De Gestolen Broche 3656 Zaterdag 11 November 1922. 36al' Jaargang. nieuws- en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland. Gemengd Nieuws. vro FEUILLETON. Dit blad verschijnt Woensdag- en taterdagmorgen AbcnnemenUprin per S maanden. Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent.! TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. Advertentlëu daags voor de uitgave vóór 1 uur nam. Prït der AAeertentiinf Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend, POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 652. ABONNEMENTEN ABVgRTEN TIEN worden aangenomen bij d. üitg. Tikua L ANIISVILI k BE R O O II, Parkstraat, Bui»o»T«*«a LICHT OP Van Zaterdag 11 November tot en met Vrij dag 17 November. voor rijwielen 4,39 uur, voor rijtuigen 5,09 uur Post- en telegraafkantoor Den Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur - n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7uur. Voor postwissels, kwitantiën, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Dienstregeling 8 October 1933 Vertrekuren van de Boot Op Werkdagen; Vertrek Texel 7,45 vm. 11.—vm. 2.40 nm. Helder 9,15 12,—midd. 4,15 Op Zon- en Feestdagen van Texel: 7,45 vm. 3,15nm. van Helder: 8,45 4,15 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,32§ 9.04 6.49+ 9,04 7,31 sneltrein 9,04 10,04§ 12.10 12,41 3,23 2.03tt 4.39 3,52** 5.59 4,17§ 6,41 7.20 9,29 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5.21 8,36 7,56§ 9,40 W 11.21 12,28§ 2,44 3.U 5 525 8,04 8,54 10,49 11,21 f 12,59 Niet op Zon- en feestdagen, t Alleen op Zon- en Feestdagen, ft Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Novelle van REINHOLD ORTMANN. 12) Ik weet dat je het niet graag hebt, - maar ik ik verveelde mij juist een beetje en daar „U behoeft u niet te verontschuldigen, vaderAl deze boeken behooren u toe." August Imberg zag hem ontsteld aan, toen lachte hij gedwongeD, Natuurlijk Vol gens den regelwat het mijne is, is het uwe ook en omgekeerd. Wij leven immers al sedert lang in de beste gemeenschap van goederen. Dat is toch, wat je bedoelt niet waar, mijn jongen „Neen vader. Ik bedoel, dat ik behalve de kleeren die ik aan mijn lichaam heb en die ik niet goed hier kan ad^terlaten, niets zal meenemen, als ik vanavond uw huis verlaat De pandhouder greep zich vast aan een stoelleuning. Het was jammerlijk om aan te zien, hoe zijn oud gezicht vertrok en een hevigea strijd scheen te voeren. „Weg van huis jij? Uit dit huis? En misschien om nooit terug te keertn „Ik denk het wel, dat het zoo zal g..an. Wees niet boos op mij, vader, en maak het INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Joh. P. Dros te Oudeschild aldaar om vergunning tot het plaatsen van eene benzinemotor van l'/« P.K. dienendeals drijfkracht van een amandelwrijfmachine ten behoeve van zijn Brood-, Koek- en Banketbakkerij, in het perceel gelegen te Oudeschild alhier plaatselijk gemerkt wijk S no. 127, kadastraal bekend in Sectie D, No. 2351. Op Dinsdag, 21 November 1922, des middags te twaalf uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te liebten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ton einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 8 November 1922. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, JONKER. BUY3ING DAMSTE, TEXEL, 10 November 1922. Gezellige avonden D. E. O.' Het zaaltje van het gebouw Eben Haëzer was Dinsdag geheel gevuld, dat bracht al gezelligheid. De aangename atmosfeer, (de kachel deed zich gelden) verhoogde de gezellig heid en de opgewekte en opwekkende orgel muziek volmaakte de stemming. Als gezellige avond was de uitvoering Dinsdag reeds ge slaagd, vóór zelfs de bijeenkomst geopend was. De avond werd ingezet met het zingen van psalm 68. De heer C. Moojen, als lid van de commissie van toezicht, opende