemming keerden ze met hunne geleidsters en geleiders te ongeveer half acht terug. De gebruike lijke rondrit door het dorp was het slot van de welgeslaagde feestelijkheid. Een woord van dank aan hen die zoo bereidwillig de rijtuigen ter beschikking stelden, mag ook nu niet achterwege blijven. Onze plaatsgenoot, de Weleerw. Pater M. J. Witte, is na voltooide studie te Leuven benoemd tot secretaris van Mgr. Neville C. S. Sp., Bisschop van Zanzibar (B. E. A.) Het vertrek is be paald op einde dezer maand, via Marseille. Naar wij vernemen bestaat bij Texelsch fanfarecorps het plan Vrijdag avond een ommegang door ons dorp te maken en Zondagmiddag te den Hoorn een muziekuitvoering te geven. Aan het Postkantoor te Helder werd dezer dagen een aangeteekeoden brief met geldswaarde vermist bestemd voor een icgezetene van Oosterend al hier. Als verdacht den brief te hebben ont vreemd is een 23-jarig besteller, zekere G. aangehouden, die bekend heeft zich het stuk te hebben toegeëigend. De Cocksdorp, 16 Juli. Vanmorgen strandde ter hoogte van de „Kleine Slufter* een ijzeren lichter, geladen met balen turfstrooisel. Er bevond zich niemand aan boord. Ver moed wordt, dat de lichter van achter het ss. Gaasterland, op weg van Har- lingen naar Goole, op drift is geraakt. Onze vroegere plaatsgenoot, S. van Ham, is geslaagd voor het overgangs examen naar de 3e klasse aan de Christelijke H. B. S. te Stadskanaal. Oosterend, 17 Juli. Nog altijd is er op de Noordzee mijnen gevaar. De visscher D. ontwaarde in de vorige week bij het ophalen van het net, dat er zich een groote mijn in bevond. Men heeft het net afgesneden en de vangst met het gevaarlijke projectiel laten slippen, De heer C. Drijver, vroeger alhier than3 te Haailem, deed met goed gevolg examen voor len stuuiman, groote stoomvaart. Een kind door een trein gedood. Zaterdagmiddag werd het 4-jarig dochtertje van den arbeider Gielis te Oss, terwijl het tusschen de kettingen van de neergelaten afsluitboomen bij wachtpost 37 door kroop, door den juist passeerenden sneltrein gegrepen en een tiental meters meegesleurd. De kleine was dadelijk dood. Een jonger zusje over kwam eenigen tijd geleden een zelfde ongeval, doch bleef, doordat zij tusschen de spoorstaven viel, oogedeerd, niet tegenstaande twee gekoppelde locomo tieven over haar heen gegaan waren. De machinist schijnt niets bemerkt te hebben, daar de trein doorreed. Bezuiniging. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad van Amsterdam is eèn voordracht van Burgem. en Wetb., om hen te machtigen eenige verbeterin gen aan te breDgen aan de inrichting van het tooneel in den Stadsschouwburg voor ruim f20,000, verworpen met 16 tegen 10 stemmen. Jhr. v. d. W. te Hoevelaken heeft aan al zijn vaste pachters te Ambt- Ommen het grasgewas zijner gronden dit jaar gratis afgestaan. Haagsche financiën. Naar we vernemen levert de rekening van de gemeente den Haag over 1921 een batig saldo van tusschen de 3en 4 millioen gulden op. Vad. Verdronken bij het baden in zee. Te Noordwijk is een kellner vau het hotel Rembrandt bij het baden verdron ken. Het lijk is nog niet gevonden. Een droevig ongeluk heeft plaats gehad op de Weesinrichting te Neer bosch Toen de vrachtauto van de firma Vroom Dreesman het terrein van de Weesinncbting kwam oprijden, had een 14-Jarige knaap, verpleegde van het ge sticht, het ongeluk spelende onder de auto te geraken. Hij was op slag dood. Den bestuurder treft geen schuld. Boeken leenen. Een rechter te Babikon, bij Zurich, heeft een verstandig vonnis geveld. Hij heeft namelijk iemand, die een boek had geleend, dat 8 francs kostte en het na herhaald verzoek niet had terugge geven, schuldig verklaard aan een dief stal en tot twee dagen hechtenis, een boete van 20 francs en teruggave van het boek of de waarde daarvan veroor deeld. De rechter noemde een boek een voorwerp, dat in een huis behoort en dat evenals een meubelstuk bijdroeg tot de welvaart van een gezin. Boeken leenen en niet teruggeven komt zooveel voor, dat men zelfs wel hec verhaal heeft gehoord van iemand, die, voor zijn boekenkast staande, aan een bezoeker, die een werk leenen wilde, ten antwoord gaf: „Boeken leen ik nooit uit. Al de boeken die ge hier ziet staan, heb