Abonnees de Prins. Sportvereeniging Texel. Tan der Graaf Co.'s bureaux voorden handel Spoorboekjes Binnenland. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Bij voldoende deelname Melk veehouders ver. L. T. B, Spoedeischende vergadering Sportvereeniging Oosterend. Algemeene leden(jaar)-vergaderlng Algemeene vergadering Witte Kruis. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige cn betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Weer voorhanden: 25 Cent. Predikbeurten- staatslieden, als ze tot kalmte gekomen zt)n, nog wel een poging zullen onder nemen, om het dreigende Fransche gevaar te keeren. Nog een andere vraag treedt naar voren, n,l. deze„zullen de Vereen. Staten in grijpen?" Men weet, dat daar in den laat- eten tijd iets gaande is. President Harding acht het oogenblik gekomen, een woordje mee te 3preken in de Europeesche aange legenheden. Het verdient de opmerkzaam heid, dat Harding, dadelijk na het mis lukken van de conferentie te Londen, be sprekingen geopend heeft met Harvey, den Amerikaanschen gezant te Londen oq dat Minister Hnghes reeds een heel plan ont vouwd heeft, omtrent het bijeenroepen van een conferentie van financieels deskundi gen. Ook is van belang het bericht, dat de Amerikaanscbe Senaat bijeengeroepen is ter behandeling van eea voorstel van den democraat Robinson, om een Ameri- kaansch lid te benoemen in de Commissie van Herstel wat beteekenen zou het offioieel deelnemen van de Vereen. Staten aan de behandeling der schadevergoedings- kwesties. Uit de beraadslaging zal allicbt kunnen worden opgemaakt, of de Ameri kaanscbe regeering aan een interventie denkt. Hoe ook verder de loop der gebeurte nissen moge zijn, vast staat, dat er belang rijke feiten voor de deur staan. TEXEL, 9 Januari 1U28. Texel 1-Z.V.S. 6—1. Ondanks de hevige regenbuien gaat de aangekondigde wedstrijd toch door. Z V S is volledig, Texel speelt met 10 man en 2 invallers. Reeds direct na den aftrap is Texel ver in de meerderheid en wordt het Z V S doel vinnig bestookt. De 2 invallers verrichtten zeer goed werk en laten een prachtig mooi com bineerend samenspel zien. Spoedig moet Bruin dan ook visschen voor een pracht- schot van Ran. Z V S spant zich ge weldig in, doch kan de schitterend spe lende Texel voorhoede niet verhinderen den stand tot 5-0 op te voeren. Na de ru3t, een kalm partijtje, maakt Texel al spoedig het 6e puntje en vindt het dan zeker welletjes. Z V S werkt hard en van Asperen weet ten slotte met een hard schot de eer te redden. Door de hevige regen was het veld zeer glad wat aan het spel veel afbreuk deed. Texel heeft welverdiend de uitgeloofde medaille gewonnen die door den heer de Jager met een woord van dank in ontvangst werd genomen. ERG 7—Texel 2 3-0. Texel 2 vertrok met 9 man naar Hel der en trof toevallig vriend Jan aldaar, die genegen was de overwinning alvast te vieren. Texel 2 was alzoo met 10 man en wist met 3-0 te winnen. Deze keer is het goed afgeloopen, doch het had anders kunnen wezen. Denk er toch vooral om, volledig Heeren 1 Naar wij vernemen, bestaat bij de Sportvereeniging Texel het plan, om naast de beslaande voetbal- en korfbal- afcleelingen, een Gymnastiek- en Turn- afdeeling in het leven te roepen. Indien deze plannen mochten verwezenlijkt worden, zal dit de vereeniging ongetwij feld zeer ten goede komen. Melkstrijd. Maandagmorgen had in hotel de Lindeboom de aangekondigde vergadering Van melkveehouders plaats. Na een inleidend woord van de heer D. MaDtje Kz., die de leiding der ver gadering had, verkreeg de heer C. Dissel van Helder het woord. De heer Dissel deelde mede, dat er een conflict in de melkhandel was ont staan, dooi dat de heer Paul Keet van Helder de leverantie van melk ten be hoeve van Instituut en Hospitaal had aangenomen tegen de prijs van f 12,80 ter plaatse. De heer H. A. Kikkert van Texel had op zijn beurt zich bereid verklaard de heer Xeet de noodige melk te verschaf fen, toen deze het met de heer Stroomer niet kon eens worden. Toen men aan de melkcentrale te Helder de nu overtollige melk van de heer Stroomer niet wenschte te ont vangen, besloot deze die mslk te Helder te gaan uitventen en verzekerde zich voorat van een aantal afnemers. Het Bestuur van de melkveehouders- bond Helder en de voorzitter van de Melkcentrale aldaar hebben beproefd de zaak nader met de heer Keet te regelen, doch