ZAAIHAVER. een partij prima Zegehaver. TE KOOP zuiver van soort (2e nabouw Svalöf) van best gewas in Spang geteeld, prijs bij overeenkomst. SIJBR. C. EELMAN. P.S. Wenscht aan te besteden: Slechten en opruimen van een perceel Slootgrond, Hertenkamp. Te Hilversum zijn de vleeschpr(jzen 30 a 35 ct. per pond hooger dan te Am sterdam. Utrecht en Alkmaar. Een jeugdig paar 1 Woensdag werden te Hoofddorp in den echt verbonden de 77-jarige W.Z. en de 70-jarige E.L. Z. heeft een paar jaren geleden zijn 50 jarig huwelijksfeest gevierd en ook de bruid is tevoren vele jaren gehuwd ge geweest. Velen waren voor het bruidspaar ko men kijken. Een been af gekneld! Donderdag is in het Merwedekanaal te Utrecht een treurig ongeluk voorge vallen. Toen een schipper zijn vaartuig aan den wal wilde meren, schoot den staal draad. waarmee het schip wilde vastleg gen, uit, de draad slingerde zich om een zijner beenen, met het gevolg, dat het been geheel werd afgekneld. Aardappelen voor spotprijzen I De vraag naar aardappelen in de Tieler waard, waar dit het hoofdproduct is, is gedurende de laatste weken niet bijster groot. Hoofdzakelijk is dit te w(jten aan de reuzenvoorraaden, welke in Zee land aanwe?ig zijn en die thans voor tamelijk hooge prijzen voor groote plaat sen worden gekocht. Hoewel de aard appelen in de Tielerwaard niet van min der kwaliteit zjjn dan die der Zeeuwen, komen in eerst gemelde streek de aan vragen eerst als in Zeeland de voorraad op is. Dit is sinds jaar en dag zoo geweest. Kleine partijen worden nu in de Tieler waard verkocht tegen 75 cents per H.L. Sedert menschenheugenis is dit niet voor gevallen. Ouden van dagen in die streek her inneren zich wel in hun prille jeugd, dat toen voor de boter 40 ct. per pond werd betaald en voor een pind spek 2.3 ct.; een boeren arbeider 60 ct. per dag ver diend9 en de klepperman met f 2.40 per week gesalarieerd werd, dat toen de aardappelen f 1 per mud kostten, doch 75 ct., dat kwam slechts voor in het jaar1923. Trouwlustige (op het stadoais): Wat kost me 'n huwelijksacte? Ambtenaar Vijf gulden contant en de rest van je leven je heele salaris. Meer niet

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 6