Marktberichten. Gemengd Nieuws» INGEZONDEN STUKKEN, Wegens de volksfeesten is de eerstvolgende groentenvei- ling op Vrijdagmorgen 8 nnr. Fredikbeurten. Loting voor de lichting 1933. Texel III—Padvinders. 3—0. Voor avond-wedstrijden bleek vroeger niet veel animo te wezen, dat er bij bovengenoemden wedstrijd toch nog vrij veel publiek was, bewijst o. i. dat de voetbalsport hier meer populair is ge worden. Precies 7 uur wordt onder leiding van den heer Ran begonnen en krijgen wij een aardig vlug, vrijwel gelijk op gaand spel te zion. Wij zien aardig com bineeren en zeer goed samenspel van beide partijen. Rust gaat in met 0 0. Na de rust pakt Texel direct goed aan en bij een worsteling voor het doel, weet Texel door A. Ran, die goed op zijn post was, de leiding te nemen. Texel is nu veel sterker, doch de Padvinderkeeper is in goeden vorm en verricht zeer goed werk. P. Gielis weet hem echter nog maals te verschalken en den voorsprong \o vergtooten. In denen stand komt geen verandering meer, waardoor Texel III welverdiend dezen aardigen wedstrijd won. Wij hopen, dat de Padvinders revanche komen nemen. Texel I-Geel Wit. 3—0. Door een misverstand verscheen G.W. met eenige invallers, waaronder ook eenige spelers van Texel, dat met 10 man (2 invallers) speelde. Het talrijke publiek heeft genoten van den aardigen wedstrijd. Invaller Brouwer verrichtte zeer goed werk, doch had niet de noodige steun van zijn vleugelspelers. De lange rustperiode in aanmerking genomen werd er vrij goed gespeeld. De keepers worden beiden aan den tand gevoeld, doch geven voorloopig geen kans en zenden alles retour. Texel is iets in de' meerderheid, doch het komt voor de rust niet tot doel punten. Na de rust wordt er direct weer flink aangepakt en krijgen wij aardig spel te zien. Texel is in de meerderheid en de bal komt slechts sporadisch op de andere helft. Plotseling staat Ran alleen voor den G.W -keeper en met een laag kernschot geeft hij die keeper geen schijn van kans. Hoera 1 Texel leidtroept men langs het lijntje. G W. is echter niet ontmoedigd en pakt w<'er goed aan, doch de verdediging van Texel is als van ouds in orde. Dan komt het mooiste moment van den wedstrijd. Door mooi samenspel der Texel-voorhoede, zooals we dat nog niet hebben gezien, weet Texel den bal mooi op te brengen en H. Ran maakt van zijn kans schit terend gebruik, door op sublieme wijze te doelpunten. In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat Texel dezen aardigen wedstrijd welverdiend wist te winnen. Deze ploeg van Texel lijkt ons zeer geschikt voor de a.s. competitie, door allen werd goed gespeeld. Oome Siemen gaf mooie rennen, doch was specialiteit in buitenspel, waardoor eenige mooie kansen verloren gingen. Zooals gezegd, het geheel was in orde en wij zien voor Texel met dit elftal de toekomst goed aan. G.W. gaf goed partij, doch het gemis aan 2 spelers werd duchtig gevoeld, hoewel de beide invallers (vooral Stroomer) goed werk hebben verricht. Kerkconcert. Even herinneren wtj onze lezeressen en lezers aan de kerkconcerten door het Muziek-Ensemble-Meeuwse in deze ge meente te geven. Zaterdagavond in de Hervormde kerk te den Burg, Zondag avond in die te de Cocksdorp. Het gezelschap trad hier reeds meer malen met succes op, een woord van opwekking of aanbeveling is ongetwijfeld overbodig. Melkvervalsching. Sedert 1 November 1921 worden door de Provinciale keuringsdienst van Fries land ook de eilanden Vlieland, Terschel ling en Ameland gecontroleerd. De N. Harl. Ct. ontleent aan het verslag over 1921, dat alle