deze wil de heer Kikkert weer niet loslaten. Naar aanleiding daarvan heeft de heer Dissel tot de heer Keet gezegd Melk krijg je niet, al mo^t ik er een week lang alle dagen voor op uit. Met de heer Stroomer is de zaak thans geregeld, niet ech ter met de heer Kikkert, doch wanneer die alle ver- eenigde veehouders tegenover zich vindt zal het hem zeker moeielijk, zoo niet onmogelijk worden de benoodigde melk te leveren, eindigt de heer Dissel. De heer Wolmerstett betuigt zijn in stemming met het optreden van de organisatie. De melkveehouders moeten in deze de leiding hebben, de eischen van de bond zijn bescheiden, de melk prijzen worden steeds in overeenstem ming gehouden met die van de zuivel producten. Spr. beveelt de leden aan het bestuur van hunne organisatie zooveel in hun vermogen is in de actie te steunen. De heer Dissel voerde daarop nog even het woord en informeerde bij de ver gadering „wie bij de melkcentrale om inlichtingen was komen vragen naar de winst door de melkrijder Vlas gemaakt. Geen der aanwezigen kon hieromtrent iets mededeelen, tot de heer Vlas zelf ter vergadering verscheen, die zich aan diende als zelfstandig melkhandelaar, terwijl de voorzitter, de heer Mantje te kennen gaf, dat de heer Vlas steeds voeling houdt met het bestuur der organisatie. In verhooging melkprijs te Helder bleek men geen heil te zien. Met de zuivelfabriek de Waal zal betreffende overmelk in onderhandeling worden ge treden, eveneens met de L. T.B. De heer Wolmerstett verklaarde, op een vraag van de heer Jonk, dat het hoofdbestuur geene kosten van de melk strijd alhier voor zijne rekening kan nemen. De proceskosten in het geding met de gemeente Helder inzake de maximum melkprijs, worden geheel door het hoofd bestuur gedragen. Tweemaal is de gemeente al in het ongelijk gesteld, zegt de heer Wolmer stett, straks zal in hoogst9 instantie uitspraak worden gedaan. Sluiting. Oosterend, 9 Jan. Gisteren werd alhier in de o.l. school een ouderavond gehouden, die niet ruim bezocht kon heeten. Na opening en voorlezing der notulen, waarop goedkeuring volgde, gaf de onder wijzer Daalder eene verhandeling over het aanvankelijk leesonderwijs, inzon derheid over de methode Colenbrander, die met aandacht gevolgd werd. Verder hadden besprekingen plaats over het nut der globe bij het aardrijks kundig onderwijs, over huiswerk, over schoolverzuim, terwijl bepaald werd, dat de volgende vergadering in de eerste week van Maart gehouden zal worden. De Voorzitter sloot de bijeenkomst met dank voor de belangstellingen voor de aandacht bij de verschillend bespre kingen. De nieuwe Staatsleening Op de 6 pCt. Nederl Staatsleening 1923 A groot nominaal f 100.000.000, verdeeld in obligation aan toonder groot f 1000 en f 500, waarvan reeds f 20.000 000 zijn geplaatst, is te Am sterdam, Rotterdam en den Haag in schrijving opengesteld op het resteerend bedrag ad. f80.00u.000 bij verschillende kantoren tegen den koers van 973/. pCt. op Woensdag 10 Januari. Nieuwe guldens. Dit jaar krijgen we 1V« millioen nieuwe zilveren guldens. Deze guldens waren oorspronkelijk aangemunt voorlndië, de Inlanders wilden ze echter niet hebben daar ze den bekenden metaalklank missen en bij het neerwerpen meer tin achtig klinken. Deze nieuwe guldens dragen het jaartal 1923. Klinkt dus straks wel eens een gul den een beetje verdacht, dan behoeft men als het jaartal 1923 er op staat, nog met direct aan valschheid te denken. Door kokende koffie gedoodX Toen te Nunspeet dezer dagen vrouw M een kan met koffie van de kachel nam, viel eensklaps de bodem uit de kan. De inhoudkokende koffie, kwam terehet op het hoofdje en eea arm van een bij haar staand 2-jarig meisje. Ofschoon dadelijk geneeskundige hulp werd ingeroepen, bleek het kind zoo ernstig te zijn gebrand, dat het's nachts is overleden. Dat liep sleet af. Uit Halle wordt gemeld: Uiteen ho tel te Gera werd tijdens den nacht een prachtige auto gestolen. De dieven, die met de auto vluchtten, hadden echter tengevolge van de duisternis het onge-. luk tegen een ljoom op te rijden. Den volgenden morgen vond men het voer tuig vernield langs den weg liggen. Een eind verder lag de bestuurder van den gestolen wagen dood op den grond. Appelen en sinaasappelen hebben een bloedzuiverende werking evenals sterkers en selderij. De land- en tuïnbouwongevallenwet. Nadat men eerst meende den