Sportvereeniging Texel. Tandarts Ansingh Motorschip Maria een platte wagen, Duitsche Dienstbode, INGEZONDEN STUKKEN. Marktberichten. ADVERTENTIEN. Texel III - B. V V. Z. V. S - Texel I G. V. C. I - V. V. de Mok. Adverteeren doet verkuopeo. De leden van Groep Texel van de Z. C. K. Gymnastiekvereeniging „Texel", Gymnastiekvereeniging. lieuzen partij Gymschoenen voorradig. in „Hotel de Lindeboom" Notaris Muider pnbliek verkoopen Maandag 12 uur naar Purmerend Prijsopgave gevraagd Veehouders puik beste kaikaiverea. Predikbeurtörc. Bezuinigingswoede. Een persbericht meldt, dat uit bezui nigingsoogpunt, met ingang van 1 April j. 1. de vlechtsnoeren van de tenuen der rijksveldwachters zijn vervallen. Nationaal huldeblijk. Zooals in de dagbladen heeft vermeld ge staan, is in het land een comité opgericht tot het aanbieden van een nationaal huldeblijk aan H M. de Koningin ter gelegenheid van Haar 25-jarig Regeeringsjubileum. Dit huldeblijk zal bestaan in een restauratie van het koor der Nieuwe Kerk te Delft, waar, zooals bekend, het gedenkteeken van Prins Willem 1 staat opgericht en waaraan de her innering onzer Stadhouders en Koningen ver bonden is; alsmede in de aanbieding aan H.M. de Koningin van een persoonlijk geschenk. Voor de restauratie zal ongeveer f 300,000, noodig zijn. Waarin het aan te bieden ge schenk zal bestaan, is nog niet bekend. Het is evenwel de wensch van Hare Majesteit, dat dit geschenk met het oog op de tijdsomstan digheden niet kostbaar zal zijn. In verband hiermede heeft zich in elke wijk dezer gemeente eene commissie gevormd, die zich tot doel stelt gelden voor het beoogde doel bijeen te brengen. De inwoners dezer gemeente zullen in de week van 23—28 April door deze commissiën in de gelegenheid worden gesteld, hunne bij dragen af te staan. Texel, 20 April 1923. BUYSING DAMSTE. Burgemeester van Texel. Zomertijd gehandhaafd. Het wetsvoorstel Braat tot afschaffing van de Zomertijd, onlangs door de Tweede Kamer aangenomen, is Donderdag door de Eerste Kamer met 35 tegen 9 stemmen verworpen. Vóór stemden Smeenge (lib.), Diepenhorst, Sijtsma en Croles (a. r.), Westerdijk (v. d.), A. Eranzen, van Lanschot, v. d. Does de Willebois (r. k.) en van den Hoeven (c. h.) De zomertijd zal dit jaar waarschijnlijk tegen Juni aanvangen. Als bewijs vau waardeering voor bet bijhouden en inzenden van meteor- logische journalen ten dienste van het Kon. Ned. Meteorlogisch Instituut is bij Kon. Best. de zilveren medaille o.a uit gereikt aan onze vroegere plaatsgenoot, de heer C W Visser, gezagvoerder van ue Rott Lloyi. De 100 000e postrekening. Het bestuur van den Postcbèque en Girodienst deelt mede, dat postrekening 10'».000 is geopend. Otigeveer half Nov 1921 werd de 50 000*te aanvraag om opening van een rekening ingeschreven welk aantal binnen 4 jaren ca opening van den dienst is bereikt. En nu, Da circa 17 maanden, is dat aamal reed- verdubbeld Uit het bovenstaande mag de ge- voiKtrekkit g worden gemaakt, dat de belangstelling van het publiek in de post- chéque en giiodieDSt in hooge mate toe neemt lu een stembureau overleden I De 67-jarige C Rpswijk te Elam is in een der stembureaux plotseling over leden. In het stembureau. Een oud juffertje te Leiden, dat na eerst met h el veel moeite haar biljet te hebben opengevouwen en een 10-tal vakjes te hebben ingevuld, deed vaD de consDniat!' haar brillenhuisje m de bus en bleef met haar stembiljet in de hand staan. Iemand anders vroeg, na met de meeste behoedzaamheai te zijn binnengetreden en de deur zorgvuldig te hebben gesloten Mo'k eeist betale, meheir? N. L. Ct. Zaterdagmiddag reed:de heer E. met zijn vader per auto over den Smeer- maasserdijk bij Maaslucht, toen plotseling het stuur weigerde, waardoor de auto tpgeo een boom botste en daarna hot hooge talud afreed en ie het kanaal te recht kwam De heer E. (vader) wist iniuid* uit d-D wagen te springen Zijn zoon' bekwam bij den val van den dijk ernstige verwondingen en moest per zieken auto naar Calvariëriberg worden vervoerd. hongnarsche kinderen naar Neder land Op uitnoodiging van het centraal co m.'