met gebed en sprak een kort openingswoord. Na een zangnummer van het gemengd koor, onder leiding van de directeur, de heer N. Eelman Wz., werd voor de pauze ten toonnele scheiden my nog niet moeilijker. Het kan niet anders." „Het kan niet? Zoo En waarom niet Soms omdat ik vandaag voor het gerecht de waarheid heb gezegd?" „Had u dat maar gedaan, vader! Maar begrijp mij goed ik weet wei, dat u in de stellige overtuiging was, de waarheid te zeggen. Slechts uw geheugen heeft u in den steek gelaten, niet uw rechtschapenheid daaraan heb ik geen oogenblik getwijfeld, dat spreekt vanzelf." „Als je dat weet, welke reden kun je dan nog hebben, om mij te verlaten „Moet ik u dat eerst zeggen Op grond van uw getuigenis is het ongelukkige meisje veroordeeld,' hetgeen op de eenige verkla ring van mevrouw Laller wegens gebrek aan stellige bewijzen van schuld nooit had kunnen gebeuren. En uw getuigenis was objectief valsch, daaromtrent bestaat bij mij geen twijfel, want mijn oogen zijn jonger en schorper dan de uwe, waarvan ik de rechters helaas niet heb kunnen overtuigen Wanneer ik thans voor de onschuldig ver-" oordeelde in de bres spring, hetgeen ik als mijn plicht beschouw, dar. kan dat slechts geschieden, indien ik u van een noodlottigen dwaling beschuldig. In den strijd dien ik nu terwille van een onbeschermd meisje al voeren, ben ik uw tegenstander, vader Ik moet dat zijn, hoe smartdijken Mjnlijk ie gedachte daaraan ook voer mij is. En Iet zou eerloos zyn, als ik uier in stilte uw gevoerd „Oudejaarsavond", tooneelspel in 3 acten. Het stuk was van eenlgszins dramatische aard en vergde uiteraard heel wat van de krachten der vereeniging. Echter de rollen werden goed vertolkt en de in- en uitvallen van Joris kwamen al bizonder tot hun recht en hielden er de opgewekte stemming goeddeels gaande. Na de pauze gaven een drietal dames een vroolijke samenspraak, getiteld „Op den daad betrapt", terwijl het gemengd koor nog een tweetal mooie zangnummers ten beste gaf. De gezellige avond van D. E. O. was dat Dinsdag ook werkelijk, wij zeiden dat reeds in den aanvang. Het woord van dank dat de heer Mooijen aan het slot de leden van de zang- en reciteerclub D. E. O. bracht, was een woord op zijn pas. Gemeenschappelijk werd het bekende avond lied gezongen. De vergadering werd met dank zegging gesloten. De tweede avond, op Woensdag, slaagde, naar wij vernemen, ook in elk opzicht. Een renzenkool. Dat ook de kool in onze gemeente wil groeien Is bewezen. De heer H, C. v. d. Wal te Eier- land teelde een witte kool van het respectabele gewicht van 10 kilogrammen. Den Hoorn. „Unitas" vergaderde Maandag j.l. in Loodsmanswelvaren. Bij de opening riep de voorzitter den aanwezigen het welkom toe. De notulen werden gelezen en onveranderd goedge keurd. MededeeliDg werd gedaau, dat de flnancieele resultaten over het afgeloopen jaar ongunstig zijn goweest, omdat 13 uitkeeringen moesten worden gedaan. De ontvangsten bedroegen dit jaar f760,13, de uitgaven f 1091,72; een na deelig saldo viel alzoo te boeken van 1331,59 en het bezit der vereeniging, vorig jaar f9848,09, liep terug tot t 9516,50. Om deze reden werd besloten nu in plaats van 6 maanden, per jaar 9 maan den contributie te innen. Hierna volgde de verkiezingen. Aan de beurt van aftreden waren de heeren P. Drijver (herkiesbaar), B. Lap Sz, (niet herkiesbaar) bestuursleden en Alb. Bruijn, (herkiesbaar) bode. De hee ren Drijver en Bruijn werden herkozen terwijl in plaats van den beer Lap werd gekozen de heer J. Bruin Cz. Met de beste wenschen voor Unitas sloot de voorzitter daarna de vergadering. weldaden moest genieten, terwyl ik u open lijk zou aanklagen." De kleine gestalte van den pandhouder- was onder deze woorden geheel in elkander gekrompen, alsof een onzichtbare last op zijn smalle schouders