de hengst Darius I muziek voor deu dans IPUROL MATZENA-PUDDINGEN Ingezonden stukken. Bezoekt de fancy-fair een dienstbode. Voor den hooibouw. Feestcommissie den Hoorn. Jaarvergadering Entree 10 cent. Boerioopende kaart 25 et. Notaris MULDER een partij afbraak, i .JULI 1923 Texel bij den Heer D. Pzn. BAKKER D, J. BRUIN Maandag le kermisdag in Hotel „de Oranjeboom". de bekende zeisen, haarhamers, haarspilten en de van ouds bekende beste strijk latten. zicoten, zlclitwervels, wolsciiaren, enz. Wed. 3. Z0EÏ3LI5F. Alqemeen bekende kiuali- teitsa.rtik.elen voor elke gjg| .huishouding. JjgJ Predikbeurten. Marktberichten. ADVERTENTIES. te Oudeschild De Haarïemsche Hypotheekbank ^voefen"^ INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Veel gras en veel melk. In de weidestreken van Groningen is thans de hooioogst in vollen gang. Of hooi wordt het dit jaar niet wat er groeit op weilanden. Vrees dat de regec- plaag, waarmee we nu al weken, lang bezocht zijn, nog zal aanhouden, brengt de boeren er vrij wel zonder uitzondering toe om 't zekere maar voor 't onzekere te nemen en den gebeelen grasoogst, die dank zij 't groeizame weer vroeg in 't voorjaar zeer ru m is, maar intekuileD. Velen stellen dit ingekuilde voer, mits het op doelmatige wijze wordt toegediend, met mid.ie1 matig goed hooi op een lijn Het etgroen op de gemaaide weilanden ontwikkelt zich gunstig en ook op de landerijen, die van't begin af geweid zijn is volop gras. Maar de „koeien vieten met vijf bekken", zeggen ae boeieiom aan te duiden, dat er als gevolg van 't natte weer' heel veel voedsel vertrapt wordt en daarom hebft men op verschil lende plaatsen de dieren weer op stal gehaald, om ze daar met versch gemaaid gras te voederen, 't Geeft wel extra werk maar er gaat geen graverloren en ze blijven in betere conditie dan wanneer ze al door in den kouden regen buiten moeten verkeeren, wat de melkopbrengst ten goede komt. Maar ook bij 't vee dat geregeld buiten verkeert valt in 't algemeen over de melkopbrengst blijkbaar nog niet te klagen naar ons door de directies van enkele zuivelfabrieken werd medegedeeld beliep voor hetzelfde getal koeien dit jaar die opbrengst over Mei ongeveer 25 pet. meer dan over dezelfde maand in 't vorig jaar. Een kras oudje. De wed. W. L. Kwiakelberg, te Am sterdam, meer bekend onder den naam van Willemijntje Boelhouwer, heeft haar 103den verjaardag gevierd. Zij wordt verpleegd in het Oude Mannen- en Vrou wenhuis, aan den Amstel. Bofferds. De Gemeenteraad van Geldrop heeft met algemeene stemmen besloten 40 pCt. der belastingpenningen over 1922 '23 terug te betalen. Loonsverlaging Rijkspersoneel. Het moet in het voornemen der regee- ring liggen, om de loonen van sommige groepen Rijkswerklieden, in overeenstem ming te brengen met die, welke in de particuliere bedrijven op dit oogenblik gelden. Wordt dit voornemen uitgevoerd, dan zon dit beteekenen dat de loonen belang rijk woiden verlaagd Men noemde zelfs bedragen van f7 a f8 per week. Rsb. Bij een fabriek te Amsterdam is een zuurstofflesch uit elkaar gesprongen. Een 22 jarig arbeider werd ernstig aan het gelaat gewond en moest in een zie- keuioricbtiDg worden opgenomen, Stremming verkeer. Wegens vernieuwing van de dubbe'e draaibrug over het Noord Hollandsch Kanaal, genaamd de Friesche brug, te Alkmaar, zal het verkeer over die brug, met ingang van 19 Juni tot nadere aankondiging zijn gestremd. Gedurende deze stremming zal uabij de brug, ten behoeve van den overtocht van voet gangers, een hulppoot aauwezig zijn, ter wijl het overige vëikeer, met uitzonde ring van alle voertuigen met een asbe- lasting grooter dan 