Tandarts Ansingh Notaris Mulder te Texel Teekenborden, teekenhaken, enz. I H.A.V.BANK V NEELS STEKEOSCOPEN Iets extra's Het zakpotlood EVERSHARP Hebt gij de nieuwe kalender voor 1923 Voederbieten te koop, Een luxe-zakboekje. in „Hotel de Lindeboom" publiek verkoopen den geheelen inventaris 2 werkpaarden, De boerderij, Voor de Teekencursus. Boekhandel Parkstraat. FEFILLETON De Gestolen Broche SCHIEDAM. Levens verzeker in g Kracht door openbaarheid Vraagt den Gouden "Regen is 20 pet. goedkooper dan wie ook. Onze geringe exploitatiekosten stellen ons daartoe in staat. KEIZERSTRAAT 62, Boekhandel Parkstraat. vanSJOERD KUPERUS al gezien? in Boekhandel Parkstraat. Geenmooieren geschikter Verjarings-, St. Nicolaas-, of Kerstgeschenk. Blijvend geschenk. Hoofdgracht' 61, nelder, is Donderdag 2 Nov. van half II tot 2 uur te spreken zal op Vrijdag 10 November a.svoor- middags 11 uur op de botstede .Leiden* in den Eierlandschen polder bestaande uit 1 wegpaard (merries) 7 kalldragende koi ien, 1 guste koe, 6 vaarzen vermoedelijk met kalf, 1 springstier gen. Herbert (moeder Betsij, vader Herman,) 3 kalveren, 21 iok- schapeD, 11 joDge schapen. 1 ram, 2 zeu gen. Voorts een luxe wagentje met dito tui- geD, tilbury, 4 ploegen, eggen, rosmoleD, grasmaaimachine, graanmaaier zeifbinder, 2 boerenwagens, van 2 heet. bieteD, een partij tooi en stroo en al datgene wat tot een modern landbouwbedrijf behoort. bestaande uit huis en stallen met 30 heot. weiland, 10 heet. bouwland, is uit de hand te huur te bevragen bij voornoemden Notaris, den Heer M. VERMEER te Rijswijk Haag- weg 27 en den Heer Alb. Oudshoorn te Warmond, huize ,'t Foit." Voor Huid aandoeningen voorhanden in Novelle van REINHOLD ORTMANN. 9) „Ik stel voor, het opdragen van de eed aan deze getuige voorloopig uit te stellen*. De referendaris hief met een plotselinge beweging het hoofd op. „Op welken grond Daarover ben ik u geen rekenschap ver schuldigd. Maar ik wil het u toch wel zegg n. Uw vader heeft zoo juist onder eede verklaard, dat hij de brillanten broche van de beklaagde heeft ontvangen. Wan neer u onder eede uw bewering van het tegendeel volhoudt, dan moet een van u beiden zich noodzakelijk op zijn zachtst uit gedrukt aan meineed schuldig maken. Het gerechtshof zal dus slechts uw eigeD welzijn beoogen, wanneer het u gelegenheid geeft u de gevolgen uwer verklaring volledig te doen inzien, alvorens u de waarheid daarvan bezweert". Verscheidene niet al te veel vertrouwen inboezemende personen in de banken der toehoorders, zoogenaamde op relletjes be luste studenten, sp tsten thans de ooren en drongen wat meer naar voren. De tot nu toe tamelijk gewone en weinig belangwek kende rechtszaak, scheen plotseling een sensationeel karakter te zullen aannemen. De referendaris stond daar met gebogen hoofd, als door een verdooyenden slag ge troffen. Toen keerde hij zich om naar zijn achter hem op de getnigenbank zittenden vader, zijn lippen beefden alsof hij een vraag tot hem wilde richten Maar de president die zich fluisterend met zijn mederechters had onderhouden, belette hem zulks. N.V. Salm's Tabak- en Sigarenfabriek naarlem. Lichte Sumatra sigaren 5, 6, 7, 8, 9, 10, 18, 14, 16 ets. Alle inlichtingen en prospecti worden gegeven door G. COEVÉRT te den Burgj Adj. Insp. neeren-UIsters in moderre fiokstoffen, van de eenvoudigste tot de fijnste uitvoering, vanat f5,50, 17,50, 1 10,—, 1 15,—, 1 17,50, 120,—, f22,50, 127,50, 132,50, 140, 147,50. Heeren Paletots, in mooie tffen grijze stoffen, in één- en twee-rij model. Hoeren 'lotorjekkers in prima zware stoffen, *anai 112,—113,-, 1 15,— 1 17,50, 1 22 50, f25,127,50, enz. Onze prima Jekker, gevoerd met tijgerhuid, prijs 130, Heeren-Demi's, vanat 15,50, 17,50, .f 12,50, 1 17,50, 120.50, 125.