melkverkoopers te Vlieland water aan de melk toevoegden, terwijl een groot aantal monsters te Terschelling ook vervalscht waren met water. Geconstateerd werd een toevoe ging water tot 36 pCt. of moer dan een derde. De Cocksdorp27 Aug. Voor de derde maal had hedenmiddag een „ontmoeting" op voetbalgebied plaats tusschen O.V.V. van Oosterend en C.V.C. van hier. In tegenstelling met de beide vorige wedstrijden, toen er door O.V.V. met een groot aantal punten gewonnen werd, kreeg men thans een puntenloos spel te zien. Kwart voor drieën werd afgetrapt. O.V.V. II speelde met den wind in den rug en was voor de rust in de meer derheid, doch, dank zij de hechte ver dediging van C.V.C. bleven doelpunten uit. De rust ging in, met 0—0. Na de rust werden de blaadjes om gekeerd. O. V. V. werd geheel op eigen helft teruggedrongen. Enkele uitvallen werden spoedig on schadelijk gemaakt. Het mocht echter C. V. C. niet geluk ken haar overwicht in doelpunten om te zetten. Minder juist „schieten" was hiervan voornamelijk de oorzaak. Het einde kwam met 0—0. Laat u niet door een vrouw omhel zen. F. v. D. uit Amsterdam is in Den Haag de dupe geworden van een nieuwe truc. Hij liep in de Wagenstraat, kwam daar een man met twee vrouwen tegen die hem aanspraken. Zeker om de ken nismaking te bezegelen, omhelsde hem één der vrouwen. Later bemerkte hij, dat... zijn portefeuille met f68 ver dwenen was. Belasiingmalligheid. Te Utrecht zijn aan de bijzondere scholen beschrijvingsbiljetten gezonden tot heffing van een gemeentelijke be drijfsbelasting op deze instellingen. Gearresteerd. Eenige weken geleden ontving iemand te Leiden een aangeteekenden brief uit Amsterdam, die een aangegeven waarde van f 186 moest bevatten. De enveloppe die eenigszins geschonden was, bevatte slechts f 1,86 en een paar stukjes cou rantenpapier. Aanvankelijk bestond het vermoeden, dat een postbeambte zich aan fraude had schuldig gemaakt. Nadat evenwel de enveloppe scheikundig was onderzocht, heeft gisteren de Leidsche recherche, in samei weiking met die te Amsterdam, termen gevonden den afzen der van die u brief te airesteeren. Het spoorloegtekort. „Patrimonium" pleit, uit een oogpunt van bezuiniging, voor afschaffing van de eerste klasse bij de spoorwegen. Groenten gratis. Aan de woning van een paar bouwers te Venhuizen (Noord-Holland) werd door middel van een briefje bekend gemaakt dat daar gratis roode kool te bekomen was. Poes. Toen A. Klaver te Waarland dezer dagen met zijn schuit met manden naar de Bleekmeer ging te aardappelen rooien raakte zjjn kat in de schuit tusschen de manden mee. Den volgenden dag, toen de volle manden werden geladen wist poesje weer een plaatsje in de schuit te bemachtigen. Toen ging het naar de veiling te Noordscharweude. Daar geraakte zij verdwaald. Gisteren, na vijf dagen, zat poeslief weer thuis voor de deur. Toch kras, als men na gaat dat de richting te water veel anders is dan langs den weg. Of zoo'n beest ook aan zijn huis gehecht is. Sch. Ct. Vliegen hoven steden. De Minister van Waterstaat brengt ter algemeens kennis, dat in zijn bekend making van 2 Sept. 1920 punt d onder Ie als volgt is te lezen „Boven de bebouwde kom van ge meenten mag niet worden gevlogen, tenzij op zoodanig hoogte, dat het steeds mogelijk is om met gestopte(n) motor(en) in glijvlucht buiten die bebouwde kom te landen in ieder geval zal boven de bebouwde kom een«r gemeente niet op minder dan 400 M. hoogte boven den grond mogen worden gevlogen. Boven menschenverzamelingen mag niet wor den gevlogen. Tenzij op zoodanige hoogte dat het steed3 mogelijk is om met ge- stopte(n) motor(en) in glijvlucht buiten de menigte te landen. Boven de bebouwde kom van gemeenten en boven menschen verzamelingen mogen geen kunstvluchten worden gedaan. 