Leger des Heils. Viasplukken. een dienstbode. Tan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel 1 a 2 H.A. Grasland, Closetpapier, Closetplanfejes, Noord Amerika, Canada, Cuba en Mexico. Groots Openlucht-samenkomst 2 H. A. „Langwaal" Veilig baden en zwemmen in zee. zij, die naar een der bovengenoemde landen wenschen te vertrekken, vragen inlichtingen bij Predikbeurten. Marktberichten. AÜVERTENTIEN. 1,83,— H.A. Vlas AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatien. Boekhandel Langeveld &deRoojj Adverteercn doet verkoopen. Noteering C. R. Keijser Co. Aangeboden een wasch van klein gezin. Boekh Fa. Laogeveld de Rooij. GE BR DROS. Muziekkorps. Zangkoor. Houthandel Schildereind. heiningschroten, 2 beste pinken, locomobiel, kost slechts f 0,30. Een troepie kleine bengels speelde voetbal op straat. Een politieagent ver scheen plotseling ten tooneele. Een alge meene vlucht, een achtervolging en de diender had een kleinen jongen te pak ken, wiens kleeren er uitzagen, of hij in den oorlog was geweest. Zoo, zei de agent, die geen kwade kerel was. ik heb je van te voren ge waarschuwd, dat je hier niet mocht voetballen wat zal ik nou met je doen je een pak voor je broek geven of je meenemen en opsluiten Geef me maar eou pak slaag, zei de joegen, een pak meer of minder doet er niet veel toe, ik ben de scheidsrechter, weet u Vreeselyk .ongeval. Een werkman te Weesp is op de fa briek van de vereenigde Carton- en Papie; fabrieken a'daar met zijn beide armen onder een snijmachine geraakt en aan die licbaamsdeelen zoo ernstig ver wond, dat hij ze waarschijnlijk beide zal moeten missen. De ongelukkige is ter behandeling naar Amsterdam vervoerd. Niet uit te maken. Een vermakelijke gebeurtenis heeft zich afgespeeld bij een zwemwedstrijd van een school te Windsor. Een tweeling moest kampen om den tweeden prijs en bereikte ongeveer gelijktijdig de eind streep Toen was Leiden in last, want toen de jongens, die sprekend op elkaar geleken, op den wal stonden, wist nie mand meer met zekerheid te zeggen wie de winnaar was Ten slotte maakten de broers het maar onder elkaar uit. Emigratie In verband met de zeer vele verzoeken om fioancieelen steun voor emigratie, maakt de directeur van het Informatie bureau van do Nederl. Vereeniging „Land verhuizing" te 's Gravenhage bekend, dat het beslist niet mogelijk is gratis naar het overzeesche te reizen. De Vereeniging „Landverhuizing" kan geen fioancieelen steun verleenen en evenmin helpen aan voorschotten. Het is dus volkomen nutteloos zich voor gel- delijkeD steun tot de Vereeniging „Land verhuizing" te wenden. Zij.dieemigree- ren wdien, moeten in staat zijn zelf de reiskosten en hetgeen verder noodig is te betalen. Nadrukkelijk wordt ook gewaarschuwd tegen desertie van schepen en tegen po gingen om op andere, niet wettige, wijz9 biDnen te komen in de Ver. Staten van Amerika. Bij ontdekking zij het ook later, loopt men groot gevaar dat men voor ernstige moeilijkheden komt te staan, terwijl ge huwden te wachten staat, dat hun gezin de toegang wordt geweigerd. Een vreemd schouwspel kan men in een opticienswinkel in het quartier Latin te Parijs waarnemen. De eigenaar dezer zaak heeft zich een levende man nequin aangeschaft in den vorm van een prachtige gioote kat. Het mooie dier zit statig en onver schillig-majestueus in de uitstalkast en kijkt met lustelooze blikken de menigte aan door een zwaren gouden bril met groote ronde glazen. Ongewenschte vreemdelingen 1 Dinsdag is een poging tot inbraak ge pleegd door twee Duitschers in de buurt schap Miste, nabij Winterswijk, bij den landbouwer te Kolstee. Den vorigen dag gipgen ze huis aan huis bedelen om brood en kleedingstukken en troffen de vroüw alleen thuis. Dien morgen werd de vrouw aangegrepen en vastgehouden, terwijl de andere de kast nazocht. Door 't geblaf van den hond werden de aanranders angstig en gingen aan den haal. Batig voor de zware auto's. Door den eigenaar van den straatweg van de Franschman af tot aan Bergen aan Zee, is het verboden dezen weg te berijden met vrachtauto's, ingericht voor meer dan acht personen. O, die Golfstroom. De Golfstroom, de groote bekende Golf stroom van Amerika tot langs Europa's westkust omhoog, is schuld aan alles van kou en van hitte. Zijn loop is gewij zigd door den geweldigen spoordam van Florida In den komenden winter zullen we zelfs temperaturen van 30 graden onder nul krijgeD. Aid s sombert een Fransch geleerde ons. Toen de vrouw van een landbouwer te Dongen de koeien aan het melken was, werd plotseling een der beesten woest, liep de melkster omver en trapte deze daarbij zoo ernstig op de borst, dat zij met zware inwendige kneuziDgen in het ziekenhuis ter verpleging moest worden opgenomen. De Burgemeester der Gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Zaterdag 28 Juli 1923, des voorm. te half twaalf in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel 24 Juli 1923. De Burgemeester van Texel, BUYS1NG DAMSTE. Onderwerpen ter behandeling: Zondag 29 Juli 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, vm. half 11 ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, 'sav. 8 uur ds. Brümmer. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Brümmer. Oosterend, n.m. 3 uur ds. Schellenberg. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur de heer E. Douma Theol. cand. den Haag. Maandcollecte. 'sav. half 8 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. R. v. d. Veen van Barsingerhorn. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. Alkmaar, 20 Juli. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 477 H.L. De prijzen waren, per 100 K.G. Tarwe 11,- a 17, Gerst chevalier 12,— a 12,75 Haver 12,50 a 12,80 Duiveboonen 21,50 a Groote groene erwten 30,— a Blauwmaanzaad 34,a Eierveiling, 23 Juli 1923. Aangevoerd werden 133 partijen, 16500 stuks. Kipeieren f 5,30 a f 6,00 per 100 stuks 150 jonge hanen f 0,25 a f 0,80. 4 oude hanen f 1,— a f 1,25 Texel, 23 Juli 1923. 3 Koeien f 200,a f 275, 2 Pinken f 125,— a f 175,'- 5 Nuchtere kalveren f 20,— a f 35, 4 Schapen f 35,— a f 300 Lammeren f 20,a f 32, Purmerend, 24 Juli. 943 Runderen waaronder: 360 vette koeien f 1,— a f 1,30 p. K.G. c0r Gelde koeien 200 a f 500 Melkkoeien 200 a f 500 58 Stieren. 105 Vette kalveren per Kg. 0,90 a f 1,15 226 Nuchtere kalveren 10,a f 40,— 283 Schapen 35,a f 52, 355 Lammeren 18,— a f 32, 356 Vette varkens per K.G. 0,70 a f 0,78 12 Magere varkens 16,a f 40,- Kipeieren 6,a f 7, Wees liever verstandig dan spijtig; waar om niet heden een flacon Foster's Maag- pillen gekocht Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. 302 1ANNFTTF dochter van A. BAKKER Az. en C. BAKKER—Duinker. den Burg, Texel, 22 Juli 1923. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij 't overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot en Vader. Inzonderheid aan Dr. Boswijk voor zijn onvermoeide hulp aan Ds. van 't Hooft voor de troostwoorden tot ons gesproken en aan dragers en kleed- oplegsters voor de laatste eer aan onzen dierbaren man en vader bewezen. Wed. Jb. DEKKER en Kinderen. Dijkmanshuizen. Zaterdag 28 Juli a.s., 7 uur 's avonds op het terrein van den heer Roeper, Kooger straat den Burg. Toegang 10 cent. Bij eventueel ongunstig weer Zaterdag 4 Aug. Ondergeteekende wenscht aan te besteden het plukken van „Groenstuk" in Waalenburg nabij den Westerweg. Sijbr. C. EELMAN, den Burg. Door uiterst voordeelige aankoop af te geven een groote partij gs. en gp. 1X5. 1X6, enkele latten, palen, spoorhout, enz. Vraagt prjjs. Aanbevelend J. Jac. RAB. Gevraagd voor direct Hoeve „Groningen" 't Noorden. Te huur gevraagd om met schapen te beweiden, liefst nabij den Burg, vanaf 1 Aug. tot 1 Nov. of langer. W. RIJK, Waalderstraat. Aan hetzelfde adres te koop ook genegen te ruilen met ander vee. Te huur of te koop; P. VIJN, einde Weverstraat 411. V"oor den meestbiedende te koop, de afgekeurde staande bij de smederij van E. Thomassen aan de Waal. Opgave van prijs voor Zaterdag a.s. P. en C. STOEPKER, Eierland. Brochure van de bekende Zandvoortsche badarts Dr. Varekamp, Voorhanden in naast het Postkantoor. van AF OUDESCHILD Mixed mais 10,75 Laplata mais nieuwe oogst 10,25 Zware Donau gerst 69/70 10,75 Gerst blanke Donau 62/63 9,50 Murwe lijnkoeken 15, Suikerkoekjes (incl.) 15,50 Zaansche Voorslaglijnkoekcn 11,50 Amerik. lijnkoeken 11.50 Sesamkoeken 10.50 Haver 12,50 Voererwten 11,50 Gebroken kippenrijst 14,75 Gemengd kippenvoer 13,— Tarwe 14,25 Tarwezemelen (incl.) 6,50 Liebig's Vleeschmeel 27,— Phosforzure Voederkalk 14, Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 26 Juli 1923. Brieven onder letter P. bureau v.d. biad. de mooie zware rollen, zacht als zijde, kosten thans slechts 18 cent. in prijzen van 45, 55, 80 en 90 cents, netjes en solide afgeweekt. Agenten der Holland-Amerika-Lijn, Rotterdam. RAADSVERGADERING 1. Onderzoek geloofsbrieuen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 3. Aanbieding gemeenterekening ooer 1922. 4. Idem Algemeen Armbestuur over 1922 5. Vaststelling rekening electriciteits- bedrijf ouer 1922. 6. Goedkeuring rekening Algemeen Wees huis ouer 1922. 7. Benoeming Regent Algem. Weeshuis. 8. Benoeming chef-machinist bij het electriciteitsbedrijf. 9. Wijziging verordening inning plaatse lijke inkomstenbelasting. 10. Wijziging verordening heffing rechten op den uischafslag. 11. Aankoop grond voor meguerbreedingen. 12. Advies regeling jaarwedde gemeente ontvanger.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 3