De Gestolen Broche N# 3652 Zaterdag 28 October 1922; 36*" Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland. Gemengd Nieuws. FEUILLKTO Dit blad verschijnt Woensdag;- en Zaterdagmorgen Idverteutlöu daags voor de uitgave vóór 4 aar nam. A B O N N E MEN TEN en ABVSRTENTIEN worden aangenomen bQ do üitg. Fimha LaNGEVELBAHBROOIJ, Parkstraat, Boa# o» T i x Post- en telegraafkantoor Den Bnrg geopend. Dienstregeling 8 October 1932 Vertrekuren van de Boot Op Werkdagen; Novelle van REINHOLD ORTMANN. 8) De smalle handjes van Greta Willisen gingen bij de woorden van den president langzaam van haar bleeke gezichtje omlaag en een vermoeide stem sprak: „Ik kan slechts opnieuw herhalen, dat ik niets te bekennen heb. Ik heb noch hst kistje ge opend, zooals Mevrouw Halier vermoedt, noch het bewuste sieraad weggenomen." „En u kunt ook niet vermoeden hoe dit sieraad dan is verdwenen en by den pand houder is terecht gekomen „Neen". De rechter haalde de schouders op en wisselde eenige zachte woorden met de overige raadsheeren. Toen drukte hij op een voor hem staande bel en beval, nadat hjj Mevrouw Haller met een bandbeweging had beduid, op de getuigenbank plaats te nemen, den gerechtsdienaar„De pandhou der August Imberg*. TEXEL, 27 October 1922. Ramuienfokstation. Aardappelen direct dan boer. Zooals bekend hebben eenigen tijd ge leden eenige Zeeuwsche boeren met succes een lading aardappelen direct aan de verbruikers in Den Haag geleverd. Naar wij vernemen zijn de aanvragen om aardappelen, welke deze landbouwers uit verschillende plaatsen ontvingen, zoo talrijk, dat zij daar niet aan kunnen vol doen. De gemeenschappelijke verkoop van Zeeuwsche aardappelen is daarom over genomen door de Zeeuwsche Landbouw- maatschappij te Goes. Deze groote provinciale landbouw orga nisatie in Zeeland zal binnenkort met den verkoop direct aan de verbruikers in onze voornaamste steden beginnen. Bij den tuinder As. Berger te Lekkerkerk, is een meloen gekweekt, die het kolossale gewicht had van 46 pond. De eenige kuur voor tuberculose is frissche lucht, goecj voedsel en rust. Slapeloosheid. Ik laat zoo schrijft dr. J. C. Mom in De Dokter in Huis met succes vele der aan slapeloosheid lijdende patiën- 's avonds vlak voor het slapen gaan een De kleine oude man maakte een diepe buiging voor de heeren van het gerechtshof Hij was zeer verlegen en antwoordde op de vragen van den voorzitter met zachte, schuchtere stem. De eed echter, die hem verplichtte de zuivere waarheid te zeggen, sprak hij met vaste stem en zonder aarzelen uit. „Kijkt u de beklaagde eens goed aan, getuige, en zegt u ons, of u haar kent". August Imberg voldeed aan dit verzoek. „Ja, ik geloof haar beslist te herkennen. Zij bracht mij op den avond van den 30 September een met bfillanten bezette broche in den vorm van een vlinder, om deze bij mjj te verpanden. En zij gat zich toen uit voor een zekere Melanie van Neuhoff". „U bent heel zeker van uw zaak Een vergissing in de persoon van de beklaagde schijnt u absoluut buitengesloten De pandhouder keek de beklaagde nog ëens nauwkeurig aan en verklaarde daarna dat zulk een vergissing hem geheel en al onmogelijk leek. „Dan herinnert u zich misschien ook, hoe de overbrengster van de brillanten broche gekleed was?" „Jawel. Zij droeg een lange, nauwslui tende regenmantel van een donkergrijze of donkerblauwe kleur en een roode zijden sjaal om haar hoofd". „Mevrouw Haller wilt u alstublieft nog eens voorkomen. Was uw gezelschapsdame in het bezit van kleedingstukken, die aan deze beschrijving beantwoorden „Zeer zeker. Zij