Noordtiollandsche (Onderlinge) fi HoMsclte Brandwaarborg- Maatschappijen. geïestigd te Oudkarspel ran 1816. FOTO-ALBUM voor amateurs en verzamelaars, Poësie-Albums, DAGBOEKEN DE ^ÉRMNG DER BOKRUITERS. een dienstbode. Tan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel INKTGUMMI. s, s. Texelstroom naar PurmerencL Boekhandel Fa. Langeveld de Rooij. FEU^LLETOJST. Tandarts van Trotsenburg AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. De echte Chondrit-gummi vaart Maandag 6 A ng. Vertrekt 2 uur. C. METS Zoon. Maatschappelijk kapitaal ruim f 150.000.000,—, Reservefonds ruim f 150.000,—. Hoofdvertegenwoordiger voor het eiland TEXEL, de Heer J. ROEPER, de Veen, aldaar. in prijzen van f 0,60, f 0,75, f 0,90 en f 1,30 en in luxueuse uitvoering voor f 1,05, f 2,—, f 2,70 en f 3,60. voor 50 en 90 cents. voor hen die dagboek willen houden, f 2, EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 7) Nadruk verboden. Het jonge meisje verzocht hem vriende lijk binnen jfe komen en haar moeder kwam hem al tegemoet en reikte hem de hand die hij vol eerbied aan zijn lippen bracht. Hij was een man van kleine gestalte, nau welijks zoo groot als Annette, donker en zorgvuldig gekleed, met zwarte kousen en gespschoenen, het lichte, wat dunne haar netjes teruggekamd, sierlijk gefriseerd en in een hoogst bekoorlijk vlechtje gevlochten. Toen Bokelmann tot Festenrath had gezegd, dat de chirurg Kirchhoff ver in de veertig was, dan had hij zich öf vergist, of Kirch hoff was heel jong gebleven, want men gaf hem nauwelijks veertig. Overigens gedroeg hy zich als een zeer beschaafd man, ja zijn manieren hadden iets fijns als die van een man van de wereld. In ieder geval was zijn positie in Hertogenrade waar hij behalve het goed gesalarieerde ambt van kloosterarts nog een groote practijk in de stad en de omstreken bezat een zoo danige, dat hij een graag geziene gast was in die huizen, waar nog dochters waren, die den huwbaren leeftijd hadden bereikt. Kirchhoff, wiens gezicht niet bijster sym pathiek, maar zeer verstandig was, bleef heel kort en scheen de moeier haast nog meer opmerkzaamheid te bewijzen dan de dochter, hoewel zijn grijze, levendige oogen heel vaak op het peinzende ernstige gelaat van Annette rustten. De dames behandelden hem met vriendelijke vertrouwelijkheid, zooals dit tegenover een vriend des huizes past Bij het afscheid geleidden beiden hem tot aan de deur, „Sluit u 's nachts de deur maar heel goed, mevrouw Riedenburgzei Kirchhoff nog terloops „Als er geen mannen in huis zijn, dan is er al gauw de een of andere slechte kerel, die van de gelegenheid tracht te profiteeren. Maar ik wil u met zulke opmerkingen geen schrik aanjagen ik scherts alleen maar 1" De vrouw van den rentmeester was ech ter een heel voorzichtige vrouw en zij gren delde en sloot daarom zelf de huisdeur, toen Kirchhoff vertrokken was en gaf ook het dienstmeisje opdracht niemand meer binnen te laten, als er niet bepaald reden voor bestond. Daarna keerden moeder en •dochter naar de huiskamer terug. „Ik vind, dat de chirurg niet alleen een verstandig, maar ook een zeer beleefd en voorkomend man is," zeide mevrouw Rie denburg, bij het gebruik van het eenvoudige avondeten. „Ik mag graag zien, dat de mannen niet zoo vrij en indringerig zijn, maar voorkomend en eerbiedig. Vindt je ook niet „Inderdaad, beste moeder, er is al heel weinig op mijnheer Kirchhoff aan te mer ken," zeide Annette. „Ook mag vader hem graag lijden. Mij is hy echter wat al te voor komend." „Och, dat komt door zijn beroep," zei haar moeder. „Ook ik mag hem wel. Ik denk zoo, dat jelui over een dag of acht je verloving wel publiek zult maken." Let jonge meisje keek strak voor zich; geen trek op haar gelaat verried haar in wendige ontroering, alleen werd zij wat bleeker. „Dus gelooft u, dat Kirchhoff vaders toe stemming al heeft?" vroeg zij zachtjes. „Stellig, myn kind. Vader heeft hem je hand reeds toegezegd en is erg in zijn nop jes door deze verbintenis. Zijn reis heeft zelfs gedeeltelijk ten doel om inlichtingen in te winnen, of een klein erfdeel, dat jou van den kant van een tante is te beurt ge vallen spoedig afgewikkeld kan worden, opdat het voor je uitzet zou kunnen die nen. Want den 29 April, den verjaardag van je vader, zal de verloving plaats heb ben. Je weet, dat we je niet