Sport Sportliefhebbers z(j er hierbij op ge wezen, dat Zondagmiddag 2 uur Texel I in het krijt treedt tegen een toer-com- binatie van „Zet 'm op" van Zaandam, die zeker een der sterkste tegenpartijen zal zijn, zoodat een spannende match te verwachten is. Texelsch Fanfarecorps. Woensdagavond half negen denkt het corps op de Groeneplaats alhier een concert te geven. Wij laten het programma hieronder volgen 1. Sons of The Brave marsch v. F. Bidgood 2. Voix Roumalnes-wals M. J. H. Kessels 3. Gros Bazoef marsch J. Christophe 4. Lucrezia Borgia Fantaisie Donizetti 5. Marsch Amsterdam Blankenburg PAUZE. 6. Feestmarsch B. de Bruin 7. Valse Nationale Ch. de Carmont 8. Les Cadets de Brabant marsch Turine 9. A Mon Pays Fantasie B. Edel 10. Slotmarsch. De bazar. De bazar in Eben Haëzer is een waar succes geworden. Vanaf het openingsuur op Dinsdagnamiddag tot het sluitingsuur Donderdagavond, viel het bezoek hoogelijk te roemen. De omzet hield daarmee ge lijke tred, de bazar heeft aan het doel, versterking der geldmiddelen der Ned. Herv. Kerk, uitstekend beantwoord. Geslaagd voor 8e stuurman groote stoomvaart, de heer J. W. Rees, leerling van de Zeevaartschool alhier. 't Is btfna tijd, de ambtenaren zullen heengaan. Meneer A. borstelt zijn jas. Meneer B. schrijft nog met z'n potlood 'n mooie nul. Dit gaat echter niet heele- maal naar zjjn zin, want de punt van 't potlood is gebroken. Doch de klok slaat 'tuur van bureau-sluiten. Meneer B. staat op, rekt zich geeuwend uit, en zegt„Morgen moet ik 'ns een goeie punt aan m'n potlood slijpen". Meneer A. vraagt, ook geeuwend, terwijl hij z'n jas aantrekt„En wat ga je overmorgen doen Geen schade door militairen dienst Naar ons officieel wordt medegedeeld kan zeer spoedig het tot stand komen van een nieuwe regeling van het gelijk tijdig genot van burgerlijke en militaire belooning worden tegemoetgezien, waar bij aan Rijksambtenaren tijdens her halingsoefeningen behoud van hun bur gerlijk salaris naast de militaire inkom sten verzekerd zal zijn te rekenen van 1 Januari 1923. R. N. Onverbeterlijk. In bet huis van bewaring te Tiel is ingesloten iemand uit Rotterdam, die zich te Wamel en te Wijk-bij-Duurstede heeft uitgegeven als landmeter. Na eenige dagen vertrok hij dan zonder betalen, tevens de gelegenheid waarnemende, om elders gehuurde fietsen aan den man te brengen. Te Tiel verkocht hij er een, die te Rosmalen bleek gehuurd te zijn. De aangehoudene heeft reeds 17 von nissen achter den rug. 4 Juli j. 1. was hij uit de strafgevangenis teSchevenin- gen ontslagen. Be Beentjes van Heemskerk. Wij lezen in het „Vad." De gemeente Heemskerk telt ruim 4000 inwoners waarvan er plm. 200 bij zjjn die den naam Beentjes dragen, waar van er minstens 35 bij zijn met den voornaam Bancratius of kortweg ge naamd Bank. Om nu die Bank Beentjes-en uit elkaar te houden geeft men ze bijnamen al naar gelang hun uiterlijk of karakter is, b.v. de eene is rood en noemt men Rooie Bank, de ander is zwart en heet Zwarte Bank, weer een ander is lang of kort, smal, leelijk, moei of grijs en wordt genoemd Lange, Korte, Smalle, Leelijke, Mooie ot Grijze Bank. Een is er nog, die nimmer uit zijn humeur is, en dien noemt men Prettige Bank, Zoo staan ze ook bij den notaris of bij de posterijen te boek. Is dit niet het goval of krijgt de post een brief met het nuchtere adres: Aan den beer B. Been tjes, dan wordt dit poststuk in vele gevallen als onbestelbaar teruggezonden. Ook dat nog. Ze waren Vv oensdagmorgen vroeg opgestaan; de geheele familie had met