90.000 Duitsche dienstboden in Rolland. De „Germania" bevat een opgave van de „Evangelischen Frauenverein Deutsch- lands", volgens welke het getal der in Nederland vertoevende Duitsche meisjes, die daar een betrekking hebben aange nomen als dienstbode of hulp in de huis houding, ongeveer 90.000 bedraagt. De malaise in den groentenlxandel. De Kamer van Koophandel voor West- Friesland te Hoorn heeft aan den Minis ter van Waterstaat een adres gezonden waarin gewezen wordt op de zeer groots malaise, die in den groentenhandel beerscht. Het artikel is zoo laag geno teerd, zegt het adres, dat het ter veiling brengen niet loouend is, zoodat het pro duct op het land verrot, Van grooten invloed zijn hierbij de hooge vrachttarieven bij het vervoer per spoor. Worden deze verlaagd, dan heeft dit een gunstigen invloed op den export en dus ook op de pi ijzen ter veiling. In het belang van groenten- en aard appeltelers dringt de Kamer er bij den Minister op aan, zoo spoedig mogelijk maatregelen te nemen, die er toe leiden dat bijvoorbeeld voor den tijd van 3 maanden een verlaging van 76 pCt. op de spoortarieven voor groentenvervoer wordt toegestaan. Lichte strafzaken. Bij Koninkl. Besluit is bepaald, dat de Wet van 5 Juli 1921, tot vereenvou diging van de rechtspleging in lichte strafzaken in werkiüg zal treden 1 Sept^ Zaterdagmorgen had de vrouw van tuinder S. aan den Monsterscheweg te Loosduinen een kinderwagen, waarin haar kind van 9 maanden zich bevond, voor haar woning gezet. Vermoedelijk door den wind is de wagen aan het rijden gegaan en in de sloot vlak voor hot huis terecht gekomen. De moeder, die het ongeluk spoedig bemerkte, sprong te water, terwijl twee kinderen het voorbeeld van de moeder volgden. Op het hulpgeroep begaf zich de heer T. naar de plaats des onheils en bracht de vrouw en de beide kinderen op het droge, waarna de kinderwagen ook op den wal gebracht werd. Het kind was er echter uit verdwenen doch na enkele minuten zoekens werd door den heer T. ook het kind, dat reeds gezonken was, gered. De dokter twijfelde echter aan het behoud van het kindje. Vad. Thuisblijvende kiezers gestraft. Verscheidene personen te Den Bom mel die procesverbaal hebben ontvangen voor het niet vervullen van hun stem plicht op 5 Juli j.l. hebben de maximum boete van f3 betaald. Gelijk het gras, is ons kortstondig leren Zondag 3 September 1933. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'b av. 7 uur ds. Brümmer. Texel, 28 Aug. Eierenveiling. Den Burg, 38 Aug. ADVERTENTIEN. Lijst, houdende de namen der militieplich- tlgen, die 6 September 1922 deelnemen aan de loting der militie voor de lichting 1923. Wegens broederdienst vrijgestelden, nemen niettemin aan de loting deel. 1 Bakelaar, Abram 2 Bakker, Douwe Jan (Vg.b.) 3 Bakker, Jacob 4 Bakker, Pieter 5 Blom, Jan 6 de Boer, Cornelis Jan 7 Boersen, Cornelis Pieter 8 Braun, Cornelis a Bremer, Pieter (V.l.b.) 10 Daalder, Pieter Willem (Vg.b.) 11 Dekker, Jan Frederik 12 Dijker, Cornelis (Vg.b.) 13 Dijker. Maarten 14 Dijt, Willem 15 Eelman, Aris 16 Eelman, Jan Aris 17 Eelman, Reijer 18 Emmerik, van, Gerard Hendr. 