fiemen^d Nieuws Voetbalwedstrijden. De prachtige prijzen, door de Sport- vereeoigmg alhier uitgeloofd, voor een serie wedstrijden en bestaande uit een fraaie zilveren beker, een zilveren lauwer krans en een zilveren kruis, zijn in de uitstalkast van de firma Gebr. Dros alhier, te bezichtigen. De bedoelde wedstrijden zullen worden gehouden tusschen elftallen, resp. uit de ie, 2e en 3e klasse van de N. H. V. B ot daarmee gelijkgestelden en beloven, naar men ons inlicht, zeer interessant te worden. Texel I-M.L.D. I 2-3. Een natte wedstrijd. Groote water plassen op het terrein, doch dit was den voetballers geen beletsel toch aan te van gen. Beide partijen verschenen met de noodige invallers. Het begin is van beide zijden zeer enthousiast en krijgeQ wij een aardig spel te zien, waarbij de partijen beurtelings in de meerderheid zijn. Het water is dikwijls een leelijke spelbreker, doch zorgt soms ook vo^r komische momenten, if l d heeft het eerst succes, door een misverstand in de Texel verde diging. Bij een doelworsteliDg maakt Texel gelijk. Kort daarop trapt de Texel- mid half in eigen doel en bezorgd mld. wederom de leiding. Bij een worsteling Voor het Texel doel weet de M midvoor den bal uit Jansen's handen te trappen en den voorsprong te vergrooten. Rust 3 1 voor mld Na de rust is Texel direct in de meerderheid Texel speelt prachtig samen. Halflinie en combineeren met verdediging uitstekend. Keer op keer wordt het M-doel bekogeld, doch de verdediging werkt met volle kracht. Eindelijk weet Ran met een mooi schot de achterstand te verkleinen. Na den aftrap is Texel wederom direct in de meerderheid, doch kan bet niet meer tot doelpunten breDgen, daar ongeveer 20 min. voor het einde de wedstrijd werd afgefloten. Texel verloor onverdiend. Gelfik spel was de juiste verhouding. Bij m.l'.d. voorhoede prima midvoor, een doodelijk schot. Bij Texel allen goed, linksbuiten (invaller) een goede aanwinst, midhalf in prachtconditie en verdediging als van ouds. Texel IH-Zeemeeuw 1—1. 's Morgens speelde Texel 3 tegen Zee meeuw gelijk. Het was een aardige wedstrijd, hoewel er soms leelijk geprutst werd. Eenige krachten moeten noodig worden vervangen door betere. Texel 4 won van Oudeschild met 4-1 en tooDde, dat ook door enthousiast spelen een overwinning te behalen is. ZoDdag a.s..balf 3 spelen te den Burg 2 combinatie elftallen tegen elkaar om een Texelsch elftal te vormen dat naar buiten optreedt. Wij geven die, beide elftallen bieronder J. Bakker OVV In de val geloopen. Reeds eenige malen werd, zoo meldt het Hdbl., ten gemeeDtehuize te Almelo uit de met slot en sleutel gesloten laden van enkele schtijftafels geld vermist. Men vermoedde wel, dat de dief school onder het secretarie personeel, doch wist niet wie. Daarom nam men de politie in den arm. Deze legde een onzichtbare val, waarin de dief moest loopen. Donderdagmorgen bleek weder, dat de dief bij de gesloten lade, waarin zich de val bevond, was geweset. Blijkbaar had bij van de afwezigheid van een groot deel van het secretarie-personeel op den stemmingsdag gebruik gemaakt. Spoedig was de dader, die uiterlijk de kenteekenen van zijn daad moest dragen gevonden. Het was een 21-jarige adspi- rantklerk ter secretarie. Op het politie bureau legde bij. Dadat hem de sporen, die hij bij zich droeg, gewezen waren, een volledige bekentenis af. In het geheel wordt ODgeveer f 110, vermist. Een gezellige boel Op een boerenbrullolt te Twekkelo Overysel, waren Vryuag 1100 gasten. Menigeen, die den weg naar het geluk zoekt, lijkt op den man, die naar zijn penhouder zocht, dien hij achter de ooren had. Dievenjacht. Zaterdagnacht werd ds. Ederveen te Laren wakker door het gerinkel van een omvallende kast met glaswerk op de bovengang. Daar hij wegvluchtende per sonen hoorde, greep hij zijn jachtgeweer; er volgde een jacht laDgs de trapleuning, doch