é vertrokken Maandag 600 Hongaar scbe kinderen uit Boedapest naar Neder land, waar zij in Utrecht over pleegouders zouden worden verdeeld. Ce verkeerde Piet was ra'ead verliefd, maar hij was te verlegen om het meisje van zijn keuze eeD verklaring onder vier oogen te doen. Tientallen van gunstige gelegenheden had hij al vco bij laten gaan en teneinde raad besloot hij de kwestie telefonisch op te lossen. Hij belde h wr op. Marie, ik heb je li A stamelde hij, terwijl zijn hart bonkte. Wil je met me trouwen Er was een oogenblik stilte, eer het antwoord kwam Ja, Arthur, natuurlijk. Maar waar om kwam je niet zelf? (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling heb ik de ingezonden stukken van de heeren Boswijk en Dogger in Uw blad gelezen. Niettegenstaande ik van politiek nu juist niet zoo bijzonder veel ver stand heb, is een en ander toch niet aan mijn aandacht ontgaan en wel ook omdat ik mij als burger niet geheel aan het politieke leven mag onttrekken. In een van de ingezonden stukken van den heer Boswijk komt echter een passage voor, die mij hindert, nl. dat de Vrijzinnig Demo craten achterdochtig zijn geweest. Achterdochtig is een leelijk woord, bijzonder in de daad. Op welke grond en met welk recht maakt de heer Boswijk deze opmerking, of is het misschien een poging om de Vrijz. Dem. Kiesver. verdacht te maken, terwijl er geen bewijsmateriaal aanwezig is? Eerlijk en billijk zou ik het vinden, als de heer Boswijk de kiezers mede deelde, waar en wanneer de Vrijzinnig Democraten achterdochtig zijn ge weest. Indien de heer Boswijk zich op den voor grond wil stellen, daar Z.Ed. als erkend Vrij- heidsbonder de kiezers zoo krachtig op wekt, om bij de a. s. raadsverkiezing te stemmen op de lijst der V r ij zinnige candidate n, ware het dan eerst niet rechtvaardiger geweest om de kiezers der omliggende dorpen, dus buiten Den Burg, voor te rekenen, aan de hand van de nieuwe kieswet en de uitslag der j. I. gehouden Statenverkiezing, hoeveel kans of een of geen der negen uitverkorene doi pe lingen wel zal hebben, om aan de Texelsche groene tafel plaats te nemen. Ik voor mij veronderstel dat dit een ver dienstelijker standpunt ware geweest. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. R. P. KEIJSER Cz. Geachte Redactie 1 Daar ook 't laatste ingezonden stuk van de heer Boswijk, weder kant nog wal raakte daar hij over de zaak heenschrijft en verkeerde op merkingen doet. Getuigt dit alles, dat de heer B. niet in staat is, een zakelijk debat te voeren. Met vriendelijke dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. DOGGER Hzn. Oudeschild, April '23. Ingeleverde geldige lijsten van candidaten. De Voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Texel maakt bekend, dat van het hoofdstemburea de mededeeling is ontvan gen, welke geldige lijsten van candidaten voor die verkiezing zijn ingeleverd. Herinnerd wordt, dat binnen zeven dagen na heden de gemachtigden der onderteekenaars van lijsten deze tot een groep kunnen verbin den door een daartoe strekkende gemeenschap pelijke verklaring schriftelijk bij het centraal stembureau in te leveren. Formulieren voor deze verklaringen zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Texel, 19 April 1923. De voorzitter voornoemd. BUYSING DAMSTE. Verjaring van vorderingen. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen belanghebbenden in herinnering, dat alle vorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de gemeente, over het dienstjaar 1922 voor of op den laatsten Juni aanstaande bij de besturen en de ambtenaren, die het aan gaat, moeten zijn ingediend. Alle op dien ter.- mijn niet-ingediende vorderingen worden voor VERJAARD en VERNIETIGD gehouden. Voorts worden belanghebbenden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening der bewijsstukken zooveel mogelijk te bespoedigen. Texel, 19 April 1923. Burgemeester en Wethouders voorn., De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 14 tot en met 20 April 1923. ONDERTROUWD Johannes Adolf en Antje Vos; Arie Jan de Waard en Fijtje Kuiper. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). 1 portemonnaie. Zondag 22 April 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 7 uur ds. Raabe. Koog, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, n.m. half 3 ds. Schellenberg. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Raabe. Oosterend, n.m. 3 uur ds. v. 't Hooft. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Leesdienst. n.m. 3 uur Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster. Avondmaal. Purmerend, 17 April. 1043 Runderen waaronder: 190 vette koeien f 0,80 a f 1,25 p. K.G. o,. Gelde koeien 150 a f 475 fW1 Melkkoeien 150 a f 475 12 Stieren. 