rappe handen een 3o tal sloffen kruis bessen geplukt. De oogst werd op een kar geladen en des middags trokkon de houd, de zoou INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. als andijvie, postelein, stoof- sla, kool, enz. bindt men het gemakkelijkst met Honig's Maizena. Zuiver en fijn van smaak. en de vader vroolijk naar Beverwijk. De veiling was gepasseerd, de prijs viel mede, nog afladen aan den motor en dan Vader moest even een bood schap doen. en zoonlief rijdt hond, kar en kruisbessen pardoes in de haven. Tableau, hond en kar werden door behulpzame handen spoedig op den wal getrokken. Vader woedend, zoonlief huilend, de hond druipstaartend, en de heerlijke kruisbessen dobberend in het heldere zilte nat der haven. Een schadepost. Door den tuinder R. aan de Konings weg was, naar men mededeelt, op de Beverwijker markt een partij groente aangevoerd, die, echter omdat er zeer veel „zwart" uit de schoorsteenen der papierfabriek afkomstig in zat, werd afgekeurd. Voor den betrokken tuinder alzoo een aardige schadepost. Onze slechte en dure melk. Wij ontleenen aan het Rott.Nieuwsbl. In de vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zijn Dins dag ten aanzien van ouze consumptie- melk dingen gezegd, die de aandacht verdienen van heel het melk gebruikende publiek, en niet enkel van boeren en melkhandel alleen. Niemand in deze vergadering van des kundigen weersprak, dat de boeren uit het spoelingdistrict melk leveren van slechte kwaliteit en die dan nog zeer vuil is 1 Zelfs tegen de krasse beweriog van den heer Patmos, dat van 1000 bussen afgeleverde melk er geen 10 werkelijk melk van eerste kwaliteit bevatten, werd niet geappelleerd. Enkel dit werd namens de melkprodu centen in het midden gebracht, dat het hier zuiver om een geldkwestie gaat. De prijs die de boeren voor hun melk krijgen, laat niet toe de melk behoorlijk te verzorgen. Wellicht is dat juist. Maar wie mocht denken, dat we hier in de stad onze melk dan ook goedkoop drinken, vergist zicb, want de prijs, dien de boer ODtvangt is bij ons aan de deur met 70 procent gestegen. Mijn vrouw betaalt voor haar melk een behoorlijken prijs, merkte dan ook laconiek dr. A. A. Overbeek, de iospec teur van den Veeartsenijkunaigen dienst op. Men zou het beter een onbehoorlijken prijs kunnen noemen, wanneer men er bij bedenkt, wat voor waar voor dien prijs dan aan onze deur wordt afgeleverd. Is de toestand in den melkhandel zoo als ter vergadering besproken is, en het gebrek aan elke oppositie geeft volop aan leiding om zulks als vaststaand aan te nemen, dan is er alle reden voor een moer algemeens belangstelling in 'tmelk- voorzieningsvraagstuk dan tot nu toe in Rotterdam is getoond. In Amsterdam heeft de stadsregeering zich ernstig met de melkkwestie bezig gehouden. Of dit op de juiste wijs is gebeurd, blijve buiten beschouwing, melk is echter in elk geval zoo'n belangrijk artikel bij de volksvoeding, dat de leve rantie van goede en reine melk aan de burgeiij tegen een behoorlijken prjjs, als bet ook maar even kan, mout verzekerd wezen. Als het waar is wat dr. Overbeek zei, namelijk dat tenslotte en de boeren en de melkverbruikers het slachtoffer wor den van het systeem der melkfabrieken om de schade, die zij op de wereldmarkt lijden met hun melkproducten te verha len op producent en consument ten on zent, dan zou het tijd worden om een melkdistributie op het touw te zetten, die dat van zelf uitsluit. In elk geval verdient de melk voorzie ning zeer de algemeene aandacht. Rij, zij en