had een blauwe regenmcn- wandeling maken van een of twee kwar tier en zeg hun daarbij nadrukkelijk, dat voor de wandeling alle zorgen des daags uit het hoofd moeten gezet worden, want men bedenke wel, dat een bekommerd gemoed en een zwaar hoofd zeer tegen werkende factoren zijn om rustig in te slapen. Daarom rekene men 's avonds eenige uren voor men naar bed gaat met den dag af; dan behoort de rest van den dag en den nacht aan de zoo noodige geeste lijke en lichamelijke rust. Aan dezen be scheiden eisch kan ieder, zelfs de meest zich inspannende beroepsmensch, vol doen als hij maar wil. want men bedenke wel, dat een gezonde slaap een antidotum, een tegengif, is tegen de be slommeringen en moeiten, die de tegen woordige tijd ieder onzer op de schouders legt en dat onder de maatregelen, die men tot behoud van zyn gezondheid en zijn werkkracht heeft te nemen, naast een goede voeding als even voorname maatregel ook de zorg voor een goeden en verkwikkenden slaap te noemen is. Geioild baantje. Voor de betrekking van secretaris bij de Kamer van Koophandel te Alkmaar (salaris f 5000) hebben zich 180 sollici tanten aangemeld, waaronder een 30 meesters In de rechten. Hoo^e vrachten. Dezer dagen kochten de uitgevers van de „Meppeler Crt." in Üuitschland een kleine machine voor f 98. De vrachtprijs tot Meppel bedroeg f 102.40 I Slapen in frissche (zuivere) lucht is de beste levensverzekering. De gemeenteraad te Spijkenisse besloot met algemeene stemmen behou dens goedkeuriug door Ged. Staten, het salaris van burgemeester, secretaris, gem.-ontvanger en de gemeente politie, met 10 pet. te verlagen. De burgemeester nam geen genoegen met dit voorstel. tel en de roode sjaal heb ik haar zelf ten geschenke gegeven, Zij vergezelde m(j, toen ik er zoo een voor mijn nicht kocht, en daar zij die heel mooi vond, kocht ik er precies zoo een voor haar". Een der rechters fluisterde den Voorzitter iets in het oor en deze knikte. „De nicht, over wie u zoo juist sprak, is boven alle verdenking verheven „Maar mijnheer de President! Navraag ik u toch De dochter van mjjn zuster en van adellijken bloedeBovendien heeft mijn nicht gedurende de oogenblikken in kwestie in 't geheel geen voet in mjjn huis gezet en op den avond van den 30 Septem ber was zjj zelfs niet in de stad. Zij moest reeds des morgens vertrekken. Ik herinner mij dit zoo goed, omdat mijn verjaardag op den 3Cen valt en omdat ik er zoo boos over was, dat zjj mij noch gelukgewenscht noch afscheid van mij genomen had". „Ik dank u dat is dus afgedaan. Slechts dit nogdegene, die de broche bij den pand. houder Imberg beleende, maakte voor haar legitimatie gebruik van een visitekaartje met den naam Melanie van Neuhoff. Kunt u er een verklaring voor geven, hoe uw gezelschapsdame in het bezit van zulk een kaartje kan zijn gekomen?" „O, niets was voor haar gemakkelijker- Op een zilveren blad in de ontvangsalon lig gen honderden kaartjes van mijn bezoekers. Ook die van juffrouw van Neuhoff lagen in verscheidene exemplaren daartusschen. De dievegge zal wel het eerste het beste kaartje eruit genomen hebben, dat maar Voor het Reeds de eerste maal datu LIFEBUOy gebruikt VOELT LI dat het Uw huid zacht, frisch en rein maakt In een week tijd ZIET needs het weldadig resultaat. Het presentiegeld der Raadslndun te Lekkerkerk is van f 4 op f 2 ge bracht. Door een fiets gedood. Een 72-jarige man te Sleeuwijk (bij Gorinchem) werd op den Merwededijk met een rijwiel aangereden, viel achter over en bekwam een hersenschudding. De ongelukkige overleed een paar uren na het