Tandarts Ansingli Prijsverlaging Woordenboeken. MOCHARDOS OCHTENDVOER, Tan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel „Afke's tiental" wmm bom» Fa. Langeveld de Rooü- HARTEN VROUW. Wie kent nog niet Met Mel een schuur te huur voor alle doeleinden geschikt. Gez. GltAlF. in „Hotel de Lindeboom" s s Texelstroom naar Purmerend. CAMPAGNES woordenboeken kosten thans f d.ttO. FEUILLETON. ONS NIEUWSTE ARTIKEL werd en wordt veel nagemaakt, maar is nimmer overtroffen P. Sluis' Ochtendvoer en Opfokvoer N. V. P. Slnis' Plnimvee en Vogelvoederfabrieken Notaris MULDKR, publiek verkoopen AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen, Handelsinformatiön. het mooie boek van N. van fflchtum het boek voor kinderen, dat ook door ouderen zoo graag wordt gelezen. en kost gebonden slechts 11,75, 11,75, gebonden, kost thans ook het bekende jongensboek van Chr. Abkoude, •JICHT, Zes en Twintig Duizend kilo Opfokvoer en Ochtendvoer. Hoofdgracht 61, Helder is Donderdag 26 April van 's morgens half 9 tot 's middags 1 uur te spreken vaart Maandag 30 -April Vertrekt 12 uur, C. METS Zoon. pvmcm 11 VAM 11 ALLERLEI 11AABDI1 ocnccoT 1 MCn 1 orDocnDC docks cirri Te den Burg verkrijgbaar bij de fa. T. Buijs Fransche-, Engelsche- en Duitsche FIRMA LANGEVELD DE ROOIJ. Novelle van HELLMUTH MIELKE. Nadruk verboden. 20.) Voor en tijdens den maaltijd ontwikkelde zich toen een zakelijke bespreking, waarbij Pichet geen oogenblik zijn tegemoetkomen de houding liet varenhij betreurde het alleen maar, dat men hem vanuit Beriyn niet bijtijds van Alsens komst in kennis had gesteld, tenminste hij had nog geen bericht ontvangen. Na de aigemeene onderwerpen besproken te hebben, hetgeen op gedempten toon was geschied, hoewel er niemand in de nabij heid was Jules was bezig in een hoek op een stuk brood te kauwen haalde Alsen ook het geval Richod in het gesprek. Hij merkte daarbij op, dat Pichet hem met loerende blikken aankeek. „Bekent u het maar, „Sirius" zoekt uit vluchten. Eerlijk gezegd, den goeden naam der maatschappij doet zulks in Brussel stel lig niet veel goeds. De maatschappij heeft helaas geen vermoeden van de zware con currentie, die haar vanuit Parijs wordt aan gedaan. En de Parijsche en Londensche maatschappijen zijn bovendien veel gemak kelijker en billijker met.haar voorwaarden De „Sirius" zou een reusachtige reclame hebben gemaakt, als zij de verzekeringssom prompt op tijd had uitbetaald. De plotselinge dood van Richod was bepaald pech, doch wat was eraan te doen. Een maatschappij moet ook met pech rekening houden en toch uit zulken pech profij t weten te trekken In plaats daarvan wordt men opgehouden door allerlei overbodige bepalingen en for maliteiten. Naar men zegt meet o.a. de laatste premie niet precies op tijd zijn ge stort. Ik heb die j remie op den vervaldag Wat is MochardosP Chocolade met Hopjes U kent ongetwijfeld onze veelgevraagde Amandelpastilles? Probeert U dan ook eens dit nieuwe artikelwij zijn er van overtuigd, dat het U even goed zal bevallen. VRAAGT HET OORDEEL VAN ervaren Pluitnveefokkers Deze week schreef ons een hoenderpakhouder, de heer G. Por- tegies te Hoogwoud, die reeds circa twintig jaar ons OPFOK VOER EN OCHTENDVOER gebruikt en in het laatste jaar betrok, ruim Hoogwoud, 4 April 1923. Wil spoedigst zenden aan den heer W. v. Lier, poelier te Landsmeer 1 x 50 kilo Opfokvoer la en dito Kuikenzaad, spoedigst want zijne kui kens sterven alle (volgens mijn oordeel door ver keerde voeding). Mijne kuikens zijn schitterend, ik heb de beste van de Purmerender-markt en kreeg beduidend meer dan ieder ander. ;DE VOEDERS van Wetenschap en eene ervariug van tientallen jaren. [Verkrijgbaar in elke prima zaak. WEESPERKARSPEL Gevestigd 1823 Meer dan 600 Medailles. Gevestigd 1823 geboekt en omdat ik ze niet dadelijk naar Berlijn heb doorgezonden, zoekt men daar iets achter. Ook by andere gelegenheden behield ik de premiën wel eenigen tijd on der mij, doch daarvan werd nooit iets ge zegd. Maar die Duitschers 1 zij verschuilen zich achter hun pedanterie bij gebrek aan een ander voorwendsel, om niet behoeven te betalen. Eu toch het zal de „Sirius" niets helpen. Zij moet betalen, verlaat u daar maar op, en het is stellig in haar ei gen belang, dat zij het zoo spoedig mogelijk doet." Pichet verviel onophoudelijk in deze klaag liederen en ontboezemingen, terwijl hij zijn oesters opslurpte. „De maatschappij weigert in het geheel niet de verzekeringssom uit te betalen," antwoordde Alsen, „maar er moet toch ook van te voren worden vastgesteld, dat er geen omstandigheden aanwezig zijn, die haar van deze