veel mee te geven .hebben; de tyden waren te moeilijk om te sparen, we waren al blij dat we be hoorlijk konden rondkomen. Des te beter, dat er een man is komen opdagen,' die in 't geheel niet op een bruidschat let." „Annette antwoordde niet. Daar zy ech ter vreesde, dat haar moeder in haar trek ken zou kunnen lezen en raden, hoe treu rig het daar binnen met haar gesteld was en omdat zjj een veel te verstandig meisje was om zich te beklagen, dat al haar hoop ijdel was gebleken, dwong zjj haar gelaat tot kalmte. Zij wilde tegenover de werke lijkheid, die haar ouders zoo gunstig toe scheen, niet de vluchtige schaduwen van het verleden plaatsen. Zy had zich door haar liefhebbend hart in zoete droomen laten wiegenthans was zjj ontwaakt, de morgenstond leek haar koel en kil, maar zij moest zich aanpassen aan deze droeve werkelijkheid, het kostte [wat het wilde. Klokslag 10 uur gingen moeder en doch ter naar bed. De slaapkamers lagen aan den anderen kant van den gang, die van de ouders aan de voorzijde, die van Annette meer naar den tuinkant. Maar gedurende de afwezigheid van haar vader, sliep Annette op de kamer van haar moeder. Intusschen stonden op den tegenover- liggenden hoek van het kleine straatje, dat precies ter hoogte van het huis van den rentmeester uitkwam, eenige mannen op de loer. Lantaarns waren er in Hertogen- rade niet, die enkele uitgezonderd, waarmee "de een of andere gedienstige geest zijn oude of jonge meesteres naar huis geleidde. De lucht was geheel bedekt met een egale wolkenmassa, zoodat het licht van de maan sikkel niet tot de aarde vermocht door te dringen. In de hoeken en portalen van de onregelmatig gebouwde huizen, waren dus de vier bespieders volkomen onzichtbaar. Bokelmann,'die zichnatuurlijk het recht niet had laten ontnemen om van de partij te zijn, stond met Festenrath, die eveneens voor geen prijs op het appèl ontbroken zou hebben, in een nis van een huis. Zij wis selden nu en dan enkele woorden, echter zoo zacht mogelijk. „Ik ben overtuigd, als er niet van de diefstal is afgezien, dat de kerel vannacht nog komt," fluisterde Bokelmann. Dergelijke lui kunnen niet wachter.. En bovendien heeft hij gelijk, want een toeval kan im mers den rentmeester morgen wel weer doen AFWEZIG vanaf 30 JTJLI, Gevraagd voor direct Hoeve „Groningen" 't Noorden. een grijze mantelceintuur. a 10 cents per stukje. FIRMA LANGEVELD DE ROOIJ terugkeeren." Het werd elf uur. Niets bewoog zich. Weliswaar passeerde er van tijd tot tijd een Hertogenrader, maar niet degene, op wien zij wachtten. „Als ik niet zeker wist, dat hij van de achterzyde niet in het huis kan komen, dan zou ik bijna gelooven, dat hij getracht had zich daar toegang te verschaffen," fluisterde Bokelmann. „Maar het is nog vroeg. De tijd tusschen een en twee uur wordt gewoonlijk speciaal door de dieven uitgekozen. Ik ben erg nieuwsgierig hoe hij het zal aanleggen de deur of de vensterluiken te openen." „En als hij nu al eens binnen was vroeg Festenrath op denzelfden zachten toon. „Duivels, daar hebt u gelijk aan 1" zei de rechter snel, „Maar neen 1 De deur in het huis van den rentmeester is altijd gesloten, telkens als er iemand komt, maakt het dienstmeisje de deur los om haar daarna direct weer te sluiten. Hij zal ons nu toch, naar ik hoop, niet lang meer laten wachten." Deze hoop ging echter niet jn vervulling. Het sloeg middernacht, de nachtwacht zong een eentonig lied en steeds maar bleef alles stil. „U schiet er wederom uw nachtrust bij in," zei Bokelmann, ,U had niet met ons mee moeten gaan, daar u ook gister nacht geen oog hebt dicht gedaan." „Daar heb ik weinig hinder van. De koite tijd, dien ik vanmorgen heb geslapen, is voor mij voldoende/ antwoordde de ka pitein. „Hoe zou ik rustig weg hebben kunnen blijven, terwijl ik wist, dat hier iets ongewoons zou geschiedenZou het niet beter geweest zijn, dat wij de vrouwen in het geheim hadden ingewijd en een schildwacht in de kamer, waar het geld zich bevindt, verdekt hadden opgesteld „Wees maar niet bang, den dames zal geen leed geschieden," fluisterde de rech ter. „De brandkast bevindt zich op het bureau van den [rentmeester, daar links. De dames slapen daar rechts, waar de dief niets te zoeken heeft. Maar stil (Wordt vervolgd vL j; J* V, 1 r,

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4