de dieven werden niet achterhaald, evenmin door de geloste schoten. Mevr. Ederveen had inmiddels de politie go- beid, die thans op andere wijze de in brekers zal trachten te vaDgen. Ernstig motorongeluk. Op den Rijksstraatweg Daar Laren ter hoogte van Grayenbosch, viel een motor rijder, de heer Tiemsma uit Haarlem, tegen den groDd, daar een hond hem voor het wiel liep. De val kwam zoo hevig aan, dat korten tyd later de heer J. Out, die per auto passeerde, hem er kreunend aantrof. De heer Out, spoedde zich naar het Sanatorium Hoog-Laren, van waar hij met dr. de Bloeme naar den getroffene terugkeerde. De toestand liet zich hoog ernstig aanzien. De heer O. vervoerde den heer Tiemsma naar de Majellastichting te Bussum. Niet stemmen zal gestraft worden. Ditmaal zal in alle gemeenten van ons land tegen de kiezers voor de Gemeenteraadsverkiezing, die niet hun stemplicht hebben vervuld en geen gel dige reden van verhindering kunnen opgeven, een vervolging worden inge steld. In verband daarmede is door den Minister een brief aan de burgemeesters van alle gemeenten gericht, waarin is medegedeeld, dat de kiezers, die om niet geldige redenen bun stemplicht zouden verzuimen, vervolgd moeten worden. Nieuwe Arnh. Ct. In Twente heeft het hard gevroren. In verschillende streken zijn aardappelen, boonen en havervelden totaal vernield. Vrijdag j 1. is de bevolking van Amsterdam de 700,000 gepasseerd. Dien dag werd de 700,045ste inwoner inge schreven. Zuid-Bevelandsclie zangers naar Engeland. Het Zuid-Bevelandsche Gemengd Koor is gedurende de beide Pinksterdagen te Folkestone geweest. In de Eogelsche bad plaats, heeft het koor, gekleed in Zuid- Bevelandsch costuum, 3 druk bezochte uitvoeringen gegeven, 2 in het stadhuis en 1 in het theater. Het succes was groot. Na de thuisreis was aanvaard, bleef het gezelschap te Vlissingen. Voor een volle zaal zijn daar de liederen, die te Folkestone waren gezoDgen herhaald. Een fietsendief. Bij den caféhouder G. te Zuidhorn ver voegde zich een nog jong maDspersooD, die voorgaf paarden te willen koopen en zoodoende gaarne de fiets van den heer G. mede te willen hebben ook zou hij graag weide hebben voor de te koopen paarden. De heer G. begaf zich met hem naar een landeigenaar. Hij vermoedde niet met wien hij te doen had, en gaf dan ook bereidwillig zijn rijwiel mee. Later, bij het Diet terugbezorgen van het rijwiel, kwam bij hem het vermoe dt n op, met een rijwieldief of oplichter te doen te hebben. Ook andere caféhouders in deze gemeen te zijn de dupe geworden van dit heer schap, daar hij groote verteringen maakte, maar niet betaalde. Door gemeente- en rijkspolitie wordt reeds nauwkeurig onderzoek ingesteld, tot nu toe echter zonder resultaat. De man zegt van Zuidlaren te komen. Nolle koe. De dochter van den landbouwer G. te Noorbeek (Limburg) is door een dolle koe aangevallen, toen zij deze in de weide giog melken. De koe stiet haar op den grond en bleef haar met de horens bewerken. Door het gillen van het meisje en het loeien der andere koeieD werden de buren op het feit opmerkzaam gemaakt. Zij kwamen toesnellen eu konden slechts met groote moeite het beest meester worden, hetgeen ook hoog tijd was, daar het meifje reeds bewusteloos was. Het mag een wonder heeten, dat niets ergers is gebeurd, waDt het meisje had nog een 3 jarig kind bij zich, dat zij onder een boom had neergezet. Van koude gestorven Op de gorzen bij Den Bommel is het lijk gevonden van den 16-jarigen gors knecht B. O. De jongen is tengevolge van zwakte door ondervoeding en armoede door de koude bezweken. Noodlottig schot Een 15-jarige landbouwerszoon te Kle- verskerke (Zeeland), die door een geweer schot in het been werd getroffen, is nadat het been geamputeerd was, aan de ge volgen overleden. Te Harlingen hebben zich enkele gevallen van vergiftiging voorgedaan ten gevolge van