Registers voor inschrij ving nachtverblijf. In boekhandel Parkstraat DOOZEN POST PKIJS VERL AGIN G BOEKEN. gebonden jongens- en meisjesboeken, Eerste Heldersche Electrische Slijperij Voor logementhouders. Boekhandel Parkstraat. H. A. V. BANK Levensverzekering. Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. G.COEVERT, te den Burg, FOTOGRAFIE. FOTO-ALBUMS Boekhandel Parkstraat. Hij, die het adverteeren, Aan anderen overlaat, Zal mettertijd wel leeren, Hoe het met zijn zaken gaat. If U1L li M1' O JONGE BLOESEM ontvangen een reuzerssorteering en correspondentiekaarten in eenvoudige en meer luxe-uitvoering in prijzen vanaf 25 CENTS PER DOOS van bekende schrijvers, in prijzen van 11,75 en f 2.50. De prachtige werken, voor volwassenen, van Frenssen, Roscgger, Emants, e.a., GEBONDEN voorde prijs van f 1.50 Slijpen van Scharen, Messen, Scheermessen, enz. Dit werk kan gebracht worden bij K. REZEL, Molenstraat den Burg, en wordt zoo epoedig mogelijk terug be zorgd. SCHIEDAM. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspeotenr. Voor amateur-fotografen een fraaie collectie Prijzen zeer billijk. Oorspronkelijke Novelle door AMANDA WOLF. 4.) In haar elegant boudoirtje stond, hoog de armen geheven, freule Jenny Inde mans enliet z:ch passen. Met wei- ge vallen rustte eoms baar hooghartigen blik op bet teerblonde haar der naaister, die zich aan haar voeten neergebogen, bezig hield om met eenige speldea den zoom van den rok, die nog wat veranderd diende, op te nemen. De moeilijk te beviedigen jonge dame soheen thans reobt voldaan, vooral wanneer zij haar spiegelbeeld met kennersoog be trachtte. ,'k Ben er uiterst tevreden over, Juffrouw beweerde zij met gemaakt, echel-hoog keel geluid, ,'t is een allerhelst ideetje en 'n coupe om te knieler. Typisch, al die prulligkleine plooitjes iu het rond, en de paarlemoerea knoopjes deen snoezig tegen het beige laken. Ook vind ik, dat het model mij om de heupen merkbaar smaller doet schijnen, vindt u ook niet Het maaksterije kon een klein glimlachje niet weerhouden, terwijl de tamelijk breedo gestalte niet juist zeer graoieue op de hie len ronddraaide, met al de ai'3 van een grillig, behaagziek modspopje. „Ja, 't kleedt u uitstekend, en och, als n even stil wilde etaan ik geloof, dat ook die zoom zco in orde is." „Opp. rbest, juffrouw Lv,?, waarlijk, ik moet u bewonderen, do besta Parijeche oostum ére zou hei u niet verbeteren. Wie zou aau u, die u zelf zoo eenvoudig kleedt en in zoo 'a sfgeiegea iu ?je woont, zeggen dat u zulke eoha'tiga maakseltjes weet te (25 vel - 25 envelloppen.) I M Wij ontvingen een mooie collectie Boekhandel Barkstraat. produoeerea. ,Elk in zijn vak," meende de geprezene bescheiden. „Ik breng alleen in praktijk, wat de modeplaten mij in beeld voor oogen houden." ,01 dat geen kunst is 1Maar vertel mij eens, juffrouw, waarom verstopt u zich tooh in zoo 'n eeuwig afgezonderde buiten wijkzou het u bedrijf niet veel meer ton goede komen, indien u zich in het centrum d3r 3iad neerzette, verschillende leermeisjes ia dienst nam en een zaak op meer grooten voet opende? Mij dunkt, uzoudtspoedig klandisie genoeg hebbende snit uwer maaksels spreekt overtuigend voor u, en recommandatie doet de rest." Het bleeke naaistertje schudde flauwtjes het hoofd. „Och, waartoe dat Ik ben ook zoo tevre den. Mijn gostel is niet heel sterk, ziet u de stadsluoht zou m(j slechts schaden. Eu dan mi/a lamiiie we zijn allen zoo gehecht aan oaa frisch buitenafje, dat we het voor geea geld ter wereld zouden verlaten. Elk plekje heeft er zijn herinneringen.