H. H. Veehouders. Bioscoop - Hotel Texel. Nog slechts 3 voorstellingen. Tevredenheidsverklaring, Een „SWAN" vulpen driekwart van den prijs, Het bekende adres Fa. Langeveld de Roojj Mappen postpapier, HAVER. RHEUMAJIBC HARTEN VROUW. door F. BOOM, bij de Twee Verzekerde te Utrecht Brandverzekering inbegrepen. Voerhaver, Adverteeren doet verkoopen. FEUILLETON. Zie programma in het nummer van Zaterdag. N. V. Holl. Veeverzekering-Maatschappij te Alkmaar, bij Fima LANGE VELD de ROOIJ. Laat Uw Orgels schoonmaken MUNHARDTJ De gerenommeerde Manns-Vnlpenhonder voor 40 cents, winkelboeken, notitieboeken zakboeken. Blokken nota's, Briefknijpers 6 en 10 cents Zaaihaver JICHT, pyrer-s Runderen en Paarden O Spreekmachines Verzekert uw Hengsten, Paarden, Veulens, Pony's, Stieren Koeien, Kalveren, enz. (uw stamboekvee tegen de hooge waarde) ook voor Werp- en Kalftijd bekend om haar nog steeds de laagste premie's en soliditeit Verzekering tegen alle Ongevallen, Ziekten, Transport. Vele dankbetuigingen. Vraagt inlichtingen bij den agent JOH. ROZENDAAL, Het Noorden. De Directeur, J. HIEMSTRA. Inspecteur, BEIJERMANS. Te koop contant een partij puike en een partij beste te zien op hofstede „Gent" in Eierland. Adres: FLENS. 11 VAM II ALLERLEI I1AAQDII ocnccsT I Men i Ier porree -BU (M5cnnrnms^^^^:DDO<5i3irrl ^0,95 «^2.25 Te den Burg verkrijgbaar bjj de fa. T. Buijs Novelle van HELLMUTH MIELKE. Nadruk verboden. 7.) Alsen schepte behagen in deze galgen humor en zoo vertelde hij verder, terwijl hy naast de aandachtig toehoorende meisjes voortschreed. Per slot van rekening is de geheele ge- schiedenis een proef, een poging, dames Ik heb mij tot de geluksgodin gewend, in zekeren zin myn lot van het toeval der kaarten laten afbangen. Het komt er nu op aan, dat deze kaart mij r.iet bedriegt." „Ik vind, dat u wel eenigszins in raad selen spreekt, mynheer Alsen Alsen lachte bitter. Op mijn woord, juf frouw Tilli, een weinig raadselachtig is de heele zaak ook voor mij. In sommige ge vallen zijn soms de menschen raadsels, wier oplossing pas door het noodlot wordt ge- bracht." „Al te spitsvondig, mynheer." Alsen boog „Laten wij dan ophouden met dat treurige raadsel oplossen, dames. Als gezelschapsspel is het bovendien al lang uit de mode geraakt Maar zullen wy eens een kijkje gaan nemen in het restaurant daarboven „Neen daar komt onze paardentram." „Dus werkelyk naar huis? Staat u mij dan tenminste toe, dat ik u veilig en be houden thuis breng." „Om 's hemels wil, u wilt toch niet met ons meeryden riep Tilli meer verschrikt dan verbaasd, terwijl Tine, die pret had over haar schrik, in een luid gelach uit barstte. „Waarom niet Zoodoende kom ik ten minste uw adres te weten en bestaat de mogelijkheid, u nog eens terug te zien." „Aan dit weerzien kan ons niet veel gelegen zijn." „Wel mogelijk, dat zulks bij u niet het geval is. Maar mij is daar veel aan ge legen." „Mijnheer, u wenscht toch niet, nadat De ondergeteekende betuigt door dezen zijne tevredenheid aan de Dir. de Heer H. EECEN te^ Alkmaar. Inspecteur: de Heer C. BRUGMAN. Agentde Heer ADR. BROUWER, Schildereind, den Burg, voor algeheele voldoening der geleden schade bij het sterven van zijn Paard. Burg, Texel, Februari 1923. De Verzekerde J. C. RAB. Dn/^iYtiPcn ^en- aSen* van bovengenoemde Maatschappij, den heer ADR. BROUWER, voor het sluiten van een doorloopende verzekering voor tegen alle mogelijke ziekten. voor tegen inlevering van een vulpenhouder van elk willekeurig fabrikaat, in welken toestand ook, ge bruikt of gebroken, mits de gouden pen aanwezig is, wij u in zoo ruime mate onze dank ver schuldigd zijn, dat ik u met die lastige jongelingen van vanmiddag op één lijn stel." Die bijna hoogmoedige toon prikkelde Alsen. „Ik ben overtuigd, juffronw Tilli, dat u dat nooit zult doen. Maar indien mijn ge zelschap u zoolang aangenaam was, waarom is zulks dan plotseling nu niet meer het geval Thans mengde Tine zich in het gesprek. „Omdat u Oom en Tante niet kent, waarde heer ridder, anders zoudt u stellig zulk een wensch niet uiten. U zoudt die gezichten eens zien, als die beiden ons met u zagen aankomen „Goed," zei Alsen, „het zou wreed van mij zijn, als ik dien goeden Oom een schrik op het lijf joeg, juist op het moment dat hij met de kippen op stok wilde gaan. Geeft u mij dus uw adres maar. „Nooit „Beloof u mij dan om mij te schrijven, wanneer ik u nog eens terug kan zien. Laten wij zeggen, in den loop van de vol genden week, mijn naam weet u. Voor- loopig blijf ik nog in mijn hotel. Schrijft u dus maar aan het hoofdkantoor poste restante." „Dat mag ik niet." „Maar ik verzoek er u dringend om, juf frouw Tilli, slechts een klein levensteeken van u. Niet waar juffrouw Tine, u belooft dat toch ook?" „Laten we gauw instappen!" riep Tine, terwijl zij op