Handel in Piann's, Orgels Muziek- en lnstrumentenhandel. Kachelreparatie, kachelpijpen enz. een naaister en een waschster. een nieuw soiled woonhuis een nieuw solled woonhuis met grootc werkplaats Aardappelrooien. Parkstraat - Den Burg. eerste klasse merken, scherp concarreerende prijzen. VerderGrammophoons, Pathepboong, de mooiste en nieuwe platen, Harmonica's vanaf f 10,Mandolines vanaf f 12,50, Viool met kist]en strijkstok voor 125, Nergens kan men beter, nergens kan men goedkooper, dan bij GERUIT SMIDT, muziekhandel, Parkstraat, Den Burg, het goedkoopst, het onde adres. J. J KUIJPER. Gevraagd Adres N. HUISMAN—Hillenios Burg. Voor billijken prijs te koop direct of wat later te aanvaarden. Alsmede te koop voor velo zaken gerchikt, te aanvaarden 1 Mei 1923 of wat eerder, Verder te koop of te huur een schuur a.d. Nieuw- straat en een schuur „Stok- kenboet". Te bevragen aan J. J. K GIJPER, Witte Kruislaan Texel. V"olk (ook j ongens) gevraagd bij het rapen van aardap pelen. In daggeld of in aan genomen werk. M. D. DIJT. Stipjes op een bankbiljet. In de gemeente Lemsterland was een bankbiljet van f 100 gestolen. De eige naar deelde mede. dat op het biljet inkt stipjes zaten. De politie er achteraan, die het opspoorde bij een winkelier, die het in betaling ontvangen had van een joDgeman uit hetzelfde dorp, waar de diefstal gepleegd was. Een prachtige aan wijzing, die dan ook de aanhouding van den verdachte tengevolge had. Een oude spreekwijze. Wist u, waar het bijgeloovig versje vandaan komt: Een spin in den morgen Kommer en zorgen. 's Avonds een spin Geluk en gewin I Het is een verwisseling van spin met spinnen. Spinnen in den ochtend was een teeken van armoe (omdat het spinnen dan voor 't broodje geschiedde). Spinnen in den avond was een teeken van welvaart (omdat het alleen maar tijdverdrijf was.) Later is dus de feitelijke zin geheel verloren gegaan.- Ware woorden. Vriendschap wil gevoed worden gelijk het vuur, of zij sterftware vriendschap zegt, wat geen lippen anderen zeggen; ware vriendschap verzwijgt, wat geen lippen verzwijgen. Wie kwaad van andere menschen hoort Moet het niet verder nog verkonden, Menschelijk geluk wordt licht verstoord Doch moeilijk is 't geluk te gronden. Bodenstedt. Te Muiden werden alle geëmploy eerden van de springstoffenfabriek aan genaam verrast door de heeren A. J. en J J. Bredius, de vroegere directeuren van de buskruitfabriek „de Krijgsman". Na mens hen werd aan elk een kistje siga ren uitgereikt. Bg openiDg bleek elk kistje een bankbiljet van f 25 te bevat ten. Aan de openbare lagere school te O., (tusschen Gouda en Rotterdam) kwa men op een advertentie 36 sollicitanten voor onderwijzer- Aan de school met den Bijbel in die zelfde gemeente kwam op een 12-tal advertentiesgeen enkele sollicitante voor onderwijzeres. Rott, Maandagmorgen is de 20-jarige dienstbode van den landbouwer v. A. aan den Aalsmeerderweg te Hoofddorp bij het aanmaken van brandstoffen in brand geraakt. Met vreeselijke brandwon den overdekt is zij naar het ziekenhuic te Leiden vervoerd. 't Is kermis in Blaricum. Er staat...,' één kraam. Door den hoed geschoten. Iemand, die Maandagavond in het Fr. Hendrikplantsoen te Amsterdam liep, werd een kogeltje dwars door zijn hoed geschoten. Hij heeft den dader niet kun nen ontdekken. Zaterdagavond zou daar iets dergelijks gebeurd ziju. Ruilhandel. Te Winschoten is Maandag de eerste wagon aardappelen geladen voor Duitsch- land door den heer Van der Berg, van Groningen, welke in ruil voor andere goederen znllen worden geleverd.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 6