drukte. „Dus je wilt mij aanklagen openlijk aanklagen Terwille van dit wildvreemde schepsel, dat jou met haar aardig figuurtje en haar huichelachtig onschuldig gezichtje in haar strikken heeft verward!" „Neen, terwille der gerechtigheid, vader Wy moeten elkander wel nooit goed hebben gekend en recht begrepen hebben, indien u zulk een beleedigende verdenking tegen my kunt koesteren." August Imberg knikte treurig. „Het schijnt zoo,'mijn zoon! Ik had erop ver dacht moeten zyn, dat er eenmaal een dag zou komen zooals deze. En ik zelf ben daaraan schuldig, al is het ook anders dan jij het thans in je eerlykheidshoogmoed meent. Wie van zyn kinderen zoo veel meer wil maken dan hij zelf is, die mag zich niet verwonderen, wanneer zy zich op een goeden dag met geringscha ting van hem afwenden. En misschien is het Zoo ook wel de beste oplossing. God zy met je, Rudolf en doe wat je voor je plicht houdt. Ik zal je c'aarin niet belemmeren De referendaris wilde antwoorden, maar de oude hief afwerend zyn hand op. „Laat di. nu afgehandeld zijn, mijn jon gen En daar ik je zooals je ziet, niet ver- Probeer LIFEBUO EEN WEEK en zie welk een verbete rino het maakt in Uw huia in dien korten tijd Te Broek op Langendijk werden dezer dagen eenige akkers bouwgrond publiek verkocht. Gemiddeld brachten ze op f150,— per snees ol f 6000, per H.A. Het huwelijk van den gewezen keizer. De Belgische socialistische afgevaar digde P.èrard heeft aan den minister van Buitenlandsche Zaken gevraagd of het juist is, dat, zooals in olflcieele telegram men wordt medegedeeld, in de huwelyks- registers te Doorn de gewezen keizer is ingeschreven alsKeizer en Koning Wilhelm II. Als dit waar is, voegt Pièrard er aan toe, is de minister dan niet van oordeel, dat op de volgende conferentie der gealieerden de wensche- lijkheid moet worden besproken van tot de Nederlandsche regeering bescheiden- lijk vertoogen te richten, om den eigenaar van Doorn te wijzen op een juister begrip van zijn plaats. Jasper zal de volgende week antwooi; den. Vergiffenis schenken is een der schoonste deugden van de liefde. vloek, hoewel je toch de bedoeling hebt my voor de gansche wereld tot een leugenaar en meineedige te stempelen, laat ons daar om liever in vrede en vriendschap afscheid van elkander nemen en heb je ook geen redelyken grond myn vaderlyke hulp af te wijzen. Je moet toch in je levensonderhoud voorzien, en wanneer het je tegen de borst stuit hier mijn schuldenaar te zyn, dan kun je my immers later terugbetalen, wat ik je nu geef" „Neen, vader, neen Kwel my niet met een grootmoedigheid, die ik in deze tegen strijdigheid onzer plichten niet mag en kan aannemen. Over een paar weken doe ik j-nijn laatste juridisch examen en als asses sor heb ik gelegenheid genoeg reeds zooveel te verdienen, dat ik mijzelf kan bedruipen." „jNu, zooals je wilt. Ik wil je natuurlijk met beleedigen. Maar als je Ooit in onge legen beid mocht komen, in een toestand, waaruit je met eigen kracht je niet meer weet te redden en het is niet alleen lichamelijk gebrek waaraan ik denk bedenk dan, dat hier altyd een vriend en heJpur voor je gereed staat. Iemand, die niet zal vragenwat heb je misdaan doch alleen wat kan ik voor je doen I>3 Jonge man voerde een zwaren stryd in zfln binnenste. Maar hij moest sterk blijven, als hy zijn eerlijkheid staande wLlde laouden en hy bleef sterk. (Wordt vervolgd TE.XELSCHE COURANT. HOOGWATER Reede van Texel. Donderdag 9 Nov. v.m. 11,12 Vrijdag 10 11,55 Zaterdag 11 12,18 Zondag12 1.11 Maandag 13 2.17 Dinsdag; 14 3,37 Woensdag 15 4,56 Des namiddags is bet ongeveer een half later hoogwater. Zt«ver\?, ongebleekte palmolie jee/7 LIFEBUOy de roode kleur DE LEVER 3 ZEEP MZ VLAAROlhGCM fobrlhanlen van TwlnkcnSunllghl Zeep

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 1