150) KG kan geschieden over de nabij gelegen Scher mervlotbrug aan de Bierkade te Alkmaar. Ontrouw conducteur. De rechtbank te Leeuwarden heeft J. P. v. Mcooducteur dar Nederl. Spoor wegen te Harm geo, wegers diefstal van een door een passagier verloren beurs veroordeeld tot 2 maanden gevangenis straf, voorwaardelijk, met 33 jaar proef tijd. Oefening brandweer te den Hoorn. Zondag 24 Juni 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Collecte generale kas. Koog, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. half elf ds. Briimmer. Oudeschild, nm. half 3 ds. v. 't Hooft. Oosterend, v,m. 10 uur ds. Schellenberg. Cocksdorp, 's av. half 8 ds. Schellenberg. MaandcoIIecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. A. C. Sonneveldt uit Argentinië. MaandcoIIecte. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. M. L. Deenik van Leeuwarden. Den Hoorn, v.m. half elf ds. Koster. Purmerend, 19 Juni. 465 Runderen waaronder: 290 vette koeien f 0,90 af 1,30 p. K.G. Gelde koeien 150 a f 400 Melkkoeien 150 a f 400 14 Stieren. 106 Vette kalveren per Kg. 1,a f 1,50 336 Nuchtere kalveren 10,a f 36,— 606 Schapen 40,a f 58, 434 Lammeren 20,a f 36, - 232 Vette varkens per K.G. 0,70 a f 0,73 59 Magere varkens 28,— a f 50,- Kipeieren 5,a f 5,75 Schagen, 21 Juni. Uit de Schager Crt. 86 Vette koeien f 275 a f 555 16 Gelde koeien 150 a f 340 20 Kalfkoeien 250 a f 450 74 Lammeren 24,a f 31, Magere varkens a f 55 Vette varkens 0,68 a f 0,76 48 Biggen 20,a f 28, Boter, 1,55 a f 1,75 Kipeieren per 100 4,50 a f 5,50 ZELFONDERZOEK. 113 Ontwaakt gij 's morgens met pijn in den rug? Hebt gij donkere zwellingen onder deoogen? Zijn de enkels en handen gezwollen Is de urine bewolkt, zanderig of brandend? Geschiedt de loozing te vaak of te weinig? Zijn uw ledematen beverig en rheumatisch, vooral bij ruw en vochtig weer? Doet uw rug zeer, als gij bukt of opstaat Hoedt u bijtfjdslaat Foster's Rugpijn Nieren Pillen een nierziekte voorkomen spoedige behandeling is het eenige betrouw bare voorbehoedmiddel, verwaarloozing kweekt al te dikwfjls blaasontsteking, wa terzucht, rheumathiek, steenvorming, en urinezuur-vergiftiging. Hoewel Foster's Pillen zelfs bij deze latere verwikkelingen baten, is het verstandiger om dit speciaal niergeneesmiddel tot voorkoming van nier ziekte te gebruiken. Verkrijgbaar in apothekeu en drogist zaken f 1,75 per jdoos. 23 GETROUWD A. K. JONKER en P. D. JONKER-Jonker, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dankzeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden, den Hoorn, 14 Juni 1923. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling, bij gelegenheid van onze 25-jarige Echtvereeniging ondervonden. P. BROUWER. C. C. BROUWER-Daalder. Oosterend, 20 Juni 1923. Dankbetuiging:. Met dezen betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die belangstelling en deel neming hebben betoond bij de ziekte, het overlijden en de teraardebestelling van ónzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot vader en Broeder den heer CORNELIS BAKKER Wz. Uit aller naam, W. J. BAKKER. op Maandag 25 Juni, 's avonds half acht in Loodsmanswelvaren. Alle ingezetenen van wijk H. worden uitgenoodïgd deze vergadering bij te wonen. Het Bestuur. Voor het in ontvangst nemen van dekgelden van wordt Maandag 25 Juni zitting gehouden van 11 tot half 1 in hotel „de Lindeboom." N. DROS. ten voordeele der K. W. B. van 23 tot en met 27 Juni. Geopend Zaterdagavond 5 uur, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag van 4-10 uur. Billijke prijzen. Veel vermakelijkheden. HET BESTUUR. te Texel, zal op Dinsdag 26 Juni 1923, des mor gens 