- f30—, 135, Ileeren- en Dames-Regenjassen in gummi gabardine en water proef, vanaf f 10,112,50. f 15,—, f 17,50, f 20,— 125,—130,-, 135,— Kinder-Llsters en -Jekkers in de nieuwste modellen. Orze Ratine Jekker munt uit door kwaliteit en zeer lagen prijsin alle prijzen in voorraad. Heeren Costuuras vanal 1 8.t 12,1 15,f 17. enz. enz. Ons prima Kamgaren Cost 11 urn a f 55.— is onovertrefbaar; de nieuwste modelleD. Heeren Pantalons vaDat t 2 40, 1 3,,f 3.50, f 4.tot f 16.50. Nieuwste strepen, ÜST. B. Zondags geopend tot 1 2 uur, Boven f 20 besteed worden reiskosten vergoed. „Het gerechtshof beslist, om uw beéedi- ging voorloopig op te schorten, mijnheer de referendaris. De reden daarvoor heeft de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie u reeds gezegd. Gaat u dicht bij de beklaagde staan en zie haar nauwkeurig in het gelaat. Ik behoef u, die zelf jurist zijt, wel niet op de groote beteekenis van uw verklaring te wyzen". Greta Willisen en Rudolf Imberg stonden vlak tegenover elkaar, elkander in de oogen ziende. Vervuld van een gelukkige hoop, in hem een redder te hebben gevonden, weerstond zij de vaste en doordringende blikken van den referendaris, zonder de oogen neer te slaan. Haar gezichtje was in haar hulpeloosheid en namelooze ellende van een werkelijk ontroerende bekoorlijk heid en toen er langzaam een zacht rood over haar wangen gleed, was er stellig nie mand in de zaal, die haar niet wonder knap vond. Wel een minuut lang was het zoo stil, dat men het zachte ritselen van een door een der schrijvers omgeslagen blad tot in de verste hoeken kon hooren. Toen klonk de heldere stem van den referendaris vast en beslist zooals te voren „Deze jonge dame was de beleenster der vlinderbroche niet. "Mijn vader vergistte zich toen h-ij ze in haar meende te herkennen.* De pandhouder had zich heel langzaam van zijn zitplaats opgericht. Zijn handon die de knop van zijn paraplu omklemd hiel den, beefden sterk. Smart en ontzetting spiegelden zich af op zijn gelaat. „Rudolf mijn zoon steunde hij. „Bedenk toch watje zegt. Wil je je eigen vader...." „Ik moet ieder gesprek tusschen de ge tuigen onderling ten strengste verbieden," viel de president op bevelenden toon hem in de rede. „Beklaagde Willisen, waar is op bet oogenblik uw regenmantel en de omslagdoek, die U van Mevrouw Halier ten geschenke hebt ontvangen „In het vertrek waar het vooronderzoek heeft plaats gehad. Ik moest deze kleeding- stukken daarheen laten brengen, toen ik aan den pandhouder werd voorgesteld". „Goed Men brenge deze voorwerpen hier en u, mijnheer de referendaris, zal ons in. tusschen uitvoerig vertellen) hoe de ont moeting met de overbrengster van het sieraad zich heeft toegedragen." Rudolf Imberg voldeed aan dit verzoek zonder te aarzelen. Toen hij zijn mededee- lingen geëindigd had, moest hij plaats ma ken voor zyn vader. „Hebt