ik zelf „geleend". Jongen doodgereden. Een zevenjarige jongen te Wassenaar, die Zaterdagavond bij den weg speelde, wilde op een voorbijrijdenden wagen springen. Helaas kwam hij te vallen met het gevolg dat een der wielen hem over het hoofd ging. De arme kleine was oogenblikkelijk dood. Gestikt onder het hooi. do gehuwde arbeider P. v. d. Werf te Ureterp—Valiant heeft Zaterdagavond op een droeve wijle den dood gevonden. Hij reed met een wagen hooi naar huis toen bij bij een bruggetje op moest, kantelde het voertuig met het nood lottig gevolg, dat ae vosrman onder het hooi bedolven werd en den dood vond. De prins van Piemont naar ons land. D9 correspondent van de „Times" te Rome meldt, dat de Prins van Piemont, erfgenaam van den Italiaauschen troon, aan het eind dezer maand met den kruiser „Francisco Ferruccio" een reis van twee maanden zal gaan ondernemen. Hij zal op zijn tocht o.a. ook Amsterdam en Rotterdam aandoen. Ijsbergen in den Atlantischen Oceaan. Als gevolg van de warmteperiode in het begin van dit jaar zijn dezen zomer de ijsbergen vroeger in de Atlantische Oceaan verschenen dan gewoonlijk het geval is. De scheepvaartroutes tusschen Europa en Amerika zijn thans over de Zuidelijke route verlegd om het gebied der drijvende ijsbergen te vermijden. De heer Vliegen bedankt voor het Eerste Kamer-lidmaatschap. De heer Vliegen heeft zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer niet aange nomen, in verband met zijn verkiezing tot lid der Tweede Kamer. De Prov. Staten van Noord-Holland zullen nu a.s. Dinsdag in de vacature Vliegen een nieuw Eerste Kamerlid mo9ten kiezen. Wormerveer uit de misère. Het gemeentebestuur van Wormer veer heeft, volgens de „Msb." een schrij ven ontvangen van het ministerie van FinanciëD, waarbij is toegezegd, dat het Rijk de gemeente aan een leening zal helpen onder bepaalde voorwaarden. Verongelukt. De handelsreiziger L. A. W. Burger man van den Haag, passeerde op zijn motorfiets den Hoofdweg in de Haar lemmermeer met een gang van circa 90 K.M. toen een band sprong, meldt het „Vad." De motorfiets sloeg over den kop en B. werd voorover geslingerd, met het hoofd tegen den grond. In zorg- wekkenden toestand werd hij 'bij een landbouwer binnengedragen. Later is hij aan de gevolgen overleden. Verkiezing svaria. Een propagandist te Castricum ont ving op den vooravond der verkiezingen het volgende schrijven Mijnheer. Het is mij onmogelijk om Woensdag te komen stemmen, omdat ik alleen ben met de kinderen. Zeg dus maar aan den burgemeester dat ik stem op Bomans. De wroeging van een oud vrouwtje. Een paar dagen geleden imeldde zich aan Paddington Station (Londen) een vrouwtje aaD, dat gewetensgeld wilde betalen. Zij had namelijk vele jaren geleden met haar kat van Paddington naar Bath gereisd en voor poes niet be taald. Het betrokken bedrag was wel niet veel f 1,50 in Hollandschgeld maar het was toch een zwaar pak van haar hart toen zij eerlijk betaald had. Telkens als de kat op het haarkleedje lag te spinnen, juist zooals toen in den trein, vertelde het vrouwtje, had zij wroeging gekregen. Wat wordt het meeste gegeten Brood niet en ook aardappelen niet. In werkelykheid wordt rijst het meest veroberd, want in het Oosten leven er wel 800 millioen men- schen van en dat is bijna de helft der menschheid. In Azië vervangt de rijst de aardappelen en het brood geheel. 'n Optimist. Josef Sabath opperrechter in Illinois, heeft iu dc laatste twee jaren de eer gehad 6500 huwelijken te mogen ont binden. Desondanks word ik met den dag enthousiaster voor het huwelijk gestemd heeft hij gisteren verklaard. Hoe jonger en hoe gauwer de tegenwoordige jeugd trouwt des te beter zal het haar vergaan Verloven, te lang verlootd zijn, beteekent vechten met elkaar. Jong en vlug trou wen beteekent vechten met het leven en onzelfzuchtig worden. En uzelf? vroeg men hem zuur. Hahazei hij trotsch, ik trouwde met mijn 18e jaar, zonder een cent en ik ben de gelukkigste man van de wereld geworden. Dus nu weet de lieve jeugd het. Een zoon van 90 jaar op een begrafenis achter de baar van zijn vader te zien, ziet men niet veel. In Kentucky is het g9praesteerd. Oom JohnDy Shell stierf Woensdag in den ouderdom van 134 jaar en zijn zoon