YEEMERKSTIFTEN. Fa.Langeveld&de Rooy. Nu kunt gij bloemen en planten drogen EILTREERPAPIER, Vervoer Basaltslag. Motorschip Maria Luxe-zakpotlooden Briefopeners, PAINEXPG1IER Wcttig9 Unie-Briefjes. FEUILLETON. DE ONDERGANG DER 8ÜKRUIIERS. De bekende merkstiften in blik zijn thans weer verkrijgbaar. Bij, uitstek geschikt voor het mer ken ^.an vee. Prijs f 0,50. Fa Lange veld de Rooij. 4 cents per vel, 3 vel voor 10 cents. Boekhandel Fa. Langeveld de Rooij. s, s. Texelstroom naar Purmerend. Het vervoer per as van Basaltslag Ilitrlinger Steenhouwerij R. EiJGELAAE. Graf-, Bouw- en Marmer- werken, Slijpsteenen en Schoorsteenmantels. Maandag twee uur naar Purmereud en Donderdag acht uur naar Leiden. K. AC HEM A houdt Woensdag 1 Augustus a s spreekuur met ARTS te Texel PUROL JAC. DE BOER FOTOGRAAF «as Te den Burg verkrijgbaar bij de fa. T. Buijs. Bij ondergeteekende verkrijgbaar Trekkende op Nederlandsche Staatsloterij. Aanvang der trekking Maandag 23 Juli. Met aanbeveling, Burg op Texel. KORS SARIS. 3 EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 5) Nadruk verboden. „Neem me niet kwalijk 1" riep bij. „Ik ben een oude man, u kon heel goed mijn zoon zijn. Ik wensch u alle goeds toe en daarom wensch ik natuurlijk ook, dat u een heel gelukkig echtgenoot mag worden. Nu is dat echter een heèl bijzonders iets. Men heeft menigmaal geen oogen in zijn hoofd, vooral als men verliefd is en worden ze later na de bruiloft geopend, dan is het natuurlijk te laat. Ik spreek uit onder vinding, beste vriend! Mijn zalige weder helft heeft mij wakker geschud eu na dien tijd heb ik niet meer aan trouwen gedacht „Het meisje, dat ik bedoel, leeft stil en eenvoudig, maar is daarom in het geheel niet ontwikkeld," antwoordde Festenrath. „Het is mogelijk, dat zij zeer ingetogen leeft. U bent nog niet lang hier, overste „Dat weliswaar niet. Wij kampeeren hier sedert ongeveer zes weken, om voor dat verwenschte rooversgespuis bij de hand te wezen, als er wat gebeurt Er is echter nog niets voorgevallen Intusschen ontmoet men op verschillende bijeenkomsten toch wel de notabelen van het stadje. Maarik Keizerstraat 75 HELDER. in groote verscheidenheid voorhanden, in prijzen vanaf f 0,40 tot f 5,50. Lakcachets en Penhouders, Brief wegers, Vloeidrukkers, Postzegel- bevochtigers, Postzegeldoosjes, Presse-papiers, Inktpotten, enz. enz. moet u zeggen, er is mij niemand opge vallen." „Hebt u soms toevallig den rentmeester Riedenburg leeren kennen vroeg de ka pitein. „Den ouden heer? Ja zeker,gedurende de inkwartiering heb ik hem enkele malen gezien. Maar halt, dat is waar ook 1 Die moet immers een merkwaardige knappe dochter hebben, en die is mij weliswaar nog niet onder de oogen gekomen. Ah zoo dus om harentwille bent u hier gekomen! Nou, u moet mijn geklets maar niet ver keerd opvatten het zal mij van harte verheugen, als zoo'n wakkere officier want als zoodanig beschouw ik u nog steeds erin slaagt zijn doel te bereiken." Festenrath scheen niet van plan, den over ste verder in vertrouwen te nemen. „De rentmeester is een geacht, eerbied- waardig man, niet waar?" vroeg hij. „Stellig!" antwoordde de oude overste levendig. „Een alleszins repectabele famiie. Veel geld zal er echter wel niet zijn Maar drommels, halt, daar schiet me opeens wat te binnen 1" onderbrak hij zichzelf plotseling ik heb wat hooren vertellen hoe was het ook weer precies o juist, juffrouw Riedenburg moet al zoo goed als verloofd zijn 1" Festenrath's gezicht werd wat bleeker en de wijze, waarop hij zich langzaam met de hand over het gelaat streek, verried, dat het hier over een onderwerp handelde, dat hem na aan het hart lag. „Met een hier wonenden met een heer uit Hertogenrade bracht hij toen lang zaam en met moeite uit. „Ja, met een flink en