lonio'S Pucningen Spreekiooorden. Die geluk hebben zal, vangt ook met een ezel een gans de ongelukkige echter vangt zelfs met een koningsvalk geen muis. Menigeen bestudeert als afschrik kend voorbeeld de dwaasheden van zijn evenmenschen maar dan gaat hij heen en doet vaak een veel erger domheid dan een van de opgemerkte. Gisteravond reed een motorrijder in krankzinnige vaart te Rotterdam den Honingerdijk af in de richting van de Plantage. Bij de bocht „Rustwat", niet rechts meer kunnende uitwijken, vloog hij over den weg naar de linkerzijde van den Dijk, botste daar tegen twee fietsende meisjes die rechts reden. Eén meisje be kwam bloedende wonden in het gelaat het ander kwam er goed af. Beide rij wielen werden totaal vernield. De onver laat trachtte Log er tusschen uit te knij pen. Hij werd echter door burgers ge grepen en aan de politie overgeleverd. Paard en wagen van den dijk. Aan den Westervoortscben dijk moest een paard-en wagen uitwijken met het gevolg dat hec geheele spau den dijk af tuimelde. De voerman kon intijds op den weg springeD, wonder boven wonder kwam zoowel paard als wagen heelhuids bene den. Het kostte alleen heel wat moeite eer het gareel weer „in goede banen" was geleid. A Kerel, ik ben er zoo ongelukkig aan toe. Ik moet noodzakelijk geld heb ben en ik weet absoluut niet, waar ik het krijgen kan BNou, het doet me plezier, dat te hooren. Ik was al bang, dat je dacht, het van mij te kunnen leenen. Past op voor vliegen, Bi) de hooge temperatuur, die met rechtstreeksche en indirecte gevaren be dreigt, dient men de grootste voorzichtig heid in acht te nemen ten aanzien van levensmiddelen. Allerlei eetwaren staan bloot aan be smetting door vliegen. De Keuringsdienst heeft, naar de „Tel", mededeelt, in de laatste dagen eenige partijen in beslag genomen, die krioelden van maden van de z.g. bromvlieg. Gevallen van ernstige vergiftiging, zoo als er in Hilversum zijn voorgekomen, kunnen het gevolg zijn van besmetting met gevaarlijke bacteriën, door vliegen overgebracht. Tegen dit gevaar bescherme men zich door eetwaren zorgvuldig toe te dekken, zóó, dat er geon vliegen bij kunnen ko men. Moeder en dochter 'verdronken. Viouw W., inwonende bij haar moe der op de Vossenbrink, te Delden ging, vergezeld van haar 2 jarig dochtertje waschwater halen uit het bassin van de ijsbaan, dat op pl m. 500 M afstand van haar woning gelegen was. Toeu zij na geruiróen tijd nog uietwas terugge keerd ging haar broer op verkenning uit en vond moeder en kind drijvende in bet diepe bassin. Vermoedelijk was het kind aan den waterkant uitgegleden en in het water gevallen, waarna de moe der het nasprong om het te redden, met bet noodlottig gevolg dat beiden verdron ken. Sprinkhanen als bron van inkom sten. De „Cape Times" geeft bijzonderheden over plannen om van de sprinkhanen, die een plaag zijn voor Zuid Afrika, een bron van inkomsten te maken. Er is namelijk een maatschappij opgericht, die uit sprinkhanen meel maakt, dat als voed sel voor vee en pluimvee dient. De ver tegenwoordiger der maatschappij heeft tegenover het blad hoog opgegeven van de grootste voedingswaarde van dit meel, dat men zich ook voorstelt uit te voe ren. Nieuw is het denkbeeld in zooverre niet, dat de inboorlingen in verschillende deelen der Unie, met name Betsjoeana- land, de sprinkhanen reeds als voedsel voor hun dieren bezigen. Zijn sleep verloren. Men meldt uit Lemmer aan het Hblcl Kanitein Belwendt, met zijn sleepboot „Mol!" van Antwerpen Dinsdagmiddag 3 uur met een sleep van acht Duitsche sleepboten afkomstig van Gent, van Amsterdam veitrokken met bestemming via Lemmer - Delfzijl naar Wilhelmsba- v6D, werd omstreeks 10 uur in den avoud op het EnkbuizerzaDd