35 Vette kalveren per Kg. 1,60 a f 1,70 1103 Nuchtere kalveren 10,— a f 42,— 411 Schapen 35,a f 50, Lammeren 0,— a f 0,— 248 Vette varkens per K.G. 0,94 af 1, 111 Magere varkens 30,- a f 35,- Kipeieren 4,50 a f 5,50 Schagen, 19 April. Uit de Schager Crt. 64 Vette koeien f 275 a f 550 421 Gelde koeien 250 a f 450 70 Kalfkoeien 300 a f 500 00 Lammeren 0,a f 0,— 1 Magere varkens 53,— a f 29 Vette varkens 0,94 af 1,03 126 Biggen 30,— a f 40, - Boter 1,85 a f 2,15 Kipeieren per 100 4,25 a f 5,25 Ouderdom en Gezondheid. 116 De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte, rugpijn, stijfheid der spieren, rheumatische pijnen en last met de urine bij menschen op leeftijdwant terwijl som migen jong zjjn op 80 jarigen leeltijd,zjjn anderen oud als zij 60 z(jn. Maar de oude dag brengt gezondheids- wjjsheid. Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding, en zij zeggen „Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijd zware maaltijden en buiten sporigheden. Neem lichaamsoefening en de noodige rust." Zoovelen verwaarloozen deze eenvoudige regels en worden bijgevolg te spoedig oud. Foster's Rugpijn Nieren Pillen passen oude menschen. Zij regelen de urinewe gen zonder de maag, lever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde per sonen van rugpijn, verminderen de aanleg voor rheumatiek en helpen om de kwade gevolgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en het gehoor tegen te gaan. Duizenden danken hun goede gezondheid aan Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1.75 per doos. 28 De Heer en Mevrouw van der HORST— Noordijk, geven kenis van de geboorte van hun Zoon JAN WILLEM. Eist (O.B.) 17 April 1923. Eenige kennisgeving voor Texel. ARIE JAN DE WAARD en FIJTJE KUIPER hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben D.V. op 3 Mei 1923. Harkebuurt) t„ ,r> a -i moo 't Noorden Texel' 19 APnl 1923- Huwelijksbevestiging des morgens 11,45 in de Ger. Kerk te Oosterend. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen, onze ge liefde Zuster en Behuwdzuster, DIEUWERTJE DOGGER, in den ouderdom van 77 jaar. Fam. H. DOGGER. Oosterend, 20 April 1923. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Man en Vader REIN1ER PIET ER EELMAN, betuigen wij onzen oprechten dank, zoo wel binnen als buiten de gemeente. Inzonderheid aan den WelEd. Heer Dr. Keidel, voor diens onvermoeide hulp en verder aan buren, dragers en kleedopleg- sters voor de laatste eer den overledene bewezen. Wed. C. EELMAN—Smit en Kinderen. Eierland, Texel, 21 April 1923. Zondag 22 A.pril Voormiddags half elf namiddags 2 uur namiddags 4 uur Het Bestuur. welke hieraan nog niet voldaan hebben, wordt verzocht hun aandeel in de gemaakte onkosten ad 50 cent per aandeel te vol doen. Op Maandag 23 April van 10 tot 12 uur, zal daarvoor gelegenheid bestaan in café „den Burg". Namens het bestuur, M. KUIP, Penningmeester. Dinsdag 24 .April, volgende week nemen de oefeningen een aanvang in het Bewaarschool aan de Nieuwstraat, en wel Dinsdag 6 uur jongens tot 14 jaar 8 uur heeren boven 18 jaar Woensdag 6 uur meisjes tot 14 jaar Vrijdag half zes jongens van 1418 jaar half acht dames boven 18 jaar Zaterdag 2 uur jongens tot 14 jaar 7 uur meisjes van 14—18 jaar half negen heeren boven 18 jaar. Gedurende de oefeningen bestaat alsnog gelegenheid om zich op te geven als lid. Contributie 10 cent per week. Het Bestuur. A.s. Dinsdag beginnen de lessen. Uiterst lage prijzen. A. C. RAB. Hoofdgracht 61, Helder is Donderdag 26 April van 's morgens half 9 tot 's middags 1 uur te spreken zal op Woensdag 25 April a. s., voor middags 10 uur, voor het woonhuis van den heer J. Jz. KUIJPER a/d Witte Kruis- laaij te Den Burg, Nieuwe en gebruikte houtwaren, 2 schaaf banken, 2 smidswerkbanken, smidsgereed schappen, nieuw plaat- en staafijzer, koper-, zink- en ijzerwerk, glas- en lampartikelen, verfwaren, 1 nieuwe emmerkachel met nikkel gemonteerd, 1 groote nieuwe voerkist, handkar, bakwagen, toonbank, winkel opstand en wat meer zal worden aange boden. Betaling 24 Juni a.s. vaart H. KEESOM. voor het opsteken enz. van het geleidelicht bij den steiger aan den Noorderdijk, voor het tijdvak van 1 Mei 1923 tot 1 Augustus 1924. Inzending vóór 26 April a.s. ter gemeente-secretarie. Inlichtingen bij den gemeente-opzichter. die onder hun jonge lammeren een uitslag waarnemen om de mondspleet en de neusgaten, worden vriendelijk verzocht, daarvan zoo spoedig mogelijk kennis te geven aan den heer E. NOORDIJK, Veearts te den Burg. De Directeur der Rijksserum-Inrichting te Rotterdam. BIEDT ZICH AANeen bekwame uit den boerenstand. AdresJ. ME1JERS, P. H. Polder. TE KOOP draagvermogen 2000 K.G. D. KIEVIT. Vanaf heden te koop D. LIPS,

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2