ATTENTIE. Firma GEZ. GRAAF. Eierkolen. CHILI SALPETER. Gebruikt Orgel te koop Piano's en Orgels, Waarschuwing. 2 prima vette koeien, voor de bekende prijzen. bij onderstaand adres G RIESWIJK, Voorradig prima enter zaailijnzaad. prima karweizaad voor den zaai. Zaaigranen, C. R. HEUSER Co. hoeden en petten zeifbinders, boorden en manchetten. prima eierkolen. prima haver- en gerstestroo goedkoop timmer- en heininghout. Voor het a.s. Paaschfeest een te kwaliteit ROE. Dagelijks verkrijgbaar. DROS Cio. een kindermeisje een versch afgekalfde koe, Voorjaars- en Zomermntsen bij 6. SMIDT, Vrijzinnig Democraten. het uitbaggeren Een ieder zij dos gewaarschuwd. Predikbeurten» Marktberichten. De ondergeteekenden zijn voornemens voor de a. s. Paaschdagen te slachten van de Firma C. R. KEIJSER Co. en de Heer J. BOOGAARD, Zevenhuizen Lappen 80 cent per pond Rollade en Stukjes 90 Biefstuk 125 Rauw Koevet 70 Aanbevelend, HENDRIKSMA, Oosterend. C. VISSER, Burg. Laat uw nieuwe schoenen maken en uw oude schoenen repareeren en u zult geen klachten meer hebben Nieuwe schoenen naar uw voeten ge maakt, passen keurig, zttten gemakkelijk en zijn van langen duur. Zoowel de mooiste Zondagsche schoen als de werkschoen, worden door mij vak kundig gemaakt. Reparation worden keurig netjes afge leverd. Billijke prijzen. Vlugge afwerking Minzaam aanbevelend, Weverstraat. Mr. Schoenmaker. op hofstede „De Korenschoof" een klein partijtjej Op magazijn Oudeschild, een klein par tijtje (behalve Princessegerst) kunnen ook worden gehaald van ons magazijn den Burg. Voor heeren een ruime sorteering Aanbevelend Firma GEZ. GRAAF. Maandag in lossing per schipper METS Aanbevelend, J. C. RAB. Telef. 42. Schildereind. TE KOOP in huis geborgen. Tevens prima groene erwten (kortstroo) voor de zaai of consumptie bij Jn. KIKKERT, de Westen. TE KOOP: GEBR. GEUS. slacht ondergeteekende Aanbevelend, A. RAN. Mevrouw MULDER, Julianastraat den Burg vraagt ook genegen lichte huiselijke bezigheden te verrichten, niet beneden de 16 jaar, liefst voor dag en nacht. TE KOOP beste melkkoe met kuikalf. bij de Wed. P. SMIT, Oudeschild. Ontvangen voor Dames en Meisjes. Linnen Kinderhoedjes, Groote collectie Jongens- en Meisjeshoeden, in Panama en stroo. Gegarneerde vanaf f 1,50. Aanbevelend, C. M. SMIT, Muziekhandel, Parkstraat. Aller opkomst hedenavond, café „Den Burg" in de vergadering van de oude Kiesvereeniging, gewenscht. Stel nieuwe candidaten voor den Raad. Een oud-strijder. Muziek- en Instrumentenhandel Parkstraat in alle kleuren en prijzen. Vraagt inlichtingen bij G. SMIDT. Het publiek wordt bij deze gewaarschuwd, dat tengevolge van het Eijerlandsche Kanaal, de Wegberm onder den Een- drachtsdijk vanaf de Brug van Dorpzicht tot aan den Hoofdweg het verkeer op dien wegberm gevaarlijk is, omdat aldaar een zeer dikke laag modder is opge worpen en er ook diepe kuilen zijn. Namens het Bestuur van polder Eijerland op Texel, H. FLENS, Dijkgraaf. Zondag 25 Maart 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's avonds 7 uur ds. Raabe. Waal, v.m. 10 uur ds v. 't Hooft Bevestiging nieuwe leden. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Briimmer. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Raabe. Oosterend, n.m. 3 uur ds. v. 't Hooft Bevestiging nieuwe leden. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. Openbare belijdenis. Collecte voor de Generale kas. 's avonds half 7 Ds. Schellenberg. H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Boerkoel van Velsen. H. Avondmaal. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. Extra collecte voor ons hulpwerk in Rusland. Vrijdag 30 Maart (Goede Vrijdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's avonds 7 uur ds. Raabe. H. Avondmaal. Waal, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Cocksdorp, 'sav. 7 uur ds. Schellenberg. Purmerend, 20 Maart. 