Spoorboekjes ZWEREN beenwonden H. A. Y. BANK BLOOKER'S CACAO Bekendmaking. Iets extra's Het zakpotlood EVERSHARP Hebt gij de nieuwe kalender voor 1923 De Gestolen Broche SCHIEDAM. Verzekerd kapitaal Levensverz. 30 MILLIOEN GULDEN. DAALDERS Een luxe-zakboekje. [Scheepssloophoutveiling. Deurwaarder 0. G. GÜDE, dienst 8 October 1922, 25 Cent. Boekhandel Parkstraat. vanSJOERD KUPERUS al gezien? In Boekhandel Parkstraat. Geen mooier en geschikter Verjarings-, St. Nicolaas-, of Kerstgeschenk. Eisch de van ouds beproefde en weiger nabootsingen. ƒ1.75 per bus van een kilo Een uitkomst voor de kippenhouderij op Texel. Gemalen versche beenderen met vleesch (bederfvrij) en het prima Ochtendvoeder Blijvend geschenk. zal op Vrijdag 37 October 1 »33, des moreens te lü]/j uur, aan den Grintweg te Nieuweachild, publiek verkoopen. Eiken en Grenen Huidplanken, Eiken tuseobendeksbalken, groote partij Eiken pelen, Grenen dekdelen, Sohotwerk, alles in diverse maten, ahmede een reuzen party Brandhout. Voor Huidaandoeningen, Te den Burg bij T. BUIJS. Zoo niet, kom die dan zien fKU iJLLETim Novelle van REINHOLD ORTMANN. 7.) „Doe dan, wat je goed en doelmatig voor komt,Rudolf. Dat „zal stellig altyd het juiste zijn". De referendaris drukte hem de hand en ging naar de huiskamer. Maar zyn inner lijke gemoedsbeweging scheen toch ster ker dan hij in het gesprek met zijn vader getoond had. Rusteloos liep hij langen tijd op en neer en toen hij eindelijk stilhield precies op dezelfde plaats, waar hij de dankbare hand druk van de gewaande Melanie van Neuhoff had ontvangen, zei hij na een diepe zucht halfluid „Neen, het is onmogelijk. En ik zal het niet gelooven, zoolang ik het niet uit haar eigen mond heb gehoord". III. „De getuigen in de strafzaak tegen Greta Willisen riep de gerechtsdienaar met lui der stemme door de gang „Mevrouw The- rese Laller! Mijnheer August Imberg! Mijnheer Rudolf ImbergAllen aan wezig In orde Mevrouw Halier moet het eerst binnengaan". HU opende de deur der gerechtszaal voor de ouwelijke, zwaarlijvige en met overdre ven elegance gekleede dame, terwijl hjj de beide andere getuigen nog eens beduidde, zich gereed te houden. Mevrouw Haller, die weliswaar van opwinding zeer rood was doch overigens door de plechtige ernst van de plaats waar ze zich bevond in het geheel niet van haar stuk werd gebracht, stevtnde regelrecht op de met groen kleed bed kte N.V. Salm's Tabak- en Sigarenfabriek Haarlem. Lichte Sumatra sigaren 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 16 ets. Voor alle inlichtingen wende men zich tot onzen Adj. Insp. G. COEVERT te den Burg. 0.95 0.52»/2 0.23 een pond. een half pond. een ons. rechterstafel toe om daarna, toen men haar beduidde te bly ven staan; een statigen doch toornigen blik in de richting van de be klaagdenbank te werpen. Daar op een verhoogde plaats achter het traliewerk, stond het jonge meisje, wier lot in de volgende oogenblikken zou worden beslist. Zy droeg een eenvoudige zwarte japon, haar weelderig, blond haar was in twee dikke vlechten om haar hoofd gestren geld en haar bleek, zacht gelaat was van ontroerende lieftalligheid, hoewel angsten verdriet ontegenzeggelijk veel van die vroe gere zachtheid hadden weggenomen en ofschoon haar oogen rood geweend waren. Onder den blik van Mevrouw Haller brak zy opnieuw in snikken uit en zij nam haar zakdoek nauwelijks voor de oogen weg, zoo lang het verhoor van deze getuige duurde. Met luide, vaste stem had deze dame de gebruikelijke vragen naar haar persoonlijke omstandigheden beantwoord en de eedsfor mule nagezegd. Thans sprak de rechter „De beklaagde Greta Willisen, die er van wordt verdacht U te hebben bestolen, was als gezelschapsdame bij U in dienst?" „Ja. Ik had haar een half jaar geleden aangenomen half uit medelijden, omdat zij mij als zeer armoedig aanbevolen werd. Haar vader was kort geleden gestorven en het kleine pensioen waarop zijn weduwe recht had, was niet voldoende om moeder en dochter te onderhouden. Toen dacht ik een daad van menschlievendheid te ver richten, maar ik ben er ondankbaar voor beloond". „Hebt u reeds voor dit laatste voorval een teeken van nalatigheid of oneerlijkheid bij de beklaagde waargenomen „In 't geheel niet. Ik stelde juist een onbegrensd vertrouwen in haar, omdat zy tenslotte toch uit een fatsoenlijk gezin kwam en zeer innemende manieren had." „Vertelt u dan maar eens, hoe de dief stal zich volgens u heeft toegedragen en op welke wijze u ze ontdekt heeft." Met een groote radheid van tong voldeed de resolute dame aan dit verzoek. „Het was op den vooravond van myn verjaardag en ik was geheel alleen met myn gezelschapsdame. Toen meende