Fa. Langeveld de Rooij. Voor 35 cents Voor 50 cents I FOTO-ALBUM voor amateurs en verzamelaars, Poësie-Albums, DAGBOEKEN Stukloopen Wettigs Unie-Briefjes. Luxe-zakpotlooien Briefopeners, DE ONDERGANG OER BOKRUITERS. s. s. Texelstroom naar Purmerend. een keurig gangleitje een printator-bloc, Koopt uw Piano of Orgel bij TI EL HO O Y, West straat, Helder. Boekhandel Fa. Langeveld de Booij. PUROL Sanguinose. FEUILLETON. Bij ondergeteekende verkrijgbaar Trekkende op Nederlandsche Staatsloterij. Aanvang der trekking Maandag 23 Juli. Met aanbeveling, Burg op Texel. KORS SAR1S. in groote verscheidenheid voorhanden, in prijzen vanaf f 0,40 tot f 5,50. Lakcachets en Penhouders, Brief wegers, Vloeidrukkers, Postzegel- bevochtigers, Postzegeldoosjes, Presse-papiers, Inktpotten, enz. enz. vaart Maandag 1 6 Juli Vertrekt 2 uur. C. METS Zoon. om boodschappen aan de deur te noteeren. om in de zak te dragen. Het nieuwste nieuws. De bloes kunnen beschreven worden met potlood, doch ook met elk hard voorwerp. Om het geschrevene te doen verdwijnen, trekt men het schrijfblad langzaam naar beneden. Wil men een notitie laten staan dan schuift men tot aan dezefnotitie, en het andere verdwijnt. Practisch voor aanteekeningen van aller lei aard. Fa Langeveld de Looij. EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. I. 3) Nadruk verboden. „Dus afgesproken 1" zei de kleinste. „Wij behouden dat voor ons zelf. Het is een naar omstandigheden gemakkelijk werkje en het brengt wat op." „Mij goedantwoordde de grootste. „Gij moet het weten of ge het kunt verantwoor den." „yat kan ik, ik ben de eenige, die de gelegenheden kent, en waarom zouden wij niet wat voor ons zelf houden antwoordde de kleinste, die het Duitsch sprak vaneen uit de beschaafde standen, „Dus Riedenburg is drie nachten lang niet thuis de sleu tel past op beide deuren, de vrouwsperso nen slapen aan den anderen kant." De kapitein voelde zijn hart zoo luid kloppen, dat het hem bijna belette hen ver der te verstaan. De naam Riedenburg was het geweest, die hem zoo levendig had go- troffen. Hij luisterde evenwel met de meest gespannen opmerkzaamheid. „Is Riedenburg biet Het laatste gedeelte verstond de kapitein niet, alleen het antwoord van de kleinste „Ja, maar wat gaat mij dat aan Ik kan hem niet helpen. En nu nog ietsDezer dagen zal een vreemdeling in de stad aan komen, een vroegere officier, Festenrath is ziju naam. Als je hem in handen zoudt kun nen krijgen, misschien De spreker had zich omgedraaid, zoodat de luisterende de laatste woorden met kon hooren. Bovendien schreeuwden en joel den de dansenden' bij het vuur zoo hevig, dat daardoor alleen die woorden reeds over stemd zouden zijn. De beide mannen gin gen thans weer naar de kapel. De blikken van den kapitein volgden hen in strakke verbazing. Hij had zijn eigen naam gehoord En toch wist niemand dat hij hierheen zou komen, zelfs niet eens de familie, over welke reeds eerder sprake was, de familie Riedenburg, waar hij iemand door zijn komst een prettige verrassing dacht te de beste instrumenten voor de laagste prijzen langjarige garantie. Betaling ook in termijnen. Voor repareeren en stemmen bezoeken wij Texel vanaf Maandag 9 Juli. Geeft tijdig uw adres op bij onszelf of te DEN BURG bij den Heer EELMAN, Julianastraat te COCKSDORP bij Mej. DROS of den Heer VAN HARN te OOSTEREND bi] den Heer DROS. r1 v 1—MHBBMBHBMMBMWHMI ;.f-r u in prijzen van f 0,60, f 0,75, f 0,90 en f 1,30 en in luxueuse uitvoering voor f 