4 nc SunlightZeep N°. 3695, Zaterdag 31 Maart 1923; 36rt* Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Sp o or- on Bootdidnst. feuilleton. HARTEN VROUW. Bi n f a «a Dit ei ad verschiet Woensdag- en tiaterdagmorgen AbortnemenUpryt per 3 maanden, oor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. Adverteatlën daags voor de uitgave vóór 4 aar nam. ABONNEMENTEN es AfcVERTENTIEN worden a&ngenoma* bfi d# üiig. Fiima LAN9EVIL1 BE R O O IJ, Parkstraat, Boa» orTitn 2;03tt «jj Htefje/t i*5 beter om voor Jit w&sdjjcSvnligbt^ep te nemen,don ben ik tenminste Zeker, dat't goed mooi blijft TEXELSCHE COURANT. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. Prè'i der Ad*trienMn\\ Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. POSTCHEQUE- en QIRODIENSTJNo. 652. Licht op Van Zaterdag 31 Maart tot en met Vrij dag 6 April. voor rijwielen 7,08 uur, voor rijtuigen 7,38 uur "^HOOGWATER reede van Texel. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 29 Maart 30 31 1 2 3 4 v.m. April 5,52 6,54 7,45 8,27 9,08 9,51 10,35 Des namiddags is het ongeveer een halfuur later hoogwater. Post- en telegraafkantoor den Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7'/s uur. Voor postwissels, kwitantiSn, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur {Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Dienstregeling 19 Maart 1923. Vertrekuren van de Boot. Op Werkdagen Vertrek Texel 6,— 8,30 vm. 2.40 5.30 nm Helder 7,— 10,15 vm. 4,15 6,45 Op Zon- en Feestdagen van Texel6,— vm. 8,30 vm. 5,30 nm. van Helder7,9,30 6,45 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aapkomst Amsterdam 6,32§ 9'°4 6.49f 9,04 7,31 sneltrein 9,04 10,04§ 12,10 12.41 3,52** 5,59 ^0§ ^29 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,211 7,56§ 9,13 12,28§ 3,11 5,52§ 8,549 11,21| Niet op Zon- en feestdagen t Alleen op Zon- en Feestdagen. t+ Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. 8,36 9,40 11,21 2,44 6,16 8,04 10,49 12,59 Novelle van HELLMUTH MIELKE. Nadruk verboden. 14.) „U hebt mij zooeven gevraagd, waarvoor ik u gehouden heb, mejuffrouw,* zei hij met zachtere stem, waarin zijn innerlijke ontroering duidelijk te bespeuren viel. Toen evenals nu voor de mooiste, bekoorlijkste en lieftalligste jonge dame, wat voor kleedij of hoed, ja wat voor naam zij ook ooit moge dragen. Zij wenkte glimlachend en licht blozend met hand tot afscheid. Maar bij de deur knikte zij hem nog eenmaal toe. „Tot weerziens Hij zat weer alleen in de kamer, als uit een droom ontwaakt. Na deze prettige verrassende ontmoeting had hij thans het gevoel van bittere ontgoocheling. Dat dus was TiJli, - zijn Tilli! Ach, zooals de zaken thans maatschappelijk stonden, stond hij nu ver beneden haar. De kringen, waaiin zij zich bewoog, kwamen niet in aanraking met de zijne. En deze heer von Flügge was weer achter hem opgedoken als het ware de schaduw van het booze noodlot. Wat wilde die man toch hier in dit huis STEMMING. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 11 April 1923, van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de Stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. Stemplicht. Herinnerd wordt aan de verplichting, opge legd bij artikel 72, tweede lid der Kieswet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. Artikel 150 der Kieswet luidt: De kiezer, die niet voldoet aan de verplich ting opgelegd bij art. 72, tweede lid, wordt, tenzij den rechter van eene geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met berisping of met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren zijn verloopen sedert een vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding onherroepelijk is geworden, of de deswege opgelegde geldboete vrijwillig is betaald, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden opgelegd. De uitspraak is aan hooger beroep noch cassatie onderworpen. Indien de straf van berisping wordt opgelegd aan een afwezig gebleven beklaagde, wordt eene schriftelijke vermaning van den kanton rechter om aan de verplichting opgelegd bij art. 72, tweede lid, in het vervolg te voldoen, aan den veroordeelde van wege het openbaar ministerie beteekend op de wijze, voorgeschre ven bij art. 144 van het Wetboek van Strafvor dering. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende Hij die opzettelijk zich voor een ander uit gevende aan -eene krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Texel, 29 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd De secretaris, De Burgemeester, JONKER. D. P. BAKKER L.B. TEXEL 30 Maart 1*28. Bij de Woensdag vanwege het bestuur van Chr. Volksonderwijs gehouden aanbesteding kwamen als laagste inschrijvers uit de bus Voor het schilderen derschoolmeubelen K. Kuiper en K. de Porto f 99.— het maken der schoolmeubelen J. J. van Wessem 849.— timmerwerk van de school J. Koorn Mz. 4659.— metselwerk aan de school A. de Kort 5753. schilderwerk aan de school S. Smidt 504. Te zamen f 11855.— Maar het schoot hem thans te binnen, wat men op het bureau der „Sirius* had verteld, dat directeur Dehnhardt veel hoog bezoek ontving en in zijn maatschappelijken omgang mannen met klinkende namen de voorkeur gaf.Zelfs beweerde men dat verschillende gezanten te zijne huize hun opwachting maakten, in zulk gezelschap paste hij, de bankroete speler, immers in 't geheel niet meer. Werktuigelijk nam hij de papieren van den bediende in ontvangst, die ze voorzien van de onderteekening van den directeur aan hem terugbracht. Terwijl hij in de corridor naar zijn hoed zocht, hoorde hij achter de gesloten deuren twee stemmen de eene snerpende van den heer von Flügge en daartusschen door het heldere, hartelijke lachen van de andere, die zijn hart sneller deed kloppen. Hij was van haar gescheiden meer dan door een gesloten deurEn voor de eerste maal gevoelde hij een intens berouw als een wilde, verpletterende macht, het berouw over het verleden, wiens gaven en goederen hij door zijn grove lichtzinnigheid zoo woest verspild had. V. Iedere week was Alsen nu eenmaal de gast der familie Kieker. Hij had weinig omgang met anderen en hij gevoelde zich geheel thuis in dezen gezelligen kring, waar Pe Lcvcr'S /^eprryWloarJingen Fabrikanten van Lifebuoy en Lux. Bijbelsch museum. Het leven van alle dag vraagt zooveel van ons, dat ons tijd en lust wel eens ontbreekt om kennis te nemen van zaken buiten dat gewoon dagelijksch leven. Wanneer wij ons echter weten los te maken uit de gewone sleur dan worden wij daarvoor meestal beloond. Een schat van wetenswaardigs en belangrijks bevat het bekende bijbelsch museum en wie Woens dagavond zijn opgegaan naar het kerkgebouw der Doopsgezinden, en dat waren gelukkig niet weinigen, die hebben daar genoten, dat staat vast. Wij hadden reeds eerder het voorrecht kennis te nemen van dat museum, doch ook nu weer wist het onze belangstelling volop te boeien en gaande te houden, onder de duidelijke deskundige verklaringen van Ds. de Maar. Veel wordt er verhelderd van wat duister schijnt in Oud-en Nieuw Testament, het museum werpt licht op het leven in het Heilige Land. Te veel om op te noemen is er te zamen gebracht van alles wat betrekking heeft op het leven van de oude Iraëlieten, op de godsdienstige ge bruiken der Joden, der eerste christenen, zelfs voorwerpen met betrekking tot het leven van Grieken en Romeinen, Wij