Eïi®®ï@sir 3630 Zaterdag 12 Augustus 1922; S58t* Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland. Firma J. ASJES Ez. Gemengd Nieuws. Dit blad verschijnt Woensdag;- eo Zaterdagmorgen idvertentlën daags voor de uitgave vóór 1 uur nam. POSTCHEQUE- en QIRODIENST No. 652. ABONNEMENTEN A9VERTENTIEN worde» aangenomen b(J de itg. Emma LANGEVILl A 9E R O OII, ParkstraatBoisorTita» LICHT OP HOOGWATER Reede van Texel. Post- en telegraafkantoor Den Bnrg geopend. Dienstregeling I Jnni 192*2, 2.03ft P9 BRANDGEVAAR door het broeien van hooi. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade ol hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de Maat schappij tot detailverkoop van petroleum „de Automaat" om in het perceel, kadastraal bekend in Sectie K, no. 1266 een petroleumbewaarplaats te mogen oprichten door hen voorwaardelijk is toegestaan. Texel, den 8 Augustus 1922. Burgemeester en Wethouders vnd. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. TEXEL, 11 Aug. 1822. Voor de Ziekenauto. Volgende week zullen lijsten worden aangeboden voor bovengemeld doel. Is een opwekking noodig? De commissie meent van wel en ver zoekt ons daar om 1 Welaan dan, een ieder geve naar ver mogen. Laat ieder voor zich hopen er nimmer gebruik van behoeven te maken, maar tevens bedenken, dat elk van ons de eerste kan zijn, die er zijn leven mis schien aan te danken zal hebben. Geelt allen en geelt mild! Een ongeval. Woensdagmorgen geraakte in de Koogerstraat een 4-jarig meisje onder een daar passeerende onbeladen vracht wagen. Hoe het eigenlijk gebeurde, kon geen van de vrij talrijke omstanders zeggen. Vermoedelijk werd het kind door een derpaardeD, die voor de wagens gespan nen waren, omvergeloopen. Gezien werd, dat een paard en de wielen van de wagens over het kind heen gingen. De kleine stond na het ongeval zelf op en schijnt weinig gedeerd te zijn, naar wij vernemen. Oosterend8 Aug. Zondagmiddag werd alhier een voet balmatch gehouden tusschen „O.V.V." en „Helder III", die met 6-1 door „O.V.V." gewonnen werd. Op initiatief van de Sportclub, al hier, is besloten, om op 9 Sept. a.s. volksfeesten, waaronder een harddraverij met Texelsche paarden te houden. Ook zullen er schoolfeesten aan verbonden worden. Oudeschild, 7 Aug. De petroleumvoorraad der Am.Pet.Co. is wederom met een flink aantal Liters vermeerderd. Vorige malen weid de petroleum aangevoerd door 2 bakken RUTTJIGFABRIEK. Heiligeland - Alkmaar. Voorradig alle soorten voor luxe- en bedrijfsgebruik, Levering onder garantie. Zeer billUke prijzen, getrokken door een sleepboot, die tevens de bakken leegpompte, docb nu is zij aangevoerd per motorschip „Amstel", welk schip zelf de voorraad in heeft en ook met eigen machine lost. In plaats van drie, heeft men nu maar één schip noodig. De werkzaamheden aan den muur, die op den dijk werd gemaakt zijn ge ëindigd. Voorloopig wordt de muur niet langer gemaakt. (WIJ verzoeken onze verslaggevers de plaatselijke berichten tydig in te zendeu Alarm voor een luchtaanval. In „De Levende Natuur" vertelt B. van Gelder Van een aardig staaltje van den waar schuwingsdienst tegen vijandelijke vlie gers bij de vogels was ik vanmorgen getuige, 't Was op een plek waar eiken morgen brood voor de musschen gestrooid wordt, en zoo waren er dan ook een twintigtal dezer vogels bijeen. Daar het geen kruimels waren, maar stukjes brood, begrijpt men dat het een gekijf en gescheld was als van een troep straatjongens, terwijl de een den ander de buit betwistte. Maar op eens werd mijn aandacht getrokken door een man netje dat in een eigenaardige houding zat te piepen, de vleugeltjes iets neer hangend, de borstveertjes opgezet, de kop teruggetrokken en geheel op z|j ge bogen. Eu warempel de anderen hou den plotseliDg op met hun geruzie en getjilp, en zitten ook met den kop op zij die op den grond, zoowel als die op een schuttiug, net alsof ze met hun eene oog ergens naar kijken. En onwillekeurig richt ik ook mijn oogen naar de schit terend blauwe lucht, ik moet mijn oogen beschaduwen met de hand, zoo fel is bet zonlicht. Ofschoon ik zeer scherp zie, ontdek ik pas na lang zoeken het g6vaar, het is een sperwer, die als een kleine eendekker heel boog in de lucht zweeft, dan weer even stilstaat en ein delijk verdwijnt om in de verte lood recht op een prooi neer te schieten. De musschen veranderen hun oog, dat ze even als verrekijker hebben gebruikt weer in een microscoop, om elkaar met veel geschreeuw de overgeblevene kruimpjes voor den neus weg te nemen. Korte aanteekeningen. Meet uw krachten aan uw doel, en uw doel aan uw krachten. Adam Michiewicz. Een regeering zou eeuwig kunnen duren indien zij lederen dag aan het volk een vuurwerk kon geven en aan de bourgeoisie scandaleuze tooneelopvoe- ringen. J. en Edm. de Qoncourt. De man is slechts goed wanneer hij droomt. Renau. Voor de toartne dagen. Drink zoo weinig mogelijk als ge ver dut zijt. Het best voor den dorse is lauwe Voop een c^e^onde heldere huid gebruik