geacht man uit de betere standen, met een wondarts of dok ter chirurg noemen ze hem in deze streek Ik hoorde erover praten weet niet meer precies waar het zal wel in het hotel aan tafel zijn geweestjuist, nu herinner ik het mij De jonge officieren spraken er van, dat de chirurg, die niet meer zoo heel jong is, zulk een mooi jong meisje wil trou wen. Intusschen beste vriend, weet ik niet, wat daarvan waar isdie slampampers, ik bedoel mijn jonge dragonders, slenteren hier in dit kleine nest rond en diepen een heele boel nieuwtjes op, die geen cent waard zijn. Zeer waarschijnlijk zal juffrouw Rie denburg zich geen oogenblik bedenken, zoo dra zij hoort, dat u „Als zij reeds gekozen heeft, dan is voor mij alles voorbijviel Festenrath hem tamelijk heftig in de rede. Daarna onder steunde hij zijn hoofd met beide handen. „Verontschuldig mij een oogenblikje, over ste zei hij. „O, dat is best, heel goed, kapitein," antwoordde deze, terwijl bij opstond. „Ik moet bovendien toch even naar de wacht omzien. Over tien minuten ben ik weer terug." „Dus toch te laat!" mompelde Festen rath half overluid. „Kan dan niemand vaart Maandag 23 Juli Vertrekt 2 uur. C. METS Zoon. Het Dagel. Bestuur van polder Eijerland wenscht op Maandag 23 juli 1923, 's mor gens 11 uur, in het café „Den Burg" te Den Burg op Texel, publiek aan te besteden vanaf: Haven Oudeschild, Steiger aan het Noorden en losplaats te De Cocksdorp, naar de verschillende wegen in polder Eijerland. Inlichtingen verstrekken de Dijkgraaf en Opzichter van den polder, terwijl de biljetten (Zegel 50 cent) vóór het uur der besteding in gemeld café „Den Burg" moeten worden ingeleverd. Texel, 13 Juli 1923. Het Dagel. Bestuur voornoemd, H. FLENS, Dijkgraaf. K. TROOST Hz., Secr. Specialiteit in Scherp concurreerende prijzen. Vraag s.v.p. teekeningen en prijsopgave. vaart H. KEESOM. Tandtecliniker, 8—1 Va uur. Adres: Mej. D. SCHUMAKER Weverstraat 419, Burg—Texel. wachten, slechts een enkel jaartje wachten Als ooit oogen de waarheid zeiden, dan meende ik, dat deze oogen mij beloofden „ik denk aan je en zal op je wachten." Hij verzonk in sombere overpeinzingen Maar hij bleef toch de snelbesloten en vast beraden man. „Is het werkelijk te laat nu goed dan dan heeft het noodlot het niet anders gewild zei hij half in zichzelf. Maar eerst moet ik zekerheid hebben. Er wordt in zulke kleine stadjes zooveel gepraat en be geerenswaard is zij stellig voor velen, die haar leeren kennen. Heeft zij inderdaad niet willen wachten, totdat ik kwam, welnu dan is zij als alle anderen en dan moet ik er mij maar tegen verzetten." De overste kwam nu weer binnen. Festen rath ontving hem met een bijna vroolijk gezicht en bracht het gesprek van zelf dadelijk op den laatsten oorlog. De oude heer knikte hem eenige malen toe, alsof hij volkomen begreep, wat er in het hart van zijn jongen vriend omging. Toen echter vergat hij door al die avonturen uit de oorlogsjaren, door de kaas en de aalpastei den geheelen tegenwoordigen tijd, totdat een ordonnans hem kwam roepen, want gedurende den middag zou er een kleine oefening worden gehouden, waarbij het es- cadron ging gevechtsexerceeren onder het afgeven van vuursalvo's om de wankelende burgers van Hertogenrade een heilzame schrik aan te jagen en de zwakke karakters op het pad der deugd te houden. (Wordt vervolgd 9 onmiddellijk vepdreverv dooreen enkele inw/rijving met) «ichter'ahher PAlfl-EXPEU.ER I millioenen lijders hebben daaraan j hunne genezing tedanhen=. —drogisten ANKER, prijS 95.» bij wielrijders. Schrijnende en smeh- I lende plekken. Verbrande of ver schroeide huid door de zon. Gebruik jtiuc uuiu uuui uk cun. vjei Verhnjqb. bij Apolh en Drogisten.) en Kinderconfectie

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4