PIKAGO SIGABEN m Staats boschbedrijf Coöp. Boerenleenbank HARTEN VROUW. HOOGHIEMSTRfl's OCHTENDVOER CEEFf VEEL EIEREN VAN KRACHTIGE HOENDERS HOOGHIEMSTRA's 0PF0KV0ER ONTWIKKELT UWE KUIKENS SNEL EN KRACHTIG. N. V. 1 J. S. HOOGHIEMSTRA - Utrecht. Heeren Landbouwers. RHEUMAJIEK' verpachten Bnitengew. Algem. Vergadering Hij, die het adverteereD, Aan anderen overlaat, Zal mettertijd wel leeren, Hoe het met zijn zaken gaat. FEUILLETON. Neemt proef - Het loont de moeite - Deze voeders TOONEN hun snperioriteit. T. HUISMAN, den Borg, Koogerweg. D. TRAP, Oosterend. V olksonder wij s Lezing Mc. Cormick Maaimachines, Hooibouwwerkfuigen en Alfa Laval Ontroomers. JICHT, zijn hooger in kwaliteit dan in prijs. iu/kens worden kippen! Houtvesterij „de Eilanden" Boschwachterij „Texel". De Houtvester in de Houtvesterij „De Eilanden", wonende te Baarn zal in het open baar bij inschrijving op Donderdag 24 Mei 1923, des namiddags ten 2V2 ure in de „Dépendance" te de Koog op Texel voor den tijd van vier jaren, ingaande op den dag der gunning en eindigende 19 Maart 1U27, vier perceelen grasland, n.l. lo. het Muilenpaadje groot plm. 0,76 H.A. gelegen aan den Koogerweg. 2o. een perceel in de „Nederlanden", gelegen ten Zuid-Oosten van de Hoofdsloot, groot plm. 5,10 H.A. 3o. een perceel in de „Slufterbol", groot plm. 4,50 H.A. 4o. een perceel in de „Slufterbol", groot pim. 7,25 H.A. Gegadigden gelieven de door hen en hunne borgen geteekende en op zegel ge stelde inschrijvingsbiljetten in gesloten cou vert, voorzien van het opschrift „Grasver pachting", in te leveren uiterlijk op 24 Mei 1923 des namiddags 12 uur ten huize van den Boschwachter A. Epe te de Koog of voor 2Va uur bij den Houtvester in de „Dependance" te de Koog. Nadere inlichtingen geeft de Boschwach- ;er A. Epe te de Koog. TEXEL. op Vrijdag 25 Mei a. s., 's avonds 8 uur, in het hotel „de Zwaan" ter voorziening in de vacatures v. d. Raad van Toezicht door het overlijden van de Heeren I. W. ROELOFFS en K. BAKKER Tz. Algemeene opkomst zeer gewenscht. De leden worden verzocht aan het Bestuur vooraf op te geven welke candidaten zij wenschen te stellen en waarvan zij weten dat indien zij worden gekozen, zij ook de benoeming zullen aannemen. De ledenlijst ligt ten kantore ter inzage Namens Bestuur en Raad van toezicht, H. HAAKMAN, wild. Voorz. Raad v. Toezicht. Jac. KIKKERT, wnd. Secr. Novelle van HELLMUTH MIELKE. Nadruk verboden. 28.) „Volkomen juist 1 U had de weinigeer- volle gesprekken, die mijn nagedachtenis gewijd zijn geweest, gerust kunnen geloo- ven, mijnheer van Villessen." „Wat een mensch al niet beleven kan 1 Dus je hebt onze lijfspreukmorgen weer even vroolijk! natuurlijk ook vaarwel ge zegd, niet waar! Nou, beste Alsen je weet dat ik het altijd goed met je gemeend heb. Het zou me dan nu ook oprecht genoegen doen, als je je als verzekeringsmensch goed op je plaats voelde „Ik dank u zeer, mijnheer van Villessen. Ik weet, dat u noch op geld noch op iemands kleeding let en daarom wil ik u nu ook eer lijk bekennen, dat het mij buitengewoon verheugt u weer eens ontmoet te hebben. Hetzelfde zou ik stellig niet tot ieder van mijn vroegere kennissen kunnen zeggen „Ik kan me levendig voorstellen, dat je gevoelens ten opzichte van heel veel dingen veranderd zijn Maar op een ander chapiter te komen als het je tenminste interesseert onze vroegere bezoeker in het kleine provinciestadje, die ons toen zoo reusachtig geplukt heeft, heb ik