® „Dus die poging lijdt onherroepelijk tchip- breuk. Dan over iets anders. Hoe zoudt ga het vinden, als ik u een nieuwe klant aanbracht, eeu zekere jonge dame Schilt- noi „Ik zou u niet anders dan dank baar kun nen zijn." „Maar zij komt met een verbazend zorg- eitcbend werk, een bruidstoilet; zoudt ge dat aandurven „Waarom niet Ik maakte er reeds ver scheidene." Als een zachte foltering kwamen die woor den over Lize's lippen. Onwillekeurig daoht zij aan het droet-schrijnenda zielsgevoel, telkenmaal du Lafste jaren ondervonden, als zij een joEgs bruid, blozend ongelukkig zich zag buigen over het smaaKTolle ooetuum, door naar voor den bieden feestdag ver aardigd. Neen, het was geea afgunst, die dan haar teedere ziel wondde, maar toch viel bet hard zooveel zaligheid ia menschenoogea te lezen en daarbij te weten, dat die zaligheid voor haar, arme, een onbereikbare was. ,Dus ik zal mijn vriendin over u spreken en zeggen dat u bereid zijt P" „Zeer graag. Kuni u mij ook zeggen, op welk uur ik my ten harent kan vervoe gen, om een en ander nader te bespreken. ,Neen, maar ik zon het nog wel zoo aardig vinden, om zelf met Corona een dezer dagen bij n te komen. De middagen zijn nu zoo kostelijk 03 we hebben dan gelijk een uitstapje. U zijt toch steed3 thuis „Altijd." Lize Folkers was blij, toen de deur van het comfortabele huis achter haar iu het slot viel. Die freule Indemans kon iemand altijd zoo eenwig 'lang aan de praat houden men wist gewoonweg Biet vsa haar ai te ko men. En zij had juist vandaag zoo weinig tijd, wilde vanavond nog zoo graag de msn- tille voor öonairièro de Frémy afmaken. Mat gehaaste passen liep z(j door. Zij vond de schemering kildig werken en huiverde in haar dun manteltje. Ia haar nabijheid begon het carillon ven een kerktoren te spelen; eerst het wijsje, dan de slagen die loomig bonkten door Bet geheimzinnig avondgrauw. „Zes uur al ik zal me moeten baasten." Hear weg voerde haar door e:n druk stadegedeeüe. Teg?n wil ea dank moest zij opzien naar eon statig, breed hoekhuis met indrukwekkend voorfront. Er was niets vreemds, niets bijronders te zien. aan de slijf-deftige wotting van advocaat vivn Asps- reneven onberispelijk als altijd plooiden de erêmo kantgordijn n zoh sobter.de in lood gevatte ruitjes, rn^ar toeh was es een onge'i ons opmerkzaamheid ia do ogen van hst meisje, dat da: g. heel opnam; ja, 't scheen zelfs, of zij den snellen sta;,, even vertraagde. Dat was het aanzienlijke werkhuis harer moederdie glazen hadden haar rnwe werk handen vroeger gesponsd en gezeemd. Ja, maar dcor diezelfde glazen bad ook hij uit gezien, hij, wiens beeld haar onuitwisch- baarder dan ooit thans voor het oog sche merde. Waarom. Was het niet dwaasheid, over groots dwaasheid, aan iemand te deuken, die voor haar reeds lang niet meer bestond P Och, hoe dom was «ij geweest, op te zien tot een zoon van een der eerste families der ai ad bespottelijk was hear veronder stelling, bij hem opreohto wederliefde to vinden. Even goed bad zij de hand uit kun nen stekeu naar een der flikkerlichfeodo sterren aan den nachthemel. Maar o 1 bet waren zijn zoete woordjes, «ijnteeder- heden, die haar geest beneveld hadden en daar gedachten deden ontstaan, dia haar nu belachelijk leken. In bet zachte meisjeshart werd 'n bittere wrevel geboren. Ja, ze was gek geweest, toenbij dat afsckaid... al die jaren van weifelend wachtenen denken san hamEu nu was ze nog gek, gek om zich het hoofd met vragen te kwellenof hij nog Diet weerkeerde, of en hoe de tijd hem veranderd had, of hij wellicht dit oogenblik zich achter die crème gordijnen bevond, ef er niet een berinnering, 'a ondenkbaar flauwe herinne ring in hem leefde aan baar, san dien mor gen, wearop de bloesemblaadjes neerdwar relden. Een felle benauwing, gevolgd door 'n kwaedaatdigea hoestaanval, saf haar ge dachten een andere wending. Vlugger begon z(j te loopen, om het woe lige leven der winkelstraat, dat baar omving to ontvlieden. (Wordt vervolgd) t-v-, -r- ■"rev i»v

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 4