twijfelen niet of ook te de Waal en niet flinke meisjeshanden alles gemoedelijk en behaaglijk maaktenZe maakten voor hem heel weinig plichtplegingen, behandel den hem als een graag gezienen, goeden kennis, zonder ook in het geringste eenige bijbedoeling te hebben en daardoor ontstond een vriendschappelijke verhouding, die beide partijen in alle opzichten beviel. Alleen „schoonpapaatje* kon in stilte nog wel eens bopen, dat hij voor Anna of Klaartje den waren man en voor zich zelf een flinken schoonzoon had gevonden. Dat was de zwakke zijde van den dikken, kleinen ouden heer, dat hjj maar steeds geloofde, dat zijn dochters het bij hem niet goed genoeg hadden en dat zij het veel beter zouden hebben, als zij getrouwd waren. Bovendien geraakte hij voortdurend in een zekere opwinding, wanneer hij thuis kwam en een der meisjes ontbrak aan tafel. Dan was het hem of hij zelf iets "miste Hij zou diep ongelukkig zijn geweest, indien een maal een plaatsje voorgoed onbezet zou blijven en toch peinsde hij er maar voort durend over, hoe hij een zijner dochters aan den man zou kunnen brengen, hoewel dezen zich in den huiselijken kring geheel op haar gemak gevoelden en voorloopig niet aan trouwen dachten. Het was Alsen in den beginne pijnljjfr te moede, bij zijn braven collega door zijn omgang met de Kiekers een ongerechtigde hoop op te wekken. Na zijn tweede bezoek had hij de week daarop onder een voor- minder te Oosterend zal belangstelling worden getoond voor deze kostbare verzameling. Ten zeerste bevelen wij het bezoek aan. T. E. S. O. De goudader blijft vloeien, niettegenstaande de verlaging van de tarieven, van de vergoeding voor postvervoer, van het gemis van de pro vinciale subsidie. De goudader blijft vloeien. Hoewel voor per sonen- en rijwieienvervoer bijna f 10,000 min der inkwam, voor goederenvervoer ruim f3000, voor vergoeding postvervoer ruim f 700 en gemis provinciale subsidie f3000 minder, of te zamen meer dan f16,000, was de winst over 1922 toch nog meer dan f24.000, of slechts f8000 minder dan over 1921. Veevervoer bracht f70 minder op, vischver- voer bereikte over 1922 weer het cijfer van 1920, en bracht bijna f400 meer op dan over 1921. Maar die cijfers leggen geen gewicht in de schaal. Zoomin, als de post interest, dief 900 hooger is. Neen, dat doen cijfers als die van de post effecten, f2000 hooger in ontvangst en de post steenkolen met een bedrag in uitgaaf van f4200 minder dan over 1921 of meer dan de helft lager als in 1920. wendsel een avond over geslagen. Toen hij later toch terugkwam, had Anna, de oudste, hem met de verwijtende woorden ontvangen „We meenden al, dat u ons ontrouw zou worden, mijnheer Alsen." Hij had toen naar een verontschuldiging gezocht, maar zij had hem met een zeer beteekenisvollen blik lachend gezegd „U behoeft voor ons meisjes niet bang te zijn. Wü zijn heelemaal niet zoo, als vadertje ons altijd indenkt. Wij hebben overdag immers genoeg te doen, maar daar om onderhouden wij ons 's avonds heel graag eens met een anderen man als ons vadertje." Na dit voorval heerschte er echte vrien- schap tusschen hem en de meisjes. Hij beijverde zich om voor de ontvangen gast vrijheid door kleine attentie's, die hij ge heel onpartijdig aan allen bewees, zijn dankbaarheid te toonen. Het was half Augustus geworden. Op het bureau der „Sirius" liep het gérucht, dat directeur Dehnhardt binnenkort naar een zeebadplaats zou trekken, waarschijn lijk naar Helgoland. Dit gerucht had Alsen wat opgewonden, daar het immers waar schijnlijk was, dat dan de geheele familie van den directeur Berlijn voor eenigen tijd zou verlaten. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 1