ik haar een genoegen te kunnen doen om haar mijn sieraden eens te laten zien. Ik heb er daarvan nogal heel veel, want mijn dierbare echtgenoot was gewoon my rijkelijk van geschenken te voorzien, en menige brillant heb ik van myn overleden moeder geërfd. Ik ben namelyk van goeden huize, mijnheer de president. Mijn vader.... „Dat interesseert ons hier verder niet. Laat ons, als het u belieft, niet afdwalen." „Welnu dan." Ik gaf Greta Willisen den sleutel van de yzeren kast, die in den muur van myn slaahkamer is ingebouwd en gaf haar opdracht my de beide groote kistjes met de juweelen te halen. Wij spreidden alles op de tafel van de ontvangsalon uit, omdat 't daar het beste is en ik liet haar de edelgesteenten stuk voor stuk bekyken, ter- wyl ik haar uitlegde, welke waarde ieder sieraad ongeveer vertegenwoordigde. De met brillanten bezette vlinder met de robijnen en safieren scheen zeer in haar smaak te vallen en ik vertelde haar dat mijn echtgenoot zaliger deze voor my op onze huwelijksreis in Parijs voor 8000francs gekocht had, Daarna pakte ik alles weer eigenhandig in de beide kistjes en beval haar ze op hun plaats terug te brengen. Daar ik haar den geheelen sleutelbos moest meegeven, opdat zij immers de bewuste kast zou kunnen sluiten, had zy op weg naar mjjn slaapkamer een allergemakkelyk- ste gelegenheid, het eene kistje open te maken en zich van den brillanten vlinder die waarschijnlijk bovenop lag, meester te maken. Toen zij terugkwam, was zij heel gewoon zooals altijd. Ik was er echter niet Het Bestuur van den polder Eijerland op Texel, br ngt ter kennis van ingelanden, dat ten kantore van den Seoretaris van polder Eijerland te De Cocksdorp, vanaf 31 October 1933 gedurende den tijd van eeue maand voor de ingelanden ter inzage ligt: Een ontwerp-besluit der Staten van Noord-Holland, tot wijziging van artikel 3 van het bijzonder reglement van bestuur voor polder Eijerland, betreffende de Classificatie der gronden, benevens kaarten waarop de nieuwe verdeeling der gronden is aangegeven. Bezwaarschriften tegen genoemd ont werp-besluit, kunnen worden ingediend bij het bestuur van polder Eijerland vóór 21 November a.s. Texel 20 October 1922. Het bestuur van polder Eijerland op Texel, H. FLENS. Dijkgraaf. K. TROOST, Secretaris. van de Krachtvoederfabriek G. FRAY, Asseudelft, zijn thans verkrijgbaar bij A. EELNAN JznBurg. in Sterling zilver in prijzen van f4,75 en f5,50 voorhanden. Lederen band met los interieur fl, Losse interieurs f0,40. gerust op, of zij de kastdeur wel goed had afgesloten, en ik ging er dadelijk daarna heen, om mij te overtuigen of alles in orde 1 was' Aan de mogelijk van een onderweg door haar gepleegden diefstel dacht ik natuurlyk niet." „En op welke wyze ontdekte u dan dezen diefstal „Het was een heele week later, toen ik voor myn bezoek aan den Schouwburg myn smaragd armband wilde omdoen, een geschenk, dat mijn echtgenoot zaliger voor my uit Petersburg... Och ja, dat interes seert u immers niet. Nu dan, ik opende het kistje waarin ik wist dat de armband lag. Toen viel het mij op. dat de met bril lanten bezette vlinder er niet meer was, hoewel ik me toch duidelijk wist te herin neren, dat ik deze tegelijk met den armband rrin had gelegd. Hevig ontsteld onderzocht ik desondanks ook het andere kistje, om spoedig te moeten ervaren, dat ik door dat meisje daar op een schandelijke wijze be stolen was." „U had de kast tusschentijds niet open gehad Mevrouw Haller schudde ontkennend het hoofd. „En de sleutel kan ook niet in handen zijn gekomen van een ander persoon, die zich dan daarvan op strafbare wijze bediend heeft „Onmogelijk, mijnheer de president. Ik ben met zulke dingen heel voorzichtig en ik kan er een eed op doen, dat ik den sleu- tolbos dag en nacht op de vaste bewaarplaats heb gehouden. „Welnu, beklaagde, u hoort, wat deze getuige beweert. Zou u naar aanleiding van deze met beslistheid uitgebrachte be schuldiging niec liever openlijk schuld wil len bekennen (Wordt vervolgd Akelig om te lien is Uw diepe zweer vol etter. Den geheelen dag hebt gij pijn en 's nachts kunt gij niet slapen. Probeert het nu eens met den paar druppels van die pijnstillende vloeistol D.D.D. Het werkt als een wonder. Pijn en ontsteking verdwijnen; de verkwik kende slaap keert terug; spoedig nadert de genezing. Wacht met langer koopt heden nog een proefflacon. Hoofdagent B. Meindcrsma, Den Haag, van wien uitgebreide brochure voor huidlijders op aanvraag gratis te verkrijgen. Prijs f o.yj en f i jo per ft. bij alle apothekers en drogisten. Vraagt ook de geneeskrachtige D. D. D.-zeep aft.— per stuk.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 4