door storm ovor- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 4 vallen, waardoor hij genoodzaakt was te ankeren. Gistermorgen 5 uur vandaar vertrokken, werd deze sleep omstreeks 10 uur ter hoogte van Urk opnieuw door een stormbui overvalien, waardoor een boot, zonder bemanning zonk en een aader, eveneens zonder bemanning, los sloeg en door dan storm werd wegge dreven. De andere zes booten eveneens zonder bemanning, konden worden gean kerd. Belwendt kwam gistermiddag te Lemmer met zijn boot, echter zonder sleep, binnen om te bunkeren en vertrekt daarna weer naar zee om te trachten de in zee voor anker liggende booten te Lemmer binnen te brengen. De naam van de gezonken sleepboot was hem niet bekend. Later werd gemeld, dat kapt. Wei- schenbach met de „Stad Zutphon" van SDeek, de weggedreven boot bij Urk heeft opgepikt. De 50 jarige landbouwer G. S. wilde bij het hotel De Zon te De Lutte, zijn paard voederen, toen het dier eensklaps met den wagen achter zich op hol sloeg. Hij wilde het hollende dier bij de leidsels tot staan brengen, doch viel, de wielen gingen hem over het hoofd en hij was byna onmiddellijk dood. Eendracht maakt macht. De verschillende richtingen te Wierden kunnen .het niet eens worden over de feesteu, bij gelegenheid van het jubileum der Koningin. Een deel wenscht een volksfeest met draaimolens, vermakelijk heden enz een ander deel acht deze dingen uit den booze. Onvoorzichtig fietsen. Te Beemster is de 14 jarige B., uit de Rijp, die naast de langs den weg pas- seerenden trein van de Tweede Noord- Holl. tram fietste, vlak voor de machine op de rails gevallen. Hij kreeg de loco motief over het lichaam en was onmid dellijk dood. Voorzichtig met petroleum. Te Ierseke maakte Zondag een vrouw de kachel aan met petroleum. Toen ze wat petroleum wilde bijgieten en de plaat van de kachel nam, ontploften de ontwikkelde gassen. Ook de inhoud van de kan ontplofte, ze sprong uiteen en overgoot de vrouw met den branden den inhoud. Een achter de moeder staand kindje van 17 maanden werd deerlijk verwond aan de beentjes. De vrouw werd aan beenen en onderlijf levens gevaarlijk gewond. Eod paar ter hulp snellende buren wisten de vlammen te dooven. De toestand der vrouw is zorg-/ wekkend. Zaterdagavond werd op den Haag- weg tusschen Delft en den Haag een 12 jarige jongen, di9 aan den linkerkant van den wag reed, door een auto aan gereden. Zijn voorwiel werd totaal ver nield. Groote droefheid bij den jongen, die niet naar huis wilde uit angst voor een standje of erger Toen werden en jongen en fiots in de auto gebracht en gezamenlijk toog men stadwaarts tot... de auto op zijn beurt werd aangereden door een trarn. De voorkaDt van de auto werd zwaar beschadigd. Of toen ae -ttam ook weer meegegaan is, weten we niet 1 Vad. Voorzichtig afkoelen. De commandant der Amsterdamsche braodweer verstrekt de volgende waar- sshuwing „Mij komt ter oore, dat iemand een flesch spuitwater in de afgeloopen warme dagen in een bak met ijs plaatste waarop de flesch terstond met een hevige knal uit elkaar sptong, hetgeen wonder boven wonder geen ongelukken tengevolge had. De verklaring kan geen andere zijn dan deze, dat het glas, op zoo snelle afkoe ling niet berekend, scheurde en het aldus verzwakte glaslichaam niet meer bestand was tegtn den koolzuurdruk in de flesch. Ik meen goed te doen, op dit gevaar te wijzen, dat uitteraard in zijn gevolgen zeer ernstig kan zijn. Men zij dus voorzichtig en koele spuit water, kogelfleschjes en dergelijke niet te plotseling af. De keel afgesneden. Even over de grens bij Maastricht, op den weg van Lanacken naar Genck in België, is een vrachtauto in een greppel gereden. De cbauffeur G.. uit