Voor huidaandoeningen Iedere koopman heeft stroppen heele stapels gebonden i Jongens- en - Meisjesboeken. H. A. Y. BANK N E E L S BecM's Maandkalender IQ®®!,®® De Gestolen Broche Nu is het tijd voor uw handwerken. Fa. Langeveld en de Rooi], Te koop voor een billijken prijs Adverteeren doet verkoopen. Wij ruimen op, vóór de val der prijzen komt, ZIE DE ETALAGE. Boekhandel fa. Langeveld dé Booij SCHIEDAM. is 20 pet. goedkooper dan wie ook. Onze geringe exploitatiekosten stellen ons daartoe in staat. KEIZERSTRAAT 62, LANDBOUWERS Nederlandsche Onderlinge Bedrijfs verzekering een prachtkeuze. Weer voorhanden: Vruchtboomen- Carbolineum fr EUIh b ISTo Levensverzekering Ongevallen. "Reserves 3 Millioen Gnlden. Ontvangen Beleefd aanbevelend, I. MOERBEEK, Parkstraat. de bekende f 1,50. naast het Postkantoor. in iedere hoeveelheid bij J. KORTEMIOEVEiV. een groote partij G.G. 1X5 en 1X« en IX? en 1X8. Tevens 3X3 en 1X2 en 1X3. GEBR. GEUS. Te den Burg bij T. BUIJS. Novelle van REINHOLD ORTMANN. Toen August Imberg zag dat zijn besluit onherroepelijk was, reikte hij bem de hand „Ik wil weer aan mijn werk gaan", zei 'hfj schjjnbaar kalm, „en het is het beste, dat wij nu maar dadelijk afscheid van elkan der nemen. Mfjn beste wenschen gaan met lje. Moge nooit een bittere ondervinding je leeren, dat er toch nog iets heiligers op aarde bestaat dan deze zoogenaamde gerech tigheid, waaraan je thans je kinderlijke liefde ten offer brengt." Rudolf had zijn vader bijna nooit op deze wyze hooren spreken, en ieder woord sneed hem door de ziel, want hij was stellig niet liefdeloos of ondankbaar. Doch hij mocht zich aan deze ontroering niet overgeven, die hem had aangegrepen en zijn best doende kalm en standvastig te blijven, was zijn afscheid veel stugger en koeler, dan hij wel gewild had. De pandhouder ging naar zijn kantoor, maar hij nam het briefje niet van de geslo ten deur en hij deed haar ook niet open, toen het vijf uur had geslagen. Hij stond bij zijn ouden, wankelen lessenaar en staarde onafgebroken op de tallooze inkt vlekken die de oppervlakte bedekten, totdat ze voor zijn oogen tot allerlei afschuwelijke caricaturen ineenvloeiden en totdat twee dikke heete tranen op het verbleekte kleed rolden. Het was lang na middernacht, toen hij afgetobd en moe geweend zijn leger stede opzocht. In de eerste dagen van November had de rechtszaak tegen Greta Willisen plaats ge had. Thans was het reeds de 15e Mei van het volgende jaar. In zijn gezpllig ingerichte werkkamer zat Rudolf Imberg gebogen over een dikken bundel acten, waarin hij ijverig zat te stu- deeren. Hij was sedert 2 maanden de compagnon van zijn 10 jaar onderen vriend den advocaat Dokter Volkmar. Deze had de buitengewone bekwaamheden van den jongen man sedert lang ontdekt en was nu dagelijks opnieuw in de gelegenheid, zich in stilte met de aanwinst van dezen vlijtigen medewerker galuk te wenschen. Dokter Volkmar was het ook, die op Rudolfs verzoek de aanvrage tot herziening van Greta's veroordeeling had bewerkstel ligd en haar voor den bevoegden rechter verdedigd had doch ondanks al zijn onvermoeide pleidooien en schitterende wel sprekendheid zonder gunstig resultaat. Bij de behandeling, die eenige weken geleden had plaats gevonden, was de op grond van Rudolfs niet-beediging ingediende klacht niet ontvankelijk verklaard, waarmee het vonnis in eersten aanleg geveld onaanvecht baar was geworden. De komst van zjjn vriend was voor Rudolf aanleiding van zijn werk op te kijken. Dokter Volkmar zag er zeer ernstig uit en hij overhandigde hem een brief. „Hier lees 1 Als zij zelf het niet anders wil hebben, dan is er ook heusch niets meer voor haar te doen." „Van juffrouw Willisen riep Rudolf uit, nadat hij een blik op den brief had geworpen en toen hij deze snel had doorloopen. voegde hij er hevig ontsteld aan toe „Wat Alle inlichtingen en] prospecti worden verstrekt door G. COEVERT den Burg, Adj. Insp. Heeren-Ulsters in moderne flokstoffen, van de eenvoudigste tot de fijnste uitvoering, vanaf f5,50, 17,50, 1 10,—, 115,—, 1 17,50, 120,—, f22,50, 127,50, 132,50, 140, 147,50. Deeren Paletots, in mooie effen grijze stoffen, in één- entwee-rij model. lleeren-JIotorjekkers in prima zware stoffen, tanal i 12,—i 13,—f 15, 117,50, f 2250, f25,—, f27,50, enz. Onze prima Jekker, gevoerd met tijgerhuid, prijs f30,—Heeren-Demi's, vanaf 15,50, 17,50, f 12,50, 117,50, 120.50, f 25.