Japonnen. Mantelcostumes, Mantels. Confsctie-Afdeelis gsa I. Grunwald VEEMEKKSTIFTEN. Motorschip Maria Motordienst Texel-Rotterdam. naar Rotterdam, Lammerenvaart HAftTStf VROUW. Een- KorJngs spys Notaris MULDER, hooigewas en nagras van Notaris Mulder hooigewas en nagras van Notaris MULDER De kapitale kotstede genaamd ,DE VLIJT", Adverteren (loet verkooper. Schitterende sorteering De bekende merkstiften in blik zijn thans weer verkrijgbaar. Bij uitstek geschikt voor liet mer ken van vee, Prijs f 0,50. Fa Lange veld de Rooij. Maandag twee uur naar Purmerend en Donderdag acht uur naar Lelden. K. AC KEMA houdt Woensdag 4 Juli a.s. spreekuur met ARTS te Texel vertrekt Dinsdag a s. s, s. Texelstroom naar P urm erend» en Donderdag naar Lelden FEUILLETON. JAC. DE BOER FOTOGRAAF VïkZZST GEEM EXAMEN te Texel, zal op Woensdag 20 Juni 1923, 's avonds 8 uur in het hotel „de Lindeboom" te den Burg voor het Algemeen Weeshuis te Texel publiek verkoopen en verhuren 1 25 heet. Oostelijk Groenstuk 7 5090 Kooistuk in 3 perc. 10 30 42 Spijkerboren in 4 perc. 6 68 IQ Haanstuk in 2 perc. 6 87— Waterschip in 2 perc. 1 66 60 Prikstuk 2 32 30 Zerkstuk 1 90 80 Derdepartje te Texel, zal op Donderdag 21 Juni 1923, 's avonds 7 uur in het Hotel „Texel" te den Burg, Voor de Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend op Texel publiek verkoopen en verburen: 1 52 10 heet. de Akker 4 12Oostelijk Kilstuk, in 2 perc. 2 03 60 Voorste Bollen 1 9060 Achterste Bollen 1 61 50 Hoogeweidje 3 50 90 Waardstuk 2 20 50 Simon Ransland 376 60 Damstuk in 2 perc. 1 05 60 Voorste Nieuwiand 138 90 Middelste Nieuwiand 1 38 90 Achterste Nieuwiand 1 27 70 Bij de Kaai 1 04 70 De Noordstar 0 93 10 Hoornsloot 0 19 80 Buitenboltje 1 08 30 de Ommegom 0 95 70 Kleine Spreeuwtjes 1 97 Groote Spreeuwtjes te Texel, zal ten verzoeke van den heer L. Doll op Donderdag 21 Juni 1923 bij inzet en op Donderdag 28 Juni 1923 bij afslag en com binatiën telkens des voormiddags half 12 in het café „den Burg" te den Burg publiek verkoopen bestaande in een nieuw gebouwd woonhuis met groote schuren drie arbeiderswoningen, benevens diverse perceelen wei- en bouw land, staande en gelegen aan den Postweg in den polder Eierland op Texel groot te zamen 38 63 30 heet. te veilen in 6 perceelen als 1. de hofstede „de Vlijt", schuur en land groot ongeveer 8 44 heet. 2. de arbeiderswoning dahr onmiddellijk benoorden met ongeveer 40 aren land. 3. een arbeiderswoning met land benoor den perc. 1 en 2 groot 11 20 60 heet. 4. een perceel land groot ongeveer 9 55 heet. onmiddellijk bezuiden van perc. 1. 5. een arbeiderswoning met 4 57 50 heet. land ten zuiden van perc. 4 en 6. een perceel land groot ongeveer 4 06 heet. ten Oosten van perc. 5. Aanvaarding weiland 1 November a.s., bouwland na ontblooten der schoof, uiterlijk 1 December a.s. en de gebouwen met 1 Maart 1924. Betalen koopsom 1 Augustus a,s. Novelle van HELLMUTH MIELKE. Nadruk verboden. 34.) „Drommels 1" De heer van Villessen bleef staan en floot door zijn tanden. „Daar breng je me op een gedachte. Het is immers juffrouw Dehnhardt, de dochter van je direc teur. Luister eens Alsen, daar zou ik met den directeur toch eens een ernstig woordje over willen praten „Ik ben geen aanklager, mijnheer van Villessen „Maar als het toch het levensgeluk van zoo'n aardig meisje betreft. Aha, daarom wilde de kerel zich ook niet verplichten Berlijn te verlaten. Drommels, dat mag niet gebeuren. En jij Alsen, jij bent toch eigenlijk degene, die de zaak het best kan regelen, verhinder die verloving in ieder geval." „Neen, ik kan geen enkelen stap in deze aangelegenheid doen," antwoordde hij som ber. Hij dacht eraan, hoe trotsch en snood Ottilie zijn waarschuwing in den wind had geslagen. „En bovendien, het zou toch niets baten. Hij. zou alles ontkennen." „Daar ziet hij tenminste geheel en al naar Keizerstraat 75 HELDER. Kanaal weg 71-74 TXÏÏT b.h. Postkantoor. EEN VERRASSING is het voor klein en groot als tot slot van deo maaltijd een Honig's Padding wordt opgediend. Door hun aangenamen smaak zijn Honig's Puddingen algemeen gewild, terwijl de zuiverheid en kwaliteit aan de hoogste eischen voldoen. Vraagt Uw winkelier uit. Maar er zijn ook nog getuigen, beste Alsen. Bij een confrontatie zou hem de lust tot