datum van inwerkingtreding van art. 2 van de Land- en tuinbouwongevallenwet van 1 Januari tot 1 Maart e.k. te moeten ver schuiven, verwacht men aan het betrok ken departement thans dat het wel 1 April, misschien zelfswel 1 Mei' e.k. zal worden, alvorens de wet definitief in werking treedt. Daar hou je je verstand bij. In de omgeving van Emmen wordt door smokkelaars cognac verkocht in goed gelakte flesschen, welke bij opening niet anders dan slootwater bevatten. Vriend (deelnemend): Maar beste kerel, waarom heb je haar dan gevraagd Andere vriendIk heb haar niet ge vraagd zij deed 't mij 1 Vriend Dan had je haar moeten wei geren. Andere vriendDat kon niet. Ze vroeg„Wil je met me trouwen Heb je er bezwaar tegen?" Als ik ja zei, was ik er bij en als ik neen zei, ook. Vriend Had je mond dan gehouden. Andere vriend Dat heb ik gedaan en toen zei ze „Wie zwijgt stemt toe. Hij schoor zichzelf haastig en raakte in zijn haast het puntje van zijn eenlge centimeters te langen neus met het scheermes, Waar zijn de pleisters? riep hij aan zijn vrouw. In mijn naaidoosje, was het ant woord. Toen de man op zijn kantoor kwam, glimlachte iedereen, die met hem sprak. Waar lachen ze toch allemaal om, vroeg hij geërgerd aan zijn com- pagnom. Om je neus. Wat heb je daar op Pleister. Neen man, het etiket van een garenklos en daar staat op „gegaran deerd 100 M." Zondag 14 Januari 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Waal, Den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Brümmer. Bevestiging van kerkeraadsleden. Oosterend, n.m. half 3 ds. Raabe. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur de hr. J. J. Buskes Theol. cand. Utrecht. n.m. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 7 uur ds. de Maar. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. Donderdag 11 Januari 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Alkmaar, 5 Januari. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1216 H.L. De prijzen waren, per 100 K.G. Tarwe f 11,— a 13,75 Rogge 11,—a 11,50 Gerst chevalier 10,— a 11,25 Haver 11,a 13. Bruine boonen 24,— a 27,— Duivenboonen 20,a Paardeboonen 13,a 14,— Kleine groene erwten 41,— a 43,— Grauwe erwten 44,— a 50,— Blauwmaanzaad 65,— a 70,— Eierveiling, 8 Januari 1923. Aangevoerd werden 80 partijen, 4550 stuks. Kipeieren f 10,— af 11,60 per 100 stuks jonge hanen f 1,15 a f 1,30 per stuk. bestaat het plan om elke Zaterdag de eieren voor de veiling op te halen langs de Hoofd wegen in Eierland. Aanmelding of inlich tingen voor of op Maandag a.s. bij REN TENAAR. Bij herhaling en met nadruk moeten wij er op wijzen dat de abonnementen slechts kunnen eindigen op i Juli van iedere jaargang. Boekhandel LANGEVELD DE ROOIJ. Aan onze abonnees in het buitenland berichten w(J hierbij, dat de abonnements kosten met inbegrip van franceering thans f4.60 per jaar bedragen. Bij de inzending van abonnementsgeld gelieve men daarmede rekening te houden. Als ge geen eetlust hebt, ge u humeurig en terneergeslagen voelt, dient gjj Foster's Maagpillen te gebruiken. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt de gal, helpt de spijsvertering en vooorkomt verstopping. Het geheele gestel wordt versterkt door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65: in apotheken en drogistzaken. 300 .AD VERTEISTTIEISr. GEBOREN: PIETER MAARTEN, zoon van M, KOORN en T. KOORN-Kok. Hal, Texel, 6 Jan. 1923. GETROUWD: ALBERT RAVEN en WILLEMIJNTJE KRU1JSWIJK. Amsterdam, 28 Dec. 1922. Adres: Utrecht, Kanaalweg 187, hoek Amstelstraat. De ondergeteekende betuigt hierbij zijn dank voor de belangstelling hem betoond bij de wisseling des jaars en bjedt weder- keerig zijn heilwenschen aan. BUYSING DAMSTÉ Burgemeester van Texel. op Woensdag 10 Januari a. s., 's avonds half acht in hotel „De Zwaan". Belangrijke mededeelingen. Rekening, enz. Leden komt nu allen op 't is Uw belang Namens het Bestuur, J. JONK, Secretaris. op Donderdag 11 Januari, 's avonds hall 8 bij JOH. v. d. SLIKKE. Het Bestuur. op Donderdag 11 Januari, 's avonds 8 uuf in hotel „de Oranjeboom". Agenda Bestuursverkiezing. Gymnastiek- [en Turnvereeniging, enz. enz. Aller opkomst dringend gewenscht. Het Bestuur. Rekeningen over 1922 worden vóóf Zaterdag 20 Januari ingewacht bij den secretaris-penningmeester A. WIERENGA. Fa. Lange veld de Kooij

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2