deportier. Het H b 1. vertelt als historisch In een vrij deftig café in de hoofdstad komt een echtpaar uit de provincie, 't Is in dat café de gewoonte, dat men hoed, etcafgeeft. Echtpaar neemt plaats. Portier nadert: Vestiaire meneer? Man en vrouw kijkeu elkaar verlegen aan. Plots zegt „hij" Neen, neen, vestiaire lust ik niet. Geef mij maar een glaassie kwast 1 Verduistering. De heer C. V. van den Gedempten Burgwal in den Haag heeft aangifte ge daan van verduistering van mode-arti kelen ter waarde van f 20,000. Als ver moedelijke dader gaf hij op iemand, met wien hij zaken doet. Rijke zegen. Te Oud Vossemeer (Zschonk een arbeidersvrouw binnen drie jaren aan 7 kinderen het levenslicht; in 1921 werd een tweeling geboren, het vorige jaar een drieling en thans weer een tweeling. Een pijnlijk bericht. Het Hdbld. meldt In verband met administratieve on regelmatigheden is de Rijksbouwmeester voor het toezicht op de onderwijsgebou wen, te 'sGravenhage sedert eenige dagen geschorst in zijn betrekking. Een rechterlijk onderzoek is in gang, om uit te maken, of van meer dan slordigheid in de administratie sprake is. Het be richt hiervan, dat blijkbaar ook reeds buiten den werkkring van den betrok kene is doorgedrongen, heeft diens om geving diep geschokt. Een kapitein voortvluchtig. Te Ede wordt vermist de kapitein der militaire administratie K., wonende te Nijmegen, die j. 1. Maandag niet van zijn lüdaagsch verlof op zijn standplaats is teruggekeerd. Er wordt gesproken van een kastekort van f 44 000. Te Nijmegen heeft hij geen adres achtergelaten. Ver moed wordt, dat hij voortvluchtig is en reeds in het buitenland vertoeft. Een dynamietpatroon ontploft. Iemand uit Borne had ruim een jaar geleden tusschen de steenkolen een huls of patroon gevonden en die zoo maar in een hoek op zolder geworpen om thans de oorzaak te worden tot een treurig ongeluk. De 17 jarige zoon des huizes, zoekende naar iets om zijn pijp mee door te steken, vond het koperdraad en wilde het gebruiken. Daar de daaraan bevestigde huls hem hinderde, nam hij een hamer om haar daarmede van de draad af te slaan. Een geweldige ont ploffing volgde. Deerlijk gewond aan gezicht, knie en handen werd de jongen teruggevonden. Dr. Stomps verleende spoedig de eerste hulp en gelastte over brenging naar 't ziekenhuis te Hengelo, daar werd geconstateerd, dat de patiënt het liukeroog zal moeten missen. Overi gens is de toestand naar omstandigheden bevredigend. Men schijnt hier te doen te hebben gehad met eeu dyamietpatroon, zooals men die voor eenige jaren wel eens tusschen de steenkolen aantrof. Be Amsterdamsche pannekoekver- giftiging en de oorzaak. Nader is gebleken, dat zich in drie gezinnen lichte vergiftigingsgevallen na het gebruik van pannekoeken hebben voorgedaan. Voor het bakken van die pannekoeken was bloem en gruttemeel gebruikt, uit één winkel afkomstig De Keuringsdienst van Waren heeft, na van medische zijde én van de politie bericht van het ODgeval te hebben ont vangen, onmiddellijk voorloopig beslag gelegd op da voorraden bloem en grut temeel. Uit het chemisch onderzoek is gebleken dat de pannekoeken (bij 2 der gezinnen waren deze nog aanwezig) groote hoe veelheden zink bevatten. De oorzaak is ook duideljjk geworden. In den bedoelden winkel werd geschil derd. Blijkbaar is een hoeveelheid dio ge verfstof (zinkwit) terecht gekomen in den bak, waarin het meel aanwezig was. Er zjln van die menschen die altijd naar den bekenden weg vragen. Zeo iemand was Terwent. Op een goeden dag kwam hij voorbij