PAARDEN Bouwterrein ongeveer 1000 pond best Klaverhooi nieuwe greppels en slechten van den grond Te koop gevraagd: van 2 tot en met 7 jaar. J. IJ. WITTE. te koop. Jb. GEUS, Schilderend. TE KOOP erg gebroeid, zit binnen. Wm. KOOIJ Jz. Schildereind, Burg. Ondergeteekende wenscht aan te besteden het maken van op 5 H. A. land „Kilstuk" in Waal en Burg. Sijbr. C. EELMAN. Keuring van straatklinkers. Met bet oog op de tegenwoordige eischen van 't verkeer over straal wegen is een strenge keuring van straatklinkers geboden, schrijft prof. Van der Kloes in het maandblad „Bouwstoffen". Zij zijn in hooge qualiteit verkrijgbaar, men heeft dus geen minderwaardig materiaal te aanvaarden. Het is bekend, maar nog niet voldoen de bekend, dat ik sedert eenige jaren een zeer afdoende en snelle wijze van beproeving in toepassing brengde kogel drukproef. Be straatklinkers moeten zulk een druk van ten minste S000 K.G. weerstaan, trottoirklinkers minstens 2500 K.G. Meermalen heb ik 5U00 K.G. bereikt. De eischen zijn dus niet al te streng. Dezer dagen werd ik uitgenoodigd tot een bezoek aan Rotterdam. Men wilde mij toonen wat daar tegenwoordig voor tuig verwerkt wordt. Wij bezochten een aantal onderhand jn bestratingen en telkens voelde ik den geringen haardos, die mijn hoofd nog siert, ten berge rij- ze. Ongesorteerd spul tot slap hardgrauw toe, waartusschen door enkele deugde lijke klinkers, verwerkt men tegenwoor dig bij de gemeente Rotterdam. Men vertelde mij nog dat de gemeente Rotterdam jaarlijks in één perceel de levering van 8 tot 12 raillioen straat klinkers aanbesteedt en wat men nog erbij vertelde in verband met de slechte qualiteit van het materiaal, is niet voor openbaarheid geschikt. Wie keurt te Rotterdam de straat klinkers? Wie aanvaardt daar zulk tuig? Een tegenvaller 1 Te Vuren zou een paartje in het huwe lijksbootje stappen. Alles was er voor gereed. Auto's en rijtuigen, die men uit Gorin- chem had laten komen, stonden te wachten om bruid en bruidegom en familie naar het Raadhuis te brengen. Op het laatste oogenblik kwam bericht, dat de plechtigheid niet kon doorgaan, omdat in een der gemeenten, waar ook de afkondiging had moeten geschieden, dit was verzuimd Hun baantje kwijt en de gevange nis in 1 De rechtbank te Amsterdam veroor deelde twee assistenten der posterijen, die reeds een groot aantal dienstjaren hadden, den een wegens diefstal, den ander wegens holing van den inhoud der poststukken, resp. tot 5 en 4 maan den gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. Dezer dagen kwam op een aan zienlijk effectenkantoor in het Gooi een straatbengel binnenstappen en vroeg om.... een dubbeltjs marken. Deze effecten-order was zeker niet alledaagscb en het personeel, dat schik had in den jeugdigen geldbelegger stelde hem 7 bil jetten 50 M. ter hand; waarna hij lachend met zijn schat vertrok. Terwijl het normale gewicht van een kipei tusschen 60 en 70 gram be draagt (boven 70 gr. noemt men het groot en zwaar), leverde een leghorn kip te Souburg dezer dagen een ei van 105 gram gewicht. De vorming was zeer gewoon. Tegen prijsopdrijving. Door den Raad der gemeente Hellen- doorn werd den 31 Juli j.l. een verorde ning vastgesteld tegen prijsopdrijving van levensmiddelen en brandstoffen in de gemeente. Gedep. Staten maakten bezwaren tegen deze verordening als zou zij te veel ingrijpen in de vrije overeenkomst van koop en verkoop. Desondanks besloot de raad op het verzoek van Gedep. Staten om de ver- ordening in te trokken, deze te hand haven in afwachting van Koninklijke beslissing. Gisteren is de mededeeling van Ged. Staten ontvangen, dat de Minister van Bmnenlardsche Zaken geen termen vond om de verordening ter vernietiging aan do Koningin voor te leggen en dat al- zoo tot afkondiging kon worden overge gaan. Pa, geef me een dubbeltje. Maar jongen, je bent toch al veel te groot om nu nog om een dubbeltje te vragen 1 Geef me dan een gulden, pa Poets de tanden goed, ook het tandvleesch. Gebruik voedsel, waarbij flink moet worden gekauwd, dat is het behoud voor 'de tanden. Een rechter bekeurd Te 's Gravenhage is mr. De K., rech ter in do rechtbank aldaar, aangereden door een brandweerauto. Doordat de chauffeur van de auto en de bestuurder van een tram, welke juist aankwam, onmiddellijk remden, werd een ernstig ongeluk voorkomen. Alleen weid de fiets van den rechter beschadigd. Tegen mr. De K. is proces-verbaal opgemaakt wegens verkeerd uitwijken. Zeg, mevrouw Pegel, weet u het verschil tusschen een theepot en een vuilnisemmer. Gunst nee, meneer Leutig Nou, dan is het bij u ook een rare boel.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 6