de aankomende tram wees. „Als u mij ook dat niet wilt belooven dames dan verloochen ik alle riddelijk- heid. Ik stap tegelijk met u op de tram, bij het uitstappen volg ik u op de hielen, ik wensch uw Oom een goeden avond en inviteer bem op eem partijtje skaat, waar bij ik natuurlijk zal winnen, kortom, ik maak mij zoo onaangenaam mogelijk. Dus u schrijft poste restante Belooft u het mij De tram hield stil, Tilli en Tine stapten in. Alsen maakte werkelijk aanstalten, haar voorbeeld te volgen, toen TiUi zei „Blijft u daar!" „U belooft het dus riep Alsen, terwyl hij zijn voet van de treeplank terugtrok. Zij knikte slechts kort en bijna onmerk baar, haar mooie hoofdje, trotsch als een prinses. Tine wuifde groetend met haar hand. Alsen keek de vertrekkende tram na als in een droom. Wat voor een macht had dit meisje toch over hem gekregen, dat hij, die kort geleden nog onverschillig ge staan had tegenover leven en dood, thans het eenige, brandende verlangen in zich voelde, haar weer te zien. IH. Hy had een klein kamertje gehuurd, ergens in de drukte der voorstad. Hetnieuwe leven, de strijd om het bestaan zou beginnen. Zijn middelen waren gering, zij konden hoogstens slechts voor eenige weken vol doende zijn, maar hy moest dan toch ge durende dien tijd uiterst zuinig leven. Goede diners en de daarbij behoorende wijn be hoorden nu voorgoed tot het verleden; al ging hij niet dadelijk naar een volkskeuken, hij moest zich nu toch met een klein, be scheiden rostaurant in de voorstad tevre^ den stellen. Alsen verwonderde er zicb zelfs over, hoe goed zijn maag zich aan deze nieuwe omstandigheden aanpaste. Weliswaar had hij in de eerste dagen nog wel eens naar vroeger tijden terugverlangd hij herinnerde zich hoe in die dagen de biefstuk veel malscher was geweest, toen hij eens gedu rende een kort verblijf in Berlijn in een prachtig hotel had doorgebracht. Maar over 't algemeende nieuwe spijzen smaakten hem toch wel, al waren ze soms wat on gewoon voor hem. Dat was ook in 't geheel geen wonder, want ook bij hem werd thans het spreek woord bewaarheid, dat honger de beste saus is. Wanneer hij zich den ganschen dag moe had geloopen of de uitgestrekte voor, stad per tram in alle richtingen doorkruiste, dan moest hij wel hongerig worden. De jacht was thans voor hem begonnen die vreeselijke, lichaam en geest afmattende CO -I UI CD CC want stof veroorzaakt molm. Maagzuur, 4 Slechte Spijsvertering, Gebrek aan eetlust. Maag- i pijnen.Oprlspi'ng Gebruik J KMAAGTABLETTEN, Oker 7,5 ct. bij Apoth.en Drogisten is weer verkrijgbaar beter dan degoedkoope vulpen' houders met z.g. gouden pen. 8° post en damesformaat, 10 enveloppen en 10 velletjes papier, van uitstekende kwaliteit, voor 20 cents. Ruime sorteering inhoudende 100 stuks, vanaf 20 cents. Wederverkoopers het gewone rabat. 1 jacht naar een betrekking. 's Morgens en 's avonds zat hij in couranten te snuffelen, en tot laat in dei nacht werden brieven geschreven, waarii hij zyn kennis en bekwaamheden ophe melde, zooais een kwakzalver zijn wondei zalfjes overdag bezorgde hij zyn tallooz brieven op de verschillende couranten- bu reau's en stelde zich voor in enkele zaken die op zijn sollicitatie waren ingegaan Ja, het waren maar heel weinig ant woorden, die hij op zijn talrijke brieven ontving en ook bij die enkele zaken steed, zonder resultaat. Hij maakte als persoon den meest gunstigen indruk, maar zoodm hij op de vraag naar zijn getuigschriften moest antwoorden, dat hij er geen bezat, trok de desbetreffende chef telkens de schou ders op: „Het spijt me zeer zonder ge tuigschriften en nadere informaties om mogelijk." En daarmee was het afgeloopen en kon hij de deur aan den buitenkant dichtdoen Het ging nu eenmaal zoo in de wereld. Bezield met een heilig willen tot werken, vond hij toch geen gelegenheid zijn krach ten productief aan te wenden want hem ontbrak dat eene, het beste - de verkla ring zwart op wit, dat hij werkelijk zoo flink was, zooals hij zich voorgenomen had te willen worden, en zonder zulk een be wijs bleef hij in de oogen van een koopman slechts een avonturier, zoo nu en dan zelfs een speler of schelm. Soms kwam de gedachte bij hem op, hij toch niet beter had gedaan aan overzijde van den oceaan zijn geluk te be proeven Daar ginds in New-York of Chi cago hechtte men minder waarde aai een stuk beschreven papier en daardoor meer aan den persoon zelfmen vroeg slechts wat iemand presteerde en niet of hij al een zak vol aanbevelingen meebracht, Het gebeurde wel eens, dat hij den blik op de harten-vrouw-kaart, die hij in zijn ka mer aan den wand had vastgespijkerd richtte met de stille, spottende vraag„Wat deDkt u ervan waarde dame, zullen wij naar Amerika varen (Wordt vervolgd of de

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4