het eten van z.g. volvette kaas. De kaas was door een winkelier te Leeuwarden gekocht en was niet voor zien. van eenig merk. In de Waal bij Nijmegen is ver dronken de 15-jarige schipperszoon A. G. do Graaf uit Dirksland. De jongen sloeg over boord bij het strijken van den mast voor de spoorbrug en alle pogingen van zijn vader om hem te redden mislukten. Burgemeester van Rotterdam. De heer H. A Van IJselsteyn, oud-Mi nister van Landbouw, is van zijn groote reis te 's Gravenhage teruggekeerd waar hij eenige zijner wederwaardigheden mede deelde aan een vertegenwoordiger van de N. Ct. Deze maakte van de gelegen heid gebruik om den heer Van IJsselsteyn te vragen, wat ,er waar was van de geruchten, aie zijn naam vermeldden in verband met den vaceerenden burgemee sterspost in Rotterdam. Hierop deelde de ex-Minister mede, dat deze geruchten hem onderweg draad loos hadden bereikt. Al wat hij er van zeggen kon, was, dat hij naar het burge meesterschap van de Maasstad niet had gesolliciteerd en ook geen candidatuur had aanvaard. Auto-ongeluk bij Putten N-BEenige gewonden. De heer Jac. S. reed Zaterdagmiddag met eenige vrienden naar Belgis. Om even vóór halftwee op den weg van Hoogerheide naar Putten bij „Jagersrust", weigerde, naar de Tel. meldt, plotseling het stuur. De bestuurder remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat de auto met een smak tegen een boom reed. De botsing was zoo hevig, dat de auto zoo goed als een ruïne werd. Het bleek dat de bestuurder zijn pols ge broken had, hetgeen door den mede in zittenden dokter, F., werd geconstateerd. Deze bracht het er zelf zonder ernstige kwetsuren af. De heer Jud. S., die naast den bestuurder gezeten had, kreeg dopr het verbrijzelen van de voorruit, ver schillende verwondingen en klaagde over zijn borst. De heer H. P. M. V. kreeg verwondingen van lichten aard en boven dien had de schrik hem danig bevangen. De vyfde inzittende, de heer V., werd over het hoofd van den persoon, die naast den bestuurder gezeten had, uit den wagen geslingerd. Hij kwam er met den schrik af. Een passeerende auto nam de gewonden op en bracht hen naar het sanatorium „Dennenheuvel" in de Dabijheid gelegen. Door de zorgen van directrice en zusters waren de twee min der ernstige gewonden weldra in staat om per auto huiswaarts vervoerd te kun nen worden, wat later eveneens met den bestuurder geschiedde, die liefderijk door de bewoners van „Jagersrust" was opge nomen. De inzittende dokter F. ver leende de eerste geneeskundige hulp. Dokter Van der Leek uit Ossendrecht was ook spoedig tegenwoordig. Als gij slaapt, waakt en werkt uw advertentie Iemand te Dronrijp kwam tot de eigenaardige ontdekking, toen hij een ei zou klutsen, dat toen de schaal was ge broken, er zich geen dooier in bevond, maar inplaats daarvan een kleiner ei. Toen hij deze schaal brak bevond aich daarin weer geen dooier, doch opnieuw een kleiner eitje. In het derde eitje be vond zich pas de dooier. Onze hoenders. Klein, maar goed beginnen Op de eerste bladzijde van het boek „de avonturen van Mijnheer Prikkebeen" door Gouverneur, staat: ..„Wat gedrukt staat, dat is waar; „Fideldie, wilt nu verstaaD, „Nn vangt mijn historie aan." „Dit kwam zoo. De man was een tim merman en verdiende alleen ziju dage- lijksch brood. Rbeumatisohe koorts bad gemaakt, dat hij niet meer werken kon; by was kreupel geworden, maar auders weer gezond. Wat nu te doen Er moest voor het onderhoud van zijn gezin een uitweg gevonden worden om te leven. Ik had zooveel gehoord van m6Dschen die een bestaan vonden in de pluimvee teelt en den verkoop van eieren, zeide hij, dat ik hierover ernstig nadacht. Ik verstond er wel iets vaD, maar aDderen zouden mij zeker met raad willen dienen. Ik vroeg eenige catalogussen aan en kocht een broedmachine. Nooit had ik een broedmachine in werking gezien. Ik volgde de