LIFEBUOY Z.E.EP HEALTH SOAP DE LEVER'S ZEEP M* Fabrikanien van: 5unligHi Lux en Twink, slappe thee. Maak geen misbruik van vruchten. Kleed u luchtig en doelmatig. Zoek zooveel mogelijk de schaduw op en ver mijd menschenopeenhoopingen. Kleed vooral zuigelingen zeer luchtig bedek ze met een enkel laken. Zorg voor reinheid der huid en wasch uw voeten verschoon vaker dan anders uw linnengoed en vooral uw kousen of sokken. Bereid iederen dag uw voedselbe waar geen resten. Bedenk, dat voedsel, dat uit de ijskast komt zeer snel bederft. Zwem niet meer dan éénmaal per dag en blijf niet langer dan een kwartier in het water. Gepaste arbeid b'.ijft ook tijdens de hitte gezond. De spraak verloren. Een heer uit Markelo, die bij familie te Wierden logeerde, kwam dezer dagen bij het ontwaken tot de ontdekking, dat hij zijn spraakvermogen geheel verloren had, meldt de „Msb." De ontboden ge neesheer vroeg hem of hij op de een of andere manier ook een schrik gekregen bad. Hij schreef daarop op een lei, dat hij 's nachts een angstige droom had gehad. De geneesheer was van meening dat bij tengevolge van dezen droom zijn spraak zou verloren hebben. Hagel in Augustus. Donderdagmorgen omstreeks elf uur ontlaslte zich boven Ede en omstreken een vrij b9vig onweer, gepaard met een groote hagelbuide hagel, waarbij stoe- nen, grooter dan kDikkers, heeft veel schade gedaan aan de veldluchten. Abonnementtprijt per 3 maanden'. Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent.; TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. COÏÏRA Pt*»» der divertentitn Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekena. Van Zaterdag 12 Augustus tot en met Vrijdag 18 Augustus: voor rijwielen 8,20 uur, voor rijtuigen 8,50 uur Zomertijd. Donderdag 10 Aug. v.m. 11,17 Vrijdag 11 U.50 Zaterdag 12 12,22 Zondag 13 12,56 Maandag 14 1,03 Dinsdag 15 1.51 Woensdag 16 2,35 Des namiddags is het ongeveer een half uur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7'/j uur. Voor postwissels, kwltantiën, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Vertrekuren van de Boot Op Werkdagen Vertrek Texel 6,— vm. 11vm. 2.40 nm. 5,30 nm. Helder 9,15 12,-nm.4,— 6,45 Op Zon- en Feestdagen van Texel: 6,-vm. 11,-vm. 5,30nm. van Helder: 8,45 12, 6.45 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,32§ gW 6.49T 1 7,31 sneltrein 9.04 10,18§ «,48 12,41 3,23 3,52** 6,- 4,2°§ 6,41 7,20 9'29 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,23§ 7,56§ 9,21 12,28§ 3,11 5,52§ 8,54 ll,18t Niet op Zon- en feestdagen, f Alleen op Zon- en Feestdagen. Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. 8,36 9,40 11,30 2,44 6,18 8,04 10,49 12,56 Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel vestigen bij deze de aandacht van de landbouwers in deze gemeente op maat regelen van voorzorg, die naar het oordeel van deskundigen, op ervaring gegrond kunnen ge nomen worden tegen het brandgevaar door broeien van hooi. In hoofdzaak komt dit oordeel op het vol- geAUereerst, gelijk trouwens algemeen bekend is, is het noodig, dat het gras werkelijk hooi zij, alvorens het wordt binnengehaald. Maar dit is ten opzichte van krachtig hooi niet genoeg, en bij regenachtig weer ook met alDaaromge;s in de tweede plaats noodig, dat een behoorlijke hoeveelheid zout in het hooi gestrooid wordt en lagen oud hooi of stroo er tusschen worden gebracht. Zout verhoogt bovendien den smaak van net h°Het oude hooi en vooral het streo nemen hierdoor zeer in voedingswaarde toe. Beide (het zout en de lagen oud hooi ot stroo) temperen den broei. In de derde plaats behoort elke hooitas van tenminste éèn luchtkanaal te zijn voorzien, dat gemakkelijk te vervaardigen is van stevige mandenmakerstwijgen of eemg eenvoudig ïat- Het is vrij zeker, dat zich geen gevaarlijke broei meer zal .voordoen, waar de drie boven omschreven maatregelen zijn genomen. Ten slotte achten zij het wenschelijk te wijzen op den inhoud van artikel 158 van het Wetboek van Strafrecht, waarbij o.a. straf bedreigd is tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten, en wel: Ie. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, Indien daardoor gemeen gevaar voor goederen ontstaat2e ge vangenisstraf of hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden, Indien daardoor levensgevaar voor een ander ontstaat3e gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar indien het feit iemands dood ten gevolge heeft. Texel, 8 Augustus 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de beschik king bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen om hun bezwaren mondeling toe te lichten, BOM Denk eens aan de honder». den stoffige voorwerpen, ■welke U noodzakelijkerwijze dagelijks aanraakt! Dit le. vert gevaar op voor5 LIw huid. Uw zeep moet een zuiver en afdoend reini. qingsmiddel zijn. Gebruik daarom De zuiverende eigenschappen van LIFfLBUOY beschermen Uw huid tecjen gevaar3. VLAARDIINGErt

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 1