Haselt, kwam zoo ongelukkig met zijn keel in de scherven terecht, dat de halsslagader werd doorgesneden. Denzelfden avond is hij in het hospitaal te Maastricht over leden. Woorden van wijsheid. Een waarheid verzwijgen is dikwijls een veel grooter leugen dan een onwaar heid verkondigen. Het grootste ongeluk voor velen is, dat zij zulk een valsche voorstelling hebben van het geluk. Een rijioielgeschiedenis. Door de gemeente-politie van Dieren is op verzoek van de politie te Olst ten huize van iemand te Dieren een rijwiel in beslag genomen, dat ten nadeele van een rijwielhandelaar te Olst was ver duisterd. De Dierensche ingezetene was eerlijk in het bezit van het karretje ge komen. Hij had het namelijk gekocht van een logementhouder, die het op zijn beurt in pand had gekregen van een man, die bij hem schulden had gemaakt. Deze man heeft het ïijwiel waarschijnlijk verduisterd. Frankeerzegels met opdruk. Frankeerzegels van 1 ct. (rood)enlVs ct. en van 3, 5 (rood), 12V>, 17'/i en 221/* cent, welke door wijziging der tarieven te veel in voorraad zijn of zijn ingetrok ken, zijn van een opdruk 2 ct. respec tievelijk 10 ct. voorzien en daardoor gelijkwaardig aan de in gebruik zijnde frankeerzegels van 2 cent en 10 cent. De hierbedoelde zegels met opdruk npogen alleen bij kleine hoeveelheden te gelijk worden verkocht. Kennemerl. Onder een auto verpletterd. Te Zwolle geraakte gistermiddag een 16-jarig meisje uit Elbuig, doordat een trapper van haar rijwiel het trottoir raakte en zij viel, op den Diezerpoorten- plas onder een vrachtauto. Haar borstkas werd ingedrukt. Zij werd een winkel binnengedragen, waar de dood werd geconstateerd. Een vriendin die op den bagagedrager zat, kwam met den schrik vrij. Van 't kastje naar den muur. Te Ransdorp overleed Vrijdag een Harderwijker hooier tengevolge van de hitte. Het bleek, dat de man geen familie bad, die voor zijn begrafenis kon zorgen. Do veehouder J. D., in wiens dienst hij was, achtte zich daartoe ook niet gereeh - tigd. Het was zelfs de vraag, wie het lijk voorloopig zou bergen. Dr. Honig te Nieuwendam wendde zich tot den Geneeskundigen dienst te Am sterdam. Deze antwoordde, er niets mee te maken te hebb6n. Vervolgens raad pleegde dr. Honig de politie. De politie achtte zich ook onbevoegd tot begraven. Tenslotte kwam men er achter, dat de veehouder, in wiens dienst de overledene was, verplicht was, bij gebrek aan nabe staanden, voor de begrafenis van den overledene zorg te dragen. De halve cent. Bij de centralisatie van den postcheque en girodienst, zal de halve cent in de administratie van den dienst worden afgeschaft. Alle saldo's van rekeningen weRe bij de centralisatie op een halven cent eindigen, zullen naar boven worden afgerond op een cent. In verband daarmede wordt aanbevo len in stortingsbiljetten, cheques en giro biljetten het gebruik van balve centen te vermijden. Garage afgebrand. In den afgeloopen nacht is door onbe kende oorzaak brand ontstaan in de auto-garage van den heer F. aan den Bennekomschen weg te Ede. De garage en een zich daarin bevindende automo biel werden een prooi van de vlammen. Noch de auto noch de garage was ver zekerd. Visschers tegen den Staat. De Huizer vischhandelaars zullen in verbinding met de Vlaardinger Vereem- ging van Haringhandelaren, een actie in rechten tegen het Rijk aanvangen, ten einde de in de crisisjaren op de visch gevorderde gelden, ten bedrage van 9 a 10 millioen, terug te eischen. H b 1. Mislukte inbraak. De heer Groen, handelende in reclame artikelen, passeerde Dinsdagavond om streeks 10 uur zijn magazijn aan de Heerengracht te Amsterdam, toen bij een postbeambte bezig zag aan de brie venbus te morrelen. Op de vraag van den heer