— f30.135,—, Heeren- en Dames-Regenjassen in gummi gabardine en water- proel, vanaf f 10,112,50. f 15,f 17,50, f 20,— f 25,—130,-, 1 35,— Einder-Ulsters en -Jekkers in de nieuwste modellen. Onze Ratine Jekker munt uit door kwaliteit en zeer lagen prijsin alle prijzen in voorraad. Heeren Costnums vanal 1 8.t 12,t 15,—, f 17. enz. enz. Ons prima Kamgaren Costnnm a f 55.— is onovertrelbaar; de nieuwste modellen. Heeren Pantalons vanaf t 2.40, f 3,f 3.50, f 4.— tot 1 16.50. Nieuwste strepen. N". B. Zondags geopend tot 3 2 uur, Boven f20 besteed worden reiskosten vergoed. worden in hun belang aangeraden zich in verband met de Land bouw ongevallenwet aan te sluiten bij de onder administratie der H. A. V. BANK Schiedam. Dit is voor U ongetwijfeld het voordeeligst. Inlichtingen en aanmeldingen by [den Heer G. COE VERT te den Burg. is datZe schrijft, dat bij ontvangst van dezen brief, haar straf reeds is begonnen Zij heeft dus het resultaat van het verzoek om gratie niet eens afgewacht!" „Neen. En uit gerechtvaardigde vrou wentrots. Omdat gratie het feit van. haar veroordeeling niet uit de wereld had 'gehol pen en de vlek, die haar tot misdadigster stempelt, niet uitgewischt zou zijn, wil zij nu ook de straf ondergaan. „Gerechtigheid, geen genadeis het, die ik begeer" schrijft ze. Is dat niet wat overdreven „Neen," ontkende Rudolf, die van zijn stoel was opgesprongen met warmte. „Het is een rechtvaardige trots, die ik begrijp en hoogacht Ik zou in haar plaats precies zoo gehandeld hebben. De genade der rechters had het vreeselijke onrecht niet kunnen goedmaken, dat de justitie .jegens haar heeft begaan, en daarom deed zij er wel aan, die gratie te versmaden." Dokter Volkmar schudde zijn hoofd, maar toen hü zag, dat Rudolf zijn hoed en jas opnam, vroeg hij„Ga je nu al weg?" „Ja, ik wil naar haar moeder en dan. naar de gevangenis. Misschien kunnen we toch wel iets doen, om haar deze afschu welijke 3 maanden wat te verlichten." „Veel zal dat wel niet zijn, want bij ons kent men geen uitzonderingen ten gunste van den een of ander. Maar ik wil je natuurlijk niet beletten je geluk te beproe ven." Van de ziekte, die haar een half jaar geleden verhinderd had, de rechtszaak te gen haar dochter bij te wonen, was me vrouw Willisen renminf te in zooverre her steld, dat zij niet altijd in haar stoel behoefde te blijven en haar lichte huis houdelijke bezigheden weer kon verrichten. Maar toch kon zij niet nalaten de houding van een ernstige lijderes aan te nemen haar woorden slechts met matte stem |uit te spreken en zoo dikwijls mogelijk over haar spoedi.gen dood als van iets zelfspre kendst en onafwendbaars te praten. Rudolf had haar door de vele bezoeken die hij gedurende de laatste maanden aan de beide dames had gebracht, voldoende leeren ken nen om te verwachten, dat hij haar thans badende in een zee van tranen zou aan treffen. Maar hierin had hij zich nu toch vergist Zij ontving hem met een ontevredenen verbitterd gezicht, doch met droge oogen, en haar stemming scheen eerder geprik keld dan zwaarmoedig. „Ja, zij is in de gevangenis gegaan, be vestigde ze, „vrijwillig en ondanks mijn smeekend verzoek. Zij wilde den lijdens beker tot op den bodem ledigen. Dat zij mij bij haar terugkomst niet meer onder de levenden zal vinden, liet haar schijnbaar tamelijk onverschillig." „U doet uw dochter bitter onrecht, als u zoo van haar spreekt. Ik t enminste heb nog nooit een teederder en liefdevoller kind gezien, dan zij voor u is. U begaat wer kelijk een gruwelijke onrechtvaardigheid jegens uw arme dochter, als u haar voort durend met uw doodsvoorspellin gen kwelt. Mevrouw Willisen moest wel v oelen, dat dit ernstige verwijt niet onverdiend was, dat in zijn woorden lag Zij oordeelde het daarom beter het gesprek een andere wen ding te geven. „Ik ben een zieke vrouw en men moet mij een beetje outzi en, mjjn'ieer In.berg. (Wordt vervlgé dient de D.D.D. zeep ter ondersteuning van de vloeibare D.D.D. Maar door haar zuiverheid en zachtheid leent zij zich ook uitstekend als toiletzeep voor een teere of gevoelige huid, zooals alle kleine kinderen en vele dames die hebben. D.D.D zeep maakt de huid niet schraal en ruikt niet naar carbol of andere medicijn. Bij alle apothekers en drogisten k f 1.— per stuk; D.D.D. vloeistof f 0.75 en f 2.50 p fl. D.D.D. shaving-stick f 1.25. Hoofdagent Fa B Meindersma, Den Haag, Amsterdam, Sn eek. jg >c !c Oc 13)

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 4