het huis van zijn vriend Weveren. Ér stond een verhuiswagen voor de deur en Weveren en zijn vrouw waren druk aan 't sjouwen. Zoo! Ben je aan 't verhuizen? vroeg Terwent. Weineenwas het kribbige ant woord van den vermoeiden Weveren. Ik ga een beetje omrijden met mijn meubels. Te Leiden is een jongen, J. B., aan de Heerengracht van een in beweging zijnde vrachtauto gevallen, waarop hij buiten weten van den chauffeur was geklommen. Bewusteloos werd hij naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. De jon gen heeft een hersenschudding be komen en is er slecht aau toe. Bij een bewoner van de Violen straat te Hilversum hebben zich, even als vorige jaren, een paar witte musschen gevestigd. De diertjes zijn zco mak, dat ze brood en koekkruimels uit de serre en de woonkamer komen weg pikken. Naar de nieuwe wereld Wegens de groote moeite om in eigen land thans een behoorlijk bestaan te vinden, neemt in Gelderland de animo, om zich in Amerika een werkkring te scheppen, zoo toe, dat geheele groepen jonge mannen thans aanstalten maken om daarheen te trekken. Terwijl kortgeleden oen aantal jongelui uit de omgeving van Zeveoaar naar de nieuwe wereld is getogen, gaat in Sep tember a.s. wederom vandaar een groot transport vaklieden en boerenzoons scheep om ginds te trachten, te vinden datgene, wat in eigen land schier onbe reikbaar is geworden. Be pseudo-verpleegster. Langen tijd had men niet meer ge hoord van de pseudo-verpleegster, die onder den naam Annie Pascal allerlei oplichterijen pleegde. Thans heeft zij te Vaassen haar slag geslagen in het kasteel „De Cranenburgh" en is spoorloos ver dwenen zonder haar rekening te voldoen. Uit Smokkelland. De kommiezen der belastingen aan grens in Zuid Groningen, hebben den laatsten tijd weer druk werk. Talrijke inbeslagnemingen van drank zijn voor gekomen. Het schijnt thans gebruikte zijn, den drank in varkensblazen te bewaren. Uit een schip van de Gebr. R. te Muntendam, werden 100 flesschen cog nac gehaald. Het schip werd in beslag genomen en de eigenaars zijn gearres teerd. De douane heeft te Ter-Apel een schip met kunstmest, waarin groote hoeveel heden uit Duitschland gesmokkelde cog nac en spriet waren geborgen, in b6slag genomen. Alles is recht. Een echtpaar te Bussum kreeg hevige ruzie. De politie moest er aan te pas komen. De ruzie liep over een erfenis van de zijde der vrouw losgekomen. Ofschoon sinds lang gescheiden levend, had de man de duiten opgestreken en er een paard en rijtuig voor gekocht. De politie kon niet anders doen, dan de vrouw aan het verstand brengen, dat de man „in zijn recht* was. Den volgenden morgen kwam diezelfde man aangifte op het politiebureau doen, dat zijn rijtuig was gestolen. Hij ver dacht daar zijn vrouw van. Opnieuw kon de politie weinig troost geven tusschen man en vrouw bestaat geen diefstal in den zin der wetde vrouw was dus ook „in haar recht 1" Een mooie helper. Toen Zondagmiddag de boerderij van F. Pruis te Oud-Zevenaar, in brand stond heeft een arbeider uit Zevenaar getracht enkele voorwerpen te redden. Thans blijkt, dat hij in het bezit is gevonden van een doosje met geld en sieraden, afkomstig van den brand. In verband daarmede is hij gearresteerd en gevan kelijk naar Arnhem overgebracht. Autobus-ongeluk. Vrijdagmiddag moest de auto, die ge regeld den dienst onderhoudt tusschen Kuinre en Blokzijl, op den Zeedijk een auto passeerou. Van den anderen kant "j) rw Let op de sluitzegels als bewijs van echtheid.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2