1,05, f 2,—, f 2,70 en f 3,60. voor 50 en 90 cents. voor hen die dagboek willen houden, f 2, bezorgen, vooropgesteld, dat zij nog steeds, zooals hij hoopte, zijn beeld trouw in haar hart had bewaard! Wat beteekende dat? Een minuut lang was hij als verdoofd. Wa ren deze geheimzinnige menschen werke lijk in het bezit van bovennatuurlijke krach ten Hij wilde te voorschijn springen, zich zelf overtuigen hoe of dit alles in "elkaar zat, op gevaar af Daar bemerkte hij een plotselinge opwin ding onder de verzamelde menigte .een haastig heen en weerloopen hjj hoorde de kreet„Ze komen Ze komen Uit de richting van HertogenradeHet vuur werd uit elkander getrapt en bluschte spoedig uit. In de nachtelijke duisternis want de maan was intusschen in den nevel aan den horizon ondergegaan zag hij nog een onduidelijk verwarddoorelkanderloopen men riep elkaar toe, dreef tot spoed aan de kapitein hoorde paardengetrappel gedaanten slopen voorbij in groote haast, als schaduwen in den nacht. Toen werd het volkomen stil Slechts paardengetrappel klonk achter hem, in de richting, vanwaar hij zelf gekomen was, daarna ander paarden getrappel, voor hem, achter den heuvel; het eerste geluid verwijderde zich, het laat ste naderde merkbaar. Hij was steeds nog als versuft, vermande zich toen echter en vermoedde, zijn gedach ten weer war verzamelend, dat de uiteen gedreven bende waarschijnlijk door een af- deeling gendarmen of andere dergelijke be wapende dienaren van de openbare veiligheid op de vlucht was gejaagd en dat men hem indien men hem hier aantrof, vermoedelijk voor een lid van de bende zou houden. Hij overlegde bij zichzelf, of het voor hem beter zou zijn te vluchten of zich met den aanvoerder der gewapende macht in ver binding te stellen. Hij gaf aan dit laatste de voorkeur. Want baalde men hem op zijn vlucht in wat bij de afmatting van zijn paard zeer waarschijnlijk was dan moest men hem eveneens voor een mis dadiger houden en een lang voorarrest kon dan wel eens zijn lot zijn. Hij trad uit het kreupelhout te voorschijn en begaf zich naar de plaats, waar het vuur had gebrand. Smeulende houtblokken wezen hem den weg. Spoedig daarop hoorde hij de ruiteiaf- deeling vlak in zijn nabijheid. Er scheen toch „halt" gecommandeerd te zjjn, want het volgende oogenblik was alles weer stil. De kapitein ging nu eenige passen in de richting van de plek, waar de ruiters zich moesten hebben opgesteld en riep met lui der stem „Degene die gij zoekt, [zijn ver dwenen. Zij hebben uw komst vanaf dezen heuvel bemerkt." „En wie zijt gij, die ons dat toeroept?" antwoordde een stem terug. „Een vreemdeling, een Pruisisch officier, die toevallig getuige van deze avontuurlijke bijeenkomst is geweest. Komt gerust na- derby Er is niemand behalve mijn persoon op deze plaats Waarschijnlijk vermoedden de ruiters de een of andere hinderlaag, want er verliep eenige tijd, alvorens de kapitein verdere be weging hoorde. Hy bemerkte, dat eenige mannen hem kruipend naderden. „Op myn woord," zei hij rustig, „ik ben alleen. Hier hebt ge mijn handen 1" Het licht van een plotseling geopende lantaarn bescheen zijn gelaat. Toen voelde hij zich bij zijn armen vastgegrepen en men bond hein de handen op [den rug. „Dat is niet noodig," zeide de officier rustig. „Maar ik moet het mij korten tijd laten welgevallen." Toen werden verscheidene lantaarns ge opend, de Pruisische soldaten want dat schenen ze naar hun uniform te oordeelen te zijn belichtten den omtrek naar alle