684 Runderen waaronder 195 vette koeien f 0,80 af 1,25 p. K.G. 4fln Gelde koeien 175 a f 470 Melkkoeien 175 a f 470 9 Stieren. 20 Vette kalveren per Kg. 1,50 a f 1,70 1202 Nuchtere kalveren 10,— a f 40,— 676 Schapen 30,a f 50, Lammeren 0,a f 0,— 214 Vette varkens per K.G. 0,98 af 1,06 102 Magere varkens 30,- a f 55,- Kipeieren 5,50 a f 6,50 Schagen, 22 Maart. Uit de Schager Crt. 37 Vette koeien f 275 a f 520 42 Gelde koeien 200 a f 325 50 Kalfkoeien 300 a f 460 00 Lammeren 0,a f 0, 23 Magere varkens 43,— a f 85, 70 Vette varkens 0,96 af 1,04 85 Biggen 25,— a f 40, - Boter 2,35 a f 2,45 Kipeieren per 100 5,a f 6,— „Reuze"-animo In de jongste bestuursvergadering van de R K. Kiesvereeniging te Egmond-Bin- nen bleken niet miDder dan 34 lijsten met namen van candidaten voor den Gemeen teraad te zijn ingediend. Slechts één dame kwam op de lijsten voor. Kwaad sprekers vertellen dat zoo al deze candidaten tot Raadslid werden gekozen heel het mannelijk deel der gemeente Edelachtbaar zou zijn. Tijd. Melkprijs verlaagd De vereenigiog Amsterdamsche melk verzorging „Hermes" heeft de verkoops prijzen van de melk met ingang van neden met 2 cent per liter en per flesch verlaagd. Ondank is 's werelds loon De bakker N. te Rockanje werd, toen hij zich met zijn broodwagen huiswaarts begaf, aangehouden door S die hem vroeg of hjj mee mocht rijden, aan welk verzoek N. voldeed. Goed en wel gezeten, gaf v S. hem met een scherp voorwerp onverwacht enkele harde slagen in het gelaat, waarna hij uit den wagen sprong en zich uit de voeten maakte. De heer v. N. verloor het bewustzijn en werd door voorbijgangers in de naast- bijzijnde woning gebracht. De dader werd opgespoord en bekende. Minnenijd schijnt de oorzaak te zijn. Vad. Eieren 3 cents I Tengevolge de groote vraag naar eieren voor de Hollaudsche steden, worden groo te partijen eieren uit Duitschland in Westerwolde (Groningen) aangeboden te gen 3 cent (240 mark). Iemand ging met zijn broeder op reis en had het ongeluk in de vreemde te sterven. Maar vóór zijn dood deelde hij nog zijn laatsten wil mede en deze luidde „Geef aan mijn weduwe zooveel van mijn vermogen als j(j wilt en de rest kun je behouden. Toen nu de broeder teruggekeerd was, meende hij aan dien laatsten wi! te vol doen door aan zija schoonzuster slechts f 1000 te geven en zelf de rest n.l. f 9000, te behouden. Maar de weduwe was daarmee niet tevreden en ging naar den rechter. Deze liet de zwager bij zich komen en vroeg Hoe luidt woordelijk de laat3te wil van den ovorledene Geef aan mijn weduwe zooveel van mijn vermogen al3 jij wilt en de rest kun je behouden. Best. Eo hoeveel wilt u dus van de nalatenschap hebben. Negenduizend gulden. Zoo, zei de rechter, uw broeder zei geef mijn weduwe zooveel jij wilt. En jij wilt negenduizend guldeD. Dus moet je haar ook negenduizend gulden geven en de rest kun je behouden. Het omzetcijfer der vrij9 fruit- en groentevei'ing voor Beverwijk e. o. be droeg in 't afgeloopen boekjaar ruim f500,000 tegen plm. t 700,000 in 1924. Toch kon het bestuur nog een wins'saldo boeken van ruim f 2000. Als een gevolg der groote droogte in den voorzomer werd zoo ongeveer voor 29:',000 aan aardbeien minder geveild dan in 1921, niettegenstaande de hooge prijzen. Het vooruitzicht bestaat, dat in 1923 in de Haarlemmermeer hooge prij zen zullen worden uitbetaald voor de suikerbieten. Op 19 Febr. was de suiker prijs f33 per loO K G. hetgeen overeen komt met een bietenprjjs bij 16 pCt. van ongeveer 125 per 1000 K.G. bieten. De koolprijzen aan den Langendijk zijn de laatste dagen vrij wat gestegen. Als de oorzaak wordt aangevoerd de verhoogde markeokoers en de vorst, waardoor de jODge groenten weer van de markten elders verdwenen zijn In- tusschen is dit een onverwacht voordeel voor onze Hollandtche tuinders- Nu aan het muggen zuigen. Het buitengewoon