Vrijzinnige Kiezers. JAC, MST te Heer-Hugowaard, no. 2 van lijst 10. Een „SWAN" vulpen driekwart van den prijs, Het bestuur der Kiesvereeniging „Burgerplicht" te Heer-Hugowaard verzoekt U a. s Woensdag 11 April Uw stem nit te brengen op het aftredend lid, den Heer bij Fima LANGEVELD de ROOIJ. Ik vraag me wel eens afwaarom hebben de vrijz. democraten geweigerd deel uitte maken van de vrijz. kiesvereeniging Samenwerking leidt toch zeer zeker tot meerdere kracht. Waarom voor gemeente raadsverkiezingen de partijpolitiek zoo door te voeren De vrijz. democraten te Winschoten b.v. zijn (in dat opzicht heel wat verstandiger dan de Texelsche party gen ooten, Wat gesch edt te W Er is daar een vereeniging opgericht van vrijzinnigen, waarvan deel uitmaken vrijz. democraten, vrijheidsbonders en niet georganiseerde vrijzinnigen. Gezamenlijk wordt daarvoor de gemeenteraadsverkiezingen één lijst ingediend. Zoo geschiedt dat op meerdere plaatsen, o.a. ook te Doetinchem en Hoorn. En zoo had 't op Texel ook moeten gaan. En dat had gekund, mits men van vrjjz. democratische zijde wat minder achter dochtig ware geweesi. De heer l). beweert iets verder, dat de conservatieve vrijzinnigen bij de 2e Kamer verkiezingen rechts gestemd hebben. Ge achte lezer, hebt u ooit grootere dwaasheid hooren verkondigen Een ieder zal 't toch zeker met me eens zijn, dat een vr ij zinnige (conservatief of vooruit strevend), die rechts stemt, geen vrij zinnige is. In verband hiermede werd nog gezegd, dat de Vrijheidsbond aan d® rechterzijde een groote overwinning had bezorgd. Op een dergelijke nonsens wensch ik niet in te gaau. Verder heeft de heer D. gemeend een vergelijking te moeten maken tusschen het behaalde stemmenaantal van de vrijz. democr. en den vrijheidsbond bij de gehou den Kamerverkiezingen. Ook dit is niet juist weergegeven. De vrijz. democr. bond behaalde op Texel 557 stemmen. Dat is waar. Maai men be denke, dat dit niet alle zuivere vrijz. democr. stemmen waren. Op de lijst Merchant kwam voor, de naam van den heer Oud, een bekende persoonlijkheid voor de Texelaren. In dien verkiezingstijd hebben meerdere personen mij uitdrukkelijk verklaard,geen vrijz. democr. te zijn, maar toch, om zijn bekendheid, den heer Oud te zullen stem men. Dat waren dus Oud-stemmen, geen vrijz. democr. stemmen. En zoo zijn er ongetwijfeld velen geweest. De heer D. schijnt verder niet te weten, dat de Vrijheidsbond bij de Kamerverkie zingen met 3 verschillende lijsten uitkwam, die onderling waren verbonden (lijsten Dresselhuijs, ter Hall en Abr. Staalman), waardoor het aantal stemmen op Texel op den Vrijheidsbond uitgebracht, niet bedroeg 109, zooals u opgaf, maar 174. Hierby zal ik het laten. Met een opwekking aan alle Texelsche vrijzinnigen om bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen de candidaten van de Vrijz. kiesvereeniging met kracht te steunen, teekent, met dank voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, D. E. W. C. BOSWIJK, den Burg, 5-4-'28. De heer M. te Loosdrecht heeft een Minorca-kip, die reeds eenige weken achtereen om den anderen dag een ei legt met twee dooiers en tweemaal zoo groot als een gewoon ei. Een drama. Men meldt Hedenmorgen is de justitie te Heeren veen naar Sint Nicolaasga vertrokken, waar in een eendenkooi het lijk van een twintigjarig jongeling gevonden is, met een schotwonde in de beenen. Omtrent het onder St. Nicolaasga ge vonden lijk wordt het volgende mede gedeeld De 21-jarige M. Hijlkema, was gelo geerd bij zijn oom te Huis ter Heide en ging zoeken Daar kievitseieren. Hi] kooide niet terug, totdat men 's avonds zijn lijk vond, met een schot zware hagel in zijn beenen, waardoor hy was doodgebloed. Uit het onderzoek bleek, dat een der eendenkooikers aldaar, die uit logeeren was, ter beveiliging van zijn kooi, twee zwaar geladen dubbelloops geweren had neergelegd, met touwtjes aan de trekkers zoodat deze afgingen, wanneer men tegen een der gespannen touwtjes liep. Waar bleek, dat een der schoten is afgegaan, is het zeer waarschijnlijk, dat dit den jongeling in de beenen heeft getroffen. Waar dit niet is opgemerkt, geen hulp verleend werd, is de getroffene aan ver bloediDg overleden. De onvoorzichtige kooiker is direct gewaarschuwd thuis te komen, om aan te wijzen, waar het andere geweer ligt Anders zou het onderzoek in loco door le Justitie te gevaarlijk zijn. Het Bestuur, P. KOSTELIJK Pz., Voorzitter. A. v. d. OORD, Secretaris. voor tegen inlevering van een vulpenhouder van elk willekeurig fabrikaat, in welken toestand ook, ge bruikt of gebroken, mits de gouden pen aanwezig is,

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 6