instructies, zooals aangegeven en in het voorjaar had ik 400 kuikens en op 20 Augustus kreeg ik het eerste eiNu. heb ik al 2 broedmachines en hoop tegen het voorjaar 1200 kuikens te krijgen. Van 500 legsters kreeg ik in 12 maan den 80.000 eieren het volgende jaar van 550 heDnen 93.096 eieren. Menschen die mijn hennen zagen, maakten mij een compliment overde prachtige hoenders. Nooit heb ik nog mislukking gehad met mijn broedsels, maar ik laat het niet aan het geluk overik volg de instructies, en ik kjjk er zelf naar. De heer C., die ook alles aangehoord bad, vroeg naar het adies, omdat hy Mnr. X. eens wilde bezoeken. Hij deelt over zijn bezoek het volgende mede De man heeft een stukje grond van 110 maal 120 voet. Daar de man een timmerman van ambacht is, ziet alles er netjes uit. In hoofdzaak gaat hij voor eierproductie in. Sommigen van zijn hokken zijn van twee verdiepingen. Alles is betrekkelijk beknopt, maar hij heeft al geleerd wat kan en wat niet kan en gebruikt steeds een dosis „ge zond verstand", zoodat dit ook de kip petjes ten goede komt. De man is er op uit om er een goed bestaan nit te maken. Het is natuurlijk niet gemakkelijk om bij een beperkte ruimte alles schoon en zuiver te houden, maar hier valt niets op te zeggen. Hoenderluis en ander ge spuis is daar niet; de hokken zijn tocht vrij, toch luchtig, terwyi men zien kan dat de witkwast niet ongebruikt blijft en van binnen alles frisch ruikt. Hij leeft dan ook zoo te zeggen bij zijne dieren, die, als hij de hokken binnenkomt, op zijn hoofd en schouders vliegen. De dieren zijn zoo mak, dat men geen vaDgstok noodig heeft deze in handen te krygen. Iemand, die van het gekakel van kippen en het gekraai van hanen houdt; kan hier van zonsop- tot ondergang de heerlykste concerten genieten. Ziekte onder zijn hoenders is onbekend, omdat, wanneer kuiken, öf hen, öt haaq niet pluis schynt te zijnhij niet wil dokteren. Hij voert het beste, met mate, en op vaste tijden. De man slaapt niet als hij be hoort wakker te zyn. Hy ruimt zijn jonge hanen zoo spoedig mogelijk op, omdat zijn legsters eiken duim gronu noodig hebben om goed te groeien. Hij laat zijn kippetjes, werken voor den kost en strooit zijn voer in fijn xafby zorgt er echter voor, dat zijn dieren met een gevulden krop den nacht ingaan. Hij probeert om van elke hen een eiermachine te maken door goede verzorging en vriendelijke behandeling. Hij houut zorg vuldig boek van alles, zoodat hij eene behoorlijke winst- en verliesrekening kan opmaken aan het einde van elk jaar. Hij toonde my zijn boek, zoodat ik zelf kon' zien, dat zijn winst- en verliesrekening zuiver was. Dit is in 't kort de geschiedenis van een man, die niets verstond van de pluim veeteelt, toen hij begon, daarbij nog ziej kelyk, en gebrekkig naar het lichaam/ Op de vraag, waarom hij zijn getal legsters niet ging verdubbelen, ant woordde hij „ik weet, dat mijn winsten dan ook zouden verdubbelen, maar mijn lichaamskrachten kunnen het niet staan, maar de man, die het ernstig op wn nemen en de noodige hulp daarbij heeft, kan vandaag nog dezelfde (indien niet beter) resultaten verkrijgen." De aanvraag naar producten voor dage- lyksch gebruik blijft groot. Prachtige stukken grond liggen dikwijls renteloos kleine goudmijnen die slechts be hoeven geopend te worden om productief te zyn. Als het maar met kenni3 van zaken wordt aangepakt. Wat gedrukt staat, dat is waar RAADSVERGADERING De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver- N.N. D. de Ruiter Texel Texel C. Dros P. K. C, Bruin OVV Texel Texel S. Koning G. Dros H.Ran C v.d. Slikke A. Geus OVV Texel Texel OVV OVV i v.Helmond de Waal J.Sikkerlee Kiljan N. Tuinder Texel Texel Texel Texel Texel A. Eelman Visman Joh. Dros Texel OVV OVV S. Langeveld m. v.d. Slikke Texel OVV c G. Bakker Texel.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2