10 uur, op een erf achter de Zeevaart school aan den Nieuwen Weg te den Burg publiek verkoopen bestaande inplanken, deelen, kozijns, ramen, deuren, brandhout, enz. enz. 1STaamlooze V"ennootschap De Directie bericht, dat de COUPONS der 3'/a 4 en 5 PANDBRIEVEN, vervallende van dien datum af betaalbaar zijn te: Amsterdam bij BROEKMAN'S EFFECTEN KANTOOR, en bij de vertegenwoordigers der Bank in andere plaatsen. vaart Dinsdagmiddag 3 uur van Texel en Vrijdag 29 Juni 2 uur van Amsterdam. Mevrouw Buysing Dam3té vraagt tegen 1 Augustus a.s. BLARE STUKLOOPEN Opnieuw ontvangen (merk Falkenroth) Verder in voorraad Prijzen scherp concurreerend. Aanbevelend, Parkstraat. HONIG'S ii. OVERAL VERKRYGBAARJ 99 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Texel, 21 Juni '23. Met genoegen zag ik in uw nieuwsblad van gister, dat bij Fa. Langeveld de Rooy weder veemerkstiften verkrijgbaar zijn. Wij willen hopen dat van nu af aan, voor het merken der lammeren, van die stiften een ijverig gebruik zal worden gemaakt zoodat het teermerk. dat uit den tijd is, het sneeuwwit lam ontsiert, hun somwijlen pijn veroorzaakt, geheel zal zijn vervangen. Laat men die bruine kleverige massa maar versmeren op de onoogelijke houten land-af- heiningen, die hier nog in massa aanwezig zijn. Mijn vriendelijke groeten en mijn dankyoor de plaatsing. D. W. CONINCK WESTENBERG. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel Gelet op artikel 8 der Verordening, regelende de inrichting van de brandweer in deze gemeente; Maken bekend, dat op Zaterdag 30 Juni 1923 eene oefening met en eene beproeving van de te den Hoorn gestationneerde brandweer zal worden gehouden. Zij roepen mitsdien de dienstplichtigen bij die brandspuit op, om op gemelden dag des namiddags ten 8 ure (zomertijd) bij het brand spuithuisje te den Hoorn alhier aanwezig te zijn. Onder de dienstplichtigen bij de brandspui ten worden verstaan de pompers bij de zuig- en perspomp en reserveslangenleidersde slangenleiders en reservepompers de pijpleiders de reparateurs; de lapzakdragersde lantaarndragersde manschappen bij de brandhaken en zeilen de opperporders en pordersde manschappen bij de geredde goederenen voorts de comman deurs en plaatsvervangende commandeurs,van alle afdeelingen. De dienstplichtigen worden hierbij herinnerd aan A. artikel 9 der brandweerverordening, lui dende Bij de beproeving der spuit of bij brand, blijft ieder dienstplichtige op de hem aange wezen plaats en is verplicht de hem opgedra gen taak ordelijk en met overleg uit te voeren, totdat hij daarvan wordt ontslagen door den- gene, die over hem het bevel voert. B. artikel 10 dier verordening luidende: Hij, die van de oefeningen verlangt vrijge steld te worden, moet vooraf daarvan kennis geven aan den brandmeester zijner spuit, aan wien de beslissing is overgelaten. C. artikel 242 der verordening van politie, luidende De brandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oefening, de bevelen, hun gegeven door den brandmeester of door de andere boven hen gestelde personen, stipt en onmiddellijk te volbrengen. Zij zorgen bij oefening op den bepaalden tijd en bij brand na de gedane oproeping op hun post aanwezig te zijn en mogen die zon der geldige reden niet verlaten, dan met goed vinden hunner superieuren. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste i 25, subsidair 6 dagen hechtenis. Texel, 21 Juni 1923. Burgemeester en Wethouders voornntd,. BUIJS1NG DAMSTE. De Secretaris, JONKER. Gebruik de verzachtende j^n snel genezende In doozen van 30m60en9Qct. bij Apothekers en Drogisten

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2