liegen wel vergaan." „Ik ken van al die heeren alleen u, mijn heer van Villessen." „Natuurlijk ben ik bereid. Wacht' maar, ik zal den graaf von hij noemde den naam van den reus „opzoeken. Onder geen voorwaarde mag die schurk zich in een fatsoenlijke familie binnendringen. Ver trouw maar op ons, wij zullen dat zaakje wel even opknappen Morgen vroeg al zoek ik den graaf in zijn woning op." Alsen haalde verlicht adem. Hij voelde zich van een zwaren last bevrijd. Inderdaad dat was de eenige weg om Ottilie te redden. Doch een nieuwe, geheel onverwachte wending zou de gansche zaak veranderen. Toen Alsen den volgenden morgen op het bureau verscheen, zag hij slechts op gewonden en ontstelde gezichten. Niemand dacht aan werken, alle beambten liepen ongedurig tussehen de lessenaars op en neer. „Weet u het dan nog niet. Onze direc teur Dehnhardt is door een beroerte ge troffen. Alsen was ontzet van schrik. „Onmoge lijk die kerngezonde, krachtige mijnheer Dehnhardt „Het is helaas maar al te waar, beste vriendzei de oude heer Kieker. „Van zijn huis is zoo juist een boodschap gekomen „Is hij dood." „NeeD, maar zijn toestand moet vrijwel hopeloos zijn Hij is nog „steeds bewuste loos. In ieder geval, met het jubileum is het natuurlijk niets gedaan De directeur Leitner, dié in den loop van den morgen op het bureau verscheen, be vestigde met eenige korte woorden het treu rige nieuws. Toen wenkte hij Alsen, dat hij bij hem op zijn privé kantoor moest komen. „Ik heb wederom een nieuwe opdracht voor u. U moet weer naar Brussel. Onze nieuwe hoofdvertegenwoordiger daar, beant woordt in geen enkel opzicht aan onze ver wachtingen vanmorgen is er bericht van hem ingekomen, dat hij deze functie Diet meer wenscht te vervullen EeD contract v>as er met hem nog niet afgesloten en onder deze omstandighedenhm kunnen wij niets anders doen, dan u voorloopig in zijn plaats aan te stellen. U kent de toe standen daar en u hebt trouwens reeds be wezen dat deze betrekking bij u in goede handen zal wezen De betrekking wordt soed gesalarieerd en her is niet uitgesloten, dat u met deze fü notie voor goed wordt belast. Wij hebben nu werkelijk pech Mijn arme collega Dehnhardt hm." De anders zoo joviale -heer slaakte een diepe-zucht Men kon hem duidelijk aan- vaart H. KEESOM. Tandtechniker, 8—ll/a uur. Adres: Mej. D. SCHUMAKER Weverstraat 419, Burg—Texel. |5f Dr. de Haas' Beroemde Kruidengenezing. Laan v. IMeerderv. 550, Den Haag. 9—4 en schriftelijk. (Billijke conc^ PLAATSMAN. vaart Maandag 18 Juni Vertrekt 2 uur. vertrek 8 uur. Vee verzekerd. C. METS Zoon. [MUïlHARDT'5 Zenuwfablellen .maken U kalm en houden JU rustig .ferwijl Uw geesM Ve„ helder blijf 1 zien, dat het lot van zijn collega hem na aan het hart ging. Alsen waagde een toe Speling op de familie. Mevrouw Dehnhardt is buiten zichzelf van verdrietde eenige, die het hoofd nog niet verloren heeft, dat is juffrouw Ottilie "zei de heer Leitner op medelijdenden toon Zoo had hij zich haar voorgesteld moe dig, ook in deze ongelukkige omstandi heden En nu moest hij haar weer verlaten voor onbepaalden tijd. Hoe gaarne zou hij naar haar toegesDeld zijn, om haar tetroo ten, haar leed met haar te dragen. Maar hij was toch immers slechts de onderge schikte ambtenaar, de plicht ging voor. Hij vroeg, of hij nog eenige dagen in Berlijn mocht blij ven. De directeur schudde echter ontkennend het grijze hoofd. „Hoogstens tot morgen. Dus u gaat met mijn voorstel accoord. Al het overige tus schen ons zal schriftelijk geregeld worden. Toen Alsen 's middags het bureau verliet begaf hij zich op weg naar de Königgratzer straat. Hij wilde tenminste Ottilie nog een maal spreken. Maar hij werd niet toege laten. De heeren ontvingen niemand. Thuis gekomen vond hij een brief van luitenant van Villessen. „Beste Alsen Ben vaDdaag met den graaf samen bij den directeur geweest doch wij kwamen in een sterfhuis. Onder deze omstandigheden gaven wij er de voorkeur aan niet op ons bezoek aan te dringen wi| zullen afwach ten en zoodra zich een geschikte gelegen heid voordoet de aangelegenheid schriftelijk in orde maken. Met beste groeten, Van Villessen. (Wordt vervolgd mm verawijnen SPRUTOL drogisten Verkrijgbaar bij Apofh en 0f°^

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4