hier weer ontmoet, 't Is toch een heel nette kerel, die mijnheer von Fliigge, en bij heeft kolossaal veel ge luk in 't spel en naar het schijnt, ook in de liefde." Alsen luisterde aandachtig toe. „Ik heb hem hier ook al eens ontmoet, maar we deder. alsof we elkander niet ken den." „Wel, dat zal hij wel niet met opzet ge daan hebben. Hij is namelijk erg bijziende. Wjj hebben hem indertijd wel wat voorbarig verdacht Hij heeft in ter laad goede familie Afd. PLUIMVEEVOEDER. Tel. 74 -1835 - 2958 - 3016 - 3197 - 3198. Verkrijgbaar bij de H. H. Afd. Texel. Donderdag 24 Mei, des avonds 8 uur precies, in het Hotel „Texel", door den heer DE WIT, uit Rotterdam. OnderwerpDe groote taak van Volksonderwijs. Afgewisseld door zang. Entree vrij. Komt nu eens allen op 1 Het bestuur, W. H. LAP, Voorz. D. C. DROS, Secret. In voorraad Oulroamer- en Machine-olie. Tevens billijk te koop'een goedwerkende gebruikte ontroomer en een kleine bakwagen. H. J. SMIT, Waalderstraat. 1» VAM II ALLEQLEI DAADDII bij APcm-omv^BM^.DQoqi5irrl SO,95 -^"1-fiO Te den Burg verkrijgbaar bij de fa T. Buijs in de provincie en hij wil zich daar ook een of ander buiten koopen, zoodra hij zich verloofd heeft Zijn schoonvader heefthet geld wel die is directeur van een rijke firma of maatschappij bij wien ik ook eens op een diner geweest ben. Een pracht van een dochter heeft hij wij beiden komen helaas overal te laat. Maar neem me nu niet kwaljik, beste Alsen, ik moethetper ron op. Een paar dames, die ik moet af halen, arriveeren dadelijk met den trein.' Mijnheer van Villessen nam bijzonder hartelijk afscheid van Alsen, echter niet zonder hem eerst zijn kaartje te hebben gegeven en hem zijn adres te hebben ge vraagd, want zij moesten in ie Ier geval op een avondje nog eens gezellig met elkaar in een of ander restaurant zitten babbelen, daar stond van Villessen nu eenmaal op Het was te laat op den middag voor Al sen geworden om zich nog naar de bureaux van de „Sirius" te begeven en zich bij de directeuren aan te melden. Hij ging [dus naar huis, waar zijn welgedane hospita hem vroolijk begroette. Hij had de goede vrouw in Brussel niet vergeten en wat kleine cadeautjes voor haar meegebracht, waarvoor zij hem nu tot dank de nieuwtjes uit de buurt, die zich gedurende zijn afwezigheid hadden afgespeeld, in geu- en kleuren vertelde. Hij stelde in die dingen zoo goed als geen belang; hij dacht aan heel iets an ders. Zoo was dus deze leegiooper, deze speler, die door de wereld avonturierde, op het punt zijn doel te bereiken I Want het leed geen twijfel, dat met de rijke partij, waar over de luitenant gesproken had, niemand anders dan Ottilie Dehnhardt bedoeld was. Was het mogelijk, dat zij voor dezen man ook maar iets kon gevoelen Zou zij niet bemerkt hebben dat er van geestelijke ont wikkeling bij hem niet veel sprake was en dat zjjn zedelijke levenswijze op een beden- "Vraagt Uwen winkelier. kelijk peil stond, zij, wier rustige, trotsche blik, volgens zjjn begrippen, bjj ieder men- schelijk wezen 't echte van 't valsche moest kunnen onderscheiden Hij wist ten slotte geen andere afleiding aan deze gedachten te geven, dan door in den loop van den avond bij de Kiekers een bezoek af te leggen. Voorzichtig droeg hij in twee groote pak ken de geschenken bij zich, die hij voor de familie bestemd had. Hij had geluk ze waren allemaal thuis. „Schoonpapaatje" danste bjj al zijn dikte als een gummibal van genoegen, toen hij Alsen