kanten. Daar zjj niets meer ontdekten, kwam iemand, die te paard gebleven was en wat rondgereden had, op den kapitein toe, liet hem met een lantaarn belichten en nam hem geruimen tijd scherp op. Hij scheen het hoofd van den troep te zijn en was nog een heel jonge man. Dat de uitdrukking van zijn overigens openhar tig en vertrouwenwekkend gelaat juist nu niet bepaald vriendelijk viel te noemen, liet zich wegens de mislukte onderneming ge makkelijk verklaren. „Nu, u^ziet er werkelijk niet uit als een bokruiter," zeide hij. „U bent een Pruisisch officier, zegt u Hoe is uw naam Op dit oogenblik herinnerde de kapitein zich de woorden, die een der beide onbe kenden daar straks over hem gesproken had en die hem deden vermoeden, dat hij in deze streek weliswaar om hem geheel en al onverklaarbare redenen - een vijand Het beste middel tegen Bloed armoede en Zenuwzwakte. De Sanguinose is het beste mid del voor zwakke magen, dat tot hiertoe bekend is. Het bevordert de eetlust, de spijsvertering en de voeding, en faalt nooit in het over winnen der oorzaken van uitputting en algemeene verslapping. Prijs per fl. f2,—, 6 tl. f 11, 12 fl. f21.—. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en 1. Moerbeek den Burg, en Joh. Dros, Oude- schild. had, die hem onaangenaamheden wilde be reiden. Hij achtte het daarom beter, zijn naam niet openlijk te noemen. „Luitenant," zei hij, „zou u mij niet toe staan u deze mededeeling later te doen, hetzij ambtelijk of in .vertrouwen, zooals u wenscht? Ik heb bijzondere redenen die ik u dan natuurlijk ook niet zal ver zwijgen om mijn naam hier geen al te groot6 ruchtbaarheid te geven. „Nu, zooals u wil," zeide officier. „Natuur lijk bent u myn gevangene." „Dat beschouw ik in 't geheel niet als een ongeluk, omdat deze toestand zich wel gauw zal wijzigen," antwoordde Festenrath glimlachend. „U gelooft dus, dat deze bokruiters allen gezamenlijk op de vlucht zijn geslagen vroeg de luitenant. Festenrath gaf al zijn meening te kennen, dat waarschijnlijk slechts zeer enkelen zich in het naastbijzijnde struikgewas of in de kapel verscholen konden hebben. Een onder zoek ter plaatse werd onmiddellijk ingesteld. De kapitein verzocht om toestemming om zijn paard op te halen en door twee dra gonders begeleid begaf hij zich naar de plaats waar hij zijn ros had vastgebonden. Hij trof het staande in slapenden toestand aan toch was het dièF spoedig weer frisch ,en gewillig. Het onderzoek van het omliggende ter rein dat bij het schijnsel der lantaarns met de grootste nauwkeurigheid plaats vond, had geen bijzonder ophelderende gevolgen. In de nabijheid van het uitgedoofde vuur vond men een gewone [wollen muts, op eenigen afstand daarvan een grof bewerk ten valschen baard. Bovendien lagen in de buurt van het vat een aantal kruiken. Het vat zelf Was op een klein gedeelte na, dat Rijnsche landwijn scheen te zijn, leeg- getapt. De kapel, die, zooals Festenrath had vermoed, niet in gebruik scheen te zijn, was eveneens geheel leeg Zij werd zeer nauwkeurig doorzocht, echter tever geefs. De vergaderden hadden blijkbuar nog tijd gehad, om alles wat verraderlijk kon zijn, te verwijderen. Hoe zij den geiten- bok mee hadden kunnen nemen, was moeilijk te ontraadselen. Een van hen moest .hem vastgebonden hebben en hem bij zich op het paard hebben genomen. (Wordt vervolgd en doorloopen der huid en (schrijnende plekken Gebruik H Verkrijqb. bij Apolh.en Dróqïaiên^P

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4