zachte winterweer heeft de muggen naar buiten gebracht. In dichte zwermen ziet men ze reeds rondvliegen. Zooals bekend is het nu de tijd om die ongure gasten te verdelgen. Een uitstekend middel daartoe is de stofzuiger. Men neme de lange buis zonder mondstuk, en houde die midden in een zwerm. Bij bosjes tegelijk ziet men de muggen er in wippen. Als alle stofzuigers een uurtjo per dag voor het doel gebezigd worden, zal de muggenplaag van dezen zomer heel wat ingeperkt kunnen worden. Want zooals die beesten nu al uitzwermen, belooft dit inderdaad een ontzettende plaag te zullen worden. Dus allen aan het muggen zuigen. O. H. Ct. Verschillende eigenaren van huizen aan den Rijksstraatweg te Eemnes, heb ben een breede strook grond voor hun woning uitgegraven en de veenlaag ver wijderd. Ze hebben dit gedaan met het oog op de voor de gebouwen nadeelige trillingen, veroorzaakt door voorbijsnel lende vrachtauto's. Na de uitgraving van het veen worden de trillingen bjjna niet m9er gevoeld. Wielrijder onder vrachtauto 1 Een bouwkundig teekenaar is op den Hemweg door een vrachtauto overreden. Hij reed op zijn flets in dezelfde rich ting als de vrachtauto en greep mis toen hij onder het voorbijreden de auto wilde pakken. De man is in het Binnengast huis te Amsterdam overleden. Een oude kruik. Bij het blootmaken van veen is door den arbeider H. Schoppen, te Tijnje, een ouderwetsche kruik gevonden. In een vroegeren veen put stODd zij bij het af graven bijna op het zand. De kruik is op de bovenste helft voorzien van een groot aantal duidelijke teekens. Vermoe delijk bezit ze historische waarde. Zondagmiddag woei een hoed in het water van den Binnen-Amstel te Amsterdam. De eigenaar en een zijner vrienden sprongen in een roeiboot om te trachten den hoed op te visschen. Door dat zij zich hierbij te veel voorover bogen sloeg het bootje om en beide mannen kwamen in het water terecht. De agent van politie Ploeger sprong gekleed te water en redde beide drenkelingen. Eén der drenkelingen werd naar het Binnen- Gastbuis gebracht, terwijl de ander zich naar huis kon begeven. Goed betaald In de buurt van Gateshead heeft een zekere James Colgan, graafwerk ver richtend in den kelder van van huis, drie groote bussen ontdekt, die ongeveer 4000 pond sterling aan bankbiljetten be vatten. Toen hij de eerste bus ontdekte, is hij nauwgezet te rade gegaan met zijn geweten. Hij besloot eerlijk te blijven en haar te overhandigen aan de vrouw van den huisheer, die hem voor het graafwerk had aangenomen. Zij was zeer verrast en verklaarde niet te weteD, dat de bus zich daar bevond. Een poosje later stiet de arbeider op een tweede bus, die hij eveneens aan de vrouw des huizes ter hand stelde. Toen hij tot haar groote verbazing, met de derde bus kwam aandragen, gaf de vrouw hem bevel met het graafwerk uit te scheiden. De man trok toen zijn jasje aan en pakte zijn gereedschap bijeen. Op de deurmat overhandigde de vrouw hem als beloo ning de som van een shilling sixpence (f 0.90). Een hut in het woud 1 Sedert enkele maanden heeft een 50- jarige landloopster zich als nachtverblijf een door haarzelf vervaardigd hutje in een dennenbosch op de hofstede „Harde- veld", te Barneveld, gekozen. In de nabijheid van een vijver bond de vrouw aan twee Daast elkaar staande boo- men ter hoogte van 1 Meter, een stok, waarover tot aan den grond zakken zijn gehangen, terwijl de beide einden op de zelfde wijze eenigszins voor wind en regen zijn afgesloten. Op den grond is een bos stroo uitgespreid. Daarmtdeis dit „buitenverblijf", waarin de zwerfster, vergezeld van baaronafscheidelijk hondje, zich eiken avond, kruipende ter ruste begeeft, compleet. Zelfs tijdens de laatste vorst- en sneeuw periode verklaart zij 's nachts absoluut geen Jast van de koude gehad te hebben, N.v.d.D.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2