Cadeaux wand-thermometer. Prima dubbele slaboonen Vermist een lain. Een gebruikte Ilooitedder en twee Werkpaarden De verkoop met cadeaux gaat ook in de Kermisweek door. M. KUIP, Warmoesstraat. Prima Laplata lais Prima blanke Gerst 62|63 f 8.50 C. R KRIJSER Go Hoe koud het nu wel is Eiken talhout en palen. prima zwaar eiken talbout, Schildereind. J. C, RAB. G R KEIJSER Co. Advcrteercn doet verknop™. TE KOOP van verschillende leeftijd. D. EELMAN, Madura. Aanbevelend, Levering begin Augustus nieuwe oogst f 10,80 Alles per 100 K.G. en op directe be stelling. den Burg Texel, 25 Juni 1923. Voor 40 tot 85 centen hebt ge een bij Fa. LANGEVELD DE ROOIJ. Zaterdag en Maandag in lossing a f 7,50 per duizend. Tevens 4Vs en 5 vts. eiken palen 20 en 22'/s ct. per stuk. Aanbevelend, 50 cent per K.G. Zoolang de voorraad strekt. Inlichtingen verzoekt L. KOPPEN, Spijkdorp. Voorjaarsmoeheid De plotselinge verandering in het weer van ko.ude tot een bijna zomersche warmte die dit voorjaar wel buitengewoon laDg op zich laat wacbten, zal, volgens de voorspelling der meterologec, dit jaar opvallender zijn dan ooit en een grootere uitwerking op het menschelijk gestel heb ben, dan vroeger is waar te nemen ge- waost. De voorjaarsmoeheid, een zekere ver slapping, die zich uit in loombeid-van de ledematen, hoofdpijn en gioote behoefte aan slaap, is feitelijk heel gemakkelijk verklaarbaar, wanneer men in aamerking neemt, dat het organisme tijd noodig heelt om z cb aan de verandering van het klimaat aan te passen. Zij is echter met eenigo eenvoudige middelen gemakkelijk te bestrijden, zegt het Leeuw. Nbld. Io de eerste plaats dient er de aandacht op te wordeu gevestigd, dat tal van men- schen slechts zeer noode afscheid schijnen te kunnen nemen van hun winterklee- diog. Zij blijven bij het begin van het warme jaargetijde nog wekenlang 9veo dik ge kleed als raidden-December en het is zeer begrijpelijk datditeen remmenden invloed moet uitoefenen, op de veranderingen, die bij het aanbreken van het voorjaar in het lichaam gebeuren. Nog belangrijker is de verandering van de voediüg. Vroeger sprak men van „verhitting" van het bloed in het voorjaar en trachtte deze met allerlei afkoelende mengsels te bestrijden. De moderne medische weten schap ziet deze dingen echter anders. Men heeft meer en meer aandacht ge schonken aan den invloed, dien het licht op het menschelijk lichaam heeft. Men kan zelfs, zeggen, dat het licht het lichaam even sterc voedt a s het voedsel en dat, bij toeneming van het zonlicht, het lichaam geringere hoeveelheden voedsel noodig heeft. Men moet derhalve met een lichtere voeding reeds vroeg, bijv. begin Juni, aan vangen en voornamelijk meer groonten gebruiken Een andere factor, die van groote be- teebenis is voor de voorjaaremoeheid, is de sterkere inwerking van het licht op de oogen De mensch met normale oogen merkt in het geheel niet, dat de scherpte van het licht in het begin van de lente groo- ter is. De oogen reageeren daar echter wel degelijk op, ongeveer op de wijzeals wanneer men uit een dunkerekamer plot seling in een helder verlichte komt. Het oog is derhalve blootgesteld aan zeer ge ringe verblindingsverschijnselen, die bet geheele zenuwstelsel beïnvloeden en de menschen sterker vermoeien. Trekpaard en auto. In „Het Paard" wordt het volgende meegedeeld Den laatsten tijd neemt het gebruik van mechanische trekkracht in verhou ding af. Goede trekpaarden verplaatsen ook vrachten van 40uü a 5000 kilo en kunnen met 2000 kilo zelfs draven. In Liverpool en New-York hebben ver scheidene firma's voor transportaange- legenheden haar aangeschafte vracht auto's weer van de hand gedaan en paarden in dienst genomen. Ook een wereldrecord is er gekomen op den naam van den film artiest Normann Kerry, die, door alleen drie weken laDg zijn koevel te laten groeien, 3428 dollar opstreek. Die snor was noodig voor de film „Mallemolen" waarin Keny eenOoMemijkschen graven snor moest hebben Ti cb doe ik het nimmermeer, heeft Kerry verteld, zelfs voor het dubbele van het geld niet Nuwij doen het voor de helft.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 6