William, oud 90 en Albert, oud 70, lie pen zielsbedroefd achter de kist. De erfenis alleen was niet groot. Die bestond in een belastingbiljet van het jaar 1809, waaruit bleek, dat oom Johnny aan den cheriff van Clay County gehoorzaam zijn penningen had geofferd. Wat is het toch jammer, schrijft een Londensch blad, dat men aan een man meestal zien kan of hij getrouwd is, ja dan neen, onverschillig of men hem in gezelschap van een dame ziet of alleen. De vrouwen mochten er wel eens wat meer om denken, minder de lasten der huiselijke zorgen op de maDnen te laden zoodal iedere man over den weg kon huppelen als een vurig vrijgezel. Een groote bek. De afdeeling Helder van de onderoffi- ciersvereeniging Ons Belang, zond aan den Minister van Oorlog een telegram van den volgenden inhoud „De. afdeeling Helder van de ond.off. vereeniging Ons Belang, in vergadering bijeen, spreekt haar sterke verontwaardiging uit over uw houding bij de audiëotie op 14 Juni j.l. ten opzichte van mannen, die trotsch zijn op hun houding gedurende de mobilisatie en Novemberdagen 1918. Het bestuur." Na opdracht van den Minister heeft, zoo wordt aan de Tel. gemeld, de gar nizoenscommandant te Helder het bestuur (voorzitter en secretaris) van de afdeeling, gestraft met acht dagen arrest. Zoo'n arme rijkaard. Een alleen-wonend persoon te Gorin- chem was vroeger caféhouder en had zijn schaapjes op het droge, doch leefde zoo karig, dat hij bijna geen schoenen aan zijn voeten had. Nu hij het tijdige met het eeuwige verwisseld heeft, hebben de erfgenamen een aantal paren goede schoenen in zijn woning gevonden, be nevens vele kleederen en andere zaken. Aan contanten vond men f6000 verborgen. Van vaste eigendommen kon hij rijk geleefd hebben. Ongeluk bij het hollen Toen Maandag de landbouwer P. de Vries te Gorinchem met zijn wagen naar het veld reed, schrokken de paarden, waardoor hij van het voertuig viel en terstond gedood werd. De ongelukkige was 62 jaar oud en gehuwd. Te Delft is een paartje in onder trouw opgenomen, dat niet mindei dan 21 jaar verloofd is geweest. Die zullen elkaar zeker wel hebben leeren kennen. Een poes, uit Naarden naar Blari- cum gebracht, stond den volgenden morgen weer voor de deur van haar verzorgster. De dame doet geen afstand meer van het trouwe dier. Het ooge van den heer, dat maeckt de peerden vet, Het ooge van de vrou dat maeckt de kamers net. Wat New- York verbruikt. Men rilt als men leest wat New-York in 24 uur naar binnen slaat: 2'A mil lioen pond brood, 2 millioen liter melk, en 6 millioen eieren. Er wordt per dag 4Vs millioen maal getelefoneerd250 paartjes huwen en 4 a 500 kinderen worden er geboren, Van en naar New Yoi k reizen per etmaal 1 millioen menschen en in de hotels fluctueert het aantal gasten tusschen de 250,000 en 300.000. Er zijn 15000 hotels waarvan 20 meer dan 20 verdiepingen hoog. Het grootste hotel, „Pennsylvania" te doorloopen, dag en nacht, zou net een week duren en daarom is het beter om het maar niet te doen. Nalatige stemplichtigen. Door den burgemeester van Baarn is van de 5800 kiezers een 250-tal opge roepen om zich te verantwoorden wegens het bij de jongste gehouden verkiezingen niet uitoefenen van hun stemplicht. Het is voor den mensch een bron tot nieuwe krachtsontplooiing te ervaren, dat zijn daden worden gewaardeerd door hen, die hij lief heeft of hoogacht. Goed afgeloopen. Tusschen Best en Boxtel viel het 6-ja- rig zoontje van een Indische familie, met verlof in Den Haag, uit een in vollen vaart zijnden trein. Onmiddellijk werd de trein door de noodrem tot stilstand gebracht. Inmiddels was de peuter al opgekrabbeld en had wonderlijk nagenoeg geen letsel bekomenalleen klaagde 't ventje over pijn in den schouder. De zeemillicien-vlieger D. Verroen die de vorige week bii de noodlanding van het marine-vliegtuig aan de Kooy (bij Helder) gekwetst werd, is aan de gevolgen overleden. Vrijdagavond is op den Leidschen Straatweg bij Leidschendam een auto tegen een boom gereden en over den kop geslagen. Een van de inzittenden, de heer P. B. uit den Haag, kwam onder de auto terecht en is zwaar verwond Daar Voorschoten vervoerd, waar hij en kele uren later is overleden.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2