ZAAIGRANEN. Ph. Vlessing, den Burg. Zaaizaad-ontsmettingsmiddel. Mantels en Japonnen in de nieuwste modellen. J.A. BILLEN, Waaierstraat 1 C. R. KEIJSER Co. Groote keuze Het onovertroffen merk „GERMISAN is bij ons verkrijgbaar. DROS Co. Prima gesmolten Rundvet. Chinamatteia, Kachelzeilen. PRIMA GEZUIVERDE ROGGE Buhlendorfer Petküser TARWE Wilhelmina Pantser WINTERGERST f 11,50 per 100 E.G. ,11,50 14,- 13- 11,50 Alles inclusief zak, af Oudeschild. Den Burg, Texel, 2 Oot. 1922. Door rechtstreekschen aankoop in 't Buitenland, zijn onze prijzen beneden iedere concurrentie. Per pond 60 cent, 5 pond 55 cent 10 pond 50 cent per pond. Aanbevelend, C. VISSER. heeft voor den winter voorradig Beleefd aanbevelend. Schade door den regenval. De laagliggende landen in Friesland liggen nu al, einde September, blank van het water. In gemeenten als .Tietjerk- steradeei en gedeeltelijk Idaarderadeel staan de lage landen al half onder. Het gras dat is afgemaaid, drijft, en men is er mee bezig op laarzen, nog weg te halen wat mogelijk is. In de omstreken van Heerenveen en Oudeschoot' drijft het hooi in 't water. Ook daar poogt men nog te redden wat te redden is. Op deze wijze komt er van den enormen grasgroei van Aug. niet veel terecht. Wel toevallig. De loteling K. v. Hoof te Milheeze heeft bij de loting voor de militie no. 1 getrokken, evenals zijn broer, zijn vader en zijn grootvader. De nummers zijn alle als aandenken bewaard. Dure visch. Door de geringe vangsten is de visch te IJmuiden thans duur en worden er mooie besommingen door de treiiers ge maakt. Dezer dagen besomde de Duitsche stoomtreiler „Lapland" uit Geestemünde ruim f 8000, of naar den huidigen koers ruim vier millioan marken. N. v. d. D. Vele kleintjes Bij den burgemeester van Leiden is, ten behoeve van de gemeentekas een gulden ingekomen van een ingezetene, als een vrijwillige bijdrage in de gemeente lasten. Wie volgt het voorbeeld, ook elders, liefst in 't groot B. N., tuinder te Rozenburg, die laatst een hoeveelheid peren naar de veiling te Maasland gebracht had, had een dezer peren, welke een pond woog voor de aardigheid voorzien van zijn naamkaartje. Wie beschrijft 's mans verbazing, toen hij dezer dagen van iemand uit Brussel bericht ontving, dat de reuzen peer heerlijk gesmaakt had. Een flinke hond. Het 2-jarig kind van den landbouwer P. te Dedemsvaart, viel in het water. De moeder begaf zich direct te water en trachtte haar kind te redden, hetgeen haar niet gelukte. Op haar hulpgeroep kwam de hond aanloopen, die te water sprong en zoo wel moeder als kind naar den kant wist te trekken en beiden van een anders wissen dood redde. Zwaar belaste auto's. Iü Friesland begint men ten platte lande te klagen over het toenemend verkeer van zwaar beladen vrachtauto's, waardoor de huizen trillen en verzakken. In sommige gemeenten zijn nu bepa lingen gemaakt voor het berijden der bruggen geen zwaarder belasting toe te laten dan 1100 E.G. per wiel. Maar er zijn auto's, die leeg al 4000 E.G. wegen. Peren geen geld waard. De vruchten zijn ook in 't Gooi geen geld waard. Een ingezetene van Loos drecht bood vergeefs peren te koop aan en was ten laatste blijde een liefhebber aan te treffen, die de peVen wilde pluk ken om de helft. Geld kreeg de eigenaar dus niet alleen de helft van de peren. De Duitsche Keizer. De verloving van den ex-keizer met de 35-jarige prinses Hermine vonScho naickCarolath geboren prinses von Reuss is bekend gemaakt. Zij is vanaf 1920 weduwe en heeft 6 kinderen. Aan den huize van Doorn worden drukke besprekingen gevoerd, omdat het gebouw nu te klein is. Zóó is er met geld gesmeten. Do Ned. geeft zonder nader commen taar het volgende citaat uit bet rapport van den heer Laban over de kosten van lager onderwijs. „Er zijn zulke miniatuur-inrichtingen dat het Rijk deze op den duur niet kan helpen in stand houden. Zoo leverden de R, E. kweekscholen te Arnhem, Utrecht en Etten in 1921 elk 4 aktebezitters af. Het Rijk besteedde in dat jaar aan die inrichtingen f 37,266, 39,278 en f 47,580, zoodat de akte kwam op f9813, f9818 en f 11.895. Gemiddeld kostte elk dezer 12 akten dus f 10.340 s

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2