terugzag, en hij omhelsde hem bijna, en toen kwamen met mama de meisjes aan de beurt, die hem allen op de haar eigen wijze begroetten: Anna en Sophie, de beide onderwijzeressen met een vriendelijken handdruk, Paula en Emilie, de bakvischjes met gelach en handgeklap, Klaartje, de typiste en Marie, de telefoniste, opvallend terughoudend en verlegen, want achter deze beiden vertoonden zich nog twee jeugdige mannengestalten, de eene zelfs in een uni form der posterijen, die aan Alsen werden voorgesteld als de koopman Meijer en de assistent bij de post Rutten en heel stijve buigingen maakten. Maar al heel gauw was het ijs gebroken en ging het weer ouderwets vroolijk toe. AlseD deelde zijn geschenken uit, wat een luid gejubel veroorzaakte Men verbaasde zich en bewonderde alles telkens opnieuw een ieder roemde zijn goede smaak en de gelukkige keuze zijner geschenken, die on mogelijk passender hadden kunnen zijn. Alsen moest daarna van Brussel vertellen en van het vergiftigingsproces, waarvan ze allemaal gehoord en gelezen hadden. Men wenschte hem van alle kanten geluk met zijn groot succes en men wilde nog maar steeds meer bijzonderheden weten over die vreeselijke geschiedenis. „Schoonpapa" ech ter sleepte de eene batterij bierflesschen na de andere aan, maar had tusschen de be drijven door toch nog tijd om Alsen, met een beteekenisvollen blik op den jongen koopman en den postassistent, meermalen heimelijk in het oor te fluisteren „Zijn het geen paar prachtkerels? En kijk toch eeos, hoe verliefd ze beiden zijn De kleine, dikke heer was gelukkig. Dit maal was het geschied, alhoewel geheel zonder zijn toedoen, dat zoowel op het bu reau als op het postkantoor bij de uitoefe ning der gemeenschappelijke beroepsbezig heden in alle stilte twee paar harten elkander hadden gevonden, 'c Was waar, tot een officiëele verloving was het nog niet ge komen. Ook Alsen had veel te vragen en hij kon ten slotte niet nalaten te informeeren, hoe het met den directeur Dehnhardt ging. „O, het gaat onzen directeur uitstekend. Hij gaat nu prettige dagen tegemoet. In Maart vieren wij zijn 25-jarig jubileum als directeur, het zal schitterend worden, want er zal tevens nog een andere belangrijke gebeurtenis meegevierd worden" schoon- papaatje kuchte eens even „een gebeur tenis, die weliswaar slechts een familie feestje is, maar dan ook tot de heerlijkste familiefeestjes behoort." „Niet zoo lang van stof, papa, maakt het kort," viel de resolute onderwijzeres Anna hem in de rede, „er zal bij deDehnhardts een verloving worden gevierd." Er heerschte een plotseling stilzwijgen na deze woorden. Het woord „verloving" scheen in den familiekring der Kiekers een soort too verwoord te zijn geworden. De typiste en de telefoniste bloosden, de koop man en de post-assistent trokken hoogst eerbare gezichten, en de beide bakvischjes hielden de handen voor den moDd om niet te lachen. Zij vonden een verloving al te kluchtig. „En wie is dan de gelukkige bruigom vroeg Alsen, die door dat woord pijnlijk was getroffen. W.v.v. SCMfCST Mcn AfDOmDC Wanneer ge kuikens Fokt, doet ge dat niet alleen, om de kuikens zelf, maar ge doet het bovenal omdat kuikens naderhand kippen worden. Zoolang ge nog kuikens hebt, ligt het aan U, wat voor kippen het zullen worden. P. SLUIS' Opfokvoer geeft flinke sterk ont wikkelde kuikens, vroegleggende kip pen en verhooging van eier- productie.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4