u iets aan de verklaringen van uw zoon te verbeteren of wat toe te voegen „Neen „En wenscht u misschien aan uw eigen uitlatingen iets te veranderen Indien u ondertusschen tot de overtuiging mocht zijn gekomen, dat uw vroegere verklaring op een vergissing berust, dan kunt u nu nog door een herroeping alle kwade gevolgen voorkomen, Ik zal u het desbetreffende artikel uit het Wetboek van Strafrecht voor lezen, waarop u zich in zulk een geval kunt beroepen. Het is art. 163, waarvan de 2e alinea als volgt luidt: Er heeft geen strafbaar feit plaats, wan neer de dader, alvorens er een aanklacht tegen hem is ingediend of een onderzoek is begonnen en nog voor dat er een rechtsna- deel voor een ander uit de valsche verkla ring is voortgesproten, deze ten overstaan van de bevoegde macht, in welks tegen woordigheid zij is afgelegd, herroept." De pandhouder haalde met moeite adem in groote druppels parelde het zweet op zijn voorhoofd. Als hij nu nog maar bij zijn zoon raad had kunnen inwinnen Maar hij waagde hit niet, ook maar een keer naar hem om te kijken. En bovendien mocht hij dan wel iets herroepen, dat volgens zijn innerlijke overtuiging de zuivere waarheid was geweest? Zoo niet, kom die dan zien levering franco thnis. C. DIJKSEN, De Coeksdorp. in Sterling zilver in prijzen van f 4,75 en f 5,50 voorhanden. Lederen band met 'os interieur f j, Losse interieurs f 0 40. By de eerste ontmoeting met de beklaagde by den rechter van instructie had hij wel iswaar in de eerste minuten omtrent de identiteit van Greta Willisen met de over brengster van de broche in twijfel verkeerd maar daarna was hij toch langzamerhand tot de overtuiging gekomen, dat hij hetzelf de jonge meisje voor zich had. Tot op het oogenblik dat zijn zoon Rudolf zijn verras sende verklaring had afgelegd had hij dan ook wegens zijn eigen verklaringen geen enkel gewetensbezwaar gevoeld. Mocht hij zich thans van de wijs laten brengen, alleen omdat zijn zoon het slachtoffer van een vergissing of hij durfde daar nauwelijks aan te denken misschien zelfs het slacht offer van een afkeurenswaardig medelijden was? En zou van wege zijn zwakheid de dievegge vrij uit gaan, deze gewiekste schandelijke persoon, die hem van vele nachten slaap en van 1000 zuur verdiende guldens beroofd had Dat nooit! Vooral de gedachte aan die f1000 was het, die een einde aan z(jn korte aarzeling maakte en hem de steliigheid van zijn eens genomen besluit teruggaf. „U is al te goed, mijnheer de rechter," zei hij bescheiden, „doch ik blijf bij hetgeen ik heb gezegd ik kan mij onmogelyk ver gissen." „De dwaling berust dus aan de zijde van uw zoon. Kunt u zich de tegenspraak tusschen uw meening en de zijne misschien, verklaren Met een ijver, alsof het er reeds om ging, Rudolf van de gevangenis te redden, ant woordde de gevraagde U zult moeten be denken, mijnheer de rechter, dat hij de jonge dame eigenlijk slechts in het half donker heeft gezien. Zij hield zich immers in de huiskamer klaarblijkelijk met opzet zoo ver mogelijk van het lamplicht verwij derd, terwijl ik haar op mijn kantoor bij helder licht heb kurinen waarnemen." x (Wordt vervolgd A Een prachtig middel tegen jeuk cn A H uitslag en zoo eenvoudig aan te wendenH 1 D.D.D. geelt direct verlichting.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 4