ODgeval. Houdt de ramen open en de pillen doos blijft gesloten. Indien ge vroolijk en opgeruimd zijt als alles naar uw zin gaat verbeeldt ge u alleen nog maar, dat gij een goed humeur hebtbewezen wordt het eerst, als gij de kleine tegenspoeden des levens zonder morren verdraagt. grijpen lag". „U kunt gaan zitten. Beklaagde Willi sen, ik vraag u nogmaals, of u ondanks de pertinente verklaring van den getuige Im berg in uw leugens blijft volharden". „Ik ben nooit bij dezen man geweest en ik zag hem voor het eerst van mijn leven toen hij in het vertrek van den rechter van instructie tegenover mij geplaatst werd." De voorzitter belde opnieuw. „De referen daris ImbergDoodsbleek en met een uit drukking van de grootste spanning op zijn gelaat trad de jonge man de rechtszaal binnen. Zijn eerste blik richtte zich naar de beklaagde en hy wendde ziju oogen niet van haar af, toen hjj de verschillende vragen beantwoordde. Hoe langer hij haar aankaek, des te meer verhelderde zich zijn gelaat en nog voor hij de eed had afgelegd zeide hjj „Ik betreur het ten zeerste, dat de rechter van instructie niet aan mijn verlangen heeft voldaan en mij niet eerder in tegenwoordigheid van de beklaagde heeft gebracht, Hij had haar dan in ieder geval onmiddellijk uit haar voor arrest moeten ontslaan, want zij is niet dezèlfue persoon, die.het bewuste sieraad by mijn vader heeft gebracht." Een hoorbare beweging van groote ver rassing ging door de zaal. Met zulk een beslistheid en met zulk een groote nadruk had. Rudolf Imberg zijn verklaring afgelegd dat deze na hetgeen vooraf was gegaan niet na kon laten een diepen indruk op allen te maken. Men stond bijna perplex. De advocaat van Me\rouw Huiier nam het eerst bet woord. W.v.v. ELSCHE COURANT. Abonntmenttprpi per 8 maande*. Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent.! TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. Prüt der Adverteniiênl Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend, POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 652. LICHT OP Van Zaterdag 28 October tot en met Vrij dag 3 November. voor rijwielen 5,02 uur, voor rijtuigen 5,32 uur HOOGWATER Reede van Teiel. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 26 27 28 29 30 31 1 Oct. Nov. v.m. 12,09 1 1,59 3,12 4,36 5,45 6,39 Des namiddags ls het ongeveer een halfuur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7'/s uur. Voor postwissels, kwitantiën, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten VertrekTexel 7,45vm. 11— vm. 2.40nm. Helder 9,15 12,—midd. 4,15 Op Zon- en Feestdagen van Texel: 7,45 vm. 3,15 nm. van Helder: 8,45 4,15 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,328 9,04 fi 4Qt 9 04 7,31 sneltrein 9,04 10,04§ 12,10 12,41 3,23 2.03ft 4.39 3,52" 5,59 4,17§ 6,41 7,20 9,29 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21§ 8,36 7,56§ 9,40 9,13 11,21 12,28§ 2,44 3,11 6,16 5,52§ 8,04 8,54 10,49 11,21+ 12,59 ?Nlet op Zon- en feestdagen. Alleen op Zon- en Feestdagen, ff Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Als éliterammen zijn ingeschreven; F 98 eigenaar P. C. Hin Spang Jb. S. Keijser, den Burg. H. Hin, Spang. Gebr. Keijser, de Waal. C. de Wit, Operen, de Westen. IJ. Lap, den Hoorn. Jb. Lap, den Hoorn, v. J. 587 eigenaar Gebr. Keijser, de Waal. 188 C. R. Keijser Co., den Bun F 67 F 99 F 112 F 75a F 160 F 221 R. v. F 175 Jb. S. Keijser, den Burg. Het beroemde ROODE tablet in cfc roode? doos. CE LEVERS zuipnr VLAADDIMGtn Fobrlhantcn van Sunlight Zeep enTYrfiuRT"

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 1