19 Gielis, Jacobus Simonus Gerlaken 20 Gielis, jan 21 Graaf, de, Pieter 22 Guiljam, Anthonie 23 Halsema, Johannes 24 Heerwaarden, van, Jan 25 Hopman, Johannes 26 Huisman, Johannes Ger. 27 Huijsman, Jan 28 Jong, de, Klaas 29 Keijser, Jacob 30 Keijzer, Jacob 31 Kikkert, Corstiaan Hendricus (t.o.) 32 Koorn, Gerard 33 Koorn, Gerrit 34 Kuiper, Albert (Vg.b.) 35 Kuijper, Paulus Simon 36 Liere, van, Jacob (Vg.b.) 37 Moens, Jozias Cornelis 33 Mosk, Pieter 39 Plaatsman, Arie Nanning 40 Reij, Jacobus Martinus (Vg.b.) 41 Ridder, de, Arie geb. 23 Maart 42 Ridder, de, Arie geb. 6 October 43 Roeper, Jacob (Vg.b.) 44 Rijk, Martinus 45 Schaap, Reijer (Vg.b.) 46 Schraag, Hendr. Jan (Vg.b. 47 Smit, Cornelis (Vg.b.) 48 Smit, Gerrit (Vg.b.) 49 Star, van der, Johannes C. (Vg.b.) 50 Stoepker, Homme Tjebbe (Vg.b.) 51 Stoepker, Roelof Willem 52 Tatenhove, van, Ferdinandus (Vg.b.) 03 Thomassen, Jan (Vg.b.) 54 Troost, Martinus Cornelis (Vg.b.) 55 Vermeulen, Dirk 56 Vlaming, Cornelis (Vg.b.) 57 Vlaming, Jacob 58 Vlas, Pieter 59 Witte, Dirk 60 Witte, Pieter Jacob 61 Wuis, Hendrik (Vg.b.) 62 Zeijlen, van, Jan Willem 63 Zijm, Jacob Cornelis (Vg.b.) Vg.b.: voor goed vrijgesteld wegens broe derdienst; V.l.b.: voorloopig vrijgesteld we gens broederdienst; t.o.: tijdelijk ongeschikt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Haar leven was een vreugd, Aan man en kind gewijd Jong was zij en in deugd Stond zij haar liefsten bij. Plots' kwam die, wreede krankheid Vernieler van hun vreê. De schaduwen des doods omringden Nu weldra hare legerstee. Haar liefsten drukt het neder Aanschouwend zooveel smart Vernietigd zijn geluk en vreugde Verscheurende eên elk het hart. En 't kleine knaapje spelend Vraagt, waar is moesje heen Waarom toch ging zij henen En liet mij zoo, alleen Zij slaapt nu, op .den akker* Der stille doodenrij Waar zij wordt nimmer wakker Voorbijhet is voorbij. M. K.- Koog, v.m. 10 uur de hr. Tb. Schaap. den Hoornv.m. halt 11 ds, Brümmer. Oudeschild, Oosterend, n.m. 3 uur de hr. Th. Schaap, Cocksdorp, GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Leesdienst. n.m. 3 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, v.m. 10 uur ds, de Maar. Begin v.d. Zondagsschool. 2 paarden 1 0,a f 0, 1 Veulens f 0,a f 0, 4 Koeien f200,— a f350, 5 Nuchtere Kalveren i 12,— a f 15, l Rammen ia f45, 146 Schapen 121,a 130,—. 84 Lammeren f 12, a f 18, 3 korven Kippen 12,a f2,50. Aangevoerd partijen. 7900 stuks. 340 stuks Pluimvee, kipeieren i 7,60 a f 8,90 per 100 stuks, oude kippen en hanen f 0,70 a f 1,05 joage hanen f0,35 a 10.95 per stuk. Alkmaar, 25 Aug. Op de hedea gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1681 fl.L. De prijzen waren Tarwe f 13,a f 14 50. gerst chev. f 11, af 11,50. gerst winter i 8,— a f 10,— haver f 11,50 a f 16.bruine boonen f 35,a f 0,—, witte boonen f a t citroen boonen f a f blauwmaanzaad f a 1 erwten groene kl f 16,— a f erwten groene gr. f 25,a f 36,—grauwe t 28,—af vale f 16 a 125, rogge f 8,— a i 9,25 karwijzaad f 80,— a f geel mosterdzaad af—, paardeboonen fa fper 100 Kg. CORRESPONDENTIE. Aan Mr. John J. Polmaan, PassaioN.J. berichten wij de ontvangst van een post wissel groot f 5,Daarmede is het abmneraentsgeld betaald tot 1 April 1922 met een oversohot van f 0,40. Het abonnementsgeld voor het buiten land bedraagt door de verhoogde port- kosten thans i 4,60 per jaar. Alle jeukende huidkwalen 11 als eczema, uitslag, netelroos, acne, winter handen enz., en ook lichte kwalen als zadelpijn, insectenbeten, kloven enz. worden geheeld door aanwending van Foster's Zalf. Prys f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. GETROUWD: P. GRAAF en C. J. M. PIEPENBROEK, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Nijmegen, 22 Aug. 1922.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2