verplichtingen ontheffen. De maatschappij oordeelt bijvoorbeeld, dat de doodsoorzaak bij Richod tamelijk oppervlak kig in de overlijdensverklaring is opgeno men Pichet keek plotseling op. „Hoe bedoelt u dat vroeg hij. „Wel, in ieder geval ligt een verdenking door den snellen dood van Richod zoo kort en onverwachts na het sluiten der levens verzekering, nog al voor de hand, dunkt me." „Een verdenkiog? Die is goed. En wat voor verdenking zou dat dan wel moeten zijn „Dat Richod zelfmoord heeft gepleegd. In een dergelijk geval zijn wij, zooals u weet, niet verplicht de vevzekeringssom uit te betalen, aangezien de wachttijd vijf jaar bedraagt." „Richod, zelfmoord? Neem u mij niet kwalijk, maar ik heb deze gedachte in mijn eerste schrijven aan de maa'schappij be treffende het geval Richod dadelijk als groote onzin gekenschetst. Richod, met wien ik zoo dikwijls persoonlijk in aanraking kwam, een man in de kracht van zyn jaren, in de gunstigste financiëele omstandigheden verkeerend, levenslustig, echtgenoot van een bekoorlijke, lieftallige vrouw, zou zelf moord hebben gepleegd Vraagt u dat aan al z'n vrienden en kennissen men zal die gedachte gewoonweg belachelijk vinden. Wel is het een feit, dat hij in het laatste half jaar verscheidene aanvallen van groote zwakte ondervond, en jïat hij heiaas bij een dier vreeselijke aanvallen het loodje heeft moeten leggen, mijn arme vriend, Richod En Pichet goot snel een groot glas wijn door de keel als ter nagedachtenis aan zyn vriend, terwijl hij zijn oogen toch voort durend strak op Alsens gelaat gericht ble ven. „U keDt ook mevrouw Richod vroeg Alsen langs zijn neus weg. „Wat is dat eigenlijk voor een dame?" „Een zeer knappe vrouw, zooalsik reeds zei; Richod was tot aan zijn dood dol op haar en zij is troosteloos over zyn verlies!" „Ik zou die dame graag mijn opwachting willen maken", zei Alsen, „want het is toch noodzakelijk, dat ik de bezwaren der maatschappij persoonlijk met haar be spreek." „Dat spreekt vanzelf het zal mij zeifs een waar genoegen zijn naar haar woning te geleiden." „Tk had gedacht nu na het ontbyt." „Wat zegt u Nu in den voormiddag al Het is nietgebruikelijkom treurende weeuw- tjes op zulk een uur een bezoek te brengen Het heeft toch immers ook zoo'n haast niet." Maar Alsen stond erop, nog denzelfden dag bij mevrouw Richod een visite te willen afleggen en eindelijk werden beiden heteens zal op Woensdag 2 Mei a. s. voorm. lO'/s uur ten verzoeke van den heer F. v. Hoeve op de hoeve „Groningen" in den polder het Noorden 4 1-jarige paarden, 5 werkpaarden, waar van 2 veulmerries 1 met veulen, 5 kalf- vaarzen, 1 melkkoe, 3 boerenwagens, bak- wagen, tweewielde kar, zaaimachine, zelf- binder, maaimachine, rosmolen, eggen, ploegen en verder landbouwgereedschap. 't Is thans binnen ieders bereik Boekhandel dat het tusschen drie en vier uur's middags zou geschieden. Pichet legde zijn servet opzjj. Hy floot oogenschijnlijk een vroolijk wijsje, toen zyn blik op Jules viel. De jongen zat nog al tijd achter een tafeltje in een hoek ge doken. „Hola, Jules! Goed, dat je er nog bent, mijn jongen Daar schiet me juist wat bin nen. Je kunt een boodschap voor me doen. Excuseer u mij voor een oogenblikje wendde hij zich tot Alsen. Hij stond op, en Alsen zag, dat hij zich aan het buffet een envelop liet overhandigen en daarin een visitekaartje stak, waarop hij snel eenige vluchtige woorden had ge krast. Dat briefje gaf hij met een fluiste rende en toch, naar het Alsen toescheen, nadrukkelijk gegeven opdracht aan den jongen, die daarna nog eenmaal een ver langenden blik op de roode kreeft op het buffet wierp en zonder Alsen te groeten, zich snel uit de voeten maakte. „Een erg snuggeren indruk maakt uw bureau-leerling na bepaald niet," merkte Alsen op. „Hij is een kleine deugniet, maaroveri gens een goeie jongen „Zyn vader is immers ernstig ziek Een wantrouwenden blik wierp Pichet zyn lastigen ondervrager toe. Waarom zou die vraag hem toch zoo onaangenaam zijn „Heeft hij u daarover gesproken De oude was jarenlang klerk by mij. En tenslotte is men toch geen onmensch en laat hem, zoolang hij niet meer kan werken, nog wat verdienen door middel van zijn zoon Jules. Maar ik zou u willen voorstellen, dat wij nu nog eenige bezienswaardigheden van Brussel gingen bezichtigen. Een kleine wandeling langs de verschillende Boul^yards als u zich voor kunst interesseert, het gemeentelijk museum en het gebouw voor schoone kunsten afgewisseld door een paar frissche dronken." En Pichet lachte gedwongen. (Wordt vervolgd BIJ yO.95 - Si-po s

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4