Groen, wat hij daar deed, ant woordde de postbeambte, een expresbrief in de bus te hebben gedaan. De heer Groen deed daarop de voordeur open en toen bleek, dat het nachtslot niet ge sloten was. Hij draaide het licht op en hoorde plotseling geritsel. Twee mannen kwamen uit het magazjjn op hem af en riepen hem toe de deur te sluiten, daar zij hem iets hadden mede te deelen. Vreezende, dat er nog meer ongenoode gasten binnen waren, liep de heer Groen naar buiten, waar hij om hulp riep. De beide mannen namen daarop de vlucht. De politie intusscben ter plaatse geko men, doorzocht het magazijn, waar bleek dat de inbrekers reeds bezig waren ge weest de brandkast te forceeren. Er werd echter niets vermist. De voordeur was met een gewonen sleutel geopend. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in, daarbij werd ook onderzocht of de postbeambte bij de zaak betrokken is. Oefening brandweer te Cocksdorp. Zaterdag 28 Juli 1923 eene oefening met en eene beproeving van de te Cocksdorp gestationneerde brandweer, zal worden gehouden. zullen U gauw vertellen welke pudding zij het lekkerst vinden. Honig's Puddingen gefabriceerd met Honig's Maizena krijgen altijd verre weg de meeste stemmen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel Gelet op artikel 8 der Verordening, regelende de inrichting van de brandweer in deze gemeente; Maken bekend, dat op Zij roepen mitsdien de dienstplichtigen bij die brandspuit op, om op gemelden dag des namiddags ten 8 ure (zomertijd) bij het brand spuithuisje te Cocksdorp alhier aanwezig te zijn. Onder de dienstplichtigen bij de brandspui ten worden verstaan de pompers bij de zuig- en perspomp en reserveslangenleiders; de slangenleiders en reservepompers de pijpleiders de reparateurs de lapzakdragers; de lantaarndragers; -de manschappen bij de brandhaken en zeilende opperporders en pordersde manschappen bij de geredde goederenen voorts de comman deurs en plaatsvervangende commandeurs,van alle afdeelingen. De dienstplichtigen worden hierbij herinnerd aan A. artikel 9 der brandweerverordening, lui dende Bij de beproeving der spuit of bij brand, blijft ieder dienstplichtige op de hem aange wezen plaats en is verplicht de hem opgedra gen taak ordelijk en met overleg uit te voeren, totdat hij daarvan wordt ontslagen door den- gene, die over hem het bevel voert. B. artikel 10 dier verordening luidende: Hij, die van de oefeningen verlangt vrijge steld te worden, moet vooraf daarvan kennis geven aan den brandmeester zijner spuit, aan wien dè beslissing is overgelaten. C. artikel 242 der verordening van politie, luidende De brandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oefening, de bevelen, hun gegeven door den brandmeester of door de andere boven hen gestelde personen, stipt en onmiddellijk te volbrengen. Zij zorgen bij oefening op den bepaalden tijd en bij brand na de gedane oproeping op hun post aanwezig te zijn en mogen die zon der geldige reden niet verlaten, dan met goed vinden hunner superieuren. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste i 25,— subsidair 6 dagen hechtenis. Texei, 20 Juli 1923. Burgemeester en Wethouders voommd,. BUIJSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 14 tot en met 20 Juli 1923. GEBORENTrijntje, d.v. Fulps Koopman en Trijntje Boon. Lambertusjoliannes z.v. Aart van den Brink en Lamberta Johanna Lubbers. Jakob, z.v. Jakob Hopman en Petronella Bakker. GETROUWD: Jakobus Johannes van Swin- deren en Guurtje Bakker. OVERLEDEN Dirk Bruin Jacobsz., oud 73 jaar, gehuwd met Trijntje Zuidewind. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een zijden muts en een Engelsche sleutel.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2