Maagpijn G. COETERT, Molenstraat Burg Texel. FOTO-ALBUM voor amateurs en verzamelaars, Poësie- Albums, DAGBOEKEN Groote sorteering. - Lage prüzeo. Fa. S. A. KANNEWASSER Zonen Kaoaalweg 149, Helder Motorschip Maria HARTEN VROUW. K. AC KEMA AfeÉ,i£j Notaris MULDER Een perceel land, Notaris MULDER hooigewas en nagras ^Notaris MULDER hooigewas en nagras MïJNHARDT's Harlinger .Steenhouwerij R. EIJGELAAR. Graf-, Bouw- en Marmer- werken, Slijpsteenen en Schoorsteenmantels. Abonneert U op de Texclsclte Courant. FEUILLETON. Elke week vanaf Woensdag tot Zaterdag verkrijgbaar bij PRIJSCOURANT Paarden vleesch V arkens vleescli Tevens te koop gevraagd slachtpaarden tegen hooge prijzen. Boekhandel Fa. Langeveld de Rooij. ft Exmm £3 Maandag twee uur naar Purmerend en Donderdag acht uur naar Lelden. houdt Woensdag 4 Juli a s. spreekuur met ARTS te Texel Die hardnekkige morgen hoest zal op Donderdag 28 Juni 1923, des mid dags om 1 uur na afloop van den toeslag der hofstede „de Vlijt" in het cafe Den Burg te Den Burg publiek verkoopen grootendeels met bollen beplant, genaamd „Verkeerensland" gelegen te Texel kadaster Sectie E, nummer 183, groot 1,05,90 heet., eigendom van H. Witte JDz. te Den Burg. te Texel, zal op Dinsdag 26 Juni 1923, 's avonds 7 uur in het hotel „de Zwaan" te den Burg publiek verkoopen en verhuren a. voor het R.K. Par. Kerkbestuur te den Burg 1 06 60 Achterste kerkeland in Waal en Burg 1 4981 Kletterbol bij Hoogeberg en b. voor het R.K. Par. Armbestuur te den Burg 1 64 60 de Grie in de Grie 319 20 Samenstuk in Burger Nieuwland, in 2 perc. te Texel, zal op Woensdag 27 Juni 1923, 's avonds 7 uur in „het Wapen van Amsterdam" te Oosterend publiek verkoopen en verhuren a. voor Mevr. de Wed. D. Gollards 1 93 50 Dijkstal 1 93 50 Dukoog 0 7900 Lageveld A. Keijser 0 95 24 Onder de Fan 085 20 Ootjes Lageveld in polder Oosterend. b. voor den heer P. Wuis Sz. 1 21 40 Wilkesland bij Nieuweschild. c. voor den heer C. Az. Bremer 1 50Hornsloot polder Oosterend. MAAGTABLETTEN Specialiteit in: Scherp concurreerende prijzen. Vraag s.v.p. teekeningen en prijsopgave. Novelle van HELLMUTH MIELKE. Nadruk verboden. 36.) Hij moest weer denken aan die weelde rig ingerichte salon, waar hij haar voor de eerste maal had teruggezien. Toen had het hem toegeschenen, alsof tusschen hen bei den een niet te overbruggen kloof, lag. Hier voelde hij zich eensklaps huiselijk en gezel lig te moede en hij werd slechts gekweld door de vrees, dat ook zij zich wel eens veranderd kon hebben. Toen stond zij voor hem, in een eenvou dige, lichte huisjapon die haar bekoorlijke gestalte des te sierlijker deed uitkomen, met haar fijne gelaatstrekken en de groote grijze oogen, die hem nu zoo rustig en vriendelijk schenen toe te lachen. Als een oud vriend reikte zij hem de hand. En da*na keuvelden zij met elkander Zij stelde hem ook haar moeder voor, een eenigszins gebroken, stil in zich zelf ge keerde vrouw, die niet veel sprak en van wie Ottilie vol teedere bezorgdheid haar blikken nietafwendde.Maarde tegenwoordig heid der oude dame was toch oorzaak, dat het gesprek over niet veel anders liep dan Gehakt Lappen mager Lappen vet Baklappen Biefstuk haas Biefstuk Rollade Stukjes Rookvleeseh Prima worst 45 cent Hamlappen 80 cent Carbonade 777a Rollade en Fricadeau 80 Gehakt en Saucijsjes 75 Doorregen lappen 65 Bladreuzel 65 Vet spek 40 Gemalen spek 45 Mager spek 65 Beleefd aanbevelend, C. COEVERT. in prijzen van f 0,G0, f 0,75, f 0,90 en f 1,30 en in luxueuse uitvoering voor f 1,05, f 2,f 2,70 en f 3,60. voor 50 en 90 cents. voor hen die dagboek willen houden, f 2, over het bruiloftsonderwerp. Het zou al heel taktloos van Alsen zijn geweest, om het verleden aan te roeren en daarom vroeg hij baar slechts, hoe of haar tegenwoordige werkkring van onderwijzeres haar beviel. „Die bevalt mij tegenwoordig goed," zeide zij eenvoudig. „Ik leef geheel en al mee met mijn kleine leerlingen en ik ben den hemel dankbaar, dat ik eenmaal mijn examen gedaan heb, waardoor ik mij nu aan dit beroep, dat mij lief is geworden kan wijden. Ik heb thans voor mijn gansche leven een taak, die mij volkomen bevredigt." Op wat voor toon sprak zij deze woor den Geen ziertje onderworpenheid scheen daarin te liggen, alsof zij werkelijk geluk kig was met haar lot En toch kwam er daarna een smartelijke trek om haar lippen, zooals hij duidelijk zag. Was het mogelijk? Zou zij per slot van rekening toch dezen mensch, dieD mijnheer von Fliigge bemind hebben en erover treu ren, dat hij spoorloos verdwenen was? Hij voelde in zijn binnenste een knagende, smartelijke pijn opkomen Hij stond op om afscheid te nemen Ottilie's vriendelijke uitnoodigingen en dankbetuigingen beant woordde hij slechts met eenige holle beleefd- heidsphrases Op den bruiloftsavond bij de Kiekers ont moette hij haar weer, maar in dit vroolijke rumoer was voor een rustig gesprek onder vier oogen geen gelegenheid, en zoo kwam het dat hij meer met de anderen'schertste dan met haar. Dat was me een plechtige dag, deze dubbele bruiloft in de Kiekers familie. De meisjes pronkten in splinternieuwe japonnetjes, schoonpapaatje had zijn ouden rok bij den kleermaker wat laten verwijden, omdat de ronding van zijn buikje dusdanige vormen had aangenomen, dat dit kleedingstuk iD zijn oude gedaante niet meer bij machte was het welgedane buikje te omspannen. Het kleine, dikke mannetje was diep be wogen hij omhelsde de beide bruidjes tel kens weer en gaf haar wijze lessen mee in den echt, hoe men een man diende te eeren en te behandelen. In de kerk gedurende de preek snoot hij onophoudelijk zijn neus. Bij de verklaring van den tekst, dat de vrouw haar vader en moeder had te verlaten, om zich geheel en al aan den man te wijden, toen werd het hem eerst duidelijk, dat hij voortaan twee plaatsjes in zijn familiekring leeg zou vinden Toen gleden een paar groote tranen langs de roode wangen van den kleinen, ronden heer Kieker, en hij was na de huwelijksvoltrekking opvallend stil en terneergeslagen. Alsen had Ottilie in een rijtuig afgehaald zij reden samen naar de Kiekers en naar de kerk. Ottilie droeg een wit, zwaar zij den japon en eenvoudig, doch kostbaar sie raad in haar blond haar Maar geduxende den rit wisselden zij slechts weinig woorden met elkander. En toch had hij gewenscht, dat het rij - VREEST GEEN ÜV.,.helder blijft J vaart H. KEESOM. Tandtechniker, 8—1 Va uur. Adres: Mej. D. SCHUMAKER Weverstraat 419, Burg—Texel. kunt U genezen, door voor het naar bed gaan en bij het opstaan geregeld een lepel Abdijsiroop in te nemen. Bij sterken hoestprikkel overdag af en toe nog eens een lepel nemen, Iom de taaie vastzittende slijm te doen loskomen. De is een wereldberoemd middel bij verouderde hoest, verwaarloosde verkoudheid, bronchitis, asthma, hooikoorts, kinkhoest, slijmhoest, influenza, griep Aangenaam van smaak en onschadelijk, slijmoplos- send, verzachtend, zuive rend en genezend. Prijs per flacon van 230 gram f 1.90, van 550 gram f 3,60, van 5WJsmöc| 1000 gram f 6,—.Alom ver- krijgbaar. Eischt rootten né band met onze handteeke- ÏMoU rif uiugL. I. AKKER, Rotter- dam. tuig nooit stilhield en zij maar steeds ver der met elkander reden, al was het dan ook zoo stil en zwijgzaam. Het bruiloftsdiner had schoonpapaatje in een Berlijnsch restaurant laten aanrichten. Dit restaurant stond bekend voor een goede keuken, en bovendien lag achter de zaal een heel aardige tuin, die voor deze gelegen heid voor de bruiloftsgasten gereserveerd zou worden. Het was een vroolijke, echt gezellige bruiloft, waarvan de genoegens ook hierdoor niet verstoord werden, toen schoonpapaatje in een lange toespraak over de waarde van den huwelijks staat van ontroering niet over het begin heen kon komen en bijna wee- nend weer moest gaan zitten, waarop de beide bruidjes onder een stroom van tranen wedijverden hem af te kussen en zelfs de beide schoonzoons aanstalten maakten aan deze voor den ouden Kieker blijkbaar troost volle behandeling deel te nemen. Na den gezelligen maaltijd begon natuur lijk het dansen. Alsen danste met Ottilie en wederom kwam die dag weer in zijn herinnering, toen hij voor den eersten maal in het lage benauwde zaaltje in >en café op de „Hasenheide" met haar ged'anst had. Hij waagde daarop een toespeling te ma ken en zij glimlachte wat zwaarmoedig. Zij spraken toen verder over de voolijke Tine en Alsen vernam dat Tineke al reeds een gelukkige verloofde was. (Wordt vervolgd maagzuur, oprisping, gebrek aan eetlust Gebruik Per koker 75 ct. Bij Apoth«kers en Drogisten. 50 45 60 90 80 60 65 90 55 Dames- en Kinderconfectie. iflL'ftHARDT'5 Zenuwlablattenj Hamaken U kalm en houden